Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Sziasztok,
Van az albérletemben egy Hajdu Z 80 E típusú villanybojler, ami kb. egy hónapja azt játssza, hogy ugyan fel van fűtve benne a víz, kb. fél perc zuhanyzás után már csak langyos víz folyik belőle, aztán max. 1 percnél pedig már csak hideg. Aztán ha elzárom és újra megnyitom a csapot, akkor újra van meleg víz, de már nem olyan forró, aztán még egyszer-kétszer működik ez a technika, de utánna már csak hideg víz jön. Tudja valaki mi lehet a baja?
Szerintem szétrohadt/eltört/kilyukadt a melegvíz kivezető csöve, és nem a bojler tetejéről engedi a melegvizet, hanem az aljából.
Jelentem kicseréltem a tömítést hagyományos gumira, most már hetek óta gond nélkül működik.
Sziasztok! A napokban cseréltem alaplapot villanybojleren. Nem sikerült valami tökéletesen elkezdett csöpögni a tömítésnél
Bocs az idegtől össze-vissza nyomkodok .
Lehetséges hogy túlhúztam? mert megtéptem elég rendesen nehogy baj legyen. Nem kellett volna? üdv. nektek Jani
Lehet, hogy túlhúztad. Nem kell nagyon meghúzni, csak úgy érzéssel. Ahogy egyszer sörözés közben hallottam: "érzéssel, mintha lovat ba...nál"
Vagy nem húztad meg a tömítést jól, vagy rosszul raktad rá, vagy rossz tömítést adtak...
Esetleg ha a régi fűtőszálat tetted vissza akkor nem tisztítottad le a régi tömítést a fűtőszálról jól. Ha meg nem a fűtőszál tömítéséről van szó hanem az alaplap és a bojler közöttiről, akkor meg : nem takarítottad le a bojler peremét, vagy nem tettél be új tömítést, vagy nem jól raktad be és elcsúszott-felgyűrődött.
Sziasztok! Beszerzek egy lovat mert a bojlerszerelés nem nekem való Akkor valószínű túlhúztam mert addig húztam amíg a kulcs le nem fordult rollá Azt sajnos nem tudom hogy belevaló tömöntést adtak-e mert a régi tömítést elhajítottam, a nagy eszemmel Köszi a tanácsokat ,összeszedem magam és nekiugrok még egyszer ( üdv. nektek Jani
Sziasztok,
Nekem van egy éjszakai (vezérelt) áramra kötött 120l-es Hajdu villanybojlerem és egy FÉG C18 gázcirkóm. (50 m2, kis vízvezeték távolság). Megtakarítást szeretnék elérni minimális befektetéssel pl. egy modernebb kéményes kombi átfolyós gázkazánnal. Alapkérdés: Önmagában ez megtakarítás, vagy nem? De ez is érdekelne: Megvalósítható, hogy a bojlert megtartva, összekötöm a két rendszert és az átfolyós rendszerből jövő meleg vizet, közvetlen a bojlerbe kötöm? Köszönöm...
Lehet így is, de még elegánsabb ha közvetett fűtésűre (is) építed át a bojlert, mert így minden csapnyitásra lekapcsolja a fűtést. (Igaz az kissé bonyolultabb...)
Közvetett fűtésűnél kell egy csőkígyó a bojlerbe, viszont a kazán hőcserélője kiváltható. És akkor már csak a bojler hőfokérzékelőjét kell a kazán vízáramlás érzékelőjével összehozni, valószínűleg nem galvanikusan...
Engem az érdekel, hogy ez nem veri ki a biztosítékot egy fűtésszerelőnél? Maga az alap dolog, hogy indirekt tárolóvá alakítani egy villanybojlert. Egyáltalán olcsóbb az átfolyós melegítés?
Ez a csőkígyós átalakítás egyébként nagyon tetszik, de van már ezzel kapcsolatos referencia anyag a neten? Vagy ez még megvalósítatlan házi barkács dolog. Szigetelés megoldásról, stb...
Szia Van egy hajdú k80e bojlerem,ami alul a műanyag burkolat közepén csepeg a víz,leszedtem a burkolatot és középen megy fel 2db vezeték ott folyik a víz,ezt hogy lehet javítani?
A fűtőbetét két vezetékére gondolsz? Ha igen, akkor ki kell szerelni az alaplapot, abból a fűtőbetétet. Az alatt van egy kis tömítés azt kicseréled, mindent visszaszerelsz a helyére és készen is vagy.
Csak szólok, közben kiömlik ~80liter víz. Ne legyen meglepetés. Előbb erezd le a vizet, mert nem tudom különben létezik-e benyomni az alját.
Valóban kihagytam, hogy engedd ki a vizet. De nekem ez elég egyértelműnek tűnt. Benyomni sehogy nem tudod az alját, mert az lefelé szerelhető ki.
Nem veled akarok vitázni. Nem ellened irányult az írásom. Ami bojlerrel eddig dolgom volt, ott befelé kellett emelni az alját, majd elfordítva lehetett csak kivenni. Van olyan, aki nem tudja leengedni a vizet, pedig még le is lett neki rajzolva. Ezek után inkább leírom, hogy ne legyen véletlen meglepetés.
A hajdú bojlerek tudtommal lefelé szerelhetők szét. Legalább is amiket én láttam. Igazad van jobb minden apróságot leírni, hogy a gyakorlatlanokat se érje meglepetés. :yes:
szerintem nem a fűtőszál vezetéke,mert a fűtőszál vége kilátszódik az alaplapon és ott van rákötve a vezeték.Amiről én beszélek az szerintem a hőérzékelőhöz mehet,pont középen van az a lyuk és ott megy fel két szál vezeték.Az alap lap lefelé vehető le.Köszönöm a jó tanácsokat
A hőérzékelő egy csőben van. Ha ott csepeg az alaplapot kell valószínűleg cserélni. Az a két szál "vezeték" pedig a hőkioldó és hőfokszabályozó kapilláris csöve.
szecasztok. új fiú vagyok a klubban. kérdésem a következő: szertnék egy villanyboylert venni. négy tagú család, 16amper. mekkorát és persze milyet vegyek? új, használt? hajdú vagy noname? a hajdún belűl is van eco, ek, mittudomén milen verziós is.
tanácstalan vagyok....
Napi meleg-víz szükséglet: 1 fő/ nap= 30-50 liter között számolható. Következetesen, hogyha mindennap mindenki tussol, vagy kádban fürdőzik, gyerekek együtt fürdenek, mosogatási szokások, stb,tényezők határozzák meg a szükséges boyler űrtartalmát. Ezt neked kell számba venni, hisz te ismered ezeket a szokásokat.
Hogy melyik hajdút válaszd, az a beépítési körülményektől függ.
Sziasztok van most itt valaki? Bekötéssel kapcsolatos kérdésem lenne!
Köszi szépen, már megszereztem az infót amit akartam! A bojler tartályon kívül mindent le kell cserélnem mert már elhasználódott minden alkatrész. A hőfokszabályzó meg a biztonsági termosztát bekötési rajza nagyon érthető amit itt találtam csak a számozások megzavartak a biztonsági meg a szabályzó termosztáton, már nem kaptam olyat ami régen volt mert ahhoz értettem, de ehhez meg nem volt bekötési rajz! Azt nem tudtam h az 1es meg a 2es a bemenet, a P1 meg a P2 a kimenet a biztonsági termosztáton, hogy nehogy fordítva kössem be és a szabályzón meg azt nem tudtam h ott melyik a bemenet és a kimenet de azt mondták h mindegy csak a lényeg az h a fűtőszálig a vastag vezetékeket használjam, a vékonyakat meg a kontroll lámpára felé kell kötni! Remélem estére már lesz meleg víz!
Sziasztok!
Egy 120 literes hajdú bojlerrel kapcsolatban merült fel kérdés. Két rúd van az alaplapon, egy rövid meg egy hosszabb. Melyikbe kell tenni a hőkorlátozó érzékelőjét és melyikbe a termosztátét? Előre is köszönöm a választ.
A két cső közül az egyik hosszabb a másik rövidebb. A hosszabba kell tenni a hőfok szabályzót a rövidebb csőbe pedig a biztonsági hőkioldó kapcsolót. Kicsit értelem szerű is a dolog, ugyanis a hőkioldót csak kb 15 centire tudod betolni a valós hőfokot pedig csak a bojlerben lévő víztömeg tetején lehet megmérni. Sok sikert!
Jah, ha már szétszedted ANÓDOT se felejts el cserélni benne! Az alaplapon lévő cuccokat illik egyszerre cserélni még ha látszatra épek akkor is. Ezek az alábbiak: -Fűtőbetét -Fűtőbetét alatt lévő kis ovális tömítés! -Alaplap tömítés! -Anód Pár forintos tételek, olcsóbb egyben cserélni mint "menet közben" leengedni a 120l vizet. Sokan a tömítésekkel spórolnak, utánna meg arra panaszkodnak hogy valahol csöpög! Ova intek mindenkit a szilikon kaucsuk használatától. Egy idő után elfárad és ereszteni fog. Az alapról mindent szedjél le és drótkefével - főleg a tömítések körül- a felrakodott vízkő és oxidréteget el kell távolítani majd bő vízzel lemosni. Összeszereléskor ügyelni a felfogató 8 csavar egyenletes és ÁTLÓS meghúzására -akár a gk kerék cserénél- hogy egyenletesen legyenek a csavarok meghúzva, ezáltal a perem tömítés is a helyére kerül! De mindenek előtt a bojlert feszültségmentesíteni kell! A feszültségmentesítés egyik lényege hogy az ÉV vezetéket IS oldani kell! Ezt célszerű a bojler közelében a falban elhelyezett sorkapocs megbontásával elvégezni! Sok sikert!
Hali.Olyan gondom lenne bojlerrel (Hajdu 120l),hogy a kapcsolt áramrol nem mindig fűt,már ki lett benne cserélve minden.Ha hosszabítót kötök rá akkor fűt rendesen.Mi lehet a hiba?
Az természetes, hogy nem fűt mindig. Ezért kapcsolt áram. A szolgáltató csak napi 8 órát garantál. (ha jól tudom) Hogy ez a nap folyamán mikor, az a hálózat fogyasztási intenzitásától függ.
Azt tudom,hogy kapcsolják.de amikor kapcsolják akkor nem fűt!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |