Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Na * ide írkáljuk a PIC-es dolgokat.
Első kérdésem az lenne, hogy úgy látom a 16F877A PIC lenne nekem a legidálisabb, az rendelkezik elég porttal na meg az I2C sem utolsó... Ezt a PICet lehet progizni az ICD-vel?
Szia!
Természetesen lehet programozni vele. Igazából kimondottan a 16F87x családhoz lett kitalálva az ICD. Én is így programozom fel a PIC-emet. Remélem tudtam segíteni. Ha valami kérdésed van csak szólj! Üdv: MaGor
mármint az ICD1, az ICD2-vel is lehet progizni, de azzal még jó sok mást is
De igazából ha rám halgatsz akkor inkább 18F452-essel kezded. Az szinte ugyan az mint a 16F877 még lábkiosztásra is, csakhát jóval többet tud Minden memóriája Több és ez már kezel 16Bitet is... És ha késöbb belevágnál egy kicsit PIC - C nyelvbe akkor a 18-as kell hozzá...
Köszi szépen!
Megnézem a 452-est is. Én mikroPASCAL-ban akarom megírni a progit. igaz elég nagy kódot generál, de pascalban jobban tolom mint asm-ben
Csak támogatni tudom mspike véleményét. Én ugyan Pascal és Delphi imádó vagyok, de PIC-ben nagyon hamar átáltam C-re. Főleg, ahol az időzítések lényegesek, pl. I2C, ott a C sokkal jobb. C fordító minden PIC-re van, de a 18-as családra vannak a legjobbak.
Ha pedig - még gondolatnak is szürnyű - nem PIC-et, hanem AVR-t akarsz használni, vagy 8085-t, a kód gyakorlatilag hordozható. Linux fejlesztő környezetben a C ugyancsak nagy előny. A Pascal után a C-t elég nehéz megszokni, de azért 1-2 hét után megy. Néhány assembly kódot mindenképp érdemes megnézni, hogy legalább nagyjából értsd a memória-kezelést. Assembly-ben azonban csak úgy lehet hatékonyan dolgozni, hogy a makrókat is használod. Azok azonban nagyon elvarázsolt dolgok tudnak lenni. Én az összes nyelvféleséget tanítottam hosszú éveken át kezdve Commodore 64-esen és kétségtelen a Pascal a legemberibb. De ez nem az egyedüli szempont. Sőt. Üdv Csapajev
Sziasztok!
Valaki (BÁRKI!!!) tud nekem ajánlani pár féle assembler-t 18F szériás PIC-ekhez? Jó lett volna, ha a Tech-Tools gyártott volna már ilyet, mert profik ezen a téren, de sajnos náluk nem láttam fordítót. Tehát egy 18 szériás fordítóra lenne szükségem assembly nyelvre (lehet, hogy C-ben egyszerűbb, stb, meg könnyebb is, de én utálom a C-t, az ASM-et viszont imádom...).
Hi!
MPLAB! (www.microchip.com), szerintem ennél jobb nem kell....
Sziasztok!
egy 16F627 es PIC et szeretnék a sorosportra csatolni, csak nem nagyob hajlandó működni. egy TI gyártmányú max232N -thasználnék, úgy kötöttem me ahogy az adatlapban volt, 1µF os kondikkal. Ha DC mérésre állítom a multimétert akkor a PIC Tx lábán kb 1,5 V van. A max ehhez tartózó kimenetén meg kb -2,5V. Egy egyszerű programmal próbálnám ki ami egy A t küld folyamatosan. Milyen programot kellene a PCn használnom? Eddig a Bray"s terminal meg Realterm nevűeket próbáltam. Előre is köszi.
Használt már valaki MAX233A-t soros illesztésre? Azért érdekelne,mert az adatlap szerint ennek nem kell külső kondi és egyébként megegyezne a 232vel
Egyébként két PIC között működött az átvitel. Akkor vagy a használt programban vagy a max körül van probléma. Tud valaki segíteni??
Milyen terminálprogramot használsz? A windowsos hyper terminal gatya, lehet azzal vana baj. Tudom ajánlani pl a Docklight-ot helyette.
Kipróbáltam a Docklightot, de se kép se hang...Nem hiszem most már, hogy 3 programból egysem lenne jó. Esetleg van valami módszer amivel megállapítható, hogy a max normálisan működik?
Ha nyugalom van a porton akkor a Tx és az Rx is -10 V on kell hogy legyen? A kábeleket is már sokszor ellenőriztem.
Akkor lehet hogy jó minden csak a sorosport csatlakozóra kötötted rosszul a dolgokat. Pl a 2 és a 3-as összecserélése lehet gond. Vagy a GND valahogy rossz helyre lett kötve(mondjukaz 1-esre). Ennek nézz utána. A csatin a 2 és a 3 a TX és RX (nemtudom fejből melyik melyik) és az 5 a GND. a max-ról jövő TXout-ot kell a gép RX-el összekötni és fordítva. Ha nincs a csatlakozódon számozás esetleg valamit itt ronthattál el.
A realterm az szerintem tők jó. Nézd meg az rx és tx elcserélését! RX => TX ; TX => RX
itt nézd meg. Alul van egy pár soros port rutin.
Köszönöm a segítséget Nektek, mostmár működik a Realterm el is. Én eddig kényelmesen abban a tévhitben éltem, hogy a 3 as láb az Rx . Szóval átnéztem a kábel bekötését egy rajz szerint újra, és fel voltak cserélve.
Bocsánat, hogy ide rakom, de ezért nem nyitok új topicot. Van egy úgynevezett PIC mikro WEBRING, ami igazából úgy fest, hogy ezernyi angol PIC-el foglalkozó lapot fog össze, talál érdemes itt körülnézzni mindenkinek aki PIC-kel foglalkozik. PIC (és bocsi, hogy többször, de jó ha sokan látják !!!)
Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem. Nem vagyok járatos PIC ügyben, de meg kéne tanulni. Ma valaki felajánlott nekem egy eszközt,programozót stb állítólag a Conradnál vette két hónapja. Csak rövid ideig láttam de egy velleman gyártmányú kütyü. Ismeri valamelyikőtök? Érdemes megszerezni? A srác elcserélné egy olyan dologért, ami nekem semmibe se került, szal ingyen lenne. Ő szerzett egy komolyabbat-legalábbis ezt mondta. Szóval "megvegyem", jó lesz kezdetnek?
Kezdetnek bármilyen progizó jó, és ha késöb akarsz gyártani mondjuk egy ICD2-t, ami szerintem a legjobb tanuláshoz, akkor már lesz mivel felprogizni annak a vezérlő PICjét...
Vajon miért tünik el a 2x20 karakteres alfanumerikus lcd kijelzőmből egyik napról a másikra pár sor? akármit csinálok vele ( ütögetem, ki-be kapcs) semmi sem változik. Miért van ez? Eddig semmi baja sem volt, még csak 1 éves.
Nem akartam új topicot nyitni azért írom ide!
Egy teljes i2c kommunikáció szeretnék kialakítani két vagy több pic között. (Master-Slave) A teljes alatt azt értem, hogy start - device cím - datan - stop v. start device cím - datan - restart - device cím – slave küld. Inkább az utolsóval lenne egy kis problémám. Írni tudom a slave pict csak olvasni nem. Mit kell figyelni, hogy először lezajlik a kommunikáció első fele majd esetleg restart után meg olvasni, szeretne a master? Egy db ciklusban szándékozom megcsinálni, de nem jó. Úgy gondoltam, hogy ha stop jön akkokr már biztos, hogy nem jön több data, ha meg start van akkor meg restart van és küldeni kéne... De nem jó... Mi lenne benne a hiba?
Remélem azért érthető volt, hogy mire gondoltam?
Hello !
Nekem is akad egy furcsa problemam. Velleman programozo panelt hasznalok az egeteshez. Kitunoen mukodik. Amikor viszont ICSP-en keresztul akarok egetni, "iras hibat" kuld. A Velleman panel es az en panelem szalag kabellel van osszekotve (kb 25 cm, 5 ér). Csinaltam egy olyan probat, hogy a PIC-et benne hagytam a Velleman panelbe, de becsatlakoztattam a ICSP kabelemet uresen logva a masik veget. Akkor minden OK. Viszont ha PGD,PGC vezeteket egy kicsit is meghosszabitom maris jon a hiba. Azaz nem mukodik az egetes. Szerintem mivel kozel van egymashoz a ket vezetekek, valami "interferencia" jon letre. Hogy lehetne ezt megoldani? Szeretnem meghagyni a szalag kabelt. Remelem ertheto volt e hiba leirasom.
Helló! Hogyan tudnám kiszámolni a Timer0 túlcsordulási idejét ha előosztót használok. 4MHz-re kellene számolni.
mert ha csak úgy elosztom az 1Mhz-et(osc/4) 256-al akkor 3906Hz-nek kellene kijönnie, de a valóságban sokkal lassabb.
Hali
Az option reg ben a WDT hez kell rendelni az előosztót, ha nem akarod használni mert egyébként asszem 1:2 a legkisebb amit be lehet állítani. Egyébként meg: 1/(0,000001*előosztó*255)
Hali!
Ha előosztót használsz, akkor azzal is oszd el. A 256 pedig csak 8 bites TMR0-nál igaz, 16 bitesnél 65536.
kösz! alakul de nem az igazi. így 15Hz re jönne ki, de még ennél is lassabb valójában. Azt ne írjátok hogy mit kell beállítani, azt tudom.
Hi!
Valaki itt a topic eleje fele olyant írt, hogy C-ben pontosabban lehet időzíteni, ezért nagyon jó I2C-hez. Nálam nem megy a pontos időzítés. A beállított Delay függvényt hajszál pontosan végrehajtja csak fordítás után elugrál még száz helyre (asm-ben nézve) és így borul fel az I2C-hez szükséges pontos időzítés. Ki milyen fordítot használ 16f és 18f családhoz?
Hello!
Szerintem a legjobb fordító az MPASM. C-ben és egyéb magas szintű nyelvekben pont az időzítés és a rövid kód az, ami nem oldható meg - a két legfontosabb egy kontrollerben :yes: Egyébként az I2C-hez miért kell pontos időzítés. Ha master vagy, akkor te adod az órajelet, ha slave, akkor az éleket kell figyelni és rögtön reagálni rájuk. :nemtudom:
Assembly. :yes:
MPLAB IDE V7.30 Az én problémám az A/D pontatlansága. Arra nincs valakinek tippje? Az értékek átlagolása nem segít (mert az átlag ugyanúgy ugrál), sleep után meg nem akar megszakítást adni |
Bejelentkezés
Hirdetés |