Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Ez érdekes, köszi
És ez a long-ból int konverzió jól működik, vagyis vissza lehet kapni az eredeti értéket belőle? Annyira nem értek hozzá, de ez valami bit-shift a nyolcassal? Mint amikor egy 0-t kell írni a végére, ha karakterből uint-et generálunk?
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
Elolvastam, de nem igazán jutottam előrébb a longgal kapcsolatban
Miért kell shiftelni, és miért pont 8-cal?
A long 32 bit/ 4 Byte, az uint8_t pedig értelemszerűen 8 bit / 1 Byte. A programrészlet azt csinálja, hogy egy olyan long-ot amit szétbontottál egy 4x8bit tömbbe, újra összeállítod, "alulról" feltöltöd. A legmagasabb helyértékű Byte-ot beírod a "speedOfLight2"-be (6. sor) legalsó Byte-jába, shift 8-cal feltolod egy Byte-ot, majd "alulra" beírod a tömb következő elemét, az egészet ismét eltolod 8-cal, stb. Az egész művelet végén a "speedOfLight2"-ben lesz az egész tömb, dataL[3] a legmagasabb Byte-ban, a data[0] meg a legalacsonyabban.
ÜDv! Ez így megvan, sokadjára skerült.
És törtszámot hogyan viszek át?
float-nak definiálod a változódat.
Bővebben: float És mivel ez ís 4 Bytes! a többi konvertáló müveletek ua. mint előbb. A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2016
Sziasztok! Abszolút kezdő vagyok, mi a különbség eközött a két Arduino között?
http://www.hestore.hu/prod_10035528.html?pic_id=21729 http://www.hestore.hu/prod_10033329.html?pic_id=19054 Az olcsóbbat rendeltem meg, és utána láttam hogy több féle is van, teljesen alap dolgokat szeretnék (led villogtatás, ilyesmi, nodejs-en keresztül szeretném majd programozni) Köszönöm!
Na erre én is kíváncsi leszek...
(Egyébként ebayról harmad ennyiért is levadászhattad volna...) Idézet: „teljesen alap dolgokat szeretnék (led villogtatás, ilyesmi,” Erre az Arduino nano vagy mini is megfelelne. Persze ha idővel kinőnéd ezeket akkor lehet nagyobbat is keresni.
Igazából ami nekem fontosabb lenne, hogy node.js-sel tudjam programozni, ehhez találtam anyagokat is, és ahogy néztem sokkal egyszerűbb az uno-n. Ha az olcsóbbik, amit linkeltem ( AR-UNOR3) is megfelelő erre...
Üdv! A float, double nem konvertálható így, kipróbáltam
Pont ugyanannyira lesz jó mint ez: Arduino UnoR3 DIP tokos változat, vagy ez: Arduino Uno R3 Mega smd változat. Ennyiért már komplett kitet is kaphatsz: Mondjuk ilyet.
Akkor szorzod 100-al a számodat. (gondolom 2 tizedes jegy elég lesz?)
És bele rakod int-be, az 2 Byte-os. Felbontod Byte-kre, átküldöd. Összerakod. Osztod 100-al az lesz az egész, kiraksz tizedes jelet. Osztod újra modulo 100-al, az lesz a tizedes jegyek. Bővebben: modulo
Vagy használj mutatókat és típuskonverziót.
Húúú!
Egy kezdő kért tanácsot!!! Talán nem kelenne így belökni a mélyvízbe! Mikór még a szám tipusokkal sincsen tisztába! Különben meg csak uint8_t tömb[x]-eket tud átküldeni az nRF24L01-eseken. Mert szegányes demo libbek vanak hozzá!
Köszönöm, így tényleg jó! Sikerült működtetni.
Igaz ami igaz, kezdő vagyok, az llyen konverziós problémák meg még távolabb állnak tőlem. Jó ideig tanultam Java-t, de ott nemigen volt ehhez hasonló hw-sw kommunikáció. Ugye jól gondolom, hogy a 0dBm beállítás a PA+LNA moduloknál a maximum sugárzott teljesítmény beállítás?
Örülök, hogy eddig OK!
De mivel szeg76 volt olyan kedves és bevezetet a mutatók rejtelmeibe! Ajánlom tovább gondolni a példa programját. Már csak azért is, mert a túloldalon jó lenne tudni mit is kaptunk most. Ezért az értékeink elé beszúrunk 1 rövid tájékoztató szöveget, ami alapján eldönthetjük a kapott értékek további feldolgozását. Én így képzeltem:
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
Kezdőnek éppen hogy nem ajánlanám ezeket. Annó az UNO első blikkre elindult, sőt megbízható programozó híján az első időben még mega328-as IC-ket is programoztam vele.
Pro Minivel idestova második hete birkózok, hogy programozni tudjam. Először az FTDI-re gyanakodtam, ezért az UNO-ból "csináltam" ARDUINO ISP-t. Azzal sem kommunikált. Mondom jó, biztos gagyit vettem, nincs rajta bootloader (bár a program LED villog, mintha a "Blink" rajta lenne). Bootloadert simán feltöltöttem, azonban továbbra sem kommunikál. Egyébként meg csak méretre kisebb! Hiszen ugyanúgy mega 328 van rajta!
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy arduino-val meg egy internet shieldel ami sd kártya foglalatos lehet-e csinálni esetleg egy "hálózati háttér tárolót"? Ha lehet hogyan? Válaszotokat előre is köszönöm!
Sziasztok,
Arduinós profi segítségét keresem aki elmagyarázná/leírná hogy mit hova kell másolni ha letöltök valami programot kipróbálásra, vagy ha elkövetek valamit, azt hova mentsem? Ez a libraries, lib, examples kezd egy kicsit kusza lenni nekem. Hova kerüljön a "h", a "ccp", az "ino" fájl?
Tisztelt Fórumozók, Hozzáértők.
Szeretnék egy mátrixos óra meglepetést készíteni Húsvétra, de elakadtam. Mellékelem az eredeti és az átalakított programokat. Az eredeti 5 mátrixos, az átalakított csak 4 (nem futnak egy mátrixon csak a pontok). Mind a kettővel az a bajom, hogy az idő beállítása után, ha áramszünet van, nem számol, vagy nem frissít az RTC. A másik nagyobb baj, hogy nem lehet állítani az időt gombokkal, így áramszünet, vagy átállítás sem lehetséges programozás nélkül. Már mindent kipróbáltam a megszüntetésükre, de sajnos elfogyott a tudásom. Ha segítene valaki a fentiek megoldásában a szellemi termékéért nem volnék hálátlan. A megoldásokat javaslom kipróbálni, mert én is írtam sok „jó” programokat, csak nem működtek. Magamról: Nyugdíjas gépészmérnök, 35 éve gyakorlati elektronikával foglalkozom autodidakta módon, Arduino 60 órás tavaly májustól. A segítséget előre is köszönöm.
Szevasz!
Profi? Még kezdő se vagyok, a profik majd kiigazítanak, de ha haladni akarok, akkor valahogy meg kell oldanom a problémákat, megyek egyelőre a saját fejem után. Most: bármi kipróbálandót találok, egyszerűen mint egy *.txt fájlt lementem, indítom az Arduinot, kitörlöm azt a pár sort, ami benne van (pontosabban egyelőre otthagyom, aztán értelemszerűen törlöm), bemásolom a filet, már is lehet feltölteni. Aztán SAVEel valami általam értelmezhetőre nevezve lementem, nem foglalkozom, hogy hova akarom rakni, de megnézem hova rakja, onnan majd elő tudom hívni, de kb. legközelebb úgyis oda fog menni. (Ma már persze én mondom meg neki hova rakja, külön pendrivon együtt van a program is, adat is.) Üdv: StMiklos A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
Szevasz!
Mindig érdekelt a programozás, ezek az Atmel panelok tudásban meg kivívták csodálatomat. Nosza vettem egy Pro Minit (Ebay, gombokért). Aztán meglepi, hogy lehet ezt programozni? Háát, kéne valami, van is (Ebay). Nosza hozassunk, de figyelmesebben olvasva, és már értelmezve, megtaláltam az NANOt.. Jöjjön az is, egyszerűsítve dolgomat, azzal már tudtam "együttműködni", persze először a példaprogramok szintjén, azokba itt-ott belenyúlva, aztán persze bonyolítva (2*24 LCD-vel). Az se volt egyszerű, de az a tudatlanságom és adatlap hiánya miatt. Csak 4 bites "üzemet" tudott a csatlakozás szintjén, de az a felső 4 volt, nem az alsó... A Pro Mini programozó interésze.. PC látja, felismeri, azonosítja, driver van, de programozni nem hajlandó. Illetve egyszer meg tudtam tenni, a BLINKer időzítését megváltoztatva láttam, hogy sikerült. Soha többet, azóta se... Pihen, talán örök álmát fogja aludni. Elérte, hogy békén hagyjam. Üdv:Stmiklos
Sziasztok!
Megépítettem egy arduino nano alapú fűtésvezérlőt, amivel egy probléma akadt. mint látható a képeken az optocsatolós relék elég közel vannak a nanohoz. Ezek a relék kapcsolják a fűtéskeringető szivattyúk, az irányváltó szelepek 230V-ját. A szivattyú lekapcsolásakor lefagy a nano, a wdt aktív, de nem reseteli, csak a 12V DC táp ki-be kapcsolása indítja újra. Ez nem minden lekapcsolásnál jelentkezik, főleg a kazán leállást követően. Azért okoz ez gondot, mert a puffer automata ürítése így nem működik tovább. 1. tegyek hálózati zavarszűrőt a szivattyúkhoz, 2. kapcsoljam egy -egy + 5V-os relével a szivattyúkat, 3. telepítsem külön a szivattyú kapcsoló reléket árnyékolva, 4. kapjon hálózati zavarszűrőt a nano 12V-os táp AC 230V-ja, 5. felejtsem el a nano automata vezérlő alkalmazását ?
Szilárdtest relé (tulajdonképpen triak + optocsatoló) kapcsolásakor nem keletkezik zavar, ezért azt használj;
persze attól még kellhet a hálózati zavarszűrő. A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |