Ha úgy érezzük, hogy készen vagyunk, a következő lépéseket ajánlott végrehajtani:
1/ A tápfeszültség bekapcsolása után ellenőrizzük a +5V-os feszültség jelenlétét a mikrovezérlő 14 - es lábán, és ellenőrizzük a +7V-os feszültség jelenlétét az erősítő valamelyik tranzisztorán.
2/ Ha minden rendben van, akkor állítsuk be a kijelző kontrasztját a P1 potenciométer segítségével. Ekkor egy üdvözlő szövegnek kell megjelennie a kijelzőn. Az S0 gomb lenyomásával a programnak tovább kell ugornia, és a kijelző felső sorában a "Distance" feliratnak kell megjelennie.
3/ Ekkor már 40 kHz frekvenciájú jeleknek kell megjelennie a mikrovezérlő RA2-es lábán, ezt oszcilloszkóppal tudjuk ellenőrizni, illetve ha már oszcilloszkópot használunk, ellenőrizhetjük az IC4 áramkör működését is. Én nagyon pontosan beállítottam a 40 kHz frekvenciát a CP1 trimmer beállításával, bár utólag visszagondolva erre nincs szükség.
4/ Ha valamilyen testet a berendezés elé helyezünk, akkor a LED1 diódának világítania kell, illetve a kijelzőnek valamilyen értéket kell mutatnia. A P2 potenciométer segítségével lehet a vevő érzékenységét beállítani, ez nekem körülbelül középre van állítva.
Képek az elkészített berendezésről:
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!