Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Köszi! Tehát az volt az alja? Viszont akkor legalább a középső kiálló részének szépnek kéne lenne, nem? Itt milyen alátámasztást lehetne egyáltalán használni?
Elég jó áron nyomtatták néhány ajánlathoz képest, ezért nem is nagyon reklamáltam. De ezekszerint lehetne ezt szebben is...
Ezért fizettél is?
Ez gyalázatosan néz ki.
Ha megfogadsz egy tanácsot (csak így kezdőtől a kezdőnek), én azt javasolnám ezt a testes vágd ketté vízszintes síkban. Nyomtasd ki a négy oldalt egyben, úgy mint egy keretet. Aztán a felső sík lapot szintén egyben, és ragaszd össze. Így nem kell semmi support...
Az oldal keretet úgy nyomtasd, hogy a tetején készíts egy bemélyedést a falvastagságba, ahova a tetőlap becsúszik. Ha így pillanatragasztóval összeragasztod, észrevehetetlen lesz. A függőleges szellőzőréseket pedig ne szögletesre, hanem félkör (boltív) alakúra tervezd át...
Az FDM típusú nyomtató alkalmatlan erre a fogaskerékre. Más nyomtató technológiával módjuk SLA-val nagyobb eredmény lehetne elérni.
Ez egy 100x50mm-es doboz, amit nem tudsz lefektetni az elolapjara mert azon szoveg van. Nem tomor!
En nem tudom elkepzelni hogyan nyomtatod ki alatamasztas nelkul, tehat orulnek ha elmondanad
Megfelelő hűtéssel.
Egy ilyet simán, röhögve ki lehet nyomtatni alátámasztás nélkül. Holnap megkeresem ha még nem dobtam ki, de semmi agysebészet nincs benne.
Azert ugye erzed, hogy ez nem az amit az ember latni szeretne egy hetkoznapi targyon?
Ez a minoseg, amit en mar 5 eve sem fogadtam el, manapsag pedig tenyleg teljesen haszontalan. De kivancsian varom az altalad nyomtatott 100x50mm-es dobozt, mondjuk 1-1.5mm falvastagsaggal.
Erre gondolsz ?? Bővebben: Link
Idézet: „De kivancsian varom az altalad nyomtatott 100x50mm-es dobozt, mondjuk 1-1.5mm falvastagsaggal.” Ne haragudj, de nem fogok a Te kedvedért most a szemétbe nyomtatni egy ekkora dobozt csak azért, hogy bizonygassam az igazamat. Idézet: „Azert ugye erzed, hogy ez nem az amit az ember latni szeretne egy hetkoznapi targyon?” Ezt nem teljesen értem, itt a bridge-ről volt szó, az a model amit linkeltem meg pont arról, hogy mekkora távolságot tud áthidalni support nélkül.
Igen erre, nem is rémlett, hogy ide feltettem.
Egy tárgyat több féle képen ki lehet nyomtatni, ha nem sajnáljuk rá az idő, anyagot, gépet!
Minden ember más és más hogy látja jónak. Ebben SOHA nem fokunk egyet érteni.
Ez egy kicsi doboz. Nem az a kerdes, ahogy a printer tud-e huzni akar 100 vagy 150mm-es csikot, hiszen tud, hanem hogy a vegeredmeny megfelel-e az elvarasoknak.
Nagy, lapos, homogen feluletet nehez nyomtatni, meg alatamasztassal is. Ha a hutes elegendo, akkor szalas lesz, gyenge es csunya. Tudom az en eddigi printereim nem csucstermekek ($1000 alatt), de ilyet biztosan nem tudnak. Az altalad nyomtatott szalakon is latszik, hogy log, abbol nehezen lesz elfogadhato minoseg, bar elismerem ez szubjektiv (a minoseg) Ezen a teszten jol belenagyithato es lathato mirol beszelek.
A hőtorony és híd teszt összeférhetetlen.
A hőtorony az próbálja bemutatni azt hogy az adott felhasznát anyag hogy reagál bizonyos hőmérséklet változásra. A híd teszt lényege hogy 2 pont össze köthető híddal és valóban nem kell alátámasztás, de cserébe nagy sebesség kell ami további veszélyt jelent mert a rétegek nem tudnak összeolvadni. Ráadásul szép se lesz, mert a nagy sebesség miatt nem lesz ideje kialakítani a formát. Mechanikai szempontból nem fogja bírni a gyűrődést és szét nyílik az össze illesztett rétegeknél. Mindenkinek magának kell eldönteni milyen megoldást választ és milyen technikával oldja meg. Nekem olcsó a filament így nekem tökmindegy hogy mennyiből készül csak szép legyen!
Azon a tesztem pont jól látszik, hogy csak beállítás kérdése az egész.
210-230 fokig nagyon csúnyán belóg a szál, de az alatt már szép, sőt 195 foknál már nincs is belógása. Azon amit én raktam fel képet, ott csak egy szál van húzva és azért lóg be, de ha több szálat húz egymás mellé és megfelelő a beállítás akkor szépen megcsinálja support nélkül is.
Epp ezt, mondtam, amit te is irsz.
Ha nekem valaki azt mondja 'rohogve nyomtat ilyet', akkor elvarom, hogy mutasssa meg, mert nekem abszolut nem megy. Ez persze lehet azt jelenti bena vagyok. (bar azert raktam mar ide par olyan targyat, ami epp termek is lehetne) Es nagyon fontos, hogy egy termekrol beszelunk, ami nem lehet szalas, gyenge, csunya.
Nagyon egyszerüen, ép a minap nyomtattam egy hasonlo dobozt távvezérlönek.
1. a dobozt átszerkeszted a tetejét 2 rétegre osztod. Egy simára és egyet a feliratokkal. 2. megforditod a dobozt, hogy a sima tetö kerüljön alulra 3. igy kinyomtatod, a függöleges lyukak szupportját pl a Cura szeketelö simán kiszámolja 4. a telölapot a feliratokkal külön nyomtatod 5. a nyomtatás után a függöleges lyukakbol a szupportot egyszerüen egy megfelelö fadarabbal és kalapáccsal ki lehet ütni. PLA esetén még utomunka sem kell. 6. A tetölapot a feliratokkal felragasztod a dobozra Kb ennyi
Tényleg gyalázatos. Nem irod mekkora, de még a legolcsobb nyomtatokkal is különbet lehet nyomtatni kb 10 mm átmérötöl felfelé. Én elég gyakran nyomtatok meglehetösen kis fogaskerekeket nég 0,6 mm-s modullal is.
A tiedét valaki nagyon elqrta.
A tető igaziság szerint akkor jelent igazi kihívást ha lyukak vannak benne. Azok ténylegesen a levegőbe lenne és az egyszerű híddal nem tudod kivitelezni. Marad az alátámasztás protokoll.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
Estét!
A Repetierhost 2.2.4 verzió futtatásához is kell a .NET4 verzió, vagy csak a telepítőjéhez? Ma megpróbáltam telepíteni XP-s gépre, de nem lehet. Nem tudja valaki nincs meg portable verzióban ZIP csomagban? Esetleg nincs kedve feltenni valakinek valami fájlmegosztóra, hogy kipróbálhassam? A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2022
A futtatáshoz is kell.
Oké, az nincs leírva valahol, hogy melyik az a legmagasabb verzió, amihez nem kell?
Bár csak három korábbi verziót kínál fel, majd kipróbálom... A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2022
Segítenétek beárazni? Van egy nem fémvázas Anet A8-am, amit ennek a cikknek az alapján elkezdtem kibővíteni, ill. biztonságosabbá tenni (kivéve a fém vázat, meg a fejet még nem szereltem fel). A gyári 20 A-s, passzív hűtésű tápja helyett kapott egy 40 A-s, aktív hűtésűt. Végül egyszer sem használtam, mert későn érkezett meg a fej és a MOSFET board, viszont közben már szükségem volt arra amit ki akartam volna vele nyomtatni, ezért megvettem a gyári verzióját. Szóval a printer jelenleg csak áll kihasználatlanul. Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2022
Szia.
Nekem Xubuntu rendszerem van, nem kell hozzá .NET... 15 perc alatt fennt van a gépen, win mellé is teheted; szinte semmit nem kell installálgatni, alapból felismeri a nyomtatót, meg ilyeneket. De ha nem akarod telepíteni, pendrive-ról is működik
Mármint el szeretnéd adni a nyomtatód, és annak az eladási árát találjuk ki?
Nem használtad.. De micsodának vetted meg a gyári verzióját??? Gyorsabb a gondolatmeneted, mint ahogy írsz Persze, Te tudod, miről beszélsz, de mi nem ám... A Link-ed: "503 Service Unavailable The server is temporarily busy, try again later!" A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2022
No igen, mert gondolom a linux verziót meg tudták csinálni natív kódban. Erre az átkozott winre meg kitalálnak inkább már hatvanhat féle köztes nyelvet, csak nehogy véletlen natív kódban kelljen már szoftvert írni rá, mert manapság már a sarki zöldséges is "programozni akar".
Az emlegetett gépen ugyan már van egy LinuxCNC, lehet azon is menne, majd kipróbálom... Nem tudom, mi a különbség a két repetier közt, ha lényegi változtatás nincs benne, akkor még el lehet csatangolni a wines verzióval is. A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2022
Így néz ki linuxon...
Már úgy értem funkcióban, nem kinézetben... Nem találtam a naplót amiben le vannak írva a verziókülönbségek közötti hibajavítások, új funkciók stb... Mondjuk nem is kerestem sokáig.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |