Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv!
Szereztem egy Omikron gmk omc 350-es jelzőórát. Van ezzel valakinek tapasztalata? Hogyan kell programozni? Én már ott elakadtam, hogy vajon milyen feszültség kell neki, mert ni cs konnekotrba való dugója, az egyetlen tápkábel rögtön egy graetz hídban köt ki, utána a kondi 40V-os. Tehát nincs benne hálózati trafó. A válaszokat előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2020
Nem ismerem a készülékedet, de távtáplálásnál szokás ilyesmi tápmegoldást használni, ha több készüléket kell pl. egy érpáron ellátni. Ezen az érpáron megy az információ is.
Ezeket egy áramgenerátorral szokás táplálni, Így minden felfűzött egység az állandó áramból fel tudja venni a saját működéséhez szükséges teljesítményét. A programozáshoz nem tudok hozzászólni.
Nézd meg milyen stabilizátor van benne, valószinűleg a hátlapra van csavarozva.
Bár tulajdonképpen mindegy is, mert működni úgysem fog, hiszen szemlátomást nincsen benne az EPROM.
Szia!
Annyit azért megtehetsz, a felülnézeti kép bal oldalán a 6 ic tápját visszaköveted és az már kiderül az adatlapjukból, hány voltot kérnek ( talán 5 V ? ). Biztos megtalálod a stabilizátort is, annak a bemenete talán a nagy elkóról kapja a tápfeszt. Egyébként a nagy elkóra nyugodtan rátehetsz a tápjuknál 3-4 volttal több dc-t, többet látsz. A kvarc melletti ic-t is keresd meg a neten, valószínűleg egymáshoz tartoznak.
5V az biztosan van benne, a processzor és környéke arról, és csak arról működik.
Az eprom megvan, csak a képen nem volt benne.
12V-t adtam az elkóra, bekapcsolt, világít, ha valamit nyomkodok elkezdi számolni a másodperceket, egyelőre ennyi.
Lehet hogy van még benne valahol 12V-is, nekem például hiányzik onnan valami relé amivel csenget.
Annó előszeretettel csináltunk olyat, hogy hálózatból 12V (pontosabban 13.7V), azon van egy zselés akku, onnan mennek a jelfogók és hasonlók, majd ebből lesz a processzornak és környékének +5V. El leszel vele egy darabig, ameddig kitalálod hogy hogy kell használni. De legalább működik akkor... A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
Üdvözlet az Uraknak!
Azt szeretném kérdezni a szakértőktől, hogy adott egy 110V-os iskolai hangosító rendszer ami működő képes. DE a főnököm azt találta ki, hogy egy relés vezérlést kellene az erősítő után és a hangszóró kapcsoló táblája közé betákolni, hogy lehessen időkapcsolóval beállítani a ki-és bekapcsolását az erősítőnek mert így most szeptembertől Júniusig megy egyfolytában. A kérdésem az lenne, hogy nem fog-e ki vagy bekapcsolásnál "pukkanni" a hangszórókon a dolog? Vagy elég egy-két kondit betenni a relék után, hogy "megfogják" a lökést? Előre is köszönöm a válaszokat.
Egy próbát megér, hogy kipróbáljátok a pukkanást. Szerintem nem kellene nagyot pukkannia, különösen hogy transzformátor szokott az ilyen erősitők kimenetén lenni. Valószinűleg nem pukkan, és nem kell csinálni semmit.
Sziasztok!
Most építjük át az iskolarádió hálózatunkat. Eddig egyszerre szólt minden részen (Aula, udvar, alsó, felső tagozat) Most sikerült az egyes részekre külön-külön elvinni a jelet. Megoldható-e az, hogy a kimenő jelet egyenként egy kapcsolóval adnám ki arra részre ahová azt szeretném. Az erősítő teljesítménye megfelelő volt eddig az egész hálózatra. |
Bejelentkezés
Hirdetés |