Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   904 / 1271
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ha jól láttam a a szivárgás valahol itt csap át a magra ha rálehelek világit több ponton is

trafo.jpg
    
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Először tisztítsd meg oldószerrel a felületet és utána nézd meg az áthúzásokat.
(#) jdani hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Hali. Kaptam egy Philips 29PT8640/12 TV-t. Ilyen hibával még nem talákoztam. Bekapcsoláskor nem hallatszik a magasfeszültségű trafó szokásos sipolása. A muki azzal hozta hozzám, hogy valahol azt mondták neki hogy a magasfeszültségű trafó a rosz, azt kell kicserélni. Ő kicserélte, de ugyanúgy nem megy. először a 3 alapszín jön be, majd lassan, az egész kép kivilágosodik. 2.kép.
Mi lehet ilyenkor a probléma? Lehet rosz a tranzisztor, ami a trafót kapcsolja? Találkoztam már rossz tranzisztorral, de általában zárlatos, így a Tv be se kapcsol, csak ciripel.
Várom a tanácsokat Köszi.
(#) alfa007 válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ez esetben én nálam is ez történt. Egy régebbi esetnél megpróbáltam epoxi-val javítani, de a 25kV azon is átment. Trafó csere akkor érdemes ha készülék nem több 15 évnél, ill. a sorvég meghajtás állapota megfelelő.
(#) eyess válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Viszont nem ajánlanám , hogy sokáig szikrázgass , mert haza fogod vágni , vagy a tv processzorát , vagy a sorvéget . Ha már , így akarod megjavítani , akkor ezt a tv ből kiszedve külön erre a célra megépített meghajtással szoktak kísérletezgetni, és ha ok , akkor mehet a tv be.Nehogy egy hibából több legyen.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ha van fény és raszter (homogén világos ernyőfény), akkor a sorvégfok jól működik. Itt inkább a 200V-os katódtápfeszültség hiányáról lehet szó. A képcsőpanelen meg van ez a feszültség?
(#) kadarist válasza alfa007 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Nem epoxi kell, hanem sziló, vagy ami még annál is jobb az akril. Ezen kívül a meleg ragasztó is jól használható.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Érdekes, mivel nem hallani egy cseppet sem, hogy sípolna a trafó, mintha nem is menne. Annyira szakértője nem vagyok. Küldhetek fotót, az szerint méregethetek, ha megmutatod mit.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ez egy 100Hz-es készülék, ahol a sorfrekvencia 30kHz feletti, ezért nem hallható a sorvégfok rezgése.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
De jó lenne valamit tudni róla , hogy emberke mit is cserélt , vagy mit csinált még rajta.
Mert szerintem el is állítgatott , amit csak lehet , mert akkor szoktak a sorvisszafutás csíkok megjelenni , ha oda tekerik neki.Szóval ?
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Hát egy amatőr fickó, aki látott már Sortrafót, tehát, tudta mit kell venni. Mert állítólag elvitte egy szerelőhöz, aki azt mondta hogy a trafó a hibás. Hát a fickó kicserélte a trafót, és ugyanaz a baja, ami előtte is volt.
Az én tapasztalataim. Miután kb 10-15perce nem volt áram alatt, és ilyenkor ha bekapcsolom, előjönnek a színes csikok, majd a fehér háttér, és a háttér meg is marad. Főkapcsolóval kikapcsolom, majd vissza be, bejönnek a színes csíkok, majd kifehéredik, és ki is kapcsol a TV. Legalábbis a képernyő kikapcsol. De bekapcsolni már nem lehet a gombokkal, nem reagál, csak áramtalanítás után. Még annyi, hogy (ezt az ,,első,, bekapcsolásnál nem látni/hallani) második bekapcsolásnál, előjönnek a csíkok, majd a kifehéredés, fent bal sarokban halványan kivehető hogy azt írja EXT3, és kis zúgás is van a hangszórókban, és utána kikapcsol a TV.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Na és a G2 (screen) feszültséget állítottad már a sortrafó potméterével? 200V rendben van?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Nem állítottam. Most várok, hogy ha bekapcsolom ne kapcsoljon ki, így tudom majd tekerni. Milyen irányban? Vagy mindenfelé, és majd ha jó lesz? Mondom, én se vagyok profi TV szerelő, de már csináltam emg egy jópárat, aminek nem csak kontakthibája volt, de mindent én se tudhatok, így ha elmondjátok hol mérjem, merre tekerjem, remélem majd abból tanulok
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A sortrafó felső potmétere a fókusz, az alsó a G2. Azon kellene az óramutató járásával ellentétes irányba tekerni addig, amíg a fehér fénylés meg nem szűnik.
(#) gubík gábor válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A 200 volt probléma lesz nálam a képcsőpanelen szakadt meg a 200 volthoz tartozó ellenállás kb 50 ohm 1 watt
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Hát elcsavartam, most is ugyanazt csinálja, kijönnek a színes csíkok, a kép már nem fehér, marad fekete. Második bekapcsolásra megint kijönnek a csíkok, majd olyan hangot ad ki, (és így kapcsol ki a TV) mint amikor bekapcsolsz egy régebbi TV-t, és a képernyőjén a mágneses tekercsekbe áram jut. ( vagy mi okozza azt a hangot)
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
De valamilyen köztes állapotot nem tudsz elérni a tekeréssel, tehát hogy ne fekete és ne is fehér legyen a kép. Az is lehet, hogy tényleg nem jó trafót tettek bele vagy más baja is van. A 200V-ot kellene valahogy leellenőrizned, de sajnos ahhoz nagyobb javítási és mérési gyakorlat kell, na meg rajz sem ártana.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Hát úgy állítottam be, hogy ezek a csíkok így látszodjanak. Mondjuk megvana régi trafó is, meg az új száma is. Ha megmondod ezt a 200Vot hol mérjem, akkor nem gond, műszer van.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Minden esetre nyugodtan letekerheted addig , hogy a csíkok eltűnjenek lejjebb nem kell.
Aztán tényleg méregetni kellene .Na meg rajz , hogy valóban a megfelelő trafót tették e bele.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ha nincs 200V, akkor a csíkok mindenféle fényerőnél megmaradnak, mert ugye olyankor nincs sorkioltás. A 200V-ot meg kell keresni multiméterrel úgy, hogy a negatív mérővezeték a tuner fémházán legyen. A képcsőpanelen tapogass!
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Mondjuk magát a trafót ami benne van, nem tudom leolvasni, de megvan a doboza. Gondolom ugyan az a trafó, mint a doboza. A képet így álítottam be, hogy fekete lgyen, és csak a csíkok látszanak. A dobozon lévő szám : FBT41224
A trafó ami meg eredetileg benne volt, azon látszódik a szám.
Ui.: felteszek egy pár képet a nyákról is.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ez lesz az: Bővebben: Link, és a vásárolt jó helyette.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Idézet:
„Ha nincs 200V, akkor a csíkok mindenféle fényerőnél megmaradnak, mert ugye olyankor nincs sorkioltás”


Bekapcsolás után először előjönnek a színes csíkok, majd eltűnnek.
Ha csavarok a trimert, akkor a kép sötét/világos, de a színes csíkok már eltüntek.
Viszont most a fény nem fehér-szürke mint az előbb, hanem már zöld.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Nem a színes csíkokra gondolok, hanem a ferde fehér csíkokra. Azok eltűnnek a tekergetéskor? Vannak azon a panelen elkók, azokon mérj.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Nem ártana átnézni a vertikális eltérítés részét , és a videó végfok részét is , hogy minden szín vezérlés meg van e .
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Persze, nem látni semmit, tiszta fekete a képernyő.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Bővebben: Link
Itt egy kis videó. Bekapcsolás után bevillan és ki is kapcsol. Érdekes, mert a videón nem hallani, de egy hangos zajt ad ki, ahogy írtam, olyasmi hang, amikor egy régebbi TV-t kapcsolsz be, és a képernyő körül a tekercsek adnak ki ilyen hangot.
(#) szabesz11 hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Nem régen írtam nektek egy kb. tíz éves CRT monitor problémáról, ami ugye az volt, hogy vagy magától, vagy apró rezonálástól elsötétül, de inkább úgy mondanám, nagyon halványlilás, zöld árnyakat jelenít meg. Esetleg ugrál a kép amiről videót is készítettem. Tanácsaitokra alapozva újra forrasztottam a képcső áramköri lapot, valamint minden egyes érintkezőt alkohollal megtisztítottam. Ám a probléma továbbra is fennáll. Lehűlve, ha indítja, a számítógép villog a kis Led, és csak mozgatásra indul el, utána is mozgatva hogy kép legyen, de melegen kb. 20 perc ésnincs vele baj. Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm.

http://www.youtube.com/watch?v=B9F6F8EKk6U
(#) hid0 hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Üdv! Videoton IN.2000 tv-t szeretnék felhasználni hallgatózni".Kávából kibontva,milyen alkatrészeket vegyek ki?
(#) hid0 hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Hang kellene csak,nagyfesz nélkül.Megoldható vajon? Köszönettel
Következő: »»   904 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem