Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » B5 és B8 végerősítő
Félre érthettél, nem arra gondoltam hogy nincs jobb, ezért is írtam hogy nem vagyunk egyformák!!Nekem ez tetszik, viszont hallottam pár csöves erősítőt, ami nekem nem tetszett!!
Ugyan így vagyok a FET tranzisztoros erősítőkkel is, nekem túl rideg, és kemény a hangja, de ahogy írtam, kinek mi!!
Egyébként én is építettem már pár dolgot pl Conductor VF2, illetve csöveset végfokot, HTA 30-at is..
A VF2 Conductor viszont egész jó, ahhoz képest hogy Fet, jelenleg van abból is egy példányom..
Korrekt munka, gratulálok.
Csak egy óvatos magánvéleményt mondanék. Egy ilyen alaposan felépített szerkezetnek az előlapján nem kellene egy csomó fekete csavarnak lennie. Pl. lehetett volna ráhegeszteni hátulról valamilyen rögzítő fület. A sajátom hangja, nálam nagyon rendben van.
Köszi Alkotó!! Az előlapi imbusz csavarok direkt lettek így szerelve, nekem így tetszik..
A hangja nekem is nagyon tetszik, semmi alapzaj, pedig a magas hangszórókhoz bújtam!
Szia! Gratulálok, szép munkát végeztél! Az ilyen képek feldobják kicsit a fórumot, ami valóban teljesen kihalt.
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, bár lehet én vagyok hibbant.. A fent említett erősítőt Dual Mono kivitelben építettem, de zavar egy dolog.. Szerintem a huzalozásom nem egészen jó, mert miközben hallgatom, és kihúzom az egyik oldali RCA csatlakozót, akkor az az oldali hangfal halkabban, de szól, és ez zavar, hiszen nem kellene elhallgatnia??Illetve, ha kihúzom pl. a bal oldali hangfalat, és CSAK arra a bal oldali bemenetre adok jelet, a jobb oldali hangfalban szintén halkan hallani... Már többször is átnéztem a kábelezést, de szerintem rendben van, és ha mindkét RCA csati be van dugva, rendesen sztereó is..Már kezdem nem érteni.. Valószínűleg a közös GND miatt van ez, de úgy tudom hogy az RCA ajzatnál össze kell kötni, vagy tévedek?? Ha lenne valakinek egy huzalozás rajza esetleg Dual Mono végfokhoz azt megköszönném.. Idézet: „RCA ajzatnál össze kell kötni, vagy tévedek??” Ha összeköt össze lesz kötve ha nem nem nincs jelentősége hisz a készülékben ahonnan kapod a jelet ott már eleve összekötötték !
A harmadik képen az látszik, hogy az RCA-knak a végfokokhoz történő odavezetése 2 eres árnyékolt kábellel történik, azaz az árnyékoláson belül együtt fut a 2 meleg ér (jobb-bal). Mivel ezek közvetlenül egymás mellett futnak, egymáshoz képest kapacitásuk és induktivitásuk is van, vagyis ún. "áthallás" lesz a két csatorna között.
Amelyik RCA éppen nincs bedugva, oda dugj be egy rövidrezárt dugót. Így nézd meg mi történik.
Nyitott bemenetet nem lehet értelmezni, mert ott bármi megtörténik. A kábeled is lezárja a bemenetet, a hozzá kapcsolt készülék kimeneti ellenállásával.
Igen, azt sejtettem, és hogy a fém burkolatra is rá kell kötni az RCA gnd-t!Akkor az rendben van!
Ge Lee köszi a javaslatot,ezt ki is fogom javítani!
Tényleg, ez is jó Alkoto, és köszi, ki is fogom próbálni... Azon gondolkoztam hogy esetleg amikor mind két hangfal be van dugva, és csak az RCA egyik oldalát húzom ki, akkor lehet hogy az ellenkező oldali hangfalon keresztül kaphat jelet a másik oldal a közös GND-n keresztül.. De lehet hülyeség..
Azért köszönöm a javaslatokat..
A házra nem kell rákötni a jelföldet (azaz az RCA gnd-t), mert akkor máris csinálsz egy földhurkot.
Az attól függ. A védővezetőt manapság már nem szokás a házra kötni, hanem a kettős szigetelés irányába mozdulnak el a gyártók. Ekkor viszont a GND-t lehet (célszerű) a házra kötni, mert így árnyékolás hozható létre.
Én is úgy oldottam meg ahogy Alkoto írta! Nem kötöttem be a földelést,hanem kiszedtem azt a tüskét a táp ajzatból!
Így a GND került a fém burkolatra így árnyékol..
Kérjél KD-től toshiba BC-ket a bemenetre, meg szénnel dúsított elektrolitú yageo kondikat.
Ilyeneket ad az után építőknek 1 erősítőre valót ingyen. Azokban van a B5 lelke. Elmondhatatlanul sokkal jobban fog szólni utána. Na utána lesz high end erősítő a B5-ből, de nagyon. Nekem a B5-be, B9-be csodát tett az a 4 alkatrész. Van HTA30-am nekem is, VF2-m is, de a b5 nagy kedvencem, a B9 meg nálam most az a csúcs. A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
Csak az erősítő korrekt építését kívántam elősegíteni a tapasztalataimmal az alkatrészekről. Ennyi történt.
Egyébként meg, aki kíváncsi, hogy kell rendesen elkészíteni, az beüti a google keresőbe, hogy B9 erősítő, aztán van leírás B5-re, B9 re, hogy miből, hogyan kell jól megcsinálni.
Most meg nem mondom nekem milyen típusú BC-ket tettem az erősítőmbe, és a kondikat sem, de az biztos hogy Low ESR kondikat használtam!
Nekem így tökéletesen megfelel, nagyon szépen szól, nagyon meg vagyok elégedve vele! A B9-et nem építettem meg, de a közeljövőben tervezem egy újabb végfok építését, aminek a típusát még magam sem tudom!A 75W-os JLH-n gondolkozom, ez alkalommal szeretnék kicsit másabb kapcsolást kipróbálni.. Anden..
A B9 teljesen más kapcsolás, mint a B5. Nézd meg a kapcsolási rajzokat...
Okés, rákeresek, de érdekelne hogy te melyik verziót építetted meg, esetleg van e doksid, (nyák rajz, esetleg lay file..stb) róla..
Ha elküldenéd nekem az e-mail címemre hálás lennék.. * Köszönöm! Anden.. A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
Az összes doksija nyilvános, letölthető. De ha gondolod, megkeresem az oldalt, ahol fenn van.
Eléggé hosszú egy téma. Ha megépíted, akkor kérjél a konstruktőrtől BC tranyókat, meg 4db ilyen bemeneti kondit. Azoktól függ a hangja teljes mértékben és még a bemeneti toshiba BC tranzisztoroktól. Lehet, hogy jól szól a B5-öd, de a fényképen látszik, hogy nem az a kondi van benne, amivel az igazi. Kipróbáltam sok kondit, meg BC-t a bemenetre, de semelyikkel se szólt úgy, mint amit KD-tól kaptam. Állítólag a kondik valami Black-Gate koppintások. Azokkal nem csak jobb, de teljesen más is az erősítőm hangja, megjön a lelke, a varázsa, dinamikája, felbontása, meg minden.
Rendben, majd rákeresek.. Nyílván nem az a kondi van a B5-ömben, mint a tiédben, mert én nem kértem KD-tól, de számomra tökéletesen megfelel, de persze ez mindig egyén függő kinek mi tetszik..
Egyenlőre még abban sem vagyok biztos hogy most hozzá akarok fogni egy új erősítő építésének, mert valahogy az elektronikai részét gyorsan össze rakom, és általában szépen működnek is, de a dobozolást nem nagyon csípem..
Sziasztok!
Ezt vettem Link és megmutattam KD-nak és majdnem szörnyet halt a látványtól! A kérdésem az lenne, hogy miket cserélgessek ki benne, hogy javuljon a hangja? Nem riadok vissza a "drága" alkatrészektől sem. Pl. a táp részen van e értelme azokat a kék rémségeket Elna audio-ra cserélni stb. Tervben van még 3 csatornányi B5 beszerzése, de azt biztosan Kd-val fogom csináltatni ha vállalja, de addig is játszanék egy kicsit (szinte 0 a műszerész ismeretem ezért ha kicseréltem az alkatrészeket újra éleszteni kell ezt gondolom) Köszönöm szépen a segítséget!
Csináltasd akkor KD-val ezt is. Itt az ő meglátása szerint ugyanis nem tudják után építeni megfelelően.
Miért kellett KD véleménye (akinek gondolom képeket küldtél)?
Nem jól szólt, nem tetszett a hangja? Vagy csak elismerésre vágytál?
A Vaterán találkoztam KD különböző erősítő hirdetéseivel és megkérdeztem tőle, hogy vajon ehhez képest azok, hogy szólhatnak. Nem várt reakcióként kendőzetlenül nyilatkozott eme erősítő alkatrész minőségével kapcsolatban (és akkor finoman fogalmaztam), ezért gondoltam arra, hogy egy kis alkatrész cserebere biztosan jót tenne neki. Bocsánat nem akartam méhkasba nyúlni, de úgy látom sikerült
Visszatérve a B5-öm re nem én építettem (sajnos nincs kellő ismeretem egy ilyen projekt kivitelezéséhez), viszont imádok zenét hallgatni (sajnos az a típus vagyok aki nem a zene élvezete miatt hifi-zik, hanem folyamatos tesztben vagyok, mi miért, hogyan szól stb). Remek szórakozás, de sajnos az anyagi helyzetem nem engedi meg a folyamatos készülékcseréket ezért gondoltam, hogy segítséget kérek tőletek. Jelenlegi rendszerem: HTPC, MusicHall 15.2 dac (ebben hamarosan az OPA-kat fogom kicseréltetni diszkrét elemekből készített A osztályos darabokra), Rotel 7.1-es előerősítő/processzor, B5 végfok és Epos 12.2 állványos hangváltó nélküli monitor a rendszer vége. Csak annyit mondok, hogy az eddigi legjobb erősítőm ez a B5 (ár függetlenül), de mint tudjuk, mindig mindennél van jobb és ha pár ezer forint ráköltésével tudnám fokozni az élményt (persze maga a folyamat is élmény számomra) az szuper volna. Tehát ha valakinek van kedve egy pillantást vetni a végfokra, és leírná, hogy véleménye szerint milyen módosításokat érdemes elvégezni rajta azt nagyon megköszönném. Bővebben: Link
Egyrészt nem nagyon tudni hogy ez a képen éppen mi, másrészt én B5-öt biztosan nem csináltatnék vele, inkább kipróbálnám azt az L4-B100 kombót. Utóbbiról nem tudni hogy milyen (ugyan szinte csak pozitív vélemények vannak de ez önmagában semmit nem jelent), viszont előbbit hallottam már én is, nem igazán nyűgözött le.
Egyébként az L4 meghajtóhoz van már ott annyi infó (képek stb.), hogy simán vissza is lehet rajzolni és otthon elkészíteni. Az más kérdés hogy a bemeneten lévő fetek a rákfenéje amiből egy válogatott garnitúra nem éppen olcsó, és egyetlen garnitúra még nem is garancia a jó hangra. Szóval inkább a "megszállottaknak" való kategória, akik képesek akár életük végéig keresni a jó hangot. Közben pedig elfelejtenek zenét hallgatni.
Akkor máshogyan teszem fel a kérdést! Ha a B5-ben minden kondenzátort kicserélek extra jó minőségű darabra, na jó azért nem Mundorf-ra de egy erős gyártó audio célokra tervezett darabjaira, persze az értékek betartása mellett és egy szaki újra éleszti a szerkezetet akkor tudok még a mostaninál is jobb hangot kicsikarni belőlük? Van esetleg neked vagy másoknak ezzel kapcsolatosan tapasztalata?
Azért kérdem, mert a tápjára ha ráköltenék kb. 8.000Ft-ot a végfokokban lévő kondikra kb. ugyanennyit (imádlak Ebay) akkor máris a felhasznált alkatrészeket minőségét tekintve egy 200.000Ft-os készen kapható erősítő szintjén vagyunk egy viszonylag elhanyagolható összegért, de lehet, hogy ennél jóval komplexebb, hogy valami mitől szól jól és csak kidobott pénz lenne? Na ezt nem tudom A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
Hogy mitől szól jól vagy nem jól azt ember meg nem mondja. Saját (és mások) tapasztalatai alapján leginkább a bemeneten lévő csatolókondi szól bele a hangba, a visszacsatolásban és a tápban lévők sokkal kevésbé, vagy szinte semennyire.
Persze érdemesebb egy komplett rendszert együtt vizsgálni (alakítgatni), mert lehet hogy beteszünk a végfok elé egy nagyon odaillő kondit, de a jelforrás kimenetén meg van mondjuk egy gyenge minőségű SMD. Szóval vagy jobb lesz vagy nem. |
Bejelentkezés
Hirdetés |