Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CE tanúsítvány
 
Témaindító: khiraly, idő: Jan 10, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) khiraly hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne röviden, hogy mikor kell CE tanúsítványt készítenem?

Magyarán ha készítettem egy saját áramkört és azt kitben vagy összeszerelt állapotban szeretném eladni EU-n belül (de Mo-n kívül), akkor arra kell CE tanúsítvány?
Vagy milyen készültségi foknál kell bevizsgáltatni? (magyarán ha kész termékként reklámozom?)
Ha csak az áramkört árulom, akkor az még nem minősül terméknek?
Vagy ha feltüntetem, hogy nem vállalok érte garanciát, saját felelősségre vegyenek, etc. Az is elég?

Vagy van valami mennyiségi limit ami fölött kötelező? (pl. évi 1000 eladott kütyü)

Ha valakinek van ötlete, hogy hol lehetne utánajárni, esetleg valamelyik hivatalt felhívni, azt is szívesen megcsinálom.

Egyelőre ezt a linket találtam:
http://dev.emcelettronica.com/ce-mark-emc-norms

Itt a hobbielektronika boltjában is lehet KIT-eket kapni, és nem látom hogy bármelyikhez lenne CE tanusítvány.

Minden választ előre is köszönök!
(#) Dzsos válasza khiraly hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
egy kicsit többet kellene tudni mire kell neked CE.De ha lehet inkább kerüld ki a mert 2 dologról szol az egész:-pénzlehuzás a tanusítványért
-egy balek és nem a felelős keresése egy problémánál.
Nekem is kell CE-t végeznem ,de csak egy adot gép csoportra ,arra van meg a vizsgám.
(#) színészbob válasza khiraly hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia!

Nem másolom be az egész oldalt, mert felesleges, de itt pontosan le van írva, hogy mely termékekre szükséges a jelölés: ITT

Érdemes alaposan végigolvasni, mert ha a termék nem tartozik egyik kategóriába sem, akkor TILOS feltüntetni rajta a CE jelzést.

Sok sikert az olvasáshoz!
(#) khiraly hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
szineszbob: Koszonom, at fogom ragni magam rajta.

Dzsos:
Amit el szeretnek adni az egy olyan aramkor, amiben van SD kartya olvaso egy szines lcd, es leptetomotorokat hajt meg (4-et) valamint kommunikal rs485-on keresztul egy masik aramkorrel, ami szinten leptetomotort hajt meg, valamint homersekletet is mer.

A foaramkornek ezen kivul van meg nehany analog bemenete (homersekletszenzorok foleg) es jopar digitalis kimenete ami releket (solid-state relay) kapcsolgat.

Az egesz 12V-rol mukodik.

Semmi ordongosseg igazabol. Es kizarolag hobbi celokra arulnam. Ha kell szivesen feltuntetem, hogy valoszinuleg ugyse mukodik, es felzabalja a nagyit otthon

De ha szerencses a vasarlo akkor mos, takarit, foz es b*sz*k.
(#) Dzsos válasza khiraly hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
ha léptetőmototrokat nem te adod hozzá csak az elektronikát már nem "kell mindenáron" CE.Ugyanis a CE az egész működő egységre vonatkozik,minimális átalakítás után a korábbi minden külön egység CE-je érvénytelen.Tehát vagy egyben az egészet minősited,kurva sok pénzért,mindenki "vesz" minősitett mototrt és adsz hozzá elektronikát.Nálunk a cégnél pont az átalakítások miatt kell helyben elvégeznem a CE tanusítványt.
(#) djdanger válasza khiraly hozzászólására (») Jan 10, 2010 / 4
 
Először is a KIT-ek nem termékek, csak egy marék alkatrész aminek a felhasználása a vásárlón múlik (vagyis nem tudod befolyásolni sem hogy mit csinál velük).
A lényeg hogy nem termék! Ezért nem kell rá CE.

Ha összeszerelt termékként árulod akkor kell, de a bevizsgáltatás nem kötelező.Persze ha akarod megcsináltathatod, és annak eredményére hivatkozva állíthatod ki a megfelelősségi nyilatkozatot, így a bevizsgáló vállal felelősséget bármi probléma,baleset esetén.Ha nem csináltatod meg akkor saját felelősségedre kell kiállítani a megfelelősségi nyilatkozatot.
DE EZ NEM CE TANUSÍTVÁNY!
(mivel nem is kötelező vizsgáltatni, a CE tanusítvány nyomástartó edényekhez,orvosi készülékekhez, stb kell; azokat kötelező vizsgáltatni)

Bármit eladsz vagy importálsz az EU-ba neked kell érte felelősséget vállalni mint forgalombahozó.

És végül ha érdekel:
a te termékednek ha összeszerelt állapotban akarod árulni akkor az EMC direktívának és vagy az LVD direktívának(ha 50V feletti feszültségről üzemel) vagy az általános termékbiztonsági direktívának kell megfelelni (ha 50V alatti feszültségről üzemel)

Az egyéb szükséges dolgokhoz érdemes a direktívák mellett átnézni a vonatkozó fogyasztóvédelmi előírásokat, a garancia pedig teljesen csak fogyasztóvédelmi szempontból lényeges,a direktíva nem mond róla semmit.
(#) khiraly hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Motort is szeretnék hozzá adni, de nem összeszerelve, csak tőlem is tud vásárolni, ha akar valaki. A cél az lenne, hogy az összes alkatrészt egy helyről meg tudja venni, de nem mint kész, összeszerelt gépet.
(#) khiraly válasza djdanger hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Először is a KIT-ek nem termékek, csak egy marék alkatrész aminek a felhasználása a vásárlón múlik (vagyis nem tudod befolyásolni sem hogy mit csinál velük).

Es az osszeszerelt kitek? Magyaran az smd dolgokat beforrasszak elore, mert eleg sok embernek problemat jelent. Vagy ha mar igy belejottek, akkor beforrasszak az osszes alkatreszt.

Gondolom meg igy se termek...
(#) djdanger válasza khiraly hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szerintem sem minősül terméknek, egészen addig míg teljesen össze nem szereled. Azaz egyéb összeszerelési műveletet nem igényel (vigyázz arra hogy összeszerelés és felszerelés/üzembehelyezés más fogalom)

Viszont célszerűen ezt kell tükröznie a csomagoláson lévő feliratoknak és a mellékelt leírásnak is.
És azzal problémát sosem okozol ha ráírod hogy hozzáértő segítségét kell kérni a helyes üzembehelyezéshez.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem