Az áramkörnek lehet csinálni külön panelt is vagy egyszerűen "feldobni" lyukraszteres panelra, ahogyan én is csináltam. Ettől függetlenül mellékelem a panel tervét is: Panel A panelterv megnyitásához Eagle programra lesz szükséged legalább 4.15-ös verziószámmal. A panelról pluszban annyit elmondanék, hogy a terven a panelen van elhelyezve a potméter, de azt a könnyebb elhelyezhetőség érdekében vezetékekkel kötöttem a panelra.
A LED-ek:
A lámpa leglényegesebb feladata hogy világítson. Ehhez 20db fehér LED-et használtam. Mindet párhuzamosan kötve, így áramfelvételük összesen 400mA, de nekem csak 350 mA-re van beállítva az áramgenerátor, hogy a LED-ek véletlenül se kaphassanak túláramot.
A potméterről annyit elmondanék, hogy érdemes venni egy kapcsolós potmétert, így nem kell a lámpára külön gombot szerelni.
Az áramkört egy USB portra kötöttem be, amihez egy USB hosszabbító kábelt használtam, vagyis ennek egy csonkított változatát. Mivel az aljzatos részére nincs szükség, ezért azt levágtam, kb. 5 centivel a vége előtt, így ha a későbbiekben mégis szükség lenne rá, lehessen rá forrasztani vezetékeket. Miután elvágtam megkerestem a +5V-ot és a 0V-ot, ez az alábbi képen látható 2 vezeték.
A +5V a piros, míg a 0V a fekete vezetéknek felel meg.
Néhány kép a panelról és a LED-ek ről:
Az összeszerelt változaton lehet látni hogy a potméter ki van vezetve.
A képeken látható, hogy 2 panelon van megépítve a kapcsolás, ennek egyszerű oka, hogy van elfekvőben pár darab előre megépített áramgenerátorom és az egyiket beépítettem ide.Valamint feltűnhetett még a jókora kondi is. Ezt csak puffernek tettem be hogy simítsa az áramfelvételt.
Ha USB portról szeretnéd üzemeltetni érdemes észben tartani, hogy egy USB port max 500mA áramerősséget képes kipréselni magából.
Remélem kedvet kaptatok az építgetéshez.
Köszönöm a figyelmet és sikeres után-építést mindenkinek!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!