Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   293 / 1160
(#) szepnorbee válasza szepnorbee hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Közben rátaláltam szerintem. miniatűr dc-dc konverternek írják. LM3670
(#) gg630504 válasza szepnorbee hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Itt a fórumon is előfordult már 2007-ben ( kereső ).
(#) Nicolas válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Köszönöm a segitséget, sajnos még mindég keresem a választ, sehol nem sikerült adatot tanálnom. Kösz a segitséget. Tisztelettel: Nicolas.
(#) kadarist válasza Nicolas hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Ez egy HD videoerősítő hibrid IC. CRT-monitoroknál meg japán HD-tévékben használték. A bekötését a konkrét készülék rajzáról lehet megtudni.
(#) djadji hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Hello!

Valaki meg tudja mondani, hogy mi ez, hol lehet venni,mi a neve, stb...?
Röviden: egy elekromos robogó index körében van. A próbálkozások során eleinte villogott az index, és hangosan sípolt is a villogással együtt. Már csak világít folyamatosan és csak sípol (sipolás az nagyon nem kéne, de a villogás igen)
Azt hiszem ez csinálta a villogást is. Sorba van kötve az indexlámpával. Ha lehetne ilyet venni akkor nem vacakolok vele, ha nem, akkor lenézem a kapcsolást és megcsinálom magam(ez 24Vra volt kötve, nekem kellene egy 36 Vra is, azt nem tudom hogyan kell átalakítani hogy elvilselje a 36 V-ot).
A képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/110127/DSCF0334_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110127/kicsi1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(#) Baxi válasza djadji hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Hi
Index relének hívják, az ára kb: 2e ft bármely motoros, autósboltban tudsz ilyet venni.
Viszont ha magadnak csinálod az kb:500 ft. Keresgélj a fórumokban!
(#) kiborg hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Hali!
FET-et keresek. Nem kell nagy áram, lehet TO92 tokozású is. NE SMD legyen. 5V tudja teljesen kinyitni. Kapcsolni szeretnék vele. Kellőképpen kicsi legyen az RDSon-ja.
Üdv Kiborg
(#) Ricsi89 válasza djadji hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Ha jól látom két tranzisztor van benne, ki kellene mérni, főleg a nagyobbat, mert szerintem csak az ment át zárlatba.
Egyébként indexrelé a hivatalos neve.
(#) kadarist válasza kiborg hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
A BS170-t nézd meg.
(#) djadji válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
És az nem para, hogy az autóban 12 V van ez meg 24 Vra van rákötve?
Vagy ez többféle feszültségre is van (pl 24V, 36V...)?

És még valami:erre gondoltam én is, de amiket én a neten találtam "index relé" néven, azokon 3 láb van. Ez viszont csak 2 lábú, simán sorba van kötve a lámpával, és már villogtatja is (ami nagyon szimpatikus, nem szivesen kábeleznék ujra).
(#) vilmosd válasza kiborg hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Hali
BS170
(#) Ricsi89 válasza djadji hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
A három lábú, az csak azért 3, mert van egy kivezetés a visszajelző lámpának is. Itt viszont olyan nincs rajta. Azok is sorba vannak kötve a lámpával az irányjelző kapcsolón keresztül. Nem mindegy az sem, hogy 12, vagy 24V-os. 24V-ra tuti kapható, mert a teherautók nagy része 24V-os rendszerű, így ott 24v-ost használnak, viszont az nem mindegy, hogy mekkora izzóra akasztod rá.
(#) djadji válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Értem, köszi.
És az izzóhoz választom a relét, vagy fordítva? Azért vagyok bajba, mert elől 3W-os izzó van, hátul meg nem tudom mekkora, és a kettő párhuzamosan van kötve, eléjük sorosan a relé.Vagy ezt mindig így kötik? (a rollerben el volt vágva a kábelezés java része, most próbálom kitalálni saját fejből, hogy mit hova, hogyan)

Moderátor: oké, bocs, csak nem tudtam hova tartozik az alkatrész...
(#) elektro95 hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
heló

azt szeretném megtudni hogy ezek milyen alkatrészek és mire tudom használni
(#) kadarist válasza elektro95 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Szia!
A középső egy LED-es ipari visszajelző lámpa, a két szélső pedig egy-egy kondenzátor. A kondenzátorok önmagukban nem jók semmire, viszont a lámpa világít, ha rákötöd a hálózati feszültséget.
(#) elektro95 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
kösz a segítséget
(#) kiborg válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Aha.
Köszi. Biztos, hogy egy logikai fet ?
Nem igazodtam el 100%osan az adatlapon.
Másrészt meg a nem nagy alatt azért az 500mA-nél kicsit nagyobbra gondoltam (de hát az én hibám, nem vagytok gondolatolvasók).
Szóval 5-10A környéke a cél. Amiatt lényeges a kis Rds(on), hogy ne kelljen hűteni, hiszen úgyis csak kapcsolóüzemben fog dolgozni.

Kiborg
(#) kadarist válasza kiborg hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
az IRL kezdetűek közül szemezgess. Például: IRLZ24N
(#) vilmosd válasza kiborg hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
De nem TO-92-rol volt szo? TO220-ban van egy zsakkal IRF, STP ami 6 voltrol vezerelheto, de vigyazz sokrol csak azt mondjak! 5 volton nem nyit ki teljesen. A masik: ha PWM, vagy mas magasabb frekis kapcsolokent hasznalod, kell ele a driver. PIC, AVR labakrol nem szeretnek gyorsan nyitni, es foleg lezarni. Kell valami rendes meghajtas mindenfelekepp.
(#) kiborg válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Igen, eredetileg TO92 volt, de az ha csak 500mA ig van, az kevés.(bár kísérletezgetéshez elég)
Igen, nekem is ez a bajom.Arra már rájöttem, hogy amit én keresek annak logikai FET a neve (5Vről is hajlandó teljesen nyitni). Tudtok ilyet ? A BS170 nekem nem tűnik annak.
Kiborg
(#) kadarist válasza kiborg hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Tisztázzuk már, hogy mi a feszültség és áramigényed. Az IRL kezdetű FET-ek logikai szinttel vezérelhetők. A Nevében az "L" erre utal.
(#) kiborg válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Okés, tisztázzukközben akkor bennem is tisztázódott a helyzet) Feszültség 12V - párszáz mA (inkább 1A)
Másik verz:50V 20A környéke. Szóval inkább kettéválasztottam a dolgot. Kiborg
(#) kadarist válasza kiborg hozzászólására (») Jan 28, 2011 / 1
 
Ha nem tévedek, akkor például ez Jó lesz a kisebb áramú helyre, a nagyobb áramra pedig ez a típus:Bővebben: Link. Ezek egy kicsit nagyobb áramúak a kelleténél, de az soha sem baj. Induktív vagy ohm-os terhelést kapcsolnál velük?
(#) kiborg válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Igen, megfelelőnek tűnnek. Köszönöm a segítséget. Kiborg
(#) kiborg válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Is-is.
Léptetőmotor,relé,Power-LED,DC motor.
Főleg PWM-el szabályozva minden.
Kiborg
(#) Nicolas válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Köszönöm az infót,már ezzel is nagyon sokat segitettél.
Tisztelettel: Nicolas.
(#) Mybuster hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Hellosztok!
Van 2 ilyen alkatrészem nem tudom mire jó szerintem mini hangszóró lehet?
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Kössz! -t? az a GND lenne?
(#) kojano válasza granpa hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szia Kálmán!

KR580IR82 (KP580IR2): Az 580-as sorozat tagjai egy 8-bites mikroprocesszor (azt hiszem nagyjából Z80-szerű - ha elég idős vagy ahhoz, hogy emlékezz rá mi volt ez) kiszolgáló elemei. Az IR82 egy 8-bites pufferregiszter. Elképzelésem sincs, mire tudnám használni, ha nekem lenne ilyen .
KR621: Erről semmit nem találtam, biztos hogy jól írtad le a típusát?
K555: A 74LSxx sorozatú TTL IC-k analógja. Az, hogy mi van belül, a hiányzó index mutatná meg.
K155: A normál 74xx sorozatú TTL IC-k analógja.
Ezen belül: LB6=LА6 7440,
PA2: A P betű valamilyen kódátalakítóra utal, de ilyen indexet nem találtam. Nem lehet, hogy LA2, és akkor 7430?
TL3: 74132
ТМ188: Ha ez orosz IC, akkor még valamilyen számnak vagy betűnek lenni kell előtte. A TM egyébként valamilyen billenőáramkörre (általában D-trigger) utal.
K561LA7: Az 561-es sorozat a 40xx CMOS IC-k analógja,és az LA7 valóban a 4011-nek felel meg.
Egyelőre ennyit találtam remélem segít.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Üdvözletem,a képen látható alkatrészre lennék kíváncsi,mi lehet a szerepe? A 220 volt sorba van kötve rajta,és egy közös vasmagon van a két tekercs.Nem trafó ként funkcionál,ezért is érdekelne mi lehet a szerepe.Köszönöm
Következő: »»   293 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem