Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   938 / 1271
(#) deccser válasza roymen hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Szia roymen. Nagyon szépen köszönöm a segitségedet. Különben megjavitottam a tv-t. Ic csere, meg kondi csere c315 (100v 47uf), mert a kép teteje csikos volt. Még egyszer köszönöm !
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Bővebben: Link
Melyik lábán kell mérnem? Én mértem a 4 és 2 között, ha 4 a GND.
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Itt valami nem tiszta.Te feltettél egy képet egy TX807-es sassziról.Ebben nem a TDA8177 IC van,sőt nem is 100Hz-es.Most akkor milyen TV-t is javítasz tulajdonképpen? A TDA8177 a 100Hz-es ICC 20 as sassziban van.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
A pontos típus.

CAM00539.jpg
    
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Akkor ebben a gépben nem TDA8177 van.és nem 100Hz-es.Ekkora képátlóban nincs értelme a 100Hz-nek.(A legkisebb 100Hz-es TV amit én javítottam az Philips,az is 25 Coll átmérőjű)
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Nem veszekedés képpen, de én láttam, vagy Te?
Lehet hogy nem 100Hz, én csak valamelyik oldalon láttam ezt a leirást, lehet hogy elnéztem. De mindenesetre TDA8177 van benne.
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Úgy értetem hogy a csíkban van kép...
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ma újra szétkapom, de valamire figyelmes lettem..
Amikor áram alá helyezm hosszú idő után, mint minden itthoni TV-nk először kapcsol a lemágnesezés, ahogy ezen is, egy jó düngés. Aztán Az a képernyő ,,zizzenése,, mint amikor megkapja a magasfeszültséget, viszont ha ez 50Hzes TV, akkor halalni kellene a sorkimenő sipolását, amit nem hallok. A lényeg, hogy most veszem ki a panelt a TVből, és mint szoktam vékony csipőfogóval elemelem a gumikalapot a képernyőröl. Ilyenkor ha a drótot csipem össze hogy kivegyem a képernyőböl, más képernyőnél át szokott csapni a szikra a fogóra. Itt semmi szikra, mint aki nincs is feltöltve, mint aki nem is volt rajta a magasfeszültség. Kicseréltem a tranyót ami kapcsolja a trafót, de akkor is csak ezt csinálja.
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Jó lenne egy szkóp,és megnézni a jeleket.Ezt a típust nehéz így javítani.Nem a leg szerelőbarátabb gép.A TDA8177-ről tartom a véleményemet...
Amit csatoltál ,hogy hozzátartozó rajz,abban is másfajt az IC.De nem akarok vitázni veled ebben a témában.A nagyfesz jelenlétét a G2 feszültség meglétével is tudod mérni.Vannak típusok,melyek kisütik kikapcsoláskor a képcsövet.Tudtommal ez a gép inkább lezárva tartja a csövet a katódok kihűléséig.
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ja, a rajz nem 100%ban ugyanaz mint amia gépbe van, de 90%ban hasonló. Hol tudnám lemérni a G2 feszültségét? A rajz szerint a képcsöven van G2 kivzetés, de melyik az a sok láb közül?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
A sorkimenőből 3 vezeték jön ki.Ezek közül a legvékonyabb a G2.(De nem vagyok benne biztos-elnézve a kérdéseidet-hogy nagyon érdemes belefolynod ebbe a gépbe.Kéne egy kicsivel több szakmai tudás,hogy ne vegyél fölöslegesen alkatrészeket...
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ja, később már rájöttem. Még itt a TV, de holnap már kivágom. Hoznak TVket, általában megjavítom, de vannak ilyenek, mint ez a thomson. Eddig nem sikerült rájönnie a hibára. Még annyit megteszek, hogy lemérem a képcsőre menő nyákon a piros G2 kábelt, a GNDhez képest, ami mondjuk a tuner teste. Ez így helyes?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ne vágd ki,annál jobb gép ez.Csak tedd félre,később visszatérhetsz rá.A G2 kb 400-600V kell hogy legyen.A tuner jó lesz testnek.Egyébként nem kizárt,hogy sorkimenős lett.Jó lenne kikeresni a védelmet a gépben,és azt kiiktatva,a tápot leterhelve megvizsgálni,hogy a táp jól terhelhető-e.Az a baj a netes segítséggel,hogy sok infót elmond a gép azzal ahogy indul,amilyen hangja van a tápnak...de ez nem áll rendelkezésre.Még valami:
Annak idején ezeket azzal kezdtük javítani,hogy a tápben az összes kis elkót,és az összes smd tranzisztort kicseréltük.Ez sokszor segített.Itt is meg lehetne próbálni.Ez még nem egy veszett összeg lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) roymen válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Sziasztok!Bocs hogy belevau,de itt küldök egy doksit a tv-ről,és mindjárt keresem a hibajegyzékemben az ehhez tartozó leírást.A 8177 helytálló 110fokos csövesre.
Üdv.:Roymen
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Mondom, furcsálom, hogy áramtalanitás után félperccel ahogy leveszem a képernyőröl a magasfeszültségű kábelt, nem csap át szikra a fogóra, mint aki nem is volt ott feszültség. Lehuztam a lemágneselőt, az eltérítőket, és ugy is hallom azt a tipikus hangot, mint amikor a magasfeszültség rákerül a képernyőre, és ekkor a szokásos szisszenő hang egyértlműen a képernyőről. Holnap lemérem a feszültséget.
(#) BarnaPili válasza roymen hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Igazad van,bocs.(A 21 collos képcső tévesztett meg...nyilván a síkképcső miatt van benne az EW modul is)
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Na nehezen de megvan a dolog.Átnéztem 16Giga anyagot,a keresőmmel mire meglett.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) jdani válasza roymen hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Váó, ez szuper. Ezeket magad írtad össze vagy letöltötted? Számunkra is elérhető lenne ez a sok anyag?
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Sajna én nem vagyok ennyire okos.Ezt pár éve a Tanyárol szedtem le,két ilyen panellal épített készülék is volt nálam szerelni.A leírásokat FM (Fülesmester) írta.Nem tudom hogy megró-e érte a másik elekrtó fórumon hogy a leírásait itt közlöm,de majd írok neki este Skypen.
Viszont lenne egy kérésem.Itt Bogumil 13 kollegának a primer tápfeszek pontos adataival segíthetnétek,mert már egy ideje ilyen sasséjú készüléket javít,és nem megy pontos adatok nélkűl.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) jdani válasza roymen hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Biztos hogy jó segítség, még ha nem is pontosan az én típusomhoz szól.
Azt írja:
Az IR01 processzor 42-es lábán nem mérhetõ a +5V standby tápfeszültség
Az enyémben ninss is ilyen IC..
Az amelyiken meg van több mitn 42 láb, a 42. lába nem standby ki/bemenet
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Milyen proci van a Tiedben?Megpróbálok neked utánanézni,hátha lesz valami alternatíva arra is.
(#) jdani válasza roymen hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
tda9554ps/n1/1i0674
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
szia
Köszönöm hogy nem feledkeztél meg rólam!Még nem megy a gép sajna...kivett SMD tranyo dioda mérésben semmit nem mutat ekkor rossz lehet?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) roymen válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia.A kivett smd adatlapját töltsd le,és annak alapján mérd ki a tranyót.
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
www.rectron.com/data_sheets/BC856B.pdf‎
www.nxp.com/documents/data_sheet/BC846_SER.pd
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia jdani!Megoldódott a tv kikapcsolgatása?Letöltöttem az adatlapját a TDA9554-nek,és itt 8V,és 3.3v-os feszültségekkel van táplálva.Ezek a feszültségek nálad stabilak?
Üdv.:Roymen
(#) jdani hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Hali. Újra egy TV. Mindig kiüti a biztositékot. Ha leveszem a lemágnesező tekercsét, úgy beindul. Kicseréltem hozzá tartozó 3lábú alkatrészt (PTC?) és akkor már beindult. Csak azért gyanakodtam erre, mert volt már egy TV, ami a villám áldozata lett, és ez az alkatrész égett meg benne. Találkoztatok már ilyennel, hogy mindennapi használattól elromlik ez az alkatrész? Egyébként bontottam egy másik TVből, beletettem azt, és működik.
(#) jdani válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Ezt megmértem a stabilizátor kimenetén, és ilyen feszültségek voltak. De már szétkaptam a TV-t. (minden elkót kicseréltem a tápban, és minden, összesen 2x BC337es tranzisztort is, és akkor se ment)
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Lehet hogy már írtam,de próbára cseréld ki a primer puffer elkóját,hátha... A szétkapáson azt érted,hogy elérte a bontás folyamata?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) jdani válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Mondjuk az igaz hogy azt nem cseréltem, de már mindegy, már szétkaptam.
Következő: »»   938 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem