Fórum témák
» Több friss téma |
Cikkek » AT-s PC táp átalakítása szimmetrikus feszültségű labortápnak AT-s PC táp átalakítása szimmetrikus feszültségű labortápnak
Szerző: Amarton, idő: Jún 26, 2009, Olvasva: 118898, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
A program forráskódja itt, a lefordított hex file pedig itt található. A program felépítéséről: A program tartalmaz osztó és szorzó rutinokat, amik a pontos áramérték kijelzését és az LCD időzétést segítik. Nem elég csak a hex fájlt felprogramozni, az EEPROM-ot is fel kell tölteni adatokkal.
EEPROM adattáblázat
Ha a programunkat feltöltöttük, akkor szükséges lehet a táblázatban közölt EEPROM értékektől eltérni. Itt azonban csak pár értékkel térjünk el az alapértékektől. A 00 cím beállítása: A potmétert minimumra csavarjuk. Az EEPROM értékét addig növeljük, míg terheléssel a kimeneti áram 0-ra nem csökken, vagy a tápegység el nem kezd cirimpelni.
A 01 cím beállítása: Az áram potmétert maximálisra csavarjuk. Itt a kijelzésnek 4A-t kell mutatnia.
A 02, 03, 04 címek beállítása: Sorbakötünk a tápegységünkkel egy árammérőt. Megterheljük a tápegységet 1-2A-ral. A kijelzett értéknek és a kalibrált árammérőnek ugyanazt az értéket kell mutatnia! (A 8 bites felbontás miatt pár 10 mA eltérés lehetséges). Ennek a három EEPROM értéknek elvileg ugyan annak kell lennie.
A 05, 06 cím bállítása: Ezek az értékek az LCD korrekt időzítéséért felelősek. Ha a kijelzőnk értelmezhetetlen karaktereket ír ki, akkor a 05 cím értékét kell növelnünk. Ha karakterkihagyás történik, akkor pedig a 06-os értéket. Az lenne a jó a program működésének szempontjából, ha mind a két értéket a lehető legkisebbre tudnánk csökkenteni úgy, hogy a kijelzés még tökéletes legyen.
A program a Timer1 túlcsordulásakor kiírja az aktuális értékeket az LCD kijelzőre, kb. fél másodpercenként. A cikk még nem ért véget, lapozz! Értékeléshez bejelentkezés szükséges! |
Bejelentkezés
Hirdetés |