Fórum témák
» Több friss téma |
Nincs semmi baja annak a rajznak. Lényegében bármilyen PNP tranzisztort rakhatsz bele, ami tudja minimum az 50 mA-t, és a 250mW-ot. Tehát bármit.
Amit felsoroltál az NPN. Neked PNP kell.
Ja már föltünt miután elküldtem a fölsorolást.
Most gyártom hozzá a nyáktervet.
Esetleg még ez is szóba jöhet, mert még a vezérlő jeleket is erősíti.
Sziasztok! Egy olyan problémám van,hogy van egy monitorom aminek levágtam a dugóját mert meg volt törve a kábel. Össze akartam kötni egy másik kábelellel amin van dugo.De teljesen más színűek a benne futó kábelek.Az rgb-t megtaláltam a dugón.Mert megvan a bekötési rajz. DE a többi vezetéket (horizontális,vertikális szinkron) stb nem tudom melyik lehet.Van még 6szál amit nem tudok bekötni.Szerintetek mit csináljak?Szét szedtem a monitort az sem segített.Nincs rá felírva sehol,hogy melyik kábel melyik. A régi dugó már nincs meg ,hogy megnézzem rajta! Ha valaki tudna segíteni iszonyat hálás lennék.
Helló
Ha nincs ráírva a monitorra belülről se akkor megszívtad. Ahoz hogy mennyen a monitor, minimum kell az rgb+rgb föld, horizontal, vertikal és ezeknek a közös földje. Na most ezt ha nem tudod melyik melyik akkor max oszcilloszkóppal tudod kimérni szerintem, de azért várj még egy kicsit, hátha van valakinek egy jó ötlete.
Sajna csak a három rgb szálat tudom és a 3 hozzávaló földet.Megkéne találnom a monitor szervíz könyvét.De még nem sikerült
Sikerült bekötnöm! Rájöttem,hogy a szinkron szálakon egy minimális feszültség mérhető így rájöttem melyik kettő az.Csak azokat nem kötöttem be amelyikeken 5v-ot mértem(4-11-12-13!-as szálak id2-id0-id1 or sda,id3-or sda.Így csak annyi,hogy nem kapcsolja ki a gép.És marha nagy értékeket is engedne beállítani rá a gép amit nem tud(lehet erre csak egy driver kéne)
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni két VGA monitorról levágott vezeték összekötéséhez! LCD Tv - számítógép VGA kimenet - hez kellene! Problémám vele: Az eggyik vezetékben 1-el több vezeték van, ha az adott szineket összekötöm nincs kép a tv-n!
Munkahelyemen adódott az a probléma, hogy nagyobb távolságra kell VGA jelet átvinnem. Ezt még tetőzi az, hogy egyszerre két projektorra is, egy adott helyről. Lehet 20-30m hosszú VGA hosszabbítókat venni, de nekem kb.50m kellene. Utánanéztem speciálisan erre a célra gyártott kábeleknek, és elég megdöbbentő árakat találtam. (3x75Ohm, 5x75Ohm)
Ezek keresgélése közben találtam a téma címben szereplő megoldást. Kérdésem, hogy tud-e valaki valamit erről a megoldásról? Talán a csavart érpárral küldhetik a komponenseket egyenesen és invertáltan!?
Ezek az extenderek olyan kicsik és könnyűek, hogy magam is azt hittem, valami egyszerű trükkel oldják meg a jelátvitelt. De nem, legalábbis amit én vizslattam az nem.
Egy Extron gyártmányú készüléket szedtem szét, tkp. űrtechnológia van benne. GS/s ADCk, FPGA, buszmeghajtók, "túloldalon" jelformáló, FPGA, DAC, videomeghajtó, stb. Házilag esélytelen még csak megközelíteni is. Nem tudom, azóta van-e más verzió is, az előbb említett készülék árcédulája 6 számjegyű volt, Inhouse által linkeltek ehhez képes meglepően olcsók.
Köszönöm a válaszokat!
Úgy néz ki, hogy fogok kölcsön kapni egy ilyen extendert. Remélem sikerül szétbontanom, mert nehezen nyugszom bele, ha valaminek nem tudom a működését. Legalább vázlatszerűen... Azt meg végképp nem viselem, ha rám akarnak sózni valamit többszörös áron. Remélem sikerül megtudnom róla valamit. Ha igen jelzek, mert biztos van más is akit érdekel. Üdv: pordy
Idlob leírta vázlatszerűen, ennél mélyebben nem igazán fogsz belemélyedni szerintem. Ha szétszeded, akkor kis SMD morzsák sokasága kerül majd a szemed elé...
Üdv Inhouse
Elérkezett az igazság pillanata!
Nekem lett igazam. Adó:A VGA után áll egy 250Mhz-s erősítő EL2480CSZ, gondolom a szinkronjeleknek egy 74HC126 3 állapotú busz buffer. Ezekről mennek a jelek tovább egy differenciál meghajtóra AD8147 személyében. Majd jön az UTP aljzat. A tápot egy PWM IC állítja elő. A hangot pedig egy egyszerű MC1458 műveleti erősítő dobja rá, azt hiszem két külön csavart érpár egy-egy száljára, ami így nem zavarja a VGA jelet, mert azt a vevőben kiszűri belőle. Vevő:UTP aljzat és egy differenciál vevő IC AD8123 típussal. Erre csatlakozik a kimeneti VGA csatlakozó. Ebben is van egy PWM táp IC és egy mezei LM1458 a hangnak. Röviden ennyi. Ha sikerül az IC-kről árat is találni, akkor kiderül, hogy érdemes-e utánaépíteni. Képek hamarosan. Üdv.:pordy Idézet: „Nekem lett igazam.” Éljen! Esetleg valami moduláció? Idézet: „Ha sikerül az IC-kről árat is találni, akkor kiderül, hogy érdemes-e utánaépíteni.” Nem. Üdv Inhouse Idézet: „Esetleg valami moduláció?” Vagy valami más, mert a 3 színjelet, a 2 szinkronjelet és a 2 audiojelet (összesen 7 jel) elég nehézkes csak úgy símán átküldeni a 4 darab csavart érpáron. Hacsak nem digitális úton. Amúgy azt nem értem, miért kell a számgépnek és a projektornak 50 méterre lennie egymástól. Meg, hogy egyszerre kettőnek. 1. Ha ez állandóra kell, akkor rendes koaxkábellel ki kell építeni és kész. Nem tudom milyen csillagászati árakat nézett, de a 100m (2*50m) kábel 20-30 ezer forintért egyátalán nem drága. 2. Ha pedig csak egy alkalomra, akkor pedig mind a két projektorhoz teszünk egy PC-t vagy laptopot, akik vagy UTP-n, vagy 100 megás wifi-n csatlakoznak az ominózus fő géphez egy távoli asztali kihelyezéssel, s a fő gép képe lesz látható mind a két gépen. Egyébként léteznek ilyen ethernetes projektorok is. 3. verzió. Projektoronként két UTP kábelt húzunk ki. Így lesz 8 érpárunk. Ez már elég. Ebből hetet kell felhasználni. Az adó oldalon minden jelet asszimetrikusról szimetrikusra alakítunk, erősítünk rajta egy nagyot, s ráküldjük az érpárokra. A vevő oldalon (amiből kettő lesz) visszaalakítjuk asszimetrikussá, szintet illesztünk, s mehet a projektorra. Ennek az ára kb ott lesz mint a gyárié. (De legalább meg van az alkotás öröme.)
Egy iskolában vagyunk, és akadnak az év folyamán olyan eseményeink, ahol szükséges a több felületes megjelenítés.
A projektorok ACER WLAN-al ellátott, DE tapasztalatom alapján, mozgó képet pl.: filmet darabosan jeleníti meg. Képek, PowerPoint kivetítésére tökéletes a vezeték nélküli hálózat. Nem tudom, milyen koax van az ajánlatban, ha esetleg egy eres akkor azt minimum háromszor, de inkább ötszörözni kell. Ha 50m-el számolok az 250m-re jön ki. Viszont a gyári 5x75Ohm-os 1300Ft/m-től határ a csillagos ég. (A minőség arányával.) A másik gondom, hogy nem mindig ugyan ott történne a forrásjel rácsatolása. Az érhetőség kedvéért: Egy aula, ami elnyújtott téglalap, két végén van a vászon. Van amikor a hosszirány (50m) közepéről, de van, hogy valamelyik végéről kell a jelet ráküldeni.
Azért ezeket az infókat nem kellett volna "elhallgatni", mert így könnyebb segíteni.
A filmeket milyen felbontásban küldted ki? Milyen a WLAN sebessége? Ha XGA módban (1024*768) küldöd 10Mbiten az tényleg akad. De egy szabványos DV filmet (720*576) elég SVGA módban (800*600) átküldeni, s nem hiszem el, hogy az 54, vagy a 108 megáson akadna. RG-6-os (brutál vastag) koaxkábel métere max 50 forint. Tehát, az 5 ér 250Ft/m-re jön ki. Így a 100 méter 25000 forint. Ha csak 50m kell az 12500Ft. Persze ez inkább fixen telepíthető, mintsem mobilan. Ráadásul nem is rögtön a VGA csatiba forrasztandó, de ez mellékes, mert egy converter dobozban (fali aljzat) átalakítható. Én azt eröltetném, hogy a jelforrás mindíg egy helyen legyen. A többi már csak szervezés kérdése.
Az alacsonyabb felbontással valóban nem próbáltam.
A koaxos megoldás elgondolkodtató így, de az 5+1+1(akkor már a kompozit videót és a betápot is) még kábelcsatornában is vastag. Ráadásul ezt valóban csak fixre lehet készíteni, mert ilyen koax "csoportkábelt" nem rángaték rendezvények alkalmával. Minden esetre tényleg megoldást adhatna. Lehet, inkább a WLAN lehetőségeit kell kifürkészni, habár nem tudom mekkora akadály a két projektorral való megjelenítés ebben az esetben, mert mintha a progia nem tudná a kettőt kezelni! De ez már az én gondom, próbálkozom vele.
Csak WLAN lehetőség van, UTP aljzat nincs? Mert akkor alapból 100Mbit lenne és csak egy UTP kábel kellene hozzá... A wifit egy teremben lehet, hogy a nagy tömeg is leveszi...
A 100M-s hálózat full HD-ban is elég nagy bitrátáig jó kellene legyen. (12,5MB/s) Üdv Inhouse
Találtam gyári 50m-es VGA kábelt, mindkét végén ferrittel. 20000 bruttó postával együtt. Külön megrendelésre szállítják. Többet nem írhatok, a reklám miatt.
Passzív? Nem hinnék benne...
Láttam olyan 3m-est, hogy a szemem kifolyt, ha közé volt rakva... Üdv Inhouse
Én az autómba vettem passzív 5m-es vga hosszabítót. Nekem bevált, pedig egy autóban van zavarjel bőven, de a kép szép, mintha nem is lenne meghosszabbítva a jel.
Az is igaz, hogy a kébel elég vastag, elvileg 2-3 árnyékoló szövet van rajta belül! A két végén ferrit szűrés. Az ára pedig nem volt annyira vészes, valami 2-3000 közötti árért vettem. Szóval lehet azért találni minőségi kábelt is olcsón.
Igen, passzív. Én két 15m-est fogok nemsokára beszerelni ebből a márkából. XGA felbontáson lesz használva. Majd írok róla, hogy milyen.
Nem a bejutó zavarokkal volt baj, reflexiók, illesztetlenség lehetett...
Üdv Inhouse
Van UTP aljzat a projektoron. Az első elindításhoz kellett, az IP címet automatikusan kérte le. Viszont azt már nem tudom, képes-e UTP-n is üzemelni vagy csak WLAN-on keresztül.
Utána nézek... Egy rendezvény alkalmával (sportcsarnokban) összekötöttünk 50m és 15m VGA vezetékeket. Volt bekötve egy Video Splitter, ami tud erősíteni is egy kicsit. Nem voltam lenyűgözve a képminőségtől, még távolról nézve sem. Ráadásul a robotlámpák működése is zavarokat rakott rá.
Sziasztok
Van két 3m-es vga kábelem elvileg apa apa . Olyat nem lehetne-e csinálni hogy van két vga ajzatom rossz video kártyáról . Azokat szeretném valahogy az érintkezőket összekötni hogy as két 3m-es vgakábelből + a vga aljzatokkal 6m legyen. Megoldható ez valahogy ?
Ilyesmire gondolsz: VGA-VGA adapter Egy számtek boltban kérdezd meg először mielőtt még építkezni kezdesz.
Nekem ilyesmi kellene vagyis ilyen aljzatom van.
Máskor a barátom szétszedett egy ilyet és azt mondta hogy az ugyanaz pinek össze voltak kötve. |
Bejelentkezés
Hirdetés |