Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   821 / 1272
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Megtisztítva visszaforrasztottam-> próba.
A trafó összes lehetséges pontja felöl jön az ív.
Valami bődületesen nagy feszültség (szerintem nem 1,5kV)
Nem lehet, hogy valami nem korlátozza le bizonyos értékre a feszt?
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
A szigetelő műanyagburkolatról is jön a szikra?
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
A ferrit rúd felől. A kozepebol. Üdv
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Ha vissza van kötve minden vezeték, földelés stb. és mégis ívet húz a ferrit, akkor a trafó cserére szorul.
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Körül-belül, a nyíláson ahol a ferrit rúd van, elég ha egy pici repedés van rögtön szikrázik össze-vissza! NEM feltétlen kuka! Ugyanis, 3-4 alkalommal jártam már így! Megtisztítottam a trafót, és főleg ferrit rúd körül bekentem jó vastagon szilikonnal! De először forraszd ki és az alját is kend be jól, hogy csak a lábak áljanak ki annyira hogy vissza tudd forrasztani! Aztán ha ez megvan, jöhet hogy felülről vastagon a ferrit magot, 15-20 perc száradás aztán jöhet mégegy vékony réteg, de mostmár az egész trafóházat kell kenni! Utána egy nap pihi, míg tökéletesen megköt, nem szabad hogy picit is nedves legyen, mert rögtön átver, aztán próba! 70% hogy bejön, inkább egy ilyen próba először, mint egy új trafó! Ez egy orosz módszer, és nekem már bekött! A konyhai tv-nk is 1 éve megy szilikonnal bekent trafóval.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2013
(#) zsoltee0001 válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Szia
Kipróbálom, mert a lakk nem jött be.
Egyébként Bővebben: Link ez a fajta trafóról lenne szó.
Meg is venném, viszont nem merem, mert nem tudhatom milyen hiba van még.
Mit nézzek még meg? Földelést jónak találtam.
Üdv
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Ha mégis megvennéd, akkor vedd meg innen, mert itt raktáron van.
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Nem nagyon szeretnék költeni rá, főleg a nagy bizonytalanra (ha még 1-2 ezer lenne...)
De azért köszi a linket.
Most Djseed módszerét alkalmaztam, épp szárad.
A ferrit rudat körbetekertem celluxal, amennyit csak megbírt, aztán telibenyomtam sziloplasztal.
Repedést nem találtam, pedig atom átnéztem.
Ja és az egyik ferritet eltörtem, mert leesett az asztalról, de nem gond, mert megragasztottam
Majd beszámolok milyen lett az eredmény.
Üdv
(#) Reni21 hozzászólása Júl 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy 50 colos LG plazmám!Hang van,képet egyáltalán nem ad,az oldalára pedig kitesz egy kulcsot!Állítólag a modulok jók!Mi lehet a baj???
(#) tothzsolt válasza Reni21 hozzászólására (») Júl 2, 2013 / 1
 
Ha a kulcsot kiteszi, akkor nem hiszem hogy hibas lenne a tv. Szerintem ott valami csak elvan allitva.
(#) djseed1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Hi, nekem van egy ilyen trafóm, bontott TV-ből! És tuti jó mert szétszedés előtt ki volt próbálva! Odaadnám ingyen, de a posta drágább lenne mint maga a trafó!

Remélem hogy neked is bejön ez az orosz trükk! Ha ne adj Isten nem, akkor nyugodtan megveheted az új trafót, ha a panelen akármilyen hiba van az nem tud ilyen kisüléseket okozni, max ha a trafó nyírkot kap! Nekem az a TV amit így bebugyoláltam a konyhában van, és a sütés főzés során állandóan belement a pára és attól tűzijátékozott így!
(#) djseed1 válasza Reni21 hozzászólására (») Júl 3, 2013 / 1
 
Szia! Gyártottam LCD-TV-ket, Philips-et! Ez egy kis malőr a szoftverben! Vagy a gyártás során elfelejtett a tesztergép a szoftverbe beleírni 1-2 kúlcsot, vagy csak simán megbolondúlt a soft! Esetleg gyermekzár!
Gondolom van rajra usb csati. LG-nél biztos! A legegyszerűbb, megkeresed a neten a szoftverét, a honlapukon fent kell hogy legyen! Ha belinkelted volna a pontos tipusszámot megkerestem volna neked!
Ha megvan a szoft, egy frissen formázott (csak FAT32) flash-re rámásolod a szoftvert! TV kikapcs, flash-t csatlakoztatni, TV bekapcs és automatikusan elindúl a telepítő! Elvileg semmit nem kell hogy tegyél, csak végignézni míg befejezi! Ha a TV-újraindúl, azonnal a flasht-kihúzod és már működnie is kell!

Nos ilyenkor az eddig megszokott beállítások, csatornák eltünnek és az alapértelmezett dolgok lesznek meg! De annyi legyen a legkevesebb hogy mindent újrainstallálsz ha már újra beindúlt a TV-d!
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) Peter50 hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Phillips 94 cm-es LCD tévém, amin baloldalt és a közepénél árnyék foltok vannak. Azt mondták, hogy az az üveg mögötti por. Hogy tudnám megcsinálni, hogy eltűnjön?
(#) zsoltee0001 válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 3, 2013 1 /
 
Helló
Sajnos nem jött be a burkolós dolog.
Nem tudom mekkora feszültséget kell ennek gyártania, de, hogy atom leszigetelés + 2 centiről akkora szikrát nyomott mint egy van de graaf genya.
Ráadásul azt a tranyót valszeg megint zárlatba vágta amit már az elején cseréltem, mert már a táp se éled.
Még jó, hogy kettőt vettem.
Üdv
(#) stevepapa válasza Peter50 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia!

Oda por nem tud menni!! Inkább megnyomták, vagy hőhatás érte .
(#) Peter50 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Köszi a választ.
Nem lett megnyomva, már 1 éve fent van a falon, ott hő sem éri. Csinálok róla fotót és felteszem. Akkor jobban látni, hogy miről beszélek.
(#) Reni21 válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia!

A TV típusa LG 50PY4R-ZB

Gyártási év:2006

usb ezen sajnos nincs :S:S
(#) stevepapa válasza Peter50 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Ha nem a kijelző sérült akkor a háttérvilágítás csövei halódnak.
(#) djseed1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Affene! Akkor a trafó zárlatos és gerjed mint az állat! Reméljük az anód feszültséget nem nyomta 25KV fölé, mert az már megpiszkálja a képcsövet!
Nincs mese, trafót kell cserélni, sajnos!
(#) djseed1 válasza Reni21 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia! Kár hogy a hátoldaláról nem találni egyetlen fotót se, ha usb nincs akkor csak RS232-n keresztül számitógéppel megoldható a szoftverezés! Az meg már kényesebb dolog! Lehez hogy el kellene vinned egy márkaszervízbe!
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) Peter50 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
OK és arra mi a megoldás?
(#) Reni21 válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia!

Tudok fotót küldeni dél után!Akkor jön haza apum,leveszi a hátoldalát én meg lefényképezem!
(#) stevepapa válasza Peter50 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Feltehetőleg a háttérvilágítás csöveit ( radiátort ) kellene cserélni. Macerás feladat, és drága!! Viszont előtte szakembernek is meg kellene mutatni.
(#) zsoltee0001 válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Jól sejtettem, hogy ez már nem emberi amekkora feszültséget ez csinál, meg így legalább megmagyarázza miért nem találtam repedést sehol.
Képcsövön kéne látni valamit ilyen esetbe, vagy csak a trafó csere után derül ki?
Ment a PM
Üdv
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) stevepapa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
A csőben ritkán szokott kárt tenni. Nincs rá ideje
(#) djseed1 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Igazság szerint akkor is lehet ilyen hiba, ha a képcső levegős lett! De ezt nem tudod megállapítani csak akkor ha ki van cserélve a trafó!
(#) stevepapa válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Igen de ez könnyen megállapítható. Ha nem akasztod rá a csőre a nagyfesz " klipszet akkor csak a trafó szikrázik, ha rossz. Ha jó a trafó akkor sehol nem szikrázhat, húzhat át.
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Csőlevegősségnél inkább a csövön belül húz át az ív és ott produkál ilyen látványos kisüléseket.
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Az a gond, hogy itt már nem kisülés volt, hanem villamos szék
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Igen a csőben, az ágyúnál látható! Ha olyan érdekes égszínkéken világít az ágyú körül akkor a csőnek gagya! De itt elvben csak a trafóra lehet gyanakodni!
Következő: »»   821 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem