Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Infra távirányítós lámpa
Infra távirányítós lámpa
Szerző: sonajkniz, idő: Jan 20, 2019, Olvasva: 13518, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   3 / 6

Az oldal címében azért van a zárójelbe tett "k" betű, mert voltaképp kettő kivitelt csináltam.
Az elején, mikor belevágtam, még nem volt elképzelésem a lámpa mibenlétéről. De az eredeti tervem is egy jól használható panel, csak a később megálmodott lámpához nem passzolt. Ám hátha valakinek az jön be, ezért azt is megosztom.

vevo_2.jpg

Végül ez a panel került a lámpába:

06_vevo_panel.jpg

vevo.jpg

 

Ez pedig a panelterv:

vevo_1.jpg

 Első ránézésre a második verzió egyszerűbbnek tűnhet, pedig kapcsolásilag ugyan az.
Felépítését tekintve alig tér el az adótól. Erről lemaradt a polaritás védő dióda, lévén erre "csak" egyszer kell odafigyelni a beüzemeléskor. A PIC sem SMD, ezért foglalatba raktam, így kivéve programozható. Ezt is a kedvencem, a PIC10F322-es üzemelteti. 
Figyelem! Ez a PIC eltér a megszokottaktól! Az SMD és a DIP8-as tokozás lábkiosztása olyannyira nem azonos, hogy még a polaritása is fordított!  NYÁK tervezésekor erre nagyon kell figyelni.

Az infra vevő a TSOP348... szériából való. Mivel ennek az üzemi feszültsége 3 V, ezért egy beépített zénerrel rendelkezik. A pozitív táplába elé mindenképp kell egy 220 Ω-os ellenállás!

Ez a vevő detektálja a vivőfrekvenciát, így a kimenetén már csak a tényleges adást kapjuk meg.
Arra nem használható, hogy csak a vivőfrekvenciát küldve folyamatosan, a kimenetén is folyamatos jelet kapjunk, ugyanis a kimenet néhány msec múlva akkor is lekapcsol, ha a vivőfrekvenciát folyamatosan kapja.  Épp ezért a programban nem is figyeltetem a folyamatos, alacsony szintet a beragadás ellen.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   3 / 6
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem