Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 44
(#) kadarist válasza yello hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
A stabilizátorral kapcsolatos meglátásod jó, de a 3055-öt nem cserélném ki kisebb teljesítményűre.
(#) yello válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Remek, lerajzoltam gyorsan mire gondolok, 3055 öt cserés minden kép, túl nagy, nehéz szerelni jelen esetben, és nem mellesleg nincsen itthon belőle.
Alul bd 136 lenne.
Üdv

DSC00432.JPG
    
(#) lekszikov válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Bocsi hogy megint ide irok

kaptam egy rajzot valaki megnézné nekem hogy mükődi-e
nagyon fontos lenne

az erősítő tápja lenne
(#) lekszikov válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ez lenne az de egy kondival kevessebbet tennék bele, vagy nagyon fontos az a kondi?

12v8arajz.gif
    
(#) kadarist válasza lekszikov hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia!
Csináld meg így a kapcsolást: Bővebben: Link
(#) yello válasza yello hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Valakinek valami ötlet??
(#) lekszikov válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Sajna nincs nekem 2N2955 hejette nem lenne e jó a BD246C PNP tranzisztor
(#) lekszikov válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Még egy hülye kérdés tükrőzni kell?

Mert kézzel rajzolnám fel a nyákra
(#) proli007 válasza yello hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Hello!
Jó ez így ahogy van, de 24V-os zénerrel, a kimenő feszültség, a két tranyó bázis-emitter feszültségével és terhelés esetén, még a 0,3ohm-on eső feszültséggel is kevesebb lesz. Tehát terheletlenül, kb. 22,7V 2A-al terhelve pedig 22,1V.
üdv! proli007
(#) bancsi15 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék a kocsiba készíteni egy LED-es hangulat világítást. Nagyfényerejű kék ledeket használnék 8db-ot kettesével sorba kötve.Készítettem egy kapcsolást ami táplálná a ledeket. Szerintetek ez megfelelő lenne a ledeknek, a kocsiban 11,5-14V feszültségére?

Köszi

led.JPG
    
(#) proli007 válasza bancsi15 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Hello! Természetesen jó.. üdv! proli007
(#) mhatalyak hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Építettem egy feszültségszabályzót a motoromra. Úgy működik, hogy több tekercs van benne sorba kötve, két kivezetés jön ki, 1F és egy N, tettem rá egy graetz hidat, majd az ebből jövő egyenáramra egy Zenerdiódás feszültség szabályzót, amit gondolom mindenki ismer, és egy D718 tranzisztort tettem bele, ami 120V 8A-t bír, rászereltem egy számítógéptápból való hűtőbordára(50x100x3mm), majd rátettem a motorra, alapjárattól 14,64V jön ki belőle és maximum fordulatszámon is, tehát működik, de iszonyatosan melegszik már 2A terheléstől is, 5-6mpre rövidre zártam a 2A-t és megégette a tenyerem, ez természetes, hogy ekkora hőt ad le, vagy esetleg rossz bele a tranzisztor? egy autó erősítőből szedtem ki a tranzisztort.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) kistotti01 válasza mhatalyak hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Ha folyamatos az a 2A-es terhelés, akkor az már becsületes hőt tud leadni. A lehetséges megoldások: nagyobb hűtőfelület, több tranzisztor használata, nagyobb teljesítményű tranzisztor használata, vagy más megoldás. Igazából egy feszültségszabályzónál ami akkumulátort tölt ott a töltőáramot is korlátozni kell, illetve beállítani az aksi függvényében. Hisz nem mindegy, hogy zselés vagy savas akkumulátor van töltve, továbbá hogy mekkora teljesítményű akkumulátorról van szó. Probálj meg valamilyen tirisztoros, triacos vagy fetes megoldást alaklmazni. Elméletileg az kevesebb hővel járna. Van rengeteg erre a célra jól bevállt kapcsolás. Nézz szét a fórumban, biztos találni fogsz.
(#) mhatalyak válasza kistotti01 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Zselés akkumulátor 15V al szabad tölteni 3A mellett, de a gyárifeszültségszabályzó is ugyanilyen volt, csak állandóan leég, mert 5A szükséges a motorom üzeméhez folyamatosan az AC pumpa és az injektor miatt.
(#) Steven84278 hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Sziasztok! Jelenleg ott vagyok, hogy van egy napelemem.

Paraméterei:

Üresjárási fesz: 25V
Rövidzárási áram: 3A

A tárolt napenergiát egy 12V 44Ah akkuban fogom tárolni egy töltésvezérlő segítségével.

A gond csak annyi, hogy hogyan is lehetséges 12VDC-ből 19VDC-t előállítani. Ugyanis a notebookom működtetése a célom.

Notebook tápja: 3,42A, 19VDC

Aki tud kapcs rajzot, vagy hol lehet beszerezni megfelelő boost/step up konvertert az kérem írja meg.
(#) Balaa16 válasza Steven84278 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia! Igaz, hogy ez 20 V-ot csinál, de ezt egy feszültségszabályzó IC-vel meg lehet oldani.
Üdv!

kép.jpg
    
(#) kormika válasza Steven84278 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia! Nem tudom milyen laptopod van, de az én fujitsu siemens laptopom simán feltöltötte a beépített 11,1V-os akkuját az autó szivargyújtójában levő "üzemi" 14 volt környékéről. Ez gyári megoldás volt, megvettem jó pénzért a gyári szivargyújtós adapterjét, és feltűnt, hogy nagyon kicsi a dobozka a vezetéken, szétszedtem, és találtam benne egy 5A-es biztosítékot, meg egy egyszerű LC szűrést.
(#) dante01 válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ez a kapcsolás nem fogja tudni akkora teljesítménnyel leadni a megnövelt feszültséget. Kísérleteztem duplázókkal,és szerintem fél ampert nem fog tudni leadni a kapcsolás.Már pár száz milliampernél kevesebb lesz a kimenő feszültség mint a bemenő.
Dc-Dc konverter ? pl mc34063.... Van a neten program is amivel lehet alkatrész értékeket számolni hozzá.
Üdv : Laci
(#) harald válasza Steven84278 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
(#) helektro hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Adott egy PIC-es kapcsolás <2mA-es fogyasztással (PIC és még néhány alkatrész).
12V-os akkumulátorrol megy, mert a kapcsolás egyes részei 12V-osak.
A PIC és környezete egy smd 78l05-ösről megy. De csak ennek a kis frincfranc alkatrésznek a fogyasztása magában 7mA.
Mivel állítsak elő 5V-tot úgy, hogy ne a stabilizátor vigye el az áramkör fogyasztásának többszörösét??>
(#) helektro válasza helektro hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Hogy válaszoljak magamnak.
Microchipnél van olyan stab. aminek a fogyasztása 2uA! 2-3000x kisebb, mint egy normál 78L05. Durva...
(#) proli007 válasza helektro hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Hello!
Ha egy PIC-es topikot megnéztél volna, fel sem merült volna a kérdés. Számtalanszor volt róla szó..
üdv! proli007
(#) helektro válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Az lehet, de csak akkor olvasok topikot, ha valami gondom van. Gyakran a lényeg elveszik a sok hozzászólásban (mint a PIC-es topikban is).
(#) keresztespapa hozzászólása Szept 7, 2011 /
 
Segítséget kérnék ahhoz, hogy adott egy 0 - kb. 40 volt között változó tápfesz. amit egy C27PH zenerdiódával meg akarok fogni 27 volton a L7815CV fesz. stab. ic. bemenetén, aminek a kimenő 15 V -os feszültsége egy áteresztő tranzisztoros kapcsoláson keresztül kb. 5-7 A terhelhetőséggel világítást és akkutöltést végez. Egy stab ic már elfüstölt a nagy bemeneti feszültségtől. A zéner dióda előtét ellenállásának értéke érdekelne.
(#) Ghoost válasza keresztespapa hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
szia!

Mivel nem talaltam semmi adatlapot az emlitett Zener-hez, igy altalanos alkatreszt tettem szimulaciora. Ube:40V
Ennek az elotet ellenallasat
-- 500 Ohm -ra meretezve, 21.2mA folyik rajta.
-- 1 k Ohm -ra meretezve, 8.4mA folyik rajta.


remelem sikerult segitenem.
(#) keresztespapa válasza Ghoost hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget. Sajnos én sem találtam semmi adatlapot a zénerről, de a mérete szerint kb. 1 W-os lehet.
(#) mindenes válasza keresztespapa hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Heló!
Szakszerűen elmagyarázni nem tudom hogy mi miért,de hibás a rajzod több szempontból is. Szerintem jobban jársz ha letöltöd az L78xx adatlapját s abból választod a 22 vagy 28 ábra kapcsolását, esetleg ezek kombinációját.
(#) mhatalyak hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Van 2x22VAC-m ebből szeretnék 2x12V 3A körüli feszültséget és áramot kihozni.(sub filternek, 2x12LED-es kivezérlés jelzőnek, hangszóró védelemnek,stb.) Tudna nekem valaki egy zeneres, stabkockás, tranzisztoros akármilyen egyszerű, de nagyszerű kapcsolást, ami 2x22VAC-ból +/- 12V- ot állít elő zajok és zavarok nélkül?

Köszönöm előre is!
(#) pucuka válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Idézet:
„állít elő zajok és zavarok nélkül?”

Ez nem technikai paraméter, és ilyen áramkör nem létezik. Zajok, zavarok mindíg vannak, csak az a kérdés, hogy mekkorák. Ezek elnyomásához, szűréséhez megfelelő áramkört kell kiválasztani, tervezni készíteni. Minél nagyobbak az igények annál drágább lesz az áramköröd.
Általános esetben ezeknek a paramétereknek a minden határon túli csökkentésére nincs is szükség, mert minen áramkör önmagában rendelkezik védelemmel a tápfeszültségek felől érkező zajokra, zavarokra. Például egy korszerű műveleti erősítőnek 80 - 100 dB -es zavarelnyomása van a tápfesz felől, ami 100 ezer-, - 1 milliószoros elnyomást jelent, de egy egyszerű erősítő fokozat is az erősítésszeres elnyomással rendelkezik.
A 2×22 V~ azonban egy kicsit sok lesz a 2×12 V előállításához, olyan 2×10 - 12 V ból lehet kényelmesen megcsinálni, és még a staboknak is marad elég feszültség. A 2×22 V ból túl sokat kell eldisszipálni.
(#) grobi75 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Üdv !

A következő problémám lenne . Szerintem talán ebbe a témába tartozik a problémám , másra már nem tudok gondolni.
Van immár több mint 1,5 éve egy műholdas előfizetésem amit egy plazma tv-n használok. Eddig tökéletes volt minden.
Kb 1 hónapja a kép ?zajos? . A jelenség olyan , hogy halvány majdnem átlós csíkozás megy folyamatosan a háttérben. Ez a jelenség vagy nagyon sötét vagy nagyon világos képnél felettébb zavaró. Szinte mindent kicseréltem . Van még itthon 3 beltéri mindegyikkel ugyanaz a tünet. Scart és rca kábeleket is cseréltem és a teljes koaxot is akkor is csíkozik. A TV-t ha elkapcsolom a paraboláról más bemenetre HDMI vagy Analóg akkor tökéletes minden. A szerelő szerint valami villamos hálózati gondom van.
Átnéztem a villamos rendszerem , minden jó. A mérőtől egy biztosítékon keresztül jön a 1,5 ?es vezeték 1 kötés van rajt ami forrasztott. Ezen az áramkörön csak a tv és számítógép van használva és még 2 lámpa. Az oszlopon volt egy lazább kötés , de a szerelő megcsinálta .
Az érdekesség az , hogy ezek a zajok este 8 körül megszűnnek !!! Hétvégén is vannak időpontok amikor tökéletes.
Arra gondoltam , hogy megméregetem a feszültséget . Mikor csíkos akkor 226-234 voltot mérek abban a konnektorban. Este mikor tökéletes akkor 218-222 V. De hétvégén mértem 207 Voltot is amikor csíkozott.
Az még érdekes , de lehet hogy csak véletlen , hogy ebben az eltelt 1 hónapban tönkrement a mikro és a mosogatógép is .
Röviden ennyi lenne .
Várom a véleményeket és ötleteket , hogy mi lehet a probléma. Üdv grobi
Következő: »»   17 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem