Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   778 / 2500
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Igen anak a 100W-osnak lesz. De teljesen összezavarodtam. Van egy 30V-os 2,5A-es aszimetrikus trafom aval meg tudom oldani a táplást? Ha igen akkor hogyan??
(#) reloop válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
30V szekunder feszültségből 40V egyenfeszültség lesz diódahíddal egyenirányítva, kondenzátorral szűrve. TDA2050 híddal próbálkoznék, az működtethető egyszeres tápról is. Így néz ki.
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Nincs olyan adatod, hogy hány wattos a táp? Mert a 100 wattost erősítőhöz legalább 130 w kellene.
(#) CoolZero válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Csak ez már készen van és megy is csak rendes táp kelene neki mert van egy szimetrikus 12V-osam csak az édes kevés neki anyit tudtam, hogy kiprobáltam...
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
75W kiszámoltatam trafómérővel akkor ez édes kevés?
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Működni fog, csak nem fogsz tudni kivenni 100 wattot belőle.
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
kb menyit lehet igy kivenni?
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Nekem esetleg valaki tudna mondani valamit a kérdésemre??
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Pontosan ezt nehéz behatárolni, végül is túlhajtással ki is jöhet, de a fesz esés fogja behatárolni. Meg ha túlhajtod, akkor melegedni fog, nem lesz benne tartalék, torzítani kezd, ilyenek. Egy 50 wattot lazán.
(#) mylan14 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Valaki ismer valami jó kis 7.1 es kapcsolást?
vagy esetleg egy 5.1 ha nincs más?
(#) skero válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Talán ez jó lesz.Bővebben: Link
(#) mylan14 válasza skero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
értem mire gondolsz
köszi
(#) dollerakos hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Üdv!

Orion SE 260 erősítővel kapcsolatban.... A végfoknál van a P1401 poti, amellyel, ha jól gondolom, a bemeneti diff.erősítő áramát állítom. (A -20 V-ról jön sorban még egy 2,7 kohm-os ellenállás is.) Ezt hova állítsam? A kimeneti nullponti feszültséget is el tudom vele vinni, amelyről tudom, hogy annál jobb, minél inkább 0. (A kapcsrajzban +/- 150 mV még engedélyezett.) Kérdés, ha nagyon ki akarom nullázni, nem viszi el a differősítő áramát valahova a zölderdőbe?? (a végfok pdf-ben a 7. oldal). A segítségeket előre is köszi....Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Nem tudod egy darab szimpla trafóval JÓL megoldani. A feszültségkétszerező butaság, azokat nem lehet terhelni. Az egyutas egyenirányítás szintén nem szerencsés.
A trafó ugyanolyan alkatrész mint a többi. Ehhez az IC-hez szimmetrikus táp kell, méghozzá nem is akármilyen.
(#) dollerakos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Hiába.. Ez nem az én napom, bocsánat. Ma már sikerült kilóméteres linket is idenyomnom, gondolom, nem örültetek neki..

Tehát, a lényeg, azt a P1401 (2401) potit addig tekerem, amíg a kimeneti egyenfesz ki nem nullázódik. Elég sokat kellett, a gyári beállításhoz képest, mivel úgy néztem, hogy a szkóp AC-DC-jét kapcsolgattam a legalacsonyabb méréshatárában...
(#) joey hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy laptop tápegységgel lehet erősítőt hajtani? Vagy nagyon nagy a zaj viszonya a kapcsolóüzemű tápoknak és bekavar?
(#) bubuc17 hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Heló mindenkinek
Régi vermona regent 1060 erősítőmet szétszedtem a búgása miatt.
De nem tudom merre is induljak el.(sose volt ilyen gonddal még dolgom).
A végfoknak vagy kis alap hangja, és így kis hangerőn hallgatva elég zavaró tud lenni.
Van valakinek ötlete?
(#) CoolZero hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok
Az erősitőmnek sikerült szereljek egy 150W-os trafót...Nagyon jó szürést szeretnék csinálni van régi fajta 6800as kondim csak nem tudom megálapítani, hogy mejik a + és- lába. Azt irja rajta IPRS EG7692 6800mikrofarad 40Vcc B1986. Evel meg lehet oldani? Valakinek egy kapcsolása szimetrikus tápra?
(#) CoolZero válasza bubuc17 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
A tápnak a szűrése is lehet. Nézd meg valamejik kondi nincs-e kiszáradva(fel van puposodva a teteje)
(#) Gyozo92 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Nem kívánom kétségbe vonni a hozzáértésedet (azért írom, mert én egy úgymond kezdő vagyok csak, és hülyén érzem magam veled vitatkozni...) De nálam igen is jól működött a fesz kétszerező. Ráadásul egy ilyen hidat hajtottam vele (igaz, csak próbából.) P600-as diódákkal. 2X40.000 µF pufferrel. Persze jó nagy trafóval. És 200 watt körül ki is lehetett venni belőle. Persze, biztosan nem olyan, mint a rendes. De tisztességgel is össze lehet rakni azt is. (igaz, úgy drágább lehet akár, mint egy új trafó)
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
40 volt kevés lesz oda, 50 voltos fog kelleni. 30 volt AC kb 42 volt lesz.
(#) Gyozo92 válasza bubuc17 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szia!

A régi erősítőkben érdemes kondikat kicserélni. (összeset). De a régi vermonák alapból elég zajosak voltak. Lehet, hogy amit tapasztalsz, az fénykorában is megvolt neki.
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
van 2200/63V-osam is 2darab
(#) CoolZero hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Vagy ezek ha nem jók valaki tud ajánlani egy kapcsolást ami jól szűr?
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Neked nem kapcsolás kell, hanem kondenzátor. vegyél 10.000 µF-osból kettőt, 50 voltosat vagy 63 voltosat, az elég lesz oda. Lehet több is.
(#) Alkotó válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Én nem értek hozzá. Ennek ellenére azért van némi elképzelésem, amit néha elmondok. De a mostani témára visszatérve, amit rajzoltál itt, az tulajdonképpen egy DELON-hidas feszültségkétszerező és egyenirányító. Pontosabban csak annyiban más, hogy annál alapesetben a nálad GND-ként jelölt potenciál nincs kivezetve. Ennek működése abban áll, hogy Külön a pozitív, és külön a negatív periódust is egyenirányítod, majd ezeket a "hiányos-félhullám alakzatot" kitöltöd egy-egy kondival. A probléma abban áll, hogy nagyon széles az a "tér", amit át kell hidalni a kapacitásnak, ezért ésszerűtlenül magas kapacitásokra van szükség, és még így is csak korlátozott terhelés mellett várhatsz kielégítő egyenfeszültséget. Ha most ehhez hozzágondolod, hogy egy végfok milyen tápot kívánna magának, akkor talán belátható, hogy a javaslatod csak erős megkötések mellett használható nagy áramú végfok táplálásához.
Tehát működik ez, csak mint írtam is, nem igazán jó megoldás.
Ha esetleg nem voltam kielégítően szakszerű, akkor azt nézd el, tőlem ennyi tellett.
(#) Gyozo92 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Ezt én értem És igaz amiket írsz. Természetesen ez egy szükségszerű megoldás csak. De annyi mellette szól, hogy nem szeretünk tekercselni. Egyébként teljes mértékben egyet értek veled, csak maga a lehet őség mégis csak használható. A lecke fel van adva, érvek és ellenérvek. Tekercseljünk vagy ne? Ha van időnk inkább tekerés. Remélem nincs harag, nem rosszból írtam
(#) koncsik03 hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Helló!
Annyit kérdeznék jól értelmeztem a kapcsolást?
Ha nem akkor valaki legyen olyan szíves javítsa ki!
Köszönöm.

jlh1969.jpg
    
(#) storm válasza koncsik03 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Teljesen jól, de a rajzon lévő GND-ket el ne felejsd összekötni
(#) koncsik03 válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Persze tudom.
Ja és milyen alkatrészek kellenének hozzá?
Következő: »»   778 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem