Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » USB EXPLORER
Hello!
Igen beállítottam azt is és nem ment vele! De megoldódott a gond! Egy ismerősömnek volt STK200-a és felprogramoztuk külön az IC-t. Bedugtam és az egyik(első) led alapból világit, majd 1sec és a másik, egyik,másik,és az első égve marad. Szóval ezek szerint jó az órajel (12MHz kristály). meg a felprogramozás? Most csak egy gondom van! Valamiért mikor rákérdez,h telepítem-e az új hardwaret, nem találja meg a kibontott ZIP-ben sem! Hogyan telepítsem a driverét??? Van egy libusb0.dll azt beteszem a system32 mappába elméletíleg úgy jó kéne,h legyen, de van egy libusb0.sys file is, azzal mit csináljak? Ha simán rámegyek,h Illesztőprogram frissítése nem talál neki frissítést! Üdv!
Sikerült megoldani a gondot! Feltelepítettem a drivert:
LibUSB-Win32 Devices - PowerSwitch Működik is gond nélkül a Delphis szoftverrel kapcsolgatom a 2 LED-et, de a kimeneteken csak 0V vagy 1.17V jelenik meg!Ez miért van? Nem lehet valahogy 3V-tól nagyobb értéket megjeleníteni a kimeneteken? Üdv!
Hali!
Megmértem én is (eddig még nem tettem). Ha üresen van a kimenet, akkor 4,8 V-ot mértem, ha rákötöttem a ledsort 0,97 V-ot (a kimenetek egy 2,2K-os ellenállásokon keresztül BC-k bázisára vannak kötve). nincs ötletem, hogy neked miért csak 1.17 V-od van. Üdv, Robi
Azt elfelejtettem említeni,h nekem utána van kötve minden kimenetre egy-egy 1kohm ellenállás majd egy ULN2803A IC! Amivel aztán 8 ledet tudok kapcsolgatni... állandó + , a - meg a megfelelő lábon menne...
Lehet az ellenállások a gond? Üdv!
Ez volt a gond! Terhelés nélkül megvan a 4.47V! Köszi a gyors reakciót... azért még meglátom,h az ULN-t tudja-e kapcsolgatni, de remélem!
Üdv!
Na kiszedtem az ellenállásokat, és nem változott semmi... ha direktbe rá van kapcsolva a kimenetekre az ULN2803 8 lába leesik a feszültség 1.4V-ra! Az ULN a táplálást is ugyanonnan kapja,mint az ATtiny2313. Nem tudjátok mi lehet a gond?
Üdv!
Szia!
Egy példa a LED meghajtásra!
Hali!
Nekem is hasonló van, csak az R1 2,2K, R2 nincs, de csak 3 V-ról tápom, nem 12 V-ról. Azért köszi. Makrodom: lehet ez az AVR egy tulajdonsága: már kicsi terhelés esetén is ennyire leeseik a feszültség.
Sziasztok engem az érdekelne, hogy pontosan hogyan kommonikál az AVR a PC-vel USB-n és hogyan kell programoznom olyan AVR-t amint hardvare-es USB van vagis D+ D- lábak is vannak külön???
az programozandó AVR tipúsa ATMEGA8U2-au köszi a segítséget
Ahogy észrevettem csak nálam nem stimmel valami! Bármit ráteszek a kimenetekre rögtön leesik a feszültség! Még csak egyszerüen LED-et se tudok vele bekapcsolni!
Ahogy viszont láttam a fórumon már nem egy LED-es megoldás megszületett ahol simán kapcsolgassa az IC a LED-eket! Valaki tudja mi lehet a probléma? MIért esik le a feszültség??? FONTOS!!! Üdv!
Szia
Az AVR bőven meghajtja a LEDet is. Feltéve, ha a portja kimenetre van kapcsolva. Ha emlékeim nem csalnak, a véletlen fesz ráadás elkerülése érdekében az IO-k bekapcsolás után inputra vannak állítva. Szoftverből kell kimenetre kapcsolni őket és utánna lehet vezérelni. Ellenben bemenetként üzemelnek. Ilyenkor nem terhelhető.
A PC-USB EXPLORER-Controllt használom, ami a fórumon is és a 3. videóban szerepel! Kiválasztom az USB-Bust, nálam egy jelenik meg "SN:XXX".
Automatára állítom (nem automatán is ugyanigy müködik), minden OUT be van pipálva, simán kapcsolgatja az USB EXPLORER 2 ledjét, viszont ha a B0-B7 kapcsolgatom nem csinál semmit (vagyis nem világítanak a ledek). A már említett helyzet áll fenn... terhelés nélkül megjelennek B0-B7 a 4.5V, amennyiben viszont,ha már egy kis terhelést is ráteszek pl. egy 470ohm ellenállás + LED... leesik a feszültség az adott lábon 1.4Vra...
Ezer bocsánat! Most jöttem rá,h az AUTO nem kapcsolgatja a ki/bemeneteket! Hiba megoldva!
Köszi a sok segítséget!!! Üdv! u.i.: SZóval el lehet könyvelni még egy sikeresen megépített kapcsolást!
Valaki már megoldotta netántán C#-ban írt programmal a vezérlést???
Üdv!
Sziasztok!
Mindenekelőtt sikerekben gazdag,békés BUÉK mindenkinek. A kérdéseim elsősorban Pici-hez szólnak, de köszönettel veszek minden segítséget... Megépítettem az explorer-t és működik...köszönöm Pici. A kezelő Delphi programmal vannak apró gondjaim: - az általános oldalon hogyan tudom a LED-eket pl. időzíteni,mondjuk egy futófényhez, - az SPI oldalon nem sikerült egy Nokia 3310-est működtetnem...időnként kapok olyan üzenezeket, hogy Divison by zero...biztos én vagyok buta, de kérnék egy működő beállítást .txt-ben, ha lehet! A kijelző jó (kipróbáltam egy 16F627-be írt asm programrésszel, amit a NET-ről szedtem le),Pici próbapanelén üzemel, SCE összekötve a Groun-dal (5-6-os láb),stb. - az USART rész elkészült-e már? Publikus lesz az is? Köszönöm előre is.
Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudom az USB explorert csak relé vezérlésre használni úgy, hogy az explorer meg jegyezze a rá kiküldött adatot ha le van húzva usb-ről ?
Szeretném majd későbbiekben időzíthetővé tenni de az időzítést kizárólag a számítógép végezze vagy úgy, hogy az explorer 3 adatot várjon lábneve jelszintje és időzítés ideje (0-esetés míg nem kap új jelet) Ez lehetséges vagy túl sokat tűztem ki magamnak célul ?
Szia
Ha a tápot nem az USBről kapja és megcsinálod a reléket védelemmel, akkor az első pont megoldható. Lehúzod USBről, semmi nem változik. A második program kérdése.
Köszi
A programba még bele kell merülnöm mert nem ismerem rendesen az USB kapcsolatot, hogy programba hogyan kezelem meg ilyenek.
Szivesen
"az általános oldalon hogyan tudom a LED-eket pl. időzíteni,mondjuk egy futófényhez" Nem tudod, csak ha egérrel nyomkodod A PC oldali (pl DELPHI) programot kell megírnod, hogy küldje a parancsokat "az SPI oldalon nem sikerült egy Nokia 3310-est működtetnem" Nézd meg, hogy soronként írod be a kódokat és minden sor után indítsd el. A végállapotban jók-e a reset sclk stb lábak? (műszerrel mérd ki) Ha azok jók és a probapanelen megy ez a kódsorozat, akkor a következő gondok lehetnek: LCD nem 3,3V tápot vagy IO lábakat kap (szintillesztés) Esetleg túl gyors a jel és az LCD nem bírja most jobb ötletem nincs "az USART rész elkészült-e már?" Nos ezt a videót és fejlesztést az akkori videópályázatra készítettem. A lényege a vasalásos panelkészítés. De ha már csinálok egy panelt, akkor legyen értelme és így lett az első rész a tervezés második a panelkészítés és harmadik az USB szoftvere. De csak az eredeti terv (második rész) keszült el időben. De mégse került versenybe... vagy azért mert fullHD felbontást nem tudták konvertálni, vagy mert csak a határidő kitolásával készült el másik 2 rész, nem tudom. De kicsit el is ment kedvem tőle. Azóta nem is nagyon vettem elő. Ez nekem csak "játék" volt. De tervebn volt egy önnáló cucc is, amit USBről felprogramozol és elvezérelget magában időzítve... akár reléket és LCD-t is...
Köszönöm a válaszodat...
Sajnos ma már nem tudom kimérni, de már haladtam annyit, hogy ha beírok egy 9bites sort valami történik...a jelszint oldalon megjelenik az órajel,a küldött bitminta és a harmadik sor, csak itt minden nullán van? Megpróbáltam a videódról lelesni a beírandó parancsokat, de csak alig-alig látható.Ezért kértem volna Tőled a Nokia.txt fájlt... A tesztpanelen csak +,-,Sclk,SDIN,D/C és Reset van.Ezeket tettem a 0...3 IO lábakra. Ekkor azonban nincs értelme az ENH parancsnak pl. ugye? Próbálkozom tovább holnap este,aztán majd meglátjuk...
Ja hogy nekem van ilyen?
De ez nem 3310, hanem 6100-ra van írva
Itt be van kötve a EN láb. Lehet 3310-eshez nem fontos.
Tehát ha nem USB-ről kapja a tápot az explorer akkor meg tartja az állapotát amit az USB-lehúzása előtt kapott ?
És másik AVR-el is működik ez a main.hex progi pl: atmega8u2-vel ?
Atmega8U2 hardveres USB. Nincs értelme ráerőszakolni egy szoftverest.
És a hexek nem csereszabatosak procitípusok között (nagyon ritkán megy egyszerű rövid programoknál) A forrás AVR-eknél könnyen átrakható, minimális az eltérés a típusok között (RAM FLASH EEPROM méreten kívül alig valami) De a kérdésedre a válasz: megoldható
Újra próbálkoztam, de egészen letargiába kerültem...
Igaz a korrekt méréseket még nem végeztem el, de azért kérdeznék,kérnék tovább... - a Delphi program forrásfájl-ai publikusak-é? Egy kollégám nagy guru a Delphiben és tudna segíteni az értelmezésben, esetleg továbbfejlesztésben. - az általános fülön megadott Port irányultságnak, ki-bemenetnek van-e ráhatása z SPI részre? - a videón jól hallottam, hogy az SPI ablakban az IO0...IO7 hozzárendelésnél SDO-t mondasz? Lehet, hogy ami az LCD-nek SDI, az a kezelő programnak SDO? - az IO- k hozzárendelésekor a szövegmezőben megnevezett PIN-hez, pl. IO0 = SCKL a bal ablakban, szövegmezőben SCKL0 vagy 1,tehát PORT szám vagy PIN szám??? Ugyanis az IO0 bit a PCB-n a 10-es csatlakozó 1-es lába fizikailag. - mellékelek egy próba ablakot, nézd már meg légy szíves. hogy milyen hibát látsz rajta. Ha volna neked egy helye működés közbeni Print Screen-ed nagyon megköszönném.
Azért kérdeztem ezt a fajta AVR-t mert kicsit több irányítható kivezetésre lenne szükségem.
Most veszem észre,hogy a csatolmány meg lemaradt....
Szervusztok!
Pici, én egy abszolút kezdő vagyok, de rendkívül elhivatott. Kifejezetten ez miatt a téma miatt fogok elkezdeni programozni tanulni. A kérdésem, hogy ehhez a legcélszerűbb Delphit használni? Miért esett erre a választás?
Hello!
Ezt be tudom programozni vele?
Bocs az előzőről lemaradt a link:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/midi_vezerlo_avr-el_v-us...i.html |
Bejelentkezés
Hirdetés |