Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Távirányító jelének fogadása uC-vel
Távirányító jelének fogadása uC-vel
Szerző: lazsi, idő: Ápr 12, 2010, Olvasva: 18738, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   6 / 6

Az áramkört egy fejlesztőpanelen (STK-500) raktam össze, ezért nyák-tervet sajnos nem tudok mellékelni. A itt meglévő 5V-os tápfeszültséget használtam fel a vevőegységhez is és az USB illesztőhöz is.

A felhasznált vevőegység egy Akai képmagnóból kiszerelt modul (RC-R4). A képen is látható, hogy egy zárt dobozban van, így bármibe könnyen beépíthető, de akár önállóan is használható.

Az USB illesztőt szintén próbapanelon állítottam össze. Mint látható, az IC (FT232) smd kivitelű. A tesztekhez egy kis segédpanelra forrasztottam, ami tüskesorral illeszthető a próbapanelba.

Elsősorban a kezdőknek azt tanácsolom, hogy lépésenként állítsák össze.

  • A PC oldaláról célszerű valamilyen terminálprogrammal ellenőrizni a működést. Én Delphi-ben írtam egy egyszerű kis tesztprogramot, ami a COM3 porton kapott adatsort decimális számokként kiírja Közkívánatra mellékelem a Delphiben megírt program forrását. A soros port kezeléséhez benne van egy telepítendő komponens is. Természetesen az USB használata esetén a gyártó honlapjáról letölthető drivert telepíteni kell előtte.
  • Ha kap tápfeszültséget az eszköz, és csatlakoztatjuk az USB kábelt, a gépnek fel kell ismernie. Amíg ez nem teljesül, nem érdemes tovább lépni.
  • A tápfeszültség ráadása, illetve RESET után a mikrokontroller elküldi a "START" szót, amit a kis program vesz és kiír "Jött: 7 db byte 83.116.97.114.116.10.13.". Ha nem történik semmi, akkor ellenőrizzük le, hogy megfelelő porton (COM3) jelentkezik-e az eszköz. Ha értelmetlen értékeket kapunk, több/kevesebb byte-ot, akkor az átviteli sebességet érdemes megnézni (19200 Baud).
  • Ha van lehetőségünk rá, érdemes a vevő kimenetét oszcilloszkóppal megnézni.
  • Rendes üzemben a távirányítótól kapott utasításra 4 byte-ot küld át (pl. "Jött: 4 db byte 124.8.10.13." vagy "Jött: 4 db byte 76.127.10.13."), amiből a két utolsó szám mindig azonos (10,13) és a hasznos információt a második szám tartalmazza.
     

Remélem többen bátorítást kaptak az AVR-ekkel való megismerkedéshez, illetve az assembly nyelvű programozáshoz.

Sok sikert kívánok a próbálkozóknak!

Következő: »»   6 / 6
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem