Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
Üdv!
Ígértem hogy felrakom a vezeték nélküli gyertyámról a képet. Most lettem kész vele nem tagadom 2. -ra indult csak, de tökéletesen megy egy fa asztal lapot 'átüt'. Egyenlőre csak prototípus fázisban van tehát kicsit gány még. (A képek telefonnal készültek bocs a minőségért.)
Sziasztok! Kísérleteztetek már a vezeték átmérőjével, a vastagabb vagy a vékonyabb a jó. Egy jó "példánynak" mennyi az áram felvétele? Bocsánat a sok kérdésért! :hide:
Még valami hány centiről működik?
Sziasztok!
Köszönöm én is az információt,az enyémmel kb 90 mA-t fogyaszt. Ez káros mértékű? Üresjáratban is ennyi illetve ha a vevő a közelben van,akkor is ennyi. A távolság nekem 4-5 cm,felette rohamosan esik a fényerő. Érdekes hogy nem az a legjobb hogyha az adó-vevő 'összeér' hanem ha kb 1 cm-es távolság van köztük.
Nagyon köszönöm! Az UTP kábel jó lenne? Mert az van itthon.
Sziasztok! Megépítettem a Skori kapcsolását. Működik, de 5v-ról csak kb 1cm-re működik, miért? Képet csak jövőhéten tudok feltenni.
Nagyon Köszönöm. Majd kipróbálom.
Sziasztok! Megint én . Több ledet is tudok rákötni, párhuzamosan vagy sorosan? Amúgy olyan 3-4db led lenne.
Heló. Jobb lett a hatótáv. Össze szigszalagoztam a tekercseket (külön-külön), már jobb lett és, 4cm-et visz át.
Köszönöm! Majd kipróbálom most úgy is szünet van az isiben .
Sziasztok!
Ugyan én friss tag vagyok(és ez lesz első post-om itt) Erre a kapcsolásra 3 hete figyeltem fel,azóta ezzel kísérletezek (barátnőmnek szerettem volna ajándékot készíteni,bár nem ilyen zselés cuccba mint az alap5letben). Összeraktam az alapkapcsolást elég szépnem működött de csak 3 cm-ig vitt azt is halványan...hmmm... Aztán beugrott: Θ=N*I -akkor növeljük a feszkót nő az áram nő a gerjesztés,nő a szekunder oldalon az indukált áram,úgy is lett! Nem pislákolt de a hatótáv még mindig igen gyatra volt... méregetem jobbról balról,nagyon alacsony volt a tápfesza szekunderen...hmmm... (itt megállta a tudományom,suliban volt egy félév mikor számtech tanár tartotta az elektrót így elég erősen hiányos etéren a tudásom) Nem baj,ma előkaptam az elektró TK-t,lapoztattam,ezt találtam: Ui = L* (i/t) Avagy nincs mese a tekercsekkel(primer és szekunder oldalon is) macerálni kell valamit. Wikipédia => Induktivitás L= (μ0*μr*A*N^2)/l tekercset megnyújtani egyszerűbb volt(csináltam 4cm átmérőjű tekercsből 6cm-ereset) 4cm-nél az átvitt táv nálam kb 3 cm volt 6cm-nél már 6,5cm-t vitt át(mind2 táv az amikor már felveszi a 20mA a led) És igen ugye-ugye a a felület a sugárral négyzetesen arányos(A=r^2*π) és tök jó az induktivitást nem négyzetes arányban rontja mint a menetszám(N^2) Amúgy én azt találtam ki hogy fogok 2 poharat (aminek az aljában van üreg) és abba rakom be a szekunder részt. szerintem nagyon király : D Videók: Link 1 Link 2 képek lent,bocs a kupiért(1ik mottóm:zseni átlátja a káoszt : P ) Van egy szivárvány-ledes meg egy zöld szuperflux-ledes kicsit most csúnya mert épp szárad az aljába a cucc,amúgy akvárium ragasztására alkalmas kicsit fehér színű ragasztóval tettem be a szekundert a helyére,holnap még elmegyek nézek a primer résznek egy dobozt(még annyit hogy 12V-ról üzemeltetem de egy potival meg LM317-tel fesz-regulátor van rajta hogy majd az asszon asztalához lehessen állítani[ne lője ki a ledeket idő előtt]). Skorinak meg elismerésem,ha ez az egyszerű és zseniális kapcsolás neki csak úgy fejből pattant ki, akkor asszem van egy elekto-példaképem(Amúgy jó a weboldalad,látom te is linux-lájker vagy én is itthon csak Ubuntu 2 éve+Debian háziszeró: P ) Amúgy a kapcsolást mindenkinek ajánlom,egyszerűen megépíthető,csak kell hozzá egy kis okosság. Megj.:a felület megnövelésével megnövekedik az induktivitás és így leesik a freki(f =1/(2π*Gyök(L*C)) ergó hogy növeljük a frekit csak 1-et változtatnék Skori rajzán,én 1n kondit használtam a 4n7 helyett így még magasabb freki lett (ha jól emlékszem 7,5Mhz de kézivel mértem).Állt itt arról is a bál hogy nagyobb feki jobb-e,naná!(Ui = L* (i/t) kissebb periódusidő nagyobb fesz). a huzal átmérője kb mind1,nálam a primer 1,5mm, a szekunder 0,12mm. Sikeres után építést kívánok mindenkinek. Üdv Szupervigyor. Üdv nálunk! Amúgy van LINK gombunk is. Javítottam. Action2K!
Szia!
Megmondom őszintén nem olvastam végig a hozzászólásod, most már fáradt vagyok hozzá és a szemem is elfáradt, de a képeken lehet látni a poharad... Kicsinek találom az átérőjét ahol a tekercs van. A legideálisabb 50 és 60mm közötti tekercs átmérő az adó és a vevő oldalon. Én így 12cm távolságot is át tudtam vele vinni. Üdv!
Igen,majd reggel még olvasd át ott van leírva hogy minél nagyobb felület annál nagyobb feszültség,én csak azért csináltam 6cm-eresre mert ekkora a pohár alja(ergó itt kivitelezési korlátai vannak) így is már a legszélén van.Már én is fáradt vagyok,az okfejtés megfejtéséhez nem csak szemre lesz szükség.
Gyertya, egy kicsit másképp: Bővebben: Link
Szerencsére elég messze van az adó a belsejétől, így a fém tárgyak nem zavarnak be. Az átvezetés pedig szilikonos gumi borítású kábel, minden alkatrész többszörösen túlméretezve. Kell is, mivel nem igen bontható, kivétel a táp, de az is csak felülről, mert ragasztva van a dobozba
A már működő gyertyámat elláttam egy kis újítással!
RC helikopterekhez használt 3,7 V-os kis Li-Po akksit raktam a vevő áramkörbe! Az adó áramkör felett kb 5 perc alatt feltöltődik a kis akksi, majd órákon keresztül képes világítani az adótól távol Valakinek van ötlete arra hogy hogyan lehetne azt elérni hogy a led úgy pislákoljon akár egy rendes gyertya lángja?
Erre van külön topic illetve direkt kapcsolás, most sietek, estére lehet keresgélek a neten, addig te is keress.
Akartzam kérdezni többször is, hogy miért kell egyenirányítás+puffer a LED elé? Az üzemi frekvencia nem lesz gond a LED-nek, a kapacitása sem összemérhető a rezgőkörivel.
Az izzólámpa fénykibocsátó ellenállás, így egyen- vagy váltóáramú feszültséggenerátorról is üzemeltethető és párhuzamosan is kapcsolható. Névleges feszültségű elemre ( 4.5 V DC ), világítási hálózatra ( 230 V 50 Hz ) stb. közvetlenül ráköthető.
A LED fénykibocsátó dióda, csak egyenáramú áramgenerátorról üzemeltethető és párhuzamosan nem kapcsolható. Váltóáramú feszültséggenerátoros áramforrás ( világítási hálózat ) és a LED közé egyenirányító és áramkorlátozó áramkört kell kapcsolni. Záróirányban néhány ( 5 ) voltos Z-dióda.
Nálam a pohárnál 2 féle van:
sima zöld:nem egyenirányítottam,szerintem nem sok ember van aki ránézve megmondja:hmm ez 7,5Mhz-en villog,bár a zenerrel igaza van gg630504-nek,de én az adórészbe raktam szabályzót így tuti annyi feszkó kerül oda amennyi neki kell(bár mondj ez effektív feszültség). színváltós:először megijedtem hogy csak pirosan világított,kiderült hogy rezgés közben 7,5 milliószor ki és bekapcsolt,neki kellett dióda meg puffer,amúgy mivel a dióda után van ugye nem tud visszafele folyni az áram,így nem tud az a rezgőkör jelenség lejátszódni,annyit érsz ezzel el hogy az egyik félperiódus jobban lesz terhelve mint a másik.
Kimaradt:
Ezt is kétféleképpen lehet megcsinálni. * Korrekten, üzembiztosan, tartósan, európai módon, magadnak. * Éppen működjön valahogyan amíg a vásárló megveszi, aztán gyorsan menjen tönkre, hogy vegyen másikat, legolcsóbban, dzsunkán tervezett/szerelt módon, másnak.
Sziasztok!
Van egy-két kérdésem: 1. Az normális, hogy két LEDdel 150mA-t vesz fel? (220nF helyett 22nF sikeredett... ) 2. A távolság alig üti meg a 3 cm-t a gyertya kialszik... ( 2x2 LED van benne) 3. Észrevétel még, hogy ha a 9V-os elem közel van a tekercshez, akkor kevésbé világít a LED, mintha az elem távol lenne... (Van az áramkörben egy 7805-ös IC...) Lehet, hogy a 220-22nF es kondik szólnak közbe? Üdv! Boldog új évet szeretnék kívánni mindenkinek...
Te melyik kapcsolást építetted meg? Sokan a linkelt kapcsolást építették meg. Aki betartotta a felhasználandó alkatrészeket annak szépen működik.Bővebben: Link
Ezt... csak 22nF-ossal
No de miért nem olyat tettél bele, ami a rajzon van?
Ha a C4-C6 helyett használtál 22 nF-od, akkor teljesen jó az. A működés szempontjából nincs jelentősége, a "hatótávot" pedig végképp nem befolyásolja. Csupán nagyfrekis szempontból van hidegítő szerepe, amit a 22 nF is tökéletesen ellát. Mondjuk C6-nál azért lehet nem ártana a minimum 100 nF, ott azért számíthat!
Valamiért nem működik neki, ami mindenki másnak megy.
Igazából elfelejtődött... A boltban meg improvizáltam...
Sziasztok!
Kíváncsiságból megépítettem ezt a kapcsolást,annyi kivétellel hogy a C6-os kondit nem tettem be. Sima Led-el frankón működik,de ha színváltós RGB Led-et teszek be, akkor az Kb 3cm-röl világít csak.( vagyis ha a két tekercs annyira van egymástól).Ha közelebb,illetve távolabb teszem akkor semmi.Csak azon az egy ponton. Ez mitől lehet?
Kell a 100nF-os kondi, mert nélküle mindig újraindul a színváltós LED a mp. tört része alatt (pontosabban az adó frekvenciájával), tehát megáll egy színnél.
Szia!
Köszi,igazad volt,így már tényleg működik.Nem is tudom miért hagytam ki azt a kondit.Lehet hogy azért,mert sima leddel működött,de tegnap vettem RGB ledet és kíváncsiságból tettem rá és nem foglalkoztam vele hogy az nincs benne.De most már ezt is tudom .Mégegyszer köszi.
Csáó mindenkinek az elektronika alapjait értem de sajnos lenne egy kapcsolás amit szeretnék megépíteni de sehol nem találok hozzá kapcsolást meg alkatrész keírást ha valaki tudna akkor légyszi segítsen.
LED-es díszgyertya ez lenne. Köszönöm előre is a válaszokat |
Bejelentkezés
Hirdetés |