Fórum témák
» Több friss téma |
Az egy dolog,hogy látod a hálózatát csak a te kártyáddal nem kommunikál a router mert valószínűleg gyengébb a visszirányú teljesítménye mint a routeré!(Nem csak venni kell a forgalmazáskor hanem adni is akkora teljesítménnyel,hogy odaérjen a visszirányú jeled a kiszolgálóhoz!)MAC szűrés nem véd semmit én 1 perc alatt nyitom a rejtett hálózatnévvel egyyütt de ez nem legális így nem is ecsetelem tovább!
te tudod ezeket, vagy van letöltött programod hozzá? merthogy nem mindegy (nem ugyanazt a tudást igényli) regards,
Persze,hogy van program mivel csinálom!De nem olyan egyszerű azért a dolog bizonyos esetekben!Idő türelem dolga ja meg a gogggle
Sziasztok!
Szeretnénk csinálni egy WLAN hálózatot az egyik cimborámmal. 2 lakóház között. A mi házunkhoz képest az övéké 1 házzal arrébb vannak tőlünk, az utca másik oldalán (kb.: 60m). Miután náluk is és nálunk is 2 gép van így arra gondoltunk, hogy mind a két házba berakunk 1-1 WLAN routert, ill. 1-1 kültéri 9db-es gyári antennát. A routerktől UTP-n menne az adat a gépekig. A ruter adatai: TP-Link TL-WR642G 108M router • Wireless router kiterjesztett hatótávolsággal • Támogatott szabványok: IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.1x • Támogatott maximális sebesség: 108 Mbps • Frekvencia: 2.4 GHz • Antennák száma: 1 (cserélhető) • WEP-kód: WPA, WPA 2 • Szűrés MAC címre • DHCP-szerver • Tűzfal • Belső elérés: 100 m • Külső elérés: 300 m • CSMA/CA, CSMA/CD • TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE • LAN: 4 10/100M Auto MDI/MDIX RJ45 portok • WAN: 1 10/100M Auto MDI/MDIX RJ45 port Az antenna adatai: TP-Link TL-ANT2409A 2,4GHz 9dBi http://www.tp-link.com/products/product_spe.asp?id=61 A kérdés: Megoldható-e a fentiek alapján? Tapasztalatom alapján a hagyományos UTP-s routereknél megoldható az összefűzés kábelen keresztül. Ez a WLAN-ra is igaz, mikrohullámon össze lehet kapcsolni őket? A TP-Link milyen cuccokat forgalmaz, megbízhatóak-e? Üdv. PICI83
Üdv!
60m-t elvileg simán át kell hogy vigyen, DE! Routere válogatja, hogy ismeri e ezt a funkciót. Ennek után a kell járni. Sajna én a TP-Link-eket nem ismerem annyira, s így nem is tudom, hogy mit tud egy ilyen. Én inkább valami nevesebb gyártótól vennék, azok biztosan tudják. Pl.: Edimax, ASUS, Linksys ezekben találkoztam ezzel az opcióval. Amúgy egy kicsit szivatós meló összehozni, de nem lehetetlen.
Olyasmit keress a leírásban, hogy Bridge mód vagy WDS...minden gyártó kitalált rá egy jó kis szót. Ha tud ilyet akkor a két vezetékes szegmenst úgy köti össze, hogy egy hálózatot alkotnak és a két router MediaConverter -ként működik.
picit nagyobb beruházás, ha valamilyen routerboard-ot használsz (mikrotik, wrap) mikrotik oprendszerrel. viszont tutira tud bridge-elni, a fenekedet is kinyalja és talán még kávét is főz ha szemben vagytok, célszerű két panelantennát használni, lehetőleg 5GHz-en. regards,
Üdv!
Engem az érdekelne, hogy Wifi-vel mekkora a maximális távolság amit átlehet határolni?? (természetesen tiszta rálátással ) azért ez a tablicsku egy kissé elnagyolt bizonyos kürölmények között a 40-50 km távolság elérhető, méghozzá tűrhető átvitellel. regards,
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérésem, aki tud az kérem segítsen! A Wiereless "technológiával" még, nem foglalkoztam, idáig! Szereztem egy Airlive WT2000R névre halhgató, Wi-Fi routeres négyportos switch-et. Kérsésem az az, hogy hogyan tudom beállítani /használni/,mert még ilyennel nem foglalkoztam még. Adott 3db asztali gép, meg egy laptop. A laptopot akarnám használni Wi-fi -n keresztül, a többi gépet értelemszerűen a négy port valameikébe csatlakoztatnám. A DSL modemet értelemszerűen a WAN portra csatlakoztatom. Titkosítani akarom a Wi-fi -t, és csak azt akarom, hogy csak a laptoppal lehessen hozzá csatlakozni, jeszóval feszhasználónévvel stb.
úgy-úgy, bizonyos körülmények között, irányitott bazi nagy antenna,kutyafüle (blöki) a föld, stb
Üdv!
A mini PCI-s wifikártyákon két csatlakozó szokott lenni: Main és Aux. Valaki el tudja mondani mi a kölönbség a kettő között?
Hi! Annyi az egész hogy a router-hez kaptál egy leírást abban kell lennie egy ip címnek, amit ha beirsz egy böngészöbe akkor tudod állítgatni a dologkat (a gyári jelszó és felhasználó név általában "admin"). Ha sikerült belépni ide, akkor tudod kiválasztani a netedhez szükséges beállításokat(pl static ip, dynamic ip, PPPoE és társai). Ha ez megvan akkor csak rádugod a 3 gépet és már megy is rajtuk a net. Viszont ha a laptopohoz is akarod használni akkor aktiváltatni kell a wifit ezt is megtalálod a ebben a menűben. Ha jelszavasítani szeretnéd akkor keress olyan beállítást hogy wpa vagy wpa2 (biztonságosabb mint a wep-es titkosítás). Itt állts be egy jelszót és kész is. Plusz ha nagyon biztonságos wifit akarsz, akkor MAC címes szűrést is beállíthatsz ez is ott lesz valahol. Sok sikert hozzá!!
Mi kellene nekem ahhoz, hogy kitudjam a netemet löni kb. 3km-re.
Tehát: milyen fajta antenna, milyen router és a többi, és persze a legolcsóbban. Most van egy 11dB-es yagi csőantennám, meg két wlan routerem (linksys WRT54G, D-Link DI-524) Ja! és van két nagy kutya kajás konzerves dobozom összeforrasztva és abból az antenna, na ezt nem tudom hány decibeles.
Köszi a segítséget, megpróbálom, ha összejön, megírom, amúgy igen MAC szürést is akarok rakni neki.
üdv.
Sziasztok én se értek igazán a témához ezért inkább kérdezek.
A külsö wifi antennát hogyan lehet a wlan kártyára kötni(utp csatira). Halottam már róla csak nem tom az utp bekötését Segítségeteket előre is köszönöm
Hali! Nem igazán értem a kérdést...Ha Wlan kártyád van akkor azon mit keres UTP csatlakozó. Lehet csak én vagyok tájékozatlan, de ilyenről még nem hallottam hogy UTP csatira antennát kötve működne a wifi...
Helló. szükségem lenne egy kis infóra. Van egy ipodom, amin van wifi ,,vevő. ÉS mi lenne a legegyszerűbb módja, hogy itthon is tudjam az ipodon a wifit használni?
Vegyé' routert, és akkor egész nap, az összes napszakban netezhetsz minden egyéb géptől függetlenül! Mondjuk D-Link vagy Linksys márkákban gondolkodj, a többire rá se nézz!
..azért ezzel vitatkoznék Az ASUS-nak is van egész jól működő router-e, jó pár tucatot eladtunk (konfigurálva) és egyikkel sincs gond. nem is beszélve a (tudása alapján) profinak nevezhető routerboard-okról, avagy inkább a mikrotik-ről regards, Idézet: „Mondjuk D-Link vagy Linksys márkákban gondolkodj, a többire rá se nézz! ” Nem értem minek kell ilyeneket híresztelni! Nekem pl: Edimax van és tökéletesen megy, tudása is elég nagy. Ezenkívül SMC-t is használtam már, azokkal sincs semmi baj.
Sziasztok
Nemrég vásároltam egy wifi router szettet (tp-link 108M Wireless router + tp-link 108M vevő PCI slotos). Az adó része működik is, de viszont a vevővel gondjaim vannak. Beletettem ma gépembe és egyáltalán nemismeri fel az újhardvert, nem világít rajta a led, megse jeleníti hogy új eszköz vagy ilyesmi. Mintha besetettem volna a gépbe. Na mondom biztos rossz, de még kipróbáltam azt hogy beletettem egy másik gépbe. És láss csodát tökéletesen működik, egyből fel is telepítette a rendszer. Vissza az én gépembe mondom lehet hogy nemjól érintkezett, ezért beletettem mindegyik foglalatba, de egyikkel se volt jó. A PCI foglalatom jól működik, benne van most egy TV tuner kártya és egy hangkártya is. Az alaplapom valami régi fajta VIA, 1200 mhz-es intel procival. Lehetséges hogy nem kompatibilis?
Az is lehet hogy a maximálisan kiosztható órajelek száma fogyott el. Próbáld meg azt hogy kiveszed a TV-kártyát, és benthagyod a wi-Fi káryád. Ha ezekután sem ismerné fel a piszok, akkor az új harverezköz hozzáadása varászlót használd! Lehet csak a int kell ujra rakni, majd ekkor már lehetséges, hogy felismeri.
Nekem TP LINK ruterem (TLWR642G--108M, nagy antennája van )van, eddig tökéletes. Hálókártyák SMC (sajna 54M)típusúak. Az egész házban elérem szinte bárhonnan, bár a műhelyben -tekintve hogy vasbeton van felette és háló is van benne a hullámhossz meg 12,5 cm- néha szakadozik a net de erre megoldás lesz a ruter helyének változtatása vagy kicsit nagyobb antenna lesz a műhelygépen.
Kicsit a file megosztással ugyan bajom van de majd rájövök hogy is kell ezt, total commanderrel akarom nézni a felső gép dolgait és másolni is néha pár dolgot hálózaton. Amúgy a szomszédnak D-Link rutere van és csak a műhelygép látja tehát az is jó választás lehet. Az meg hogy néha "lopja" az alsó gép a szomszéd netjét nos nem tudok vele mit csinálni ha nem tesz rá jelszót akkor így járt lett neki többször szólva és mondtam neki segítek ha kell. Antennára meg képlet (egyszerűsített)lamda=300/f(mhz) méterben kapod a teljes hullámhosszot 1/4 lamdás körsugárzót ajánlom az első lépésnek a sáv közepére méretezve(az 5/8 ad lamdás az nem megy széles sávban de tény és való hogy jobb lenne ), sajnos itt már komolyabb kábelek kellenek és a csatlakozó összerakására is komoly figyelmet kell szentelni, ha lenne kézi SWR mérő erre a sávra azt sem ártana bevetni behangolásnál. Így marad a kísérletezgetés.
Helló
Próbáltam úgy is hogy kivettem a hangkártyát, és betettem a helyére, de semmi változás . A vevő dobozán rajta van a minimális konfig: 300mhz proci és 32 bites PCI foglalat! Lehetséges hogy nekem 16 bites csak, bár lehet hogy hülyeséget beszélek. Az alapórajel 100 mhz azt hiszem de feljebb tudom venni. Ja és 5 db PCI foglalat van benne, elvileg az összeset kilehetne használni nem? A gépbe modem és hálókártya sincs, remélem ez nem befolyásolja.
Volt itthon egy hálókártya és egy modemkártya is. Mindkettőt beletettem, és mindkettőt felismerte! A vevőmet meg továbbra se ismeri fel, mintha ottse lenne. Megnéztem az everestbe a PCI foglalatok adatát, 32 bit-es, tehát ez se lehet gond, ötletem sincs miért nemjó . Kipróbáltam a szomszéd gépében, tökéletesen működik...
szia!
ha ajánlhatnék neked való routert, akkor a d-linket ajánlanám, mert könnyü a beállítása és nagyon jó a jeladó képessége. én kb 50 méterről is simán csatlakozom hozzá, még "vasbetonon" kereszül is. jó a jel adó és fogadó képessége és nagyon masszív, és egyszerüen lehet levédeni, nem kell hozzá programozói képesség. mint például a 6000 ft-os mtc routerhez. picit drágább de megéri. remélem segithettem a választásban. üdv
szia!!
nézd meg ,hogy a kompid megfelelően konfiguráléta a kártyát!! azaz!! startmenü, vezérlő pult, eszköz kezelő, majd a speciális fül. ott találod az eszközöket, ha nem látod a kártyát vagy egy sárga kérdöjelet látol melette, akkor töröld le a driverét és inditsd újta a számitó géped, majd ő újra arkja, ha meg nem találja vagy nem ismeri fel, akkor nézd meg a tipusát a kártyának és keress rá a neten a driverjére és a megszerzés utrán telepitsed ezután tutira menni fog. üdv |
Bejelentkezés
Hirdetés |