Fórum témák
» Több friss téma |
Ha nyákot akarsz marni akkor nézd meg a fólia vastagságát , 35 mikron .... Ehhez kell egy pontos gép ?
Ez költői kérdés volt ... Természetesen kell a pontosság (35mikron....) 8 évig készítettem nyákokat én tudom ...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
Ne tőlem kérdezd! Mint mondtam én végigjártam az utat... Csak a kezdők mindig azzal kezdik, hogy "nem akarok semmi nagy dolgot csak nyákot marni" és itt kezdődnek a gondok, hogy azt gondolják egy akármiből összelapátolt géppel lehet egy valamire való nyákot készíteni, pedig nem lehet. A fióksínes megoldásnak úgy van 2-3 mm mozgása minden irányba mint huzat! Pont arra való amire kitalálták, a fiók jól mozog tőle, ennyi.
Ja igen ! Mellényúltam sargarigo-nak akartam válaszolni ... A 35 mikron az behatárolja a dolgokat , Éppen azért építettem az első CNC gépemet mert benne voltam a nyák gyártásban ....
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
Utolsó verzió: Ez vajon tudhatja a nyákot? Mozgó asztallal készül, csak odáig még nem jutottam el. De az asztal is ugyanígy lenne mint a többi része. A csapágyak párban állíthatók, tehát elvileg pontosan neki lehet feszíteni a vasaknak.
Fióksín meg sem fordult a fejemben, annyira azért nem terveztem lemenni. Van az a szint amit még a papír sem bír el Mindenesetre a hétvégére kirajzolgattam magam, kíváncsi vagyok a legújabb és egyben utolsó változatról mi a véleményetek. Szerk.: Természetesen a vasak nem maradnak rozsdásak, le lesznek fújva Szerk2.: Csapágytemető.. A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
Ez már közelebb áll a valósághoz, ezt a megoldást már több gépen láttam . A pontossága csak az idomok minőségétől függ (az alu idom pontosabb a hengerelt-hidegen hajított szögvasnál)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
Ha időben nem nagyon sürgős, akkor jobban jársz gyári bontott sínekkel. A sárga fórumon mindig van eladó.
Hát így mondjuk tényleg okafogyottá válik a dolog
PCB készítéshez milyen kialakítású szerszámot érdemes/kell használni? Bővebben: Link
És a sok méret közül melyiket?
Jéé, megjavult a link.. A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
Én is arra lennék kíváncsi, hogy melyik lenne jó, és miért?
Egy videóban olyan bittel láttam marni mint amivel fúrnak, csak az a része nagyon kicsi volt.Akkor azt mondod ezzel a hegyessel jó. Kétoldalas NYÁK-ot is szoktatok CNC-ni? 3018-as CNC-t rendeltem. Milyen programmal lenne érdemes marni? SprintLayouttal terveztem eddig paneleket, azokat a terveket is ki tudom majd marni?
NYÁKhoz kapsz majd programot a lemezen, amit hozzá adnak. A lényeg, hogy a sprintből kell exportálnod gerberbe és azt fogja feldolgozni a program. Nekem a copperCAM programot adták hozzá, elég jónak néz ki, bár még nem próbáltam ki.
A két oldalas kicsit trükkös, jól kell beállítani a gépet hozzá és a programodra is oda kell figyelned, viszont nem lehetetlen. Én készítenék hozzá segédeszközt, hogy biztosan pontosan tudjam rögzíteni a megfelelő helyre a panelt.
Én nem venném meg semmiképpen
Lézer gravírozáshoz jó esetleg nyák készítéshez A lineális csapágyai gyengék alu megmunkáláshoz, A 3018 csapágyait felhasználva építettem egy 3040-est Komojabb munkára (Marás) nem alkalmas Átépítettem rendes lineális csaágyakat raktam bele De még igy is nagyon óvatosan kell alut bakelitot megmunkálni Javaslom építsd meg! Az itteni építők tapasztalatai alapján elég jó kis masinát lehet összerakni.
Használja valaki közületek ezt az online programot gerberből g-kód átalakításhoz: https://carbide3d.com/apps/pcb/ Könnyen használható és szimpatikus a felület ,de nem találok hozzá sehol offline programot
Martam nyákot. Elég problémás a felület feltérképezése miatt.
Szinte biztos hogy nem tudod olyan egyenesen rögzíteni a felületre hogy a feltérképezést kihagyd. Azzal kísérletezem hogy a fekete festékkel lefújt nyákra lézerrel gravírozom a nyáktervet és így maratom. Az eddigi próbák eredménye nagyon biztató.
A laseres megoldás sem rossz, de többen marnak és furnak vele NYÁK-ot. Bővebben: Link
Igazából kisebb dolgokhoz kell, és ha valamit gyengének látok rajta, akkor majd átépítem. 143$-ért adták, annyiból semmit nem lehet építeni. Lineáris síneket lehet majd veszek hozzá, a 4db kínából minimum 80-100$. Lehet majd még motort is kell rajta cserélkni, meg még ki tudja mit nem. Egyenlőre jó lesz, és majd alakítom.
Én próbáltam párszor a lehető leghegyesebb (10-20 fokos és 0,1- 0,05mm es gravírtűt használtam ) azután úgy döntöttem hogy a cnc marad a fúrásra de a nyákot vegyi maratással csinálom . Engem nem győzött meg a gravírozó által hagyott felület a hordozón ...
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
Én most töltöttem le, mert ahogy néztem nem adnak hozzá semmit. A Gearbest oldalán volt egy link.
Nekem ehhez a grblControl-t adják. Ahogy nézem gyorsan majd amit upgradelni kellazok az endstopok, az alaplapnak egy doboz és hűtés. Hány voltos tápegység jár hozzá?
Mint írtam nagyon szépen megcsinálja a marást is az én masinám. Nem tudom ki mivel csinálja meg a *.lay nyáktervből az g kódot nem ez a buktatőja a nyákkészítésnek.
Ha megvan a g kód már csak marni kell akkor kezdődik a problem. A munkalapon a nyák nem sík mint a tükör vannak benne magasabb mélyebb részek. Ezeket a domborzati viszonyokat a maró program tudtára kell adni. Fel kell térképezni a felületet ha nem teszed a marás mélysége fog változni Lesznek olyan részek ahol nem marja át a rézbevonatot és lesz olyan ahol túl mélyen belemar a nyákba.
Én ahogy nézem ebben a videóban nem gravírozó tűvel marnak, hanem mással. Bővebben: Link
A feltérképezést lehet automatizálni, mint itt?: Bővebben: Link
A LAY ból lehet közvetlenül g kódot és fúrófájlt generálni , nem kell hozzá más program . A "feltérképezéshez " meg nagyon jó az autoleveller A videón szerintem 0,2-05 körüli méretű ujjmaró val dolgoznak
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
Az újmaró az melyik maró? Az a hegyes, amit korábban linkeltél?
Amit linkeltem az gravírtű . Az ujjmaró olyan mint egy fúró csak más a végén az élkiképzés (sík -nem hegyes)
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |