Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   282 / 1162
(#) lala71 válasza lala71 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Sikerült egy jobb kép is
(#) kadarist válasza lala71 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia!
Ez lesz az: Bővebben: Link. A tokjelzése: 485I.
(#) lala71 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Köszönöm
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Hello!
És RS485-ös interface-ból lenne egy kazallal egy léptető motoros "izében"? Elég meglepő..
üdv! proli007
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Most erre mit mondjak? A 485I marking code az LTC485 kódja.
(#) cipoce válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
köszi!

más nem lehet?
fóliakondenzátor nem lehet?vagy mi a kettő közt a különbség?
meg raktam pár képet és itt van 223 jelzésű, akkor az 220nf-es?
(#) cipoce válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
ez nem lehet az?

nf.JPG
    
(#) mex válasza cipoce hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Az csak 22nF.
A legegyszerűbb, ha annyi nulllát raksz a kettő számjegy után amennyi a harmadik. Tehát 22000.
Ez az érték pF-ban van, de mivel ezer a váltószám, így 22nF-ot jelent.
Na ezt jól elmagyaráztam....
(#) Hurkafej1 válasza cipoce hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
fent a segédprogramoknál van egy alkamazás, amibe ha beirod a számot, megkapod az értéket
(#) qvasz2 válasza cipoce hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Jó lenne tudni, mire kell az a 100 nF, mert attól is függhet, hogy milyen kivitelű kell. A kerámia olcsó, de pontatlan, elmászhat az értéke; a fólia sokkal megbízhatóbb, de nagyobb méretű és sokkal drágább.
Az utolsó kép: lehet, hogy 100nF, bár elég rossz szögből látszik meg csillog is és még normális pozíciószámot sem látok mellette, ezért nem tudom beazonosítani.
(#) cipoce válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
egy 7805-ös stabilizátorhoz kell
(#) kadarist válasza cipoce hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Neked sincs kapacitásmérős multimétered? Manapság alapkövetelménynek számít. Ez 100 nanós: Bővebben: Link
(#) cipoce válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
köszi)
akkor ez jó lesz bele?
én most ismerkedek a témával, van egyilyen multiméterem ezzel lehet kapacitást mérni?
(#) kadarist válasza cipoce hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Mivel nincs C vagy Cx állása, ezért nem lehet.
(#) szitko hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Azt szeretném egy hozzáértőtöl megkérdezni, hogy hogy lehet egy SMD dióda típusát megállapítani, olyanra gondolok amire nincs ráírva semmi. pl csatolmány.

7509HQ.jpg
    
(#) mex válasza szitko hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ezek kisjelű diódák, tipikusan 1N4148-nak megfelelőek. Általában a fekete katódjelzésűek sima szilíciumdiódák, a sárga gyűrűsek viszont zenerek. Az utóbbiakról egy nyitóirányú diódaméréssel megállapítható, hogy valóban az-e. A multiméter egy sima sziíciumdióda nyitófeszültségénél ~100mV-al többet mutat (de ez műszerfüggő).
(#) szitko válasza mex hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
A színjelekig Én is eljutottam,de azért köszi. Azt hittem valahogy, valamilyen méréssel meghatározható a pontos típus.
(#) alex89434 válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Hello nos végre elkészült az éles kép, most jutott rá időm.

panel.JPG
    
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szia! Ezek MOSFET-ek lesznek és nem hőérzékelő IC-k. Egyik típus: Bővebben: Link, másik típus: Bővebben: Link.
Valamiféle nagyteljesítményű MOSFET-drájver alkatrészei lehetnek.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Értem, mondjuk az már mindjárt valószinübb, mint a hőérzékelés, mivel ugy mentek ezek szét, hogy 2 kábel összeért szinte majdnem maxra hajtás melett elöző tulaj elmondása szerint. De ha mosfet akkor hogyhogy végig vannak forrasztva a lábai?Mennyire leehtünk biztosak amugy ebben, hogy ez az az alkatrész?
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Pillants a linkelt adatlapokra és megérted, hogy miért vannak összeforrasztva a lábak.
(#) cipoce válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Heló!
beépítettem a 7805-ös stabilizátorba azt a 100nf-eset.
először 7,5 v-ot tettem rá dugasztápról akkor a feszmérő 4,6v-ot mutatott, amikor 9-12 v-ra akkor egységesen 5,06-ot utatott. Ez így jó? Most már lehet rá IC-t meg mindent tenni?
(#) kadarist válasza cipoce hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Igen, ez így jó és használható.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Megnéztem, de nekem nemvilágos, lévén, hogy én az a fajta "elektrós" vagyok aki ha lát egy égett alkatrészt kicseréli és ennyi kb, jóformán nemigen értek hozzá sajnos, én autóreszelő vagyok, csak szeretek ezzel is foglalkozni hobbi szinten.
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ha megnézed a IC sematikus tokrajzát, akkor láthatod, hogy a tokba épített MOSFET drain (D) kivezetése hozzá van kötve az összes nyíl felőli lábhoz. Ezért forrasztják egybe ezt az oldalt.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Értem a másik oldalon pedig az egyiknél az egyes a másiknál meg az 1es és 4es lába van kivezetve, ez alapján müködhet a dolog?Illetve inkább az a kérdésem, hogy biztos hogy ezaz?Nyugodtan megrendelhetem és cserélhetem?
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
A másik oldalon az 1, 2, 3 van egyben, a 4-es pedig a gate (G). Nyugodtan megrendelheted, itt megkapod mindkét fajtát: Bővebben: Link. Rendelésre meghozzák.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Még egy apró kérdés azt a bizonyos ragasztóhővezető anyagot nincs valami ami oldja, hogy letudjam vakarni a végfokozatokat a a bordáról?másik kérdés ilyet lehet venni ha igen mi a neve, hogyha miután javitottam visszaragaszthassam.illetve esetleg szilikon vagy ilyesmi nemjo helyette?
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Valamilyen oldószerrel megpróbálhatod leszedni azt hővezető pasztát, de ha nagyon rászáradt, akkor marad az óvatos lekapargatás. Hővezető paszták: Bővebben: Link. Ez nem ragasztó, csak hővezető anyag.
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Igen ezt a fajtát ismerem, ilyen van a processzorok és bordák közt pckben is, de ez nagyon nemilyen anyag mintha kerámia lenne vagy nmis tudom hasonlo mint a megszáradt fogkrém csak kőkemény kivitelben, esélytelen csak ugy lekapargatni, főleg alóla. nagyon vastag és a tapétavágókés megse mozdul benne.Na mindegy majd próbálkozok.
Következő: »»   282 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem