Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   9 / 2208
(#) Darazsx hozzászólása Jún 4, 2007
Sziasztok!
Én kapcsolási rajzokat keresek G-708 v. 708-as csőhöz. Sajnos sehol sem találtam
(#) oldman válasza sturbi hozzászólására (») Jún 4, 2007
Egy kis kiegészítés
Egy mikrokapcsoló és egy elektromechanikus számláló megoldja a menetek számlálását, használhatő kerékpár computer is.
Egy akasztó kampóval megoldható a tekercs rögzítése a rétegszigetelés befűzése vagy a pihenés alatt.
Huzalt egy darab bőrrel megfogva a kezed sem vágja el.
A csévéhez jobb egy a csévetestbe pontosan illeszkedő fadarab, körültekerve 2-3 réteg olajos selyempapírral igy nem roppan be a huzal feszítésétől és könyyen kijön a famag.
Ha nincs csévetested gondos munkával test nélküli tekercset is lehet készíteni.
A hozalorsó fékezéséhez egy fadarab és egy alkalmas nehezék használhatő.

A türelmes, pontos munka nem pótolható:
(#) EcoPityu válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 8, 2007
G-708????????? nem G-807, mert olyat legalább ismerünk, nekem is van vagy 5 pár majdnem zsírúj.
(#) Darazsx válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 8, 2007
Igen az! Bocs elírtam G-807 de mostanra sikerül találni kapcsolást.
(#) Müszi hozzászólása Jún 9, 2007
Sziasztok!
Találtam egy jókis kapcsolást itt és az a kérdésem ahogy EF86 helyett használhatok-e EF89-t?
Előre is köszönöm:Müszi
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Jún 9, 2007
senki?
(#) sturbi hozzászólása Jún 9, 2007
Szerintem ebben az erősítőben nem lesz jó az EF 89.
A két cső adatai jelentősen eltérnek, a bekötés is különbözik (de gondolom ez nem lenne gond).
Az EF 86 itt nagyon alacsony anódfesszel működik és egyencsatolásban van az el 84-el. Az egyencsatolás, különösen csökkentett tápnál nagyon kényes a helyettesítésekre. Az eredeti alkatrészekkel is oda kell figyelni a munkapontokra, mert két EF86 is nagyon különböző tud lenni ilyen kis tápfesznél.
(#) Peti_85 válasza sturbi hozzászólására (») Jún 9, 2007
Idézet:
„A drót feszítésre és vezetésre aztán vérző kézzel még ki lehet találni egész jó dolgokat.”


Erről jut eszembe! Mikor nekem is egyszer tekercselés, feszítés és a drót vezetése közben sikerült szálkásra vagdalnom a kezem...
Ilyenkor csak egy nagyon bivaly bőrkesztyűt kell felvenni! :yes:
Így már én 2 mm-es girbe-gurba, hurkos rézdrótból is húztam nyílegyenes vezetéket!!! ÉS a kezemnek semmi baja!!!
(#) Mate78 válasza Müszi hozzászólására (») Jún 9, 2007
Itt megtalálod a csövek adatlapjait:

http://frank.pocnet.net/


Üdv.
(#) Müszi válasza sturbi hozzászólására (») Jún 10, 2007
Nagyon köszönöm a sok segítő hszt.
Müszi
(#) Müszi hozzászólása Jún 12, 2007
Nem lehetne az áramkört módositani ugy, hogy mennyen ef89-cel is?
köszi
(#) Mate78 válasza Müszi hozzászólására (») Jún 12, 2007
Nincs véletlenül otthon EF80-as csöved?Fekete-fehér tévékben több is volt belőle.
Énszerintem azzal lehetne helyettesíteni,bár az EF86 egy kimondottan hangfrekvenciás felhasználásra tervezett cső.
Az EF89 az adatlap szerint egy változó meredekségű cső,de én helyedben azt is beletenném,egy próbát megér.Persze a cső határadatainak betartására ügyelnék.



üdv.
(#) Müszi válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 12, 2007
sajna nincs EF80-am, csak ez az EF van itthon a 89-es, de a 86 és a 89 is pentóda, vagy mondjuk a 86-os helyét nem lehetne kiváltani tranyókkal?
(#) Mate78 válasza Müszi hozzászólására (») Jún 12, 2007
És a másik cső az EL84-es az van,meg kimenőtrafó?
EF86-ost hirdet egyébként egy Úr az apróban,1000 Ft-ért adja újan,már megérdeklődtem,mert nekem is kellene.Ha minden más megvan hozzá szerintem ennyit megér.Máshol ez a cső 2000-2500 körül van.
Korrekt az ember,már kétszer vásároltam tőle.
Tranzisztoroknak szerintem nincs helye egy csöves erősítőben,akkor inkább adok neked egy EF80-at,van otthon pár darab,csak a szállítást kell megoldani valahogy.

üdv.
(#) Müszi válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 13, 2007
POsta?
(#) elektro hozzászólása Jún 14, 2007
hy
szeretnék segítséget kérni a 6c33b orosz csővel kapcsolatban. Van egy rajzom de vannak benne homályos dolgok. Azt irják erről a csőről hogy ugyan OTL szoktak belőle építeni de SE módban 15W kijön rajta ami azért már igen kedvező egy érzéketlen hangfallal szemben. Bővebben: Link itt találjátok a cikket meg a rajzot.
(#) Müszi hozzászólása Jún 14, 2007
Sziasztok!
A RT. évkönyvbe bennvan a 80. oldalon található egy elektroncsöves fejhallgató erősítő kapcsolása.
Ezzel kapcsolatban lenne több kjérdésem.
- a 120ohmos kivezetésnél van egy visszacsatolás, de én 60ohm hangszóróra alkalmazmám ezért nem kellene a 120 és a 600ohmos kivezetés.
Az a kérdésem, hogy a visszacsatolást simán atköthetem e a 60ohmos kivezetés melegpontjára?
-Muszáj megépiteni hozzá a tranyós kapcsolást?
-Van egy 5négyzetcentis vasmagom a kimenőtrafónak.
Arra használhatom a 3,2cm2-es vasmag adatait?
Egyenlőre enyi köszi:Müszi
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Jún 16, 2007
Léccimár valaki
(#) sturbi válasza Müszi hozzászólására (») Jún 16, 2007
Szerintem lazán átkötheted a 60 ohmos kivezetésre a vcs.-t, esetleg a 100K ellenállást csökentsd, hogy a vcs nagysága ne változzon. Az erősítőnek mindegy, hogy tranzisztoros vagy más tápról megy, a lényeg hogy jó legyen a szűrés. Az 5 cm2-es vassal is jó lesz.
Lehet, hogy most meg meg leszek kövezve.
(#) Müszi válasza sturbi hozzászólására (») Jún 16, 2007
DE van egy 2,9cm2-es magom
arra is jó a 3,2-es adatai?
(#) sturbi válasza Müszi hozzászólására (») Jún 16, 2007
Az is jó, ha ráfér, bár ha csak 60 ohmos szekundered lesz, rá kell hogy férjen.
(#) Müszi válasza sturbi hozzászólására (») Jún 16, 2007
hú nagyon kszönöm
Utolsó kérdés: kapcsolóüzemű tápról jáárhat-e az áramkör?
Irok egy moderátornak, hogy kapj pontot, sokat segítettél.
(#) sturbi hozzászólása Jún 17, 2007
Kapcsolóüzemű tápról rossz tapasztalataim vannak, nehéz kiküszöbölni a zavarokat, de láttam gyári gitárerősítőt kapcsolóüzemű táppal megoldva (gyárilag), tehát nem lehetetlen. Gondolom megfelelő, mágnesesen is árnyékolt dobozzal, sinus közeli jelalakkal (minél négyszögebb a jel, annál nagyobbat szór), jó lehet. Én sima RC szűrős táppal csinálnám.
(#) Gábor488 hozzászólása Jún 17, 2007
Nekem is van itthon pár csövem csak nem tom mit lehet belőle építeni. A típusai: 2db ECH81 és 1db EBL 21
Ebből lehet valami erősítőt építeni?
(#) Gábor488 hozzászólása Jún 17, 2007
Jé az egyikhez találtam kapcsolást és még kimemőtrafó se kell ez működhet milen lehet ha nincs kimenőtrafó gondolom nem szolhat annyira szépen. Na itt találtam.
(#) Gábor488 hozzászólása Jún 17, 2007
A másikhoz meg itt Csak az biztos hogy ez nem erősítő
(#) Müszi válasza sturbi hozzászólására (») Jún 17, 2007
akkor a 2,9cm2-es jólesz?
na ennek örülök, akkor trafós táppal lesz megcsinálva 470µF szűréssel.
Gondolom régi cvsöveket is használhatok hozzá.
A csöveket akkor nem kell hűteni, mert adtam neki fűtést és 5 perc után forró volt
(#) sturbi válasza Gábor488 hozzászólására (») Jún 17, 2007
Ezekből a csövekből össze lehet rakni egy príma SE erősítőt (rádióstól). Ha van 7 Kohmos hangszóród, akkor nem kell kimenő, egyébként sajna kell.
Az ECH 81 trióda (C)+ hexóda (H) egy búrában 6,3 V (E) fűtéssel. Rádiók keverőcsövének szokták használni, ha jól emlékszem. A triódája jó HF előerősítőnek. Az EBL 21 kettősdióda (B)+ HF végpentóda (L) nyilván jó erősítőbe, hiszen arra készült.
(#) sturbi válasza Müszi hozzászólására (») Jún 17, 2007
A csövek melegek, hűteni nem kell. Azt el ne feledd, hogy ha E-s csöved van azt 6,3 V-al kell fűteni, ha P-s azt 300 mA-el (ez PCL 86-nál 12,6 V-nál áll be).
(#) Gábor488 hozzászólása Jún 17, 2007
Akko most kell kimenő trafo. Segítenél megépíteni mert nem vaok járatos ebben. Akko 4-5w lesz a teljesítmény ha még azt a kettőt beleteszem vagy az csak a tához kell? Amúgy rádióból van. Gondolom az a 4-5w nem olyan lesz dinamikára mint a tba 810 ha megkérlek segítessz megépíteni mert ha már van itthon jó volna. Trafóm meg egy pá van itthon sőt olyan is ami szépen szét van bontva és csak meg kell tekerni. Ahogy láttam az ilyen cuccokat még nyákot se kell csinálni az jó. Na és azok a fekete kis kockákba a számok azok mik? Ellenállások van ötletm sincs. Na akko belefogok és remélem menni is fog holnap elkezdem előkorni a trafókat aztán meg majd jelentkezem de azé ha tudsz még ma írj vissza. Na kössz.
Következő: »»   9 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem