Fórum témák
» Több friss téma |
Szerintem a kolléga nem kiemelőre gondolt.Ó olyan átalakítót szeretne ami a régi 65 -ös dobozt tenné alkalmassá / ami ugye a körmös lábú szerelvényekhez volt / az új fajta csavaros rögzítésű szerelvényhez. Én ilyet még nem láttam!
Szerintem ebből véső,kalapács,meg gipsz lesz,bár ezt nem akarja a kolléga. Nem tudom van-e valami furat az új kapcsolóban amibe esetleg bele lehetne valahogy tenni valami régi szerelvény lábát?
Láttam már olyat, hogy csavaros szerelvényt nagyon hosszú bútorlap csavarral a régi fajta doboz fenék lapjába rögzítettek. Azt nem mondom, hogy követendő példa, de nem tűnt nagyon veszélyesnek. A csavar dobozban lévő része mondjuk semmivel nem volt szigetelve. De ha a csavart belecsavarod egy olyan hosszú tiplibe, mint a doboz mélysége, az már elszigeteli a dobozban lévő vezetékektől. A csavarnak hosszabbnak kellene lennie minta doboz mélysége, így bele lehetne csavarni a fenéklapba.
Lenne egy nem idevágó kérdésem: a bejelölt hozzászólásokra eddig jött Email értesítés. Ez egy ideje megszűnt. Nálatok is így van?
Nem tudok máshol kérdezni. Küldtem hiba jelenést két hete, de nem válaszoltak.
Tudom, de ezzel teszi alkalmassá, hogy csavarozható lesz. Kivág egy szeletet és a helyére begipszeli, ha nem akar dobozt cserélni.
A WIFI-s és USB-s aljzatok elég nagyok méretre, nagyobb, mint egy sima kapcsoló, vagy dugalj. A köröm úgysem férne el, vagy nehézkesen szűkösen, esetleg megsérti az elektronikát, amikor beszorítja, akkor meg minek, ha nem fog működni, mert tönkrement. Egyébként mellékelnek hozzá egy kis zacskóban körmöket. Némelyik tágasabb , vagy mélyített dobozban elfér, szerelhető. Én mélyített sorolható dobozba javaslom az ilyen, vagy hasonló szerelvényt. Cserélni ajánlatos a régi dobozt, vagy mélyíteni. ( Kevésné sérül szereléskor ) Nem véletlen volt az előző hozzászólás sem. Egyébként a körmöket a sorolható szerelvényeknél sokszor ki is szerelem, a csavar biztonságosabban rögzít és nem sérti meg a vezetéket sem. A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
Jobb oldal, saját menü, beállítások
Abban megtalálod az Emailbeállításait is.
Sziasztok,
köszönöm az eddigi ötleteket. Igen átalakító kellene és kiszedni nem szeretném a dobozt. A régi karmait valahogy át lehet rakni a mostanira, ha még egy alátétet is néznék, de az is kissé dzsunka megoldás. >EZ< nem ilyesmire való? Vagy csak a Niolé-hoz?
Pedig a gyártó is ezt az egyszerű szerelést ajánlja.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
Már mit, hogy csak csavarozzam be? Persze, de ennek előfeltétele, hogy van csavarhely a dobozban. De most arról beszélünk, hogy nincs. Vagy lehet, hogy nem értem mit szeretnél mondani.
A szomszédot óvva intettem, hogy sövényvágóhoz ne használjon zöld hosszabbítót. Azóta rájött miért ...
A doboz cseréje megoldható rejtetten is. Nem kell több falat bontani, mint amit a szerelvény díszkerete (bőven túlfedve) eltakar. Az oda érkező csöveknél-vezetékeknél nem csak a doboz oldalát kell kifúrni, hanem ki kell vágni az aljáig, hogy a csövek kibontása, vezetékek kihúzása nélkül betehető legyen. Szárazon is a helyére kell próbálni a dobozt, utána lehet gipszelni. A bontás az óvatosság, a gipszelés a hely szűkössége miatt kissé pepecs munka, de nem kell utána festeni.
Ez leginkább egy doboz több, sorolhatóra cserélése miatt szoktam eljátszani. A feltett közös keret ápol és eltakar
Tanácsért , szerelési ötletért jöttél a fórumra, most már hárman írjuk, hogy nem úszod meg csavarozható aljzat nélkül. Nem egy agysebészet, egy kis kézügyesség, doboz és gipsz kell csak hozzá. Szerintem bízz magadban és cseréld ki.
Hidd el ennél vannak bonyolultabb dolgok is, mint 1 doboz cseréje. BUÉK ! A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
Ma délután már meg is vettem a dobozt!
Köszi az infókat! BÚÉK!
Kész, de végül másképp csináltam. Hátha valakinek hasznára lesz: Az egyik oldalra beraktam egy közepes tiplit, ragasztás, minden nélkül, belecsavartam egy csavart és ahogy kinyílt, pont odaszorította annyira a másik oldalon a kapcsolót a doboz falához, hogy most nagyon szépen áll a helyén.
Mivel ragasztottad?
Nem volt semmi előírás, mindenki azt épített amit akart, az első évben. Második éven a gyártásban dolgoztunk. A legyártott nyáklapokat mértük be, javítottuk, beállítottuk. Szabad időmben riasztó központokat szereltem, és építettem. Modul rendszerűt hogy a javítás csak 5 perc legyen. Minden saját tervezés. Ha valamit megcsináltam, oda én se tudtam volna bemenni.....
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
Köszi, de ezek be vannak jelölve. Úgy is voltak már évek óta.
Nem ragasztottam, csak úgy raktam be a dobozba, hogy már fogta a tiplit a csavar, amikor a helyén volt, becsavartam és beszorult.
Helyi CBA-ban árult termék. Most akkor 2500W vagy 16A?
Mivel egy 2,5KW-os eszköz induláskori csúcsárama akár meg is haladhatja a 16A-t, ezért a méretezés helytálló.
3*1 mm2 -en a 10 A is kissé meredek, hosszú távon ( órákon át ).
Volt szerencsém dolgozni - fél évet - CBA -ban, higgyétek el nem ez a legmeredekebb ami a MAGYAR áruházláncban van. Egyébként meg a nemzeti tervben vállalt lakástüzek számát valahogy biztosítani kell.
Akkor írhattak volna 50A-t is, az is helytálló, nem? Hisz annyit is elvisel abban a 25 ms-ban. Akkor ne aprózzuk el!
Szerintetek egy gyerekeit egyedül nevelő anyuka nézi az ilyesmit vásárláskor a boltban ???? Tudja mit jelent ?
A fogyasztó felügyelet hol van ilyenkor ? A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
Van zöldben is az importőrnél.
Az környezetbarát vagy "jobban" bírja a terhelést ?
Nem, az 1,5 mm2-es !
Valószínűleg ugyanolyan nyomtatási hiba ez is, mint a kínai termékeken szereplő Google fordítóval készült használati útmutatók.
Az átlagember jobban ismeri a wattot mint az ampert, pl egy hősugárzónál sem azt emlegetik, hogy 8,5 A kell neki hanem azt, hogy 2000 wattos. Ezért nem tartom ezt szándékosnak.
Akár az is lehet, hogy a "250V 16A" a beépített kapcsolóra vonatkozik (onnan másolták az adatokat), a "2500W" pedig magára az egész eszközre.
Vagy, ha valaki 24V-ról akarja használni, akkor a 16A mindössze 384W-ot jelent...
Hiába csűrjük-csavarjuk, ez a felirat a vásárlókat félrevezető, hibás.
Szerintem ilyen, háztartási célra árult eszközöknél nem lehetne a fogyasztóvédelem elnéző, jóhiszemű. A "biztosan csak fordítási hiba" hozzáállás nem lehet megengedett. Mondom mindezt annak tükrében, hogy a tűzesetek jó része "elektromos hiba"-ból adódik.
Bocs, ezt benéztem. Rosszul értelmeztem a vesszőket a mondatodban. Valóban azt írtad, hogy még csak ragasztót sem használtál.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
A válasz nagyon prózai.
230V az egyértelmű. Aztán vagy 16A vagy 2500W. Előbbi rezisztív fogyasztókra vonatkozik (vagyis pl. 3kW-os villanymelegítő mehet róla) míg utóbbi induktív fogyasztók hatásos teljesítménye (pl. nem mehet róla egy 3kW-os egyfázisú körfűrész) ennél ugyanis figyelembe kell venned azt is, hogy nem csak hatásos teljesítmény folyat át áramot a vezetéken, de a meddő is. Viszont egyszeri embernek nem írhatod rá, a cosFI értéket, vagy azt, hogy hány VAr meddő a megengedett. Ezért van a 2500W-os korlát ráírva. Ha valaki mind a hármat betartja akkor a hosszabbító nem fog leégni (feltételezve, hogy a ráírt adatok valósak). A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |