Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   119 / 163
(#) mmajka válasza bencikusz hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ de a DI-BOX nekem nem megoldás mert nem tudom beszerezni, jó hazámban az ilyet nem forgalmazzák. és a közeljövőben nem utazok Magyarországra. Esetleg kapcsolás ha lenne, mert az utánépités nem jelent gondot.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Szia! Sokszor olvasok hasonló beszámolókat, engem valahogy elkerül ez a hibajelenség. Mindenféle desktopot, laptopot használok különböző erősítőkkel. Két szabályt tartok be: a számítógép és az erősítő közül legfeljebb az egyiket csatlakoztatom az érintésvédelmi földhöz, valamint csak olyan kábelen viszem a jelet, melynek a GND ágban csatlakozótól csatlakozóig pár tized ohm az ellenállása.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Nos egy profi és egy kezdő között sok tanulás a különbség. A kábelek gyáriak, különösebb gondot nem forditottam rájuk, az erőmű műanyag házban lakik ezért nem földeltem. A laptop sem hiszem, hogy nagyon földelve lenne mivel a tápjából egy + és egy - megy bele sima 18V al.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
(#) Robi85 válasza mmajka hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Dugd be a laptop töltőjét nem földelt konnektorba. Meg fogsz lepődni.
(#) mmajka válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Kedves Robi!

Köszönöm az ötletet, megpróbálom. Akkuról tökéletes a dolog, nincs búgás.
(#) RobyBoy hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Sziasztok!Dupla Irf540-9540 fetpàrral kèszüld müködö,kipróbàlt kd mod ebböl a jószàgból?Mivel lenne stabilabb mint a sima conductor?Igazàbòl csak azèrt kèrdem mert èpítettem màr többet is 1 fet pàrral,aktív hütèssel,ès pàr bulit szinte langyos hömèrsèkleten màr vègig zenéltek max hangerön.Csak strapabíróbbà szeretnèm tenni öket,biztos ami biztos alapon...
(#) reloop válasza RobyBoy hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Szia! Ha kiállta a próbát ne módosíts rajta!
(#) RobyBoy válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Igazából nem módosítani akarom,hanem egy újat építeni ami megbízhatóbb,erősebb,nem akarom a véletenre bízni.
(#) mlajosnorbi hozzászólása Márc 19, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a vf2 conductort 30V-os változatát. Rendben volt az élesztés, működik is rendesen, az a kérdésem hogy a BD139-es tranyó E-C lábai között mennyi voltot kell mérni, hogy megfelelő legyen a nyugalmi áram? Mert például a ST151-nél 2,4V. Valaki tud valamit? Előre is köszi.
(#) reloop válasza mlajosnorbi hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Szia! Ez a feszültség elég közvetetten hat a nyugalmi áramra, mérd azt a tápágban.
(#) mlajosnorbi hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Na, beállítottam a nyugalmi áramot mindkét panelnél. Tápáganként 70mA-t, így jó? Az egyik panelnél picit többet kellett fordítani a trimeren, az nem baj?
(#) reloop válasza mlajosnorbi hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Jó lesz így. Az alkatrészek szórásából adódhat eltérés.
(#) metabo123 hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem egy VF2-t, hibátlanul működik, nagyon tetszik a hangja. Egy barátomnak tönkrement a Marantz rádiós erősítőjének a végfoka. Gondoltam beépítem neki a tönkrement végfok helyére a VF2-t, nekem nincs rá szükségem. A táp stimmel (+/- 50V). Beépítettem és minden hibátlan, szépen szól (8 ohm terhelő impedancia). Csak ez után derült ki, hogy 4 ohmos hangdobozokat szeretne rákötni (ilyet vett most hozzá).
A végfok hogyan fogja ezt lereagálni, tudtommal az ajánlott tápfesz 4 ohm-ra +/- 38V?
(Áramkorlátozó ellenállások alkalmazása a FET-eknél?)
Segítségetek előre is köszönöm!
(#) metabo123 válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Légyszi segítsetek!
Használhatja a barátom nyugodt szívvel az erősítőt kb 10-15 W-ig 4 ohmos hangszórókkal +/- 50Volt tápfeszről? Vissza szeretném már adni neki az erősítőt. A problémát ugyan már jeleztem neki, de nem tudom mikor szerez be 8 ohmos hangdobozokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia! Használhatja, csak a "nyugodt szívvel" egy kicsit túlzás. Ha van DC védelem és biztosíték a tápágakban, akkor jelentős kár nem keletkezhet.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
Köszi a választ!
DC védelmet raktam bele, biztit nem, gyári kialakítást hagytam meg és abban nem volt bizti a tápágakban (ezt furcsállottam én is), de utólag még teszek be. Hány amperes biztit javasolsz?
Esetleg még annyit kérdeznék, hogy hozzávetőlegesen mekkora kimenőteljesítmény nevezhető még biztonságosnak ebben a felállásban? (Gondolom nagyban függ a dolog a FET-ek és a hűtőborda hőkapcsolatától, esetleg a borda méretétől.)
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
A biztosíték az egyenirányítóhidat és a trafót kell megvédje. Ha korábban megengedett volt a 4 ohm-os terhelés akkor mehet bele a 4A-es bizti.
A kényes pont a 25V-os amplitúdó környezetében jelentkezik (ez 4 ohm-on 80W durván) A FET árama ekkor 6,3A, a 25V FET-en eső feszültséggel kiszorozva több mint 150W-ot kapunk, ami 25°C-on már határértéknek számít. Ha melegebb, bizony kicsúszunk a biztonságos üzemelési tartományból (S.O.A.).
Valamivel kisebb teljesítményen sem túl fényes a helyzet. 30W amplitúdó maximumánál a pillanatnyi disszipáció 136W.
A 10-20W -os üzemelés persze megfelelő hűtéssel probléma mentes, de ki fog erre vigyázni?
(#) foxi63 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Hali!
A végfok erősítése fog vigyázni, be kell állítani,hogy ne erősítsen akkorát, amitől leég a hangszóró!
üdv.: Foxi
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Köszönöm a választ, minden világos
Idézet:
„... 10-20W -os üzemelés persze megfelelő hűtéssel probléma mentes, de ki fog erre vigyázni?

Hát igen... félek itt lesz a probléma.
Állítólag már berendelt valami 8 ohmos háromutas 150W-os hang(dobozok)sugárzókat. Addig csak tud parancsolni a fülének, vagy inkább a kezének.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) djkoko hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Építettem a közelmúltban néhány végfokot, de az utóbbi két esetben csak a mínuszt sikerült termelni.
A mostani választás egy VF2-Conductor, ehhez nem kell módosítanom a tápegységet. Mielőtt rátennék akár egy ici-pici tápot is, szeretném, ha ránéznétek. A baloldali fet IRF9540 a jobb IRF540
Köszönöm!
(#) djkoko hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
A legfontosabb! Lemaradtak az eredeti képek.
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Csak a trimmert néztem be, egyébként remekül működik!
(#) frissadam hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy 400w-os VF panelom aminek nem sikerül beállítani a nyugalmi áramát. Az a probléma, hogy nem reagál a potméterre. A feszosztó működik jól, de az áram stabilan 30ma-en áll.Tudna esetleg valaki segíteni az ügyben? Tapasztalt már más is hasonlót?

Köszi előre is!
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia! Hát nem túl informatívak a fotóid. Nézd meg az MJE340/350 tranzisztorokat, az ECB lábkiosztásuknak megfelelően ültetted be?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Hi!

Leellenőriztem! Ezek rendben vannak. Biztosan valami kis apróság lesz....
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
A poti tekerésétől változni kell a 330 és a 360 ohm ellenállásokon eső feszültségnek. Így van-e, és mennyi esik most rajtuk?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Válaszként adok egy rajzot mért eredményekkel. A poti tekerésekor csak az ic kimenetén lévő feszültség változik. Ami a rajzon -0,6V -nak van jelezve. Ezen kívül semmi nem változik a potival.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Nézzük a pozitív tápoldalt! Az 1k5 emitterellenálláson 12,4V esik ez 8,3mA. A kollektorköri 330 ohm-on 1,7V esés 5mA-t jelent. Neked kell megkeresni hová tűnik 3mA! Milyen BC tranzisztorokat ültettél be, és helyesen vetted-e figyelembe a lábak kiosztását?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Jelenleg a BC tranzisztorok nincsenek bent a panelban. Kiszedtem, de nem változott semmit a helyzet a hiányukkal. A mA-ek lehet hogy rendben vannak. 10A korláttal mérek a műszerrel. A kijelző 0,02-0,03 között váltakozik (pozitív tápágban mérve). Így lehetséges, hogy nincs több miliamper amit meg kellene keresni. Az általad számolt érték 13,3mA. Ilyen esetben ezt ki kell vonnom az általam mért (0,2-0,3mA) értékből, vagy szorzom kettővel és azt vonom ki ?
Következő: »»   119 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem