Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   157 / 782
(#) (Felhasználó 46585) válasza granpa hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Nagyon sok fajta szalagot gyártanak. Van valami ráírva?
(#) granpa válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Helló Katt!
Semmi más, csak 5 nyelven ugyanaz.Se számok se egyéb.
Majd tákolok valami átütés vizsgálatot. Jó lenne ha, jó lenne (15cm D, 7cm d, 5cm h), nem kevés! Már fogyott belőle, nincs meg a csomagolása.
Üdv: Kálmán
(#) emmzolee hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
Megvettem a T106-18 fojtó magokat. Ezt-azt átalakítottam a tápban. Kicseréltem a feteknél lévő 1µF-os kondit Wima MKP10 400V-os kondira. A puffer kondikkal párhuzamosan lévő ellenállásokat kicseréltem 20Kohm-osokra, és az íc tápját egy 47K-s ellenállással vettem le a 320V-os pontról. Ez az ellenállás 2W-os, és melegszik.
Fojtó: tekertem a T106-18 magra 18.5 menet 1.5-ös huzalt, ettől 25uH-lett az induktivitása. Bedobtam a tápomba.

Ja, és ki iktattam a primerrel sorban lévő kondit. Bekapcsoltam 92W terhelést tettem rá, és olyan hangja lett hogy "prü prü prü" Tehát nem volt jó.
Másra ma nem volt időm. majd legközelebb.
(#) zn4416 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Bocs, hogy belevau....de gyűrűmagon nem lesz fél meneted !
(#) emmzolee válasza zn4416 hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Már hogy ne lehetne. Beteszek egy képet, amin berajzoltam.

Az utolsó menet, amit nem színeztem ki, az csak 3 oldalán érinti a magot, a negyedik oldal már nincs rátekerve, tehát nem egészen 5 menet. Inkább 4.7 menet.
(#) zn4416 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Ez nekem 5 menet.
Nem kell minden oldalról érinteni a magot. Ha csak a drótot keresztüldugsz a magon már az 1 menetnek számít.
Pl.: áramváltó ( gyűrűmagon sok menet és a nagyáramú tekercs csak átdobva a közepén ami 1 menet tökmindegy, hogy hogy néz ki)
(#) zn4416 hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
A képen látható fehér drót is 1 menetnek számít.

tekercs.JPG
    
(#) emmzolee válasza zn4416 hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Ne mondd már, hogy mindegy.
Nyilván amiről te beszélsz, az a működési elv. Tehát működik, de nem olyan hatása van a keresztül dugott huzalnak, mintha rá lenne tekerve rendesen. Ez vitathatatlan!
Próbáld ki egy induktivitás mérőve, ha egy huzalt keresztül dugsz, vagy szépen rá tekersz 1 menetet. Nem ugyanazt fogod mérni.
A téma a részemről lezárva, mert nincs értelme ilyesmiken vitázni.
(#) (Felhasználó 46585) válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Pedig a gyűrűknél nincs félmenet... ha csak nem fúrod meg a gyűrűt a felénél. Ott átdugod a drótot és az egy fél menet, mert csak a fele vasban levő fluxussal fog kapcsolódni. Az induktivitásnak ebben a felállásban semmi köze a menetszámhoz.

Ha nem rendesen, hanem jó nagy térközökkel van feltekerve, az csak a szórási induktivitásba számít, de ha már átdugtad a lukon, az bizony egy menet.
(#) zn4416 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Azt hittem már rosszul tudok valamit...
(#) Lac364 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Bocs hogy ily későn zargatlak de a

Idézet:
„Korábban már leírtam, hogyan lehet egy ismeretlen vasmaghoz meghatározni a menetszámot, keresd meg.”

vagy re le lennék kiváncsi melyik oldalon is található ? Előre is köszönöm....
(#) peter1995 hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
HEllo.Hogyan tudok 1uH-s fojtó tekercset csinálni.Milyen drótból hány menet mekkora ferrite?
(#) Transztyuszeres válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
A soros 1µF-os kondit inkább tedd vissza, ráérsz kivenni, ha jól megy a táp.
Próbálj beleapplikálni egy bontott félhidas PC-táp trafót és vidd le a frekit 40kHz-re. A gate ellenállásokat csökkentsd le 10 Ohm-ra.
Áramváltót meg csinálj inkább egy normálisat kisebb ferrit toroidra, pl. 1/25-öst...
(#) (Felhasználó 46585) válasza Lac364 hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Lehet, hogy nem ebben a topicban van, hanem az inverteres hegesztő trafó-ban, meg talán a kapcsolóüzemű táp autóba hi-fihez-ben. Ne haragudj, nincs időm megkeresni.
(#) Lac364 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Azért kösz majd csak rá akadok valahol
(#) emmzolee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Idézet:
„Áramváltót meg csinálj inkább egy normálisat kisebb ferrit toroidra, pl. 1/25-öst...”

Az anyaga milyen legyen? Már úgy értem Al tekintetében.
Ami nekem van, az is jó lehet, csak nem tudjuk az áttételét. Van itthon 3 db. az egyiket föláldozom, és tekerek rá 25 menetet valami vékony huzalból.
(#) pimi9 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Nana, ne.

Jólesz az, azt kéne inkább kideríteni mitől prüprüprü.
Meg mikor kezd el hangot kiadni, milyen terhelésen, milyen a hang kiadott frekvenciája, stb...
Jelalakok, stb...

Soros kondit vissza a primérrel sorban.
Senki nem írta, hogy vedd ki, csak írtuk, hogy mi lenne ha kivennéd.

Félmenet nincs gyűrünél, ahogy írják, csak olyan magoknál, ahol több mágneskör van, de ott se érdemes csinálni.
(#) ethosz2 hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Itt van a TOP249Y IC-n alapuló, HTA30-hoz készült fly-beck tápom. Megy a nyákterv. HTA30 topickba tettem fel, de most itt is kérdeznék egy-két dolgot.

Szerintetek mennyire korrekt a nyák? Hol lehetne rajta javítani? (A működése úgy tűnik rendben van.) Primer szekunder elválasztás a nyákon mennyire megfelelő?

Link 1

Link2
(#) pimi9 válasza ethosz2 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szigetelési távolságokra jobban ügyelni, vagy kimarni a nyákot a megfelelő helyeken.

Kicsit pazarló szerintem, és sok helyet foglal, de amúgy ez nem feltétlen elsődleges szempont, inkább a jó müködés volt a cél, igaz?
Alapvetően az elrendezés, és vezetékezés stimmel.
(#) Transztyuszeres válasza pimi9 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Nagyon valószínű, hogy az az RM Trafó a ludas.

Összedobtam ezt a tápot, PC trafóval 52kHz-en.
Négyféle fojtóval T106-18/52/26(76uH) és egy 15uH-s rúdmagossal is.
Terheltem 41V/105W-al, 9V/9A-ral, stb...
Beterheltem a 12V-os tekercseket is 290W-al 75uH-s fojtókkal, semmi prüprü.

Nyoma sincs prüprünek, meg visításnak, stb...

A többieknek házi feladat, hogy a képeken melyik hullámforma hol lett mérve.(ld.:képek)

(#) ethosz2 válasza pimi9 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget és hogy szakítottál rá időt!
(#) emmzolee válasza pimi9 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Te. Nem volt időm foglalkozni vele.
Arra emlékszek, hogy zavarta a rádiót a műhelyben, és 2-3KHz körül ismerte fel a szkóp a jelet, de nem emlékszek a jelalakra. Mondom nem volt időm többre akkor sem. Talán majd hétvégén.

Idézet:
„Soros kondit vissza a primérrel sorban. Senki nem írta, hogy vedd ki, csak írtuk, hogy mi lenne ha kivennéd.”


Hát én nem sza..tam. Kivettem. Nem volt olyan nagy változás.
(#) Transztyuszeres válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Azért próbáld ki PC-táp trafóval és ezzel a szekunder oldali elrendezéssel is!
Mindjárt megjavulnak a fojtók, meg az egész táp.

A sárga fojtót is ajánlottuk, de még véletlenül sem azt próbáltad, ellenben öt másikat igen... így azért nehéz segíteni.
(#) Transztyuszeres válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Áramváltó ferritről annyit, hogy ne selejtes anyagból legyen, viszonylag nagy legyen az Al (a méreteihez képest) és bírja azt a frekit, amin üzemelteted, de majd a mérnökök írnak róla bővebben és pontosabban, ha van kedvük és/vagy idejük.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Előbb-utóbb úgyis teker majd egy trafót... ( illetve többet... :yes: )
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Van becélozva némi FET anyag, melyiket ajánljátok, ha én nem akarok venni 740-et, és eleve TO-247-re tervezek?
IRFP450, STW14NC50,STW30NM50N
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Egy kis segítség a mellékletben...
Amúgy 50-és 75kHz-között maradok!
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Még egy kis ízelítő: 15mmX45mm (6,75cm2) belső keresztmetszet. 5menet a primer félhidas elrendezésben...
Egy régebbi próbálkozás vasanyaga...

DSC00471.JPG
    
(#) Transztyuszeres válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
STW30NM50N
(#) cimopata válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Igen, bár ehhez felesleges volt feltölteni ennyi felesleges adatot
Következő: »»   157 / 782
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem