Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1129 / 2208
(#) fleta válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 7, 2010
3-4x annyi huzal is elfér a lukba mint egy hiperszilnél. Sőt több is, ez attól függ mekkora lukat csinálsz a gyűrűbe.
Igazad van nem kell hasra esni a nagyok előtt.Nem értenek hozzá...
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Dec 7, 2010
Kb egy hónapja cseréltem le a "kocka" kimenőmet toroidra, a gitárerősítőmben. Hát van némi különbség...
Megjött az alja de nagyon és magasai is élénkebbek, teltebb, szebben cseng, jobb hallgatni.
Ezentúl mindig toroid kimenőt fogok csináltatni, talán csak SE-hez fog majd kelleni EI magos, a légrés miatt.
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2010
Laci, egyetértek.
Hangszórós, Luki! Mielőtt vitába keverednétek! Hallgass meg egy toroid kimenős erősítőt, és ugyan azt hiperszil kimenővel! Úgy, hogy nem tudod, melyik van bekötve. (Úgyse egyedül tennél ilyet, míg átköti a másik elektrós, addig valamivel elvagy, és nem látod az erősítőt a teszt alatt, hisz akkor ugye látnád, melyik van bekötve.) Aztán kiváncsivá tettél, ha lesz alkalmam rá, kipróbálom én is!
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 7, 2010
Szia!
A toroidba is lehet ám légrés!
(#) Bassmester válasza fleta hozzászólására (») Dec 7, 2010
Szia Mester!
Ezt nem tudtam
(#) mark.budai válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 7, 2010
Fűrészlapot neki, hadd szóljon! Persze csak vékonyat. Még túl sok lesz a légrés..
(#) fleta válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 7, 2010
De a lézer is megteszi ám!
(#) heinrik endre válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 7, 2010
Szia az eaby n -nézd meg..........nagyon durva az ára..A másik őtlet volt........3c24..nagyon jól néz ki.Csak ugyan az a prob ÉS végul ami készen lett 6h13c végcsővekkel és amiből nem lett semmi 3c24
(#) mark.budai válasza heinrik endre hozzászólására (») Dec 7, 2010
Jó kicsik azok a kimenők. Az enyémben 150W-os toroid kimenők lesznek.
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 7, 2010
Nem csak a kimenők kicsik de sajnos a konstrukció is életveszélyes ! Nézd tüzetesebben ez az amit nem szabad kategória !
(#) hangszoros válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2010
Csak ott születnek ,és halottam.
Azért nem mondok véleményt a halotakról, mert valamit összehasonlitani, csak nagyon rákészülve lehet, mivel millió máság miatt fals lehet a vélemény.
Valami nevetségesen kicsi, talán 50mm átmérőjü torus kimenő, abba a fajta küttyübe ahol a katódba is van egy (tehát 4 db a stereóban ) sokkolt,(PP) mert jött ki 20Hzén is a névleges. A megépités, módja, és az alkatrészek nem audio jellege miatt volt valószinü középszerü az eredmény .
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2010
Hopp! Ez tényleg! Ha belegondolok, hogy ott a 400V-os anódfesz a kimenő primenén!
(#) Bassmester válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 7, 2010
Jujj...csak lesz rajta burkolat... tegnap én is megkaptam az első "rendes" ízelítőmet 420V DC-ből.
Úgy megvágott az anódkupak (sasszin át) hogy rögtön seggre ültem :eeknoes:
(#) mark.budai válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 7, 2010
Nekem attól a fogó esett ki a kezemből. Van ilyen.. Ez sajnos a csövezéssel együtt jár, valamit valamiért!
(#) sturbi válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 7, 2010
Idézet:
„Egyebbeket nem is akarom emliteni. pl a szórása. Nem véletlenül, ( és nem disznek ) rakják árnyékoló köcsögbe.
Olykor többrétegübe ( réz, vas réz, és a pénztárcától függő kombináciokba )”

Ezt te sem hiszed el, attól hogy toroid, mért lenne nagyobb a szórása. A toroid elrendezésnek a legkisebb a szórása az általad említett trafók közül, azonos nagyságú mágneses indukció esetén. Ez logikus is, de nem akarlak meggyőzni.
(#) heinrik endre válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 7, 2010
Szia igazság szerint én is a toroidra szavaznék főleg a szimetria kevéért sajnos nincs viszonyitási alapom hangra bár lenne..
(#) sturbi hozzászólása Dec 7, 2010
Így néz ki a 6p3sz-e PP-m kapcsolása. Eltávolodtam kicsit a 057-es konstrukciótól. A 6p3sz-e nem szól szépen, ha magas a segédrácsfesz (220-280 V között jó). Ezt most kivételesen egy db. multiméterrel, fülre csináltam, nagyon jól szól, 15-20 W közé teszem hallásra a teljesítményét (holnap kiviszem a műhelybe mérek rajt egy-két dolgot. Az elején még változhat (lehet, hogy dc csatoltra csinálom, bár nagy késztetést egyelőre nem érzek).
(#) hgy válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2010
Nem teljesen értem, minek a"Bika" első cső, a meghajtásban meg két alternatívaként teljesen nem azonos funkciójú cső (6N1/6N2P)
(#) klemo86 válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 7, 2010
Valamit valamiért? Na ne már Sose vágott meg, az első erősítőm anódkörében 800V ment az egyenirányító csőre, szerinted az hogy szólt volna rajtam? A nagyfesszel is csak tisztelettudóan kell bánni, és nem lesz semmi baj
(#) klemo86 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 7, 2010
Talán készíts toroid kimenőt egy már meglévő "kockához", és mérd össze őket… A papír mindent elbír…
(#) sturbi válasza hgy hozzászólására (») Dec 7, 2010
A "bika" azért van az elején, mert a segédrácstól az maradt (fél bika), nem gond ez, akár "elefánt"-al is lehetne kezdeni. A közepét 6N2P-re csináltam. Kipróbáltam 6N1P-vel is, és semmivel nem szól rosszabbul, azért írtam oda (nem csökkentettem hozzá az ellenállásokat sem, már máskor is próbáltam, kisáramú egyszerű erősítőnél általában nincs érdemi különbség (mérve sem).
(#) hgy válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2010
Biztosan igazad van, mert gyakorlati tapasztalat van mögötte! A segédrács ennyire fontos?
Kb. 30 mérésem volt a 6P3SZ-e-vel, mindenféle beállításban, katódkondival és anélkül, fix segédrácsfesszel, különböző Ua és Ug2 feszekkel, Ra-val. A legjobb jelalakok nem az AN gyári beállításban voltak, attól messzire jobb volt a szkópon az alábbi:
1. Katódkondi nélküli, vagy
2. Fix előfesszel
3. Ugyanakkora, 400 V segédrácsfesszel
4. Nagyobb Ra-val. 5K
És nemcsak színusszal, négyszöggel és háromszöggel is mértem. De ezek szerint a fül a legjobb.
Mégis, szerinted is, szerintem is az AN beállítása lehet a jobb hangú. Pedig direkt "monstre" mérés volt, mindent változtatva.
Valamit tudnak az AN-nél
(#) (Felhasználó 1947) válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 7, 2010
Igazad van, a papir mindent elbír.
A toroid ,és a hagyományos trafók tekercsstruktúrája ég és föld.
Az általad épitett erősitőben milyen kimenő van?
Én a régi, sziliciumos EI magra esküszöm, de a VAC
hipersil magok is jók.
Ki kell próbálni, a fül megmondja melyik jobb.
(#) (Felhasználó 1947) válasza fleta hozzászólására (») Dec 7, 2010
Idézet:
„Ágoston Úr szerint, /egy találkozón mondta/ A leg ideálisabb vas a toroid kimenőnek.”


Ez azért érdekes, mert a könyvében nem ezt írta.
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Dec 7, 2010
Hiperszil volt az EL34 PP-ben, a 6S19P PP-ben toroid Az utóbbinak viszont a meghajtói se egyszerűek, lehet, hogy ezért van ekkora különbség, viszont még nem volt igazán alkalmam tesztelni, mert nem volt rá időm De most, hogy holnaptól nincs munkám, rá fogok érni
(#) sturbi válasza hgy hozzászólására (») Dec 7, 2010
A háromszög szerintem nemigen ad új információt a négyszög és a színusz után (a színusznál könnyebb a kiértékelése, de az erősítőnek nem okoz nagy gyötrődést). Lépcsőfeszültséggel már valószínűleg többre lehetne jutni, pláne keverve tűimpulzussal és (vagy) színusszal. A zajspektrumban (zajtól alig nagyobb jelekkel) méréssel, és a tulvezérlés hatására adott reakciókból (gömbölyödés, behorpadás, gyűrődés, vágás stb.) is lehetne következetni, gyanítom, némi gyakorlás után, több mindenre, mint a lineáris tartományú (akár négyszöges) mérésekkel.
(#) hangszoros válasza sturbi hozzászólására (») Dec 8, 2010
Alkotóval már belebonyolodtam nem akarok. Raktam fel fényképeket is a meggyözésére.
Csak annyit: nincs kitüntetett iránya,
ez a megtévesztö _ _ha normálisan van tekerve_de az össz kisugárzott energia az több
Nem kihátrálni akarok, de maradjunk annyiba hogy mindegyikből lehet jót is rosszat is csinálni, és megvannak az elönyök hátrányok.
Az is paradoxonnak hangzik, mégis igaz, hogy mentől kisebb vason lehet megoldani a feladatot annál jobb a kimenö
(#) cruisher hozzászólása Dec 8, 2010
A toroid vs egyéb mag vitához visszatérve:
Nézzétek meg az igazi neves nagy gyártókat. Olyanokat amik méltán híresek és a spórolásnak még csak nyoma sincs, minden a lehető legjobb hangminőséget szolgálja.
Gondolok itt pl az ARC erősítőkre, de még sorolhatnám. Még az olcsóbb típusaikba se használnak toroid kimenőt!!
Nem hinném, hogy azért, mert nincs lehetőségük beruházni egy tekercselő gépre...
És az ARC elég nagy múltú cég, volt idejük ezt azt kipróbálni, ellenben a sok kis most alakult magát "high-endesnek" beállító manufaktúrákról.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Dec 8, 2010
Háromszöges mérést szerintem is érdemes megcsinálni , jobban észrevehető a (kisebb ) jelalak torzítás mint szinusz jellel . Csúcsai láthatóvá teszik magasabb frekik átvitelének gyengeségeit ..
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2010
Na, kicipeltem a műhelybe a "tetemet". Kb. azt mutatja amire számítottam, ez a hallásomra nézve hízelgő (mivel teljesen fülre, egy szál multiméterrel csináltam, nagyon érdekelt, mit fogok látni). A 10 K-s négyszögön azonkívül, hogy megint meg vagyok borotválkozva, még az is jól látszik, hogy Mayki trafói nagyon jók, gyors a fel és lefutás, tükörszimmetrikus a tető, és nem utolsó sorban a két kimenő totál egyforma, 1 µF paralell alig változtat a jelalakon (nyilván a tetőt visszacsatolással (jelenleg csak egy 22 K ellenállással van visszacsatolva), kompenzálással még alakítani kell). Az alacsonfrekis és az 1 K-s négyszögek telejesen jók, azokat nem fényképeztem le (a 100 Hz-e Beag-os esésű, nem teljesen vízszintes). A kimenőteljesítménye 2*20 W. A vágott színusznál (23,5 W-on), már észrevehető középen a törés, ez miatt a nyugalmi áramon emelni kell (most 40 mA) kb.50 mA-ig, a vágás nem teljesen szimmetrikus, nem teljesen pontos az illesztés.
Következő: »»   1129 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem