Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   582 / 1386
(#) zolika60 válasza Tomylee hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szerintem a halványszürke papír a gond. Nem elég kontrasztos a nyomtatás. Gondolom a vonalak mentén meg nincs elég festék.
(#) gulasoft válasza Tomylee hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Felejtős. Ha nem tudsz vastagon feketén nyomtatni, akkor keress más megoldást.
(#) gulasoft válasza Tomylee hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Egyébként egy csomószor le lett írva, hogy a vasalásos módszernél annyi változónak kell jónak lenni, hogy van akinek elsőre megy, van akinek soha.
Jó nyomtató kell hozzá, jó toner, jó hőfokú vasaló, jó papír, ezek kombinációinak mind jónak kell lenni.
Egy fotózásnál dry fóliával a mezei tescos laminálóval és akár napfénnyel is el lehet érni jó eredményeket, az hogy ki milyen uv levilágítót épít, az már csak ízlés kérdése. A levilágító azért jó ha van, mert éjjelé nem süt az a nyüves nap, és 10 perces tesztel kitapasztalható milyen levilágítás az ideális.
A levilágításnál jó maszk kell, a te nyomtatóddal ez sem fog menni ha szürkén nyomtat, viszont nyomdába tudnak neked filmet csinálni.
(#) Tomylee válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Van egy másik nyomtató melóhelyen. Egy Kyocera-mitaxxxx. Csak, ha kinyomtatom műnyomóra el fog telni legalább 1 óra míg hazaérek. Nem baj, ha rászárad? Attól még használható lesz?
(#) storm hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy lehet-e eggyátalán olyan laminálógépet kapni, ami alaból bekapja a 1,5mm-es NYÁK lemezt?
(#) storm válasza Tomylee hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Pont aza lényeg h megszáradjon. Mivel ha nem száradna rá, elég lenne kicsit hozzányúlni, és máris tiszta mázga lenne. A lényeg, hogy semmi zsír és egyéb szennyező réteg ne kerüljön rá.
(#) gulasoft válasza storm hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Simpi mezei tesco-sal laminál.
(#) storm válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Akkor valószínű, hogy beszerzek 1-et A vasalóval is szépek csak a nyákok, csak mire befejezem a vasalást elfárad a karom
(#) Tomylee válasza storm hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
OK. Megpróbálom újra. Másik nyomtató, másik vasaló kombináció.
Lelkes vagyok, nem adom fel.
(#) Attila86 válasza storm hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ha már laminálót veszel akkor az vasaló helyett is jó!
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
De a tonerhőfokot nem biztos hogy tudja, Simpi dry fóliát laminál vele.
(#) Tomylee válasza storm hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Az normális, hogy nyomtatás után nem tudom elkenni a műnyomó papíron? De még kaparni sem!
Kyocera-mita1650
(#) storm válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Igen pont ez lenne a cél, hogy felváltsa a vasalót. De biztos, hogy jó helyette? Mivel simpi mást laminál vele. Tudtommal az nem tud felfűteni akkora hőfokra mint 1 vasaló. Mondjuk jó azt meglehet buherálni.
(#) Attila86 válasza storm hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Persze hogy meglehet! Ahogyan a vasaló is alapból túl hideg, de azon is és a laminálón is könnyen lehet segíteni.

Jártál te már a laminálós topikban? Vagy ezt (Bővebben: Link) láttad már? (Nem kel megijedni, ettől sokkal egyszerűbben is megoldható a dolog...)
(#) storm válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Igen a te írásodat olvastam, és pont emiatt tetszett meg. De utánna nem nagyon olvastam, még csak szemezgetek vele, de szerintem egyelőre még maradok a vasalónál
(#) 947gyula hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
A nyák készítés területén úgy látom termékeny szakik is vannak ezen a falon. 230-as hőtárolós kályha motorral akarom fújatni a levegőt a most készűlő sörkollektoromban. Küldtek egy kapcsolási rajzot a sörkollektor és elektronika falon a 906 688 hozzászólótól
Nyákot kellene csinálni de nem vagyok szakember. Ha lenne valaki aki szereti is csinálni és vágja is a dolgot szeretném vele felvenni a kapcsolatot. Ha nincs ilyen valamilyen elérhetőségnek is örülnék! Kíváncsi vagyok hogy kb mennyiért lehet összehozni egy ilyen szerkezetet? 947 Gyula.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
A nyákfólia rendelésre jelentkezés nem nagyon volt a régiek részéről, ezek szerint mindenkinek van elég, pár lappal segítsétek ki azokat akik keresnek fóliát. Ha mindenkinek elfogy rendelhetünk egy új adagot.
(#) szdavid válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Én jelentkeznék ismét. Kérem, aki tud nélkülözni akár néhány centi fóliát is, jelentkezzen!
Könnyebben győzném meg a feleségem, hogy kéne ebből több is, ha látná, "mi mindenre jó" ...
(#) raw válasza szdavid hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Van még pár méter fóliám, ha kell anyagár+posta és vágok neked, a probléma, hogy ez még első szériás és meglehet, hogy lejárt a szavatossága utána kell néznem.
Mostanában inkább csak tonert laminálgatok.
(#) szdavid válasza raw hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
P.ü. ment!
(#) suhanc hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok.
Olyan *****
Köszönöm előre is.
Suhanc

A fórumban tilos a hirdetés.
(#) gtk hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok ! SENO3211 onozoval kapcsolatosan van valakinek tapasztalata? Sajnos csak nemetul van rajta a leiras,.. valahol olvastam, hogy egy liter forro vizben fel kell oldani, es mikor lehul mehet is az onozas.
Viszont a tarolasrol nem tudok semmit. Mennyi ideig tarolhato milyen korulmenyek kozott?
(#) interferi válasza gtk hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia!
Ezt találtam Bővebben: Link
(#) karaszbandi válasza gtk hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nekem egy éve megvan és még működik. A saját dobozában van és semmi extra.
(#) gtk hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Koszi a valaszt mindenkinek.
(#) Tomylee hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Jelentem szuper lett a műnyomópapíros megoldás.
Most jön a fototechnikás megoldás.
Számolgattam és.......ahol tudtam spóroltam:

- Írásvetítő fólia 50-150Huf

- Tintasugaras nyomtató van

- Pos20 2500Huf vagy TN120 ár???(Ezt sehogy nem lehet megkerülni)

-Szárítás: Ez még nem eldöntött, de egy vékony fém dobozra gondoltam amire rá tudom tenni a vasalót. És a vasalóval és a multiméter hőérzékelőjével belövöm a 70fokot.

- Levilágítás: Asszony műkörmös UV lámpája. Olyan zselét használ ami UV fényre szilárdul. (Nekem nemszab ilyet tudni )
Ismerősöm vett két UV fénycsövet 2000Ft-ért és két kompakt fénycső elektronikájával meghajtotta. Akciósan 500Huf a kompakt fénycső. Tehát kb 3000Hufból megvan a levilágító. Vagy napfény

- Előhívó: Chemitat 250g 400-500Huf(Tesco-ban kapni) Valakinek tapasztalata?

- Marató: Én vasklorid gyorsmarót használok (még) 500Huf

- Fúró: Van egy asztali fúróm és ehhez 1mm-es fúrószál olyan 1000-1500Huf. Vastagabb a szára, hogy a sima tokmányba is be tudjam fogatni. (Ennek még utána kell járnom, hogy a környéken hol lehet ilyen kapni.)

És találtam egy érdekes nyákot aminek 90perc kell a napon.Itt
A kutatást folytatom hol lehet még spórolni még a minőség romlása nélkül.
(#) karaszbandi válasza Tomylee hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nem perc, hanem másodperc!
És nem a napra tedd, hanem a levilágítód alá. Biztosabb a hatás. Jobb a P20-tól, mert állandó a minősége és nem büdös, meg nem ragad. A fúrót meg ne asztali gépbe fogd, mert az nem forog eleget. Az 1mm-es fúróhoz legalább 15000 fordulat illik. Tehát, máris spóroltál 1 szárítót, az asszonytól meg le kell nyúlni a lámpát és kész! Ha kell neki, elkéri!
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Viszont ez a nyák 3x drágább mint a dry fólia és a normál nyák együttesen (jó jó én is használtam két évig )
nekem 8 perc volt a levilágítási idő szuperflux (5 chipes100mA os ) ledekkel . előhívónak hideg zsíroldót használtam ha jól emlékszem 5/1 arányban hígítva .
(#) Tomylee válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Akkor a pos20-t és a mini drill-t sem úszom meg.
Néztem HEStore-n 5000Huf a fúró és 6000Huf az álvány + még pár darab fúrószálat is kéne vennem. (legyen mit törni)
Ha valaki tud olcsón mini drill-t vagy hasonló panelfúrót annak örülnék.
(#) J-O-E válasza Tomylee hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
TYP 0510
Állvány mini fúrógéphez
Rend. szám: 10023986
Nettó ár: 6 877 Ft
Bruttó ár: 8 597 Ft

De egy PROXON tizensokezer így ez a H.E STORE-s olcsónak számít. De megjegyzem sok panelt készítettem már de állványra nem szántam rá magam "a pénztárcám" ezidáig. Állvány nélkül is lehet panelt gyártani ha nem akarunk sok pénz bele ölni, sőt kezdésnek laminálni a panelre és akkor még olcsóbb.
Következő: »»   582 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem