Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   154 / 230
(#) kaqkk válasza mohinger hozzászólására (») Jún 17, 2022 / 1
 
Jövőre valószínűleg több VFD órát viszünk sajna most még csak pár darab volt ..
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2022 / 1
 
Dícséretes.
Megjegyzések:
- Minimum tíz ember kell, de inkább sokkal több (biztonsági okokból).
- Beszélni mindeképpen kell velük (nem ugyanaz a kettő), arról különösen, hogy milyen párosítások lehetségesek.
- Ezen is elgondolkoznék.

Én önmagában csak az atomerőbe már nem mennék el megint, de a másik hármat szivesen megnézném (akár egyenként is). Utána halászlé.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Már írtam emailt, a számomat is elküldtem. Mit lehet,mi nem majd kiderül. Várom a hívásukat.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
A gyak. központba mindenképpen kell regisztráció, én úgy gondolom oda csak csoportosan mehetünk.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
A gyak. központba olyan szintű regisztráció kell szerintem, mint az élőbe.
A múzeumba (ami nem a Látogató Központ!) másik regisztráció van, oda nem kell nemzetbiztonsági, és lazább a foglalás. Kb. ugyanez az RHK is...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2022 / 3
 
De jó, én is megyek az erőműbe!
Ja, izé...
Mindjárt hétfőn reggel hatra....
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Neked legalább nem kell belépőt fizetned meg "idegenvezetőt" kérni ..
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Nem nekem kellene írnom, de van itt olyan is, aki szerint:
De jó, én meg már nem megyek az erőműbe!
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) gyerek67 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Nos, ez igaz.
Sőt, az is előfordul, hogy úgy visznek be, ha akarom, ha nem.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Tudom!
(#) kaqkk válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Ilyen ez a rock szakma
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Valóban, két különböző. Az RHK a weboldal szerint kb. 45 perc. Majd meglátjuk, lesz-e idő rá.
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Mi is mehetünk. Csak legfeljebb nem megyünk be.
Különben ilyenkor fáztok bent?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Őööö...
Miért is kellene fáznunk?
Ha valaki fázna, a turbinasátorban legalább 35-40 fok van nyáron, ha valakinek az hiányzik...
A boxban meg minimum 60.
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Ezt átvitt értelemben gondoltam, azért a vigyorgó arc. Gondoltam, hogy nem fáztok.
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Ja!
Szerencsére a hűtőgépház tudja a dolgát, csak néhány helyen van nagyon meleg.
Oda meg nem megyünk.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) sany hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
Információ a Paksi látogatásról.
Telefonon ma beszéltem a Látogató Központ munkatársával.
Megtudtam , hogy nincs semmi akadálya annak, hogy csak a Karbantartó és Gyakorló Központját látogassuk meg az erőműnek , 2022. november 17.-én. Ennek látogatása 10:00-kor kezdődne, tehát az azt jelentené, hogy meg kellene érkeznünk kb. 9:00 - 9:30 között az erőműhöz, és majd 10:00 óra előtt már Látogató Központ előtt kellene találkoznunk. Egy kicsit korábbi időpontra kellene megérkeznünk, mint a múltkor. A program 2 óra időtartamú lenne, tehát kb. 12:00- kor végeznénk.
Az Atomenergetikai Múzeum látogatása, időpont összeegyeztetése nem lenne akadály. Azonban a területén jelenleg valamilyen beruházás zajlik, így az látogatókat októberig biztos nem tud fogadni. Legkorábban október elején kellene érdeklődnöm, hogy pontosan majd mikortól látogatható, de valószínűleg, hogy novemberben már fog fogadni vendégeket.

A napokban majd vissza kell jeleznem, hogy mi legyen. Azért fontos, hogy eldöntsük, mert majd külön azt is jeleznem kell , hogy beregisztráltam , mint szervező, mert nem az egész III. program által nyújtott programsorozatra mennénk. Továbbá így tudják lefoglalni számunkra az előzőekben leírt időpontot és a központot. A csoportunk, illetve akik szeretnének jönni azoknak a beregisztrálását vállalom.

A Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. telephelyet még nem kérdeztem, mert nem tudom, hogy a múzeum esetleges kiesése miatt hányan nem jönnek majd el. Illetve, menjünk-e?

A leírtak alapján, mit gondoltok legyen idén Paks?

Véleményeket kérek! Kérdést, kérést várok!
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2022
(#) rectamas válasza sany hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Én február-márciusra szerveznék egy paksi látogatást, természetesen lehet őszre is szervezni.
A lányom nagyon szeretett volna jönni, de még nincs 16 éves valamint néhány kollégám sem tudott jönni tavasszal...
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Ügyes vagy.

Akkor most értetlenkedek. Számomra az atomerőmű déli (szerintem fő) bejárata mellett balra van a Látogató központ. Arról ismerszik meg, hogy van ott egy buszpályaudvar is, és marha nehéz parkolóhelyet találni...
Akkor hogy is van ez a kilenc meg tíz óra?
A gyakorló központ meg szerintem az északi kapunál van, ahol éppen ezerrel ássák Paks2 alapjait.
Átvisznek bennünket céges busszal?

Gondolom a kettő óra úgy értendő, hogy az egyik fele a szokásos Látogató központos bevezető, csomagok lerakása, stb...

Ha délben végzünk, akkor egyből mehetünk is halászlevet enni...

Teli hassal meg esetleg RHK.

Tulajdonképpen programnak ez így pont elég is.
(#) sany válasza rectamas hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Semmi gond. A közösség ereje dönt.
Tavaly, ha már ott voltunk, akkor Karbantartó és Gyakorló Központ is jó lett volna megnézni. Igaz nem tudom, hogy akkor covid miatt lehetett-e rá jelentkezni, illetve látogatni azt.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Hátulról kezdeném.

1.
Idézet:
„Teli hassal meg esetleg RHK.”


Rendben, írok emailt. Az RHK kb. 45 perces lenne.
Ebéd utánra érdeklődjek időpontra? Hány óra legyen, 14:00? Nem tudom milyen időpontok vannak, lehet az is csak délelőtt van.

A program részlet, kimásolva:

Idézet:


Paks - Bemutatóterem:
Az RHK Kft. kommunikációs munkatársai vezetik körbe Önöket a paksi irodaépületünkben kialakított bemutatóteremben, ahol tablók, terepasztal és demonstrációs eszközök segítségével ismerkedhetnek meg Társaságunk tevékenységével. A program körülbelül 45 perces.
A szomszédságunkban található a Paksi Atomerőmű Tájékoztató és Látogatóközpontja, valamint az Atomenergetikai Múzeum is, így a látnivalók összehangolása esetén, akár egész napos program szervezésére is lehetőségük van!”


2.
Idézet:
„Gondolom a kettő óra úgy értendő, hogy az egyik fele a szokásos Látogató központos bevezető, csomagok lerakása, stb...”


Nem, 10:00-kor a Karbantartó Központban lennénk, szerintem, akkor kezdődik a program. Gondolom a Látogató Központban az értékek elrakása, stb. történik majd.

3.
Idézet:
„A gyakorló központ meg szerintem az északi kapunál van, ahol éppen ezerrel ássák Paks2 alapjait.
Átvisznek bennünket céges busszal?”

Valahogy csak be lehet menni. De, oda úgyse parkolhatunk közvetlen.

Holnap visszahívom a Látogató Központot ezen ne múljon, megkérdezem , kifaggatom részletesebben, mi a tényállás.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Akkor üres hassal menjünk inkább hulladékot nézni, és kaja után kiki haza...
Várjuk meg szerintem Gyerek67 véleményét is, mielőtt telefonálsz.
(#) rectamas válasza sany hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Attól még esélyes, hogy páran ősszel elmegyünk megnézni a Karbantartó és Gyakorló Központ, ott is 16 év a korhatár?
(#) sany válasza rectamas hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Szerintem, igen 16. életév.
Idézet:
„Az üzemi területre csak 16. életévüket betöltött személyek léphetnek be, míg a Tájékoztató és Látogatóközpontot, valamint az Atomenergetikai Múzeumot életkortól függetlenül bárki felkeresheti.

Azért kell a regisztráció, mert üzemi területre megyünk. De megkérdezem. Írom a kérdéseiteket.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2022
(#) Gafly válasza rectamas hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Ha külön csoportot szeretnénk, akkor minimum tíz ember kell.
De lehet akkor nem is kell Novemberig várni...
(#) rectamas válasza sany hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Ez is az üzemi területen van?
Köszönöm, hogy megkérdezed.
(#) sany válasza rectamas hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Nem, de szerintem annak számít. Most, hogy beengednek... De azt is csak bizonyos napokon. Ma kérdeztem esetleg a 18.-át, ugye péntek, de azt nem lehet, mert foglalt. Ennyit mondott hölgy. Hétfőn, csütörtökön mehetnek a csoportok csak. Gondolom a többi napon munka van.
Megkérdezem az a legjobb.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2022
(#) rectamas válasza Gafly hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Szerintem nem probléma tíz embert találni, valószínűleg én is össze tudok szedni az ismerősök-munkatársak közül.
Akik az erőmű látogatáson voltak, azok többsége megnézné a Karbantartó és Gyakorló Központot is.
Ha jól emlékszem mi végül pont tízen mentünk, legalább négy ismerős, kolléga egyéb okok miatt nem tudott regisztrálni és/vagy elmenni.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Nekem nem gond, ha hamarabb is akartok. Csak így hátha beleférne a múzeum is novemberre, ha lesz.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Természetesen szívesen segítek Nektek bármiben, de kicsit tartok attól, hogy ha még egy láncszem (én) bele kerül ebbe az átvitel csatornába, torzulni fog az információ.
Az északi beruházási területet összetúrták, mint kisvakond a veteményest.
Hogy a KGYK és a Múzeum jelenleg hogyan közelíthető meg, nem tudom.
Pl. gyalogosan közlekedni tilos, de biciklivel szabad....
Miben segítsek?
Következő: »»   154 / 230
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem