Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brikettáló gép házilag
 
Témaindító: imu73, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 31
(#) ozon válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Szia. Folytonos brikett alatt mit értesz? Ja szerintem egy 20-as anyagra te hiába raksz fel(hegesztesz)40-50 anyagot ami a duplája, de amire raktad akkoris csak 20-as es ha valami enged az a 20-as fog inkább engedni. Így nem látom értelmét a 40-50-es végeknek
(#) Dr.God Man válasza ozon hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Helló! A folytonos alatt azt értem , hogy a brikettet hosszantilag nem fix méretre préseli a gép, hanem a tömörítő henger vége be van szűkítve és ezon préseli ki a munkahenger a forgácsot.Így " folytonos" brikett hengert kapunk amit el lehet tördelni. Az anyagméretekre: a két záróvágre merőlegesen hat a munkahenger és így a nagyobb terhet ennek a két lemeznek kell elviselnie deformáció nélkül! Az oldalsó 20-as lemez sokkal kevesebb terhelést kep, mivel itt a lemezre ható erő szakítási erő ként lessz jelen és így ez az erő az anyag tulajdonságaihoz képest csekély! De ha erre a 20-as lemezre merőlegesen adnék ugyan akkora erőt mint az 50-es záróvégekre , akkor ez a 20-as lemez nem bizonyulna valami alkalmasnak a célra és egy " kifli " lenne belőle!Az előzőekben linkelt rajzokból azért ki lehet venni a gép felépítését és , hogy miért is elég a 20-as lemez az oldallapnak és miért nem lenne megfelelő ugyan ekkora lemez a záróvégekre!Ezeknél a gépeknél hatalmas erők vannak jelen és nem szívesen lennék egy alulméretezett gép közelében amikor a váz megadja magát!!! Arról nem is beszélve , hogy az alulméretezéssel csak magának csinál kárt az ember!És másokat is veszélyeztet vele! Amúgy a vastagabb anyag lényegesen nagyobb felületen hegeszthető az oldallaphoz mint a vékonyabb!Ezáltam a hegesztés ellenálló képessége is lényegesen nagyobb!
(#) bnono válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
szia! Valahol igazad van a tömörítő csővel kapcsolatban a hegesztések és a cső lefogatésa végett a vázra! Mert ugye csak hegeszteni lehet! Vigyáznom kell ezért a hegesztésnél nehogy nagyon meghúzza a hegesztés mert akkor a dugattyú megszorulhat! A gravitációs beejtóvel már meggyült a bajom mert csináltam egy olyan gépet mint a Noriszé csak a forgács mindig fennakadt úgy félúton! Erre majd még ki kell találnom valamit. A másik vajon mekkora illesztéssel legyen a dugattyú a csőben a hézagra gondolok? A tiéd mennyire pontos? Én atmérő 5 tizedre gondoltam, de félek ha a nyomástól felmelegszik a forgács nehogy beszoruljon! Mert ugye csak átveszi a hőt!Mondjuk akkor a cső is tágul! Ja van itthon egy 210 bar-os munkahengerem aminek a csöve 3,5mm vastag elvileg ez is bírja azt a nyomást! Szerintem a 10-es elég lesz max az első brikett gyártásánál megpocakosodik
(#) Dr.God Man válasza bnono hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Helló!
Nemtudom , hogy milyen típusu gépet szeretnél építeni az enyémen a tömörítő cső nem fix lesz hanem előre és hátra mozog majd kb 15cm-t.Ez azért kell , hogy a kész brikettet el lehessen a gépből távolítani.De a fojtonosnál erőssen oda kell hegeszteni a vázhoz! Az én gépemen a dugattyú és a henger közti méretkülömbség 1-2 tized max.Mert ha túl nagy a hézag akkor akár meg is szoríthatja a dugattyút a henger és közé beférkőző forgács. Igazság szerint mindenképpen komoly munkahenger kell a tömörítéshez! Kis méretüvel nem is nagyon érdemes elkezdeni az építést!Mivel nem elég csak az olajnyomás ahoz , hogy nagy erőt fejcsen ki , nagymérető munkahenger is kell!Nemtudom , hogy a te gravitációs adagolódnál mi lehetett a gond de szerintem maga a présfej mérete okozta a problémát. Ahoz , hogy gond nélkül és akadásmentesen follyon az adagolás szerintem az átlag forgácshoz , fűrészporhoz kb 6-7 vagy e feletti dugóátmérő kell. alatta beakadhat és eltömődhet az adagoló a forgácstól.
(#) bnono válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
majd este teszek fel képet a munkahengerről amit szereztem! Ez 40t-tud az talán elég lesz?! Ma szereztem a havertól akiről beszéltem! Szia!
(#) bnono válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
most rakom fel de csak 25t-ás megnéztem az adattábláján http://kepfeltoltes.hu/090120/F_nyk_pek_2006_1105_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem elég nagyba tette ki
8000ft-ért megcsinálják hozzá az esztergályos munkát! Ennyibe kerül pénzben nekem a gép! Persze ha jó lesz! A hétvégére kész is lesz vele az esztergályos addigra megcsinálom a vázát és talán a jövő két végére már próbálom! szia!
(#) herceg20 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Helló mindenki!
Két hónapja forog a fejemben egy ilyen gép készítése azzal a apró gonddal,hogy műszaki analfabéta vagyok már a technika megvan csak a megvalósítástól vagyok távol, olvasom a beszámolóitokat és csak kapkodom fejem mint Emese. Esetleg tudna valaki abban segíteni,hogy hol is kezdjem el. Köszönöm a válaszokat!
szép napot a továbbiakban.
(#) bnono válasza herceg20 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia! Hát felattad a leckét!
Hegeszteni tudsz?
(#) ozon válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia.mi az a 25t az adat táblán?
(#) bnono válasza herceg20 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Mit tartalmaz az a technika ami meg van neked? Ha felsorolnád akkor tudunk segíteni!
(#) herceg20 válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia én személy szerint nem de rokonságban van olyan aki igen!
(#) herceg20 válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
A technikát pontosítanám , az csak elmélet ,hogy milyen gépet szeretnék én először egy egyszerű présre gondoltam egy téglalapú tömb formával de egy asztalos felvilágosított hogy az nem járható út mert annyi fogácsot nem tudok bele tölteni hogy normális anyagot kapjak. Képes voltam azt hinni hogy majd tök egyszerű lesz de aztán mégsem és ,már majdnem letettem róla mikor elzárták a gázt ekkor párom mondta, hogy mi lenne ha csak kiötölnénk valamit mert anyag lenne csak tök vagyok a technikához ezért néztem szét a külömböző fórumokon a neten hátha valaki segítő kezet nyújtana.
(#) bnono válasza ozon hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Rajta van egyszer a nyomás amit bír a munkahenger max nyomást. És rajta van a dugattyú átmérőlye! Ma voltam egy Hidraulikával foglalkozó cégnél és ott számíttattam ki hogy mekkora az a teher amit fel bír emelni! csak úgy egyszerűbb volt leírni!
(#) pittyu válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Én nem tudok hegeszteni, de a bátyám már látott hegesztőt. Ez a szerkezet a pár tonnás erőkkel pont jó lenne tanulni és gyakorolni.
(#) mex válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Egy fontos adat azért lemaradt:hány bar nyomásnál tudja a 25t nyomóerőt?
(#) bnono válasza herceg20 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Én a folyamatos brikettel prőbálkozom! God Man pedig fix méretűvel!
(#) herceg20 válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Én a fixben gondolkodom mert annak egyszerűbb a kivitelezése. Szerintem.
(#) Dr.God Man válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Háát ez sem a leg kissebb darab... Ha működő állapotban vannak a szimeringek akkor lehet vele mit kezdeni!Háát nem tudom , hogy a 8eFt-ba mi fér bele de szerintem sem sok minden... Azért komoly anyagmennyiség kell a gépbe...A tömörítő fejet hogy gondoltad? Fix vagy folytonos gépet építesz mármint a brikett szempontjából?
(#) Dr.God Man válasza herceg20 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Helló!Egy kicsit beleszólnék én is... A fix méret egy kicsit összetettemm gépet igényel!Elkészítésileg is költségesebb. De a brikett a fix méretnél sokkal tömörebb lehet és így lényeges előnyben van a folytonossal szemben. És a méretezéssel sincs gond.
(#) herceg20 válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Látod , ennyire nem értek a dolgokhoz de ahogy olvasom jobban megéri a fáradtságot a fix.
(#) bnono válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia! Én folytonos gépet építek! szerintem a gyári gépek is valahogy így lehetnek megoldva! Kúpos a fejrész belseje és a végén 45-ös furat ami a brikett méretét is adná! Ha neglesz lefényképezem azt is és felteszem! De ez még ne legyen támpont senkinek sem! Esetleg akkor ha beválik de azt úgyis tudatom majd! Ja a munkahenger elvileg nem volt még használva! De majd elválik hátha mégis!
Csak koszos és még nem volt időm letisztítani!
(#) herceg20 válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Érdemes lenne kimenni valami kiállításra megnézni működés közben mert igaz ,hogy rengeteget olvastam róla valamint sok videót megnéztem de az lenne az igazi ha látna az ember.
(#) bnono válasza mex hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia! Nos Pmax 315bar van ráírva. 15cm átmérőjü a munkahenger dugattyúja. Maga a nyomórúd pedig 80-as. Én is utánaszámoltam de ez jóval kevesebb mint 25t! De ugye ha jól tudom ez a nyomóerő több lesz ha a munkehenger belső dugattyújánál kisebb átmérő lesz a présben a dugattyú, mert az 95-ös lesz?!
(#) bnono válasza herceg20 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Az a baj, hogy agyon van burkolva az egész! Magát a tömörítő hengert nem látod az a baj csak jobbára a készterméket!
Szerintem nem véletlenül van ez így!
(#) proli007 válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Hello!

Én nem így számolom. 15cm átmérő és 315bar mellett a nyomórúdon fellépő erő, 55,6t. Ha a nyomóhenger átmérője kisebb, akkor a nyomóerő nem lesz más, csak a felületre ható erő lesz nagyobb.
Szerintem tisztázni kellene a fogalmakat, mire mit mondotok és mi számít.

üdv! proli007
(#) bnono válasza pittyu hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia! Én is attól félek ha nem sikerül úgy rendesen odahegesztenem a tömörítő fejrészt nehogy átlőjem vele a szomszéd házfalát!
(#) bnono válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Bocs ezt nekem egy olyan ember mondta aki a boltban ezeket árulja! Jó nem ezt hanem hasonlókat! Ehhez tényleg nem értek!
Még jó hogy olyan elektromos vezérlőegységem van amin lehet állítani a nyomást!
(#) pittyu válasza bnono hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
A biztonságtechnikai előírás szerint: 765 . old. 6543 bekezdés_ Vizzel teli kádban, 6 szoros túlnyomással kell nyomáspróbázni 304 napon keresztül.
(#) mex válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Félreértetted. Ha megnézed a fényképet látható egy cigisdoboz is rajta viszonyitási alapnak. Ezekszerint a munkahenger külső átmérője (ami számunkra most tulajdonképp érdektelen) a 15 cm. A lényeges méret a munkahengerben levő dugattyúszár, ez lesz a 8cm átmérő,és igy 315 bar nyomásnál~ 15.8t nyomóerő ébred. Szerintem ez még kevés. Csökkenteni kell a présrúd átmérőjét igy növelve a cm^2-re eső erőt.
(#) ozon válasza bnono hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Szia nem tennéd közzé, hogy kel kiszámolni (képlet)
Következő: »»   5 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem