Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   283 / 1162
(#) kadarist válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Pedig az lesz, csak kiszáradt formában. Olyan, mint a megkötött gipsz.
(#) vicsys válasza alex89434 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Tiszta alkohol és kitartó finom dörzsölés. :yes:
(#) alex89434 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ez komoly?Mondjuk tényleg olyan mitn a gipsz, kicsit morzsolódik.Vycsis esetleg arcszesz ami jodurván alkoholos nemteszimeg erre a célra?momentán az van itthon.
(#) CsizmaKo hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy pár alkatrészem amikről sajnos nem nagyon találok infót és tőletek szeretnék némi segitséget kérni,hogy pontosan mik ezek (gondolom stabilizátor és tranyók)esetleg be szerezhetők e v.hol, vagy mivel helyettesithetők.
ez 7db alkatrész,5 ről csináltam is képet.
A kettő amiről nem készült fotó ezek találhatók ráirva:

A1015
Y SKS

K 7j
c3198
Y

Előre is köszi a segitséget!

Üdv.Ko.
(#) CsizmaKo hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sajnos az ötödik képet csak igy külön tudom feltenni...

LM385.JPG
    
(#) kadarist válasza CsizmaKo hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
A google-t próbáltad már?
Írd be: A1015 , C3198, LM385 stb...
(#) liderces válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Kösz az infót! Csak az a baj pont ilyeneket nem kaptam elsőre, ajánlottak helyette nagyobb kocka alaku műanyagdobozos változatokat. Be lehet e tenni helyette? Mi van ha kicsit más értéküek? Csak mert a Belinea topikban ajánlották a cseréjét kapacitás csökkenés végett és ha nem olyan értékü eleve akkor nincs értelme cserélni.
(#) kadarist válasza liderces hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Ha a kapacitás és feszültségtűrés megfelelő, akkor más külalakú kondit is beépíthetsz a régiek helyére. Egyébként ezek nem szoktak kapacitásvesztettek lenni, de ezt egy egyszerű multiméteres kapacitásméréssel ellenőrizheted.
(#) CsizmaKo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Nézegettem a googlet, találtam pár nagyon hasonló alkatrészt,de nem tudom,hogy mennyit számit a többi jelölés az alkatrészeken (pl. c2500 nál mennyit befolyásol hogy C vagy B és a 6D ami még hozzá van irva ...stb) és a legjobban az smd 50A 725 el vagyok gondban és azzal,hogy nem igazán találok a neten olyan magyar oldalt ahol megrendelhetném őket,vagy ha tudnám mivel helyettesithetők akkor lehet jobban találnék.
(#) kadarist válasza CsizmaKo hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Az 50A-ról nincs infóm, de ez nem is a típusnév, hanem csak egy ún. marking code, amit az SMD-alkatrészek jelölésére használnak. Az "A" és "C" kezdetű tranzisztoroknál nem számít a többi jelzés (B, Y stb...).
SMD-kódok: Bővebben: Link
(#) tszab hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy Acer GRAPE32-es akkumulátorhoz keresek alkatrészt (a közeli képen pirossal van bekeretezve).
Lehetséges, hogy megegyezik a sárgával keretezettel?
A hibajelenség amit produkál: a laptop 0%-os töltöttségűnek érzékeli az akkut, de nem hajlandó tölteni.
A visszajelző led zöld, mint mikor teljesen fel van töltve. A külső tápot lekapcsolva azonnal kikapcsol a gép.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) mex válasza tszab hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Mindenféleképp kerámiakondi,szerintem csak egyszerű zavarszűrés. Aligha emiatt nem töltődik az akku (kivéve, ha zárlatos a kondi).
(#) tszab válasza mex hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Ketté van repedve, ahogy néztem. A kapacitását hogyan tudnám megállapítani? Vagy mérjem meg azt, ami hasonlít rá(sárga keret) és bizakodjak?
Igazad van, találtam egy másik tönkrement alkatrészt is.Bővebben: Link Li-ion akku töltő önvédelmi biztosítéknak nevezi a sony. Nem tudom hol lehet ilyet venni.
(#) hugi00 hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Sracok tud valaki segiteni ? Egy Ni-Mh aksipakban volt 2 aksi kozt sorbakotve.
http://xsech.uw.hu/hugi0/mi-ez.JPG Lehet, hogy Ni-Cd. Google nem segitett. (
(#) Medve válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Hello, ugyan a képet nem néztem meg, s ezt másnak sem ajánlom, de igen valószínű, hogy egy bimetál hőkapcsoló lesz, ami a töltést az akkupakk felmelegedésekor lekapcsolja.
(#) hugi00 válasza Medve hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Az UW.hu webboldal mindig ezt csinalja. ami ott van azt virusosnak erzekeli.

Kosz az infot. - akkor elmeletileg ennelkul is lehet tolteni. ha nincs tulmelegedve.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ez egy PTC-termisztor. Ha töltéskor vagy kisütéskor túlzottan felmelegszik az akku, akkor megnő az ellenállása és így lecsökkenti az átfolyó áramot.
(#) hugi00 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Kosz a segitseget sracok !

Es kulon koszonet a kep linkeleseert simpi-nek !
(#) Medve válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ez valóban nem bimetál, anno több akkupakkban azt találtam ugyanis, azért gondoltam. Ám ez bizonyára olcsóbb, s üzembiztosabb.
(#) effectspecial hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok..
segítséget kérnék: van egy hatlábú ( kipukkant) IC-m, SMD tokozású, és csak ennyi olvasható le róla: A3N
nem tudom beazonosítani.
tudna valaki segíteni?
köszi előre is..
Szép estét mindenkinek!
(#) kadarist válasza effectspecial hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia!
Biztosan egy optocsatoló volt és 3N-el kezdődött a típusa. Miben volt?
(#) golem hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne nekem 3 darab ilyen alkatrészem mind a 3 ez van rajta azt szeretném tudni mire való? Dióda hidat lehetne e belőle épiteni.

P1040689.JPG
    
(#) CIROKL válasza golem hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
:google: Bővebben: Link
(#) effectspecial válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
szia..
sajnos a tönkrement kerámialap vezérlésben, közvetlenül csatlakozik az érintőfelület alatt lévő "fémfelülethez", mely természetesen az üveg alatt van..
(#) kadarist válasza effectspecial hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Mi ez? Tűzhely?
(#) effectspecial válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
pontosan így néz ki
(#) effectspecial válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
igen, főzőlap.....kerámialapos... érintővezérlésű
(#) szepnorbee hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok! A Képen látható BA7L13 nevű alkatrészről nincs valakinek egy adatlapja? Illetve mivel tudnám ezt helyettesíteni? Egy notebook alaplap akku csatlakozója mellett van. Előre is köszi!
(#) kadarist válasza szepnorbee hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Ez a 4413 egy P-MOSFET. Bővebben: Link
(#) szepnorbee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Nagyon szépen köszi!!! Ez gyors volt
Következő: »»   283 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem