Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   15 / 25
(#) _JANI_ válasza David.zsombor hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
A téma képei között rengeteg jó ötlet van! ( Bővebben: Link ) S sokhoz még programozni sem kell tudni....
(#) Pioneer válasza belganarancs hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Szia!
Örülök, hogy tetszik a kapcsolás, használd egészséggel
Üdv: Pioneer
(#) belganarancs válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Teszek fel pár képet.Bár piros-kékkel a legjobb szerintem,más színű ledekkel fogom feltenni a moccra.A képek csak telosok,mert a f.gép csak este "jön" haza.Az egész kb. 300Ft volt.(pic-em volt,pickit2-őm is)A közeli képek homályosak,de a lényeg látszódik.Pár ellenállat,kondi,kapcsoló,pic,egy elem.(a pic foglalatban,hátha jön egy új progi)A stab ic nem melegedik,de azért tettem rá egy 1cmx1cm alu. lapot,így pár órányi villogás után is hideg.

Üdv.:Zoli
(#) bandee001 hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Hello Mindenkinek!
Olyan villogót szeretnék csinálni ami az amerikai rendőrségi villogókra emlékeztet, hogy 2x kék-2x piros villan fel. Nem szeretnék bele mikrovezérlőt rakni, mert nem tudom felprogramozni. A misi93 által berakott ledes FBI villogóját megépítette már valaki? Az ilyet tud vagy csak sima 1-1 villogást?
Előre is Köszönöm!
Üdv!
(#) Frankye válasza bandee001 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Én megépítettem már ezt a kapcsolást, és pont olyan, mint az FBI-os a filmeken. Egyszerű, de nagyszerű, nincs benne PIC, szinte elrontani sem lehet.
(#) bandee001 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Köszi szépen!
Én is erre a kapcsolásra gondoltam. Tényleg nem nehéz az a 2 IC meg pár más alkatrész. A PIC 1500Ft, plusz a többi alkatrész, itt a 2 IC 100Ft összesen+ egy kevés a többire. Azért ez se utolsó szempont. Neki is állok délelőtt megtervezni és aztán jöhet az építés
Kíváncsi leszek a végeredményre
(#) Frankye válasza bandee001 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Szívesen, sok sikert! Majd számolj be az eredményről!
(#) fodddy hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Üdv csapat!
Tudja valaki R.M.II-ben mennyire bonyes a müszerfal villágitás kicserélni kék izzókre?
(#) Moderátor hozzászólása fodddy hozzászólására (») Okt 31, 2010
 
Szerinted ez a kérdés ebbe a témába való?!

Péter98 kérdése áthelyezve ebbe a témába.
(#) serviceman hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok

Én nagyon pancser vagyok nem értek az elektronikához.
De tanulgatom már Megnéztem a lenhardt07 videóját és nagyon tetszett.
Csak néztem a kapcsolási rajzot és nekem sajnos nem 1 értelmű. Pl.: nem tudom hogy a ledek pozitív lábát hova kell forrasztanom meg ilyenek. És hogy 12v-rol működik-e?

Megköszönném a valaki felvilágosítana

randoms.gif
    
(#) Pioneer válasza serviceman hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Szia!
Ez amit linkeltél nem kapcsolási rajz, hanem egy beültetési. Nem csodálkozom, hogy nem egyértelmű, mert így nekem sem az.
(#) serviceman hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Upsz

Köszönöm a gyors választ

Akkor neked vagy valakinek meg van esetleg a kapcsolási rajz?
És a másik kérdésem, hogy 12v-rol kéne működnie. Ebben tudsz vagy tudtok segíteni?

Előre is köszönöm
(#) Pioneer válasza serviceman hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Ha jól látom, a képen egy 9V-os elem csatlakozója lóg. Viszont nem látok előtét ellenállásokat a ledek előtt. Így nem csak a ledek, hanem a 4026 is meghalhat.
(#) _JANI_ válasza serviceman hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Kiemeltem kékkel az összekötendő részeket, valamint egy LED-et a soros ellenállásával!
Természetesen minden LED elé kell egy egy...
Nem is annyira bonyolult ez a kapcsolás! :pirul:
(#) serviceman hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm

Gondoltam rá én is hogy egy vonalba kell kötni őket de nem voltam benne biztos.

12v-rol működik így?

Igazából olyat szeretnék mint a videón mellékeltem.

Upsz ez a videó nem az De a link már az

Bővebben: Link

MOV00238.3GP
    
(#) _JANI_ válasza serviceman hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Ki kell próbálni. S igen 12V-ról is üzemelhet.
A kétimpulzusos effektre is van kapcsolás.
Persze nem az egyetlen változat a téma képei között.
S légy szíves használd a válasz gombot! Kösz!
(#) Kellar_J hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Hello!

F.B.I. -os kártyát szeretnék magamnak készíteni és valaki el tudná nekem mondani, hogy mi kell hozzá meg h hogyan kell?

Előre is köszi
(#) Frankye válasza Kellar_J hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Hogy mit szeretnél készítni?! Mi az az FBI-os kártya?
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Gondolom: Bővebben: Link
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Te kis gondolatolvasó!
(#) Kellar_J hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Olyan igazolványt amilyen az F.B.I.-osoknak van. Meg ha már itt tartunk olyan dzseki is kéne ahhoz mi kell?
(#) Kellar_J hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Sehol csak ezt az oldalt ajánlották nekem és gondoltam megpróbálom. De ami nem költséges meg jelmezes cucc hanem saját kezüleg
(#) Moderátor hozzászólása Kellar_J hozzászólására (») Dec 14, 2010
 
Idézet:
„Sehol csak ezt az oldalt ajánlották”

Ezt nemkommentálnám, sem a Te, sem az ajánlója részéről... Ha érted, akkor érteni fogod, miért, ha nem, akkor meg inkább hagyjuk is.
(#) _JANI_ válasza Kellar_J hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Szia! Ez a téma elsősorban fény effektekkel foglalkozik. Lásd: _Téma_képei,,,_
Ha nem ilyesmire gondolsz akkor... :whistle: Sory!
(#) Frankye válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Nem ilyenre gondolt...
Idézet:
„Olyan igazolványt amilyen az F.B.I.-osoknak van. Meg ha már itt tartunk olyan dzseki is kéne”
(#) block01 hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok.Valaki tud nekem segíteni abban,hogyan tudom elérni azt,hogy a villanymotor(12V) mindig ugyanabban a pozícióban álljon meg.Ezt egy forgótükrös fényhídba szeretném beépíteni.A lényeg az ha kikapcsolom a villogót mindig ugyanoda tekerje (hátra fele világítson munkalámpának) a motor a tükröket.
Valakinek valami egyszerű ötlete?
(#) Frankye válasza block01 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ez sima egyenirányú motorokkal csak nagyon nehezen (megkockáztatom: egyáltalán nem) valósítható meg. Ilyen precíziós-pozicionálási célra ún. léptetőmotorokat szokás alkalmazni.
(#) _JANI_ válasza block01 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Legegyszerűbben egy bontó kontakt ponttal tudod a megfelelő pozícióban megállítani a szerkezetet. Úgy mint a gépkocsik ablaktörlő mechanikájában is van. Ami neked kell az az, hogy a megfelelő pozícióban a motort ki kell kapcsolni. Ez lehet a forgó "tárcsán" egy bütyök ( vagy egy mélyedés ) ami egy mikrokapcsolót vezérel.
Lehet permanens mágnes és reed-relé cső páros is. Itt lehet a kitakarós és a direkt érzékelést is alkalmazni. ( A direkt érzékelésű megoldásnál _morze_ érintkezős reed cső bontó pontját kell bekötni. ) A reed-cső teljesítménye illeszkedjen a motor teljesítményéhez. Ha kisebb akkor az áram erősítéséről gondoskodni kell. PL: egy _relé_ alkalmazásával.
Vagy mágnes és HALL elem. A HALL elemes érzékelőhöz némi elektronika is kelleni fog, mert önmagában a HALL elem nem képes a motort vezérelni.
(#) _JANI_ válasza Frankye hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ez igaz. Sok múlik a forgató mechanika kialakításán is!
S én az egyszerűséget vettem első sorba figyelembe a precíz megállás "rovására"...
(#) Fonyod21 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Elkészítettem a 4093, 4011 IC párból felépülő kapcsolást.
A két potival gyakorlatilag ugyanazt meg lehet vele valósítani mint a pic-el működő kapcsolásnál, csak töredék áron. A BD tranyóknak köszönhetően nyugodtan terhelhetőek a kimenetek.
Következő: »»   15 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem