Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1173 / 2208
(#) moltam hozzászólása Feb 8, 2011
Helosztok.
Van egy trióda, anódján anódellenállás-táp, katódján katódellenállás-föld kondival hidegítve, rácsán rácslevezető csatolókondi. Tegyük fel, hogy én A osztályú munkapontba akarom állítani ezt az erősítőt. Hogy tudom kiszámolni az ellenállások (kivéve levezető) értékét?
(#) Gery78 válasza moltam hozzászólására (») Feb 8, 2011
Szia!

Hát ez sok mindentől függ, hogy kell beállítani egy cső munkapontját, ehhez ismerni kell a cső típusát, karakterisztikáját, a tápfeszt, és az anódellenállás értékét, amelyet Te választasz meg, persze annak ismeretében, hogy mekkora erősítést szeretnél, és mekkora áram engedhető át a csövön. Aztán ha ezek a kiinduló adatok megvannak, a legegyszerűbben grafikus úton lehet méretezni a többi értéket. De képletek alapján is kiszámolhatod a munkapontot. Az a lényege, hogy amikor szerkeszted a munkaegyenest, (amelyet az Ra ad meg neked) akkor a bemeneti karakterisztika közepére érdemes választani a munkapontot. Ha megvan a munkapont, akkor az értékek adják magukat, hogy mekkora előfeszt kell beállítani a csőnek, hogy abban a munkapontban dolgozzon a cső, amit kiválasztottál. Ez az előfesz, és a csövön átfolyó áram fogja meghatározni a katódellenállásod értékét. A rácslevezető értékét általában 500k, és 1Megohm közé érdemes választani.
(#) bakos13gab válasza BioBigyó hozzászólására (») Feb 8, 2011
Ez tulajdonképpen micsoda? Erősitőnek nézem. Valami pontosabb? Milyen tipus, milyen cső való bele, hol a hálózati trafó?
Ha ez sztereó és az a szürke vezeték a hálózat, akkor ilyen formában nem biztos, hogy használnám, ugyanis életveszélyes lehet. Nincs véletlenül a kimenőkön valami irás?
Na előbb irok, mint gondolkodom. A szürkén jön a táp. Az a fele nincs meg? Ahogy elnézem valami oktál foglalat szerűbe megy bele.
(#) djhans válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 8, 2011
Szerintem ez valami vetítőgép erősítő lesz.
(#) bakos13gab válasza djhans hozzászólására (») Feb 9, 2011
Amúgy érdekesnek tűnik, de jó lenne valami beazonosítható jegy róla.
(#) l48 válasza BioBigyó hozzászólására (») Feb 9, 2011
Szia! Én már csináltam hasonlót. Egy Debrie vetitőgép erősitőjét álitottam talpra. Az eredeti verzióban 110 V a hálózati trafó, nem cseréltem le. Este rakok fel képet.
(#) BioBigyó válasza BioBigyó hozzászólására (») Feb 9, 2011
Doktor Urak!
Az eredeti hirdetés:
Gitarren Verstärker, Der Röhrenverstärker hatt 2X 17 Watt ist ein Stereo, Röhrenverstärker hatt aber keinen Trafo
István
(#) Action2K válasza BioBigyó hozzászólására (») Feb 9, 2011
Na, akkor én vagy csak eltenném a vitrinbe porosodni, vagy kibelezném az ellenállásokat, meg mindent ami alul van, s kapna egy új belsőt. PL82 PP két cicapislákolóval simán ráhúzható a saszira.
Ja, amúgy az eredeti mivoltjában szerintem életveszélyes lenne feltámasztani. "keinen Trafo"
(#) bakos13gab válasza Action2K hozzászólására (») Feb 9, 2011
Ez akkor mégis csak azt jelentené, hogy közvetlen hálózati táplálású?
Azért valahogy ki kéne találni, hogy mekkora a kimenők illesztése. Talán EL84 PP lehetett? Ugyanakkor ha gitárra méretezték, akkor zenére lehet, hogy kevés lenne az átvitel (alja).
(#) BioBigyó válasza Action2K hozzászólására (») Feb 9, 2011
Szervkereskedő!
Még Él! Talán, ha megtudjuk az eredeti koncepciót, érdemes megtrafózni!
István
(#) Action2K válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 9, 2011
Igen, a csövek fűtése sorosan volt (van) kötve, s ha nem adta ki a hálózati feszt, akkor még velük sorba van kötve egy teljesítmény-ellenállás is. Az anódfeszt szintén a hálózati fesz leválasztatlan egyenirányításával oldották meg. Rossz bedugás, és ott a fázis a saszin.
Ami még kicsit szembeötlő, hogy a két trafó nem tűnik egyformának.
(#) Moderátor hozzászólása BioBigyó hozzászólására (») Feb 9, 2011
Lehet, hogy Te érted a rébuszaidat, de mi a száraz, nyers szakmai nyelvet használjuk, nem a költőit. Egy két alkalom elmegy poénnak, de állandóan ezt művelni már "gáz". Merthogy a csőben sem szeretjük a gázt.
(#) BioBigyó válasza (») Feb 9, 2011
Elnézést kérek,
nem vagyok Szakmabeli!!! ezért kértem segítséget...
nyersen:
megtrafózni - készíttetni hozzá trafót
ugye így nem GÁZ!
(#) Action2K válasza BioBigyó hozzászólására (») Feb 9, 2011
Igen, ha készítünk hozzá egy táptrafót, ami minden esetben kell hozzá, akkor már biztonságosabbá tehető.
Viszont azt, hogy az eredeti kapcsolást helyretudjuk állítani, ismerni kellene azt, hogy milyen csövek valók bele. Mivel ez szerintem egy egyedi, vagy maximun kis szériában "gyártott" cucc, ezért, kicsi az esélye, hogy találunk is róla valami doksit. A középső poti alatti kis táblán lévő feliratokat nem tudom elolvasni. Mi van rajta, az talán adhat némi támpontot.
Egyébként nem kizárt, hogy a tápegysége egy külön modul volt, s ahhoz csatlakozott azzal a sokpólusú, talán oktál, dugójával.
(#) bakos13gab válasza Action2K hozzászólására (») Feb 9, 2011
Igen. Azt néztem én is, de betudtam a fénykép torzításának. Remélem nem adtál érte sok pénzt mármint BioBigyó. Én még ilyet nem láttam ,de hát ez sokat nem jelent. Szerintem érdemesebb az alkatrészeit felhasználva innen az oldalról (pl. CHZ-tól) egy bevált rajzot megépíteni. Cirok Laci albumában van ilyen EL84PP. Én még mindig ezen rágódom. Talán lassan sikerül életet lehelni bele.
(#) kekfrankos válasza fleta hozzászólására (») Feb 9, 2011
Nekem wolna egy kocsi erösitöm pioneer 200w-os ahoz milyen táp kéne mi az igénye??
(#) l48 hozzászólása Feb 9, 2011
Ez egy 16mm filmvetítőgép erősitője. Eredetileg a vetitőgép szerves része volt, közös fémházban. A MÉH-ben találtam pont 1 éve. Hihetetlenül rossz állapotban volt. Úgy nézet rám a figura mint egy elmebetegre, nagyon megsajnált nem engedett fizetni. Ez lett belőle. Az előlap az eredeti másolata csak bronzból. Az igazi feketére eloxált alú volt.Mivel 110V igy nem raktam rá hálózati kábelt. Néhány alkatrészt és az összes csővet cserélnem kellett. Mostanra müködik.Még néhány diszcsavar és egy fémrács hiányzik, hogy befejezettnek nyilvánitsam.
(#) BioBigyó válasza l48 hozzászólására (») Feb 9, 2011
Gratula a kis franciához!
Sármos 60-as!
István
(#) rockersrac válasza l48 hozzászólására (») Feb 9, 2011
Hú! Szép lett, gratulálok hozzá! Gyönyörű munka!
(#) bakos13gab válasza l48 hozzászólására (») Feb 9, 2011
Szép ez! (megéri néha bontóba járni... )
(#) l48 válasza BioBigyó hozzászólására (») Feb 9, 2011
Ez volt a kiindulási alap. A Francia Debrie fórumból már van kapcsolási rajzom is.
Sajnos a hangja nem tetszik. Egy gyakorló gitárerősitőnek kébzeltem el, de inkább épitek egyet. Ez meg igy marad amilyennek tervezték.

debrie.jpg
    
(#) BioBigyó válasza l48 hozzászólására (») Feb 9, 2011
Debrie M 15 néven nekem is megküldték a franciák,
esküsznek, hogy az ő gyártmányuk az általam keresett modell!
Szerintük a macskanyelveket csak Ök használták...
(#) l48 válasza BioBigyó hozzászólására (») Feb 9, 2011
Macskanyelv! akkor igy hivják. Azt én leszereltem róla. Jobb hátsó sarokban volt mint két áramszedő. A fütés 6,3 V. volt rávezetve.
(#) rockersrac hozzászólása Feb 11, 2011
A 12ZS1L csőnek valaki esetleg meg tudná mondani mennyi az Ra-ja? Mert találtam nagy nehezen róla adatlapot, de sajnos azt nem írja hogy az Ra mekkora, nekem pedig kellene ez az adat!
(#) Rockmenyét hozzászólása Feb 12, 2011
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó minőségű RIAA korrektor rajzot?
Főleg orosz csöveim vannak (6n1p-ev, 6n2p-ev, 6n6p-ev, 6n23p) meg pár ECC83, EF86.
Itt is és a RIAA korrektor-topicban is van több de érdekelne hogy Ti mit ajánlotok. Most MM hangszedőhöz kellene, de később lehet hogy lesz MC.
Egy EL84 PP-t hajtana
(#) mayky válasza Rockmenyét hozzászólására (») Feb 12, 2011
Szerintem EAR834

Egy ILYEN táppal
(#) NHGY válasza Rockmenyét hozzászólására (») Feb 13, 2011
Vagy egy Hiraga. Ha jól tudom Moszkvai és lpcollector is épített ilyent, részletek a másik fórumon. Bár az EAR talán többet erősít, ha arra van szükséged. Ehhez is jó lehet az ECC83-as csöved.
(#) CIROKL válasza Rockmenyét hozzászólására (») Feb 13, 2011
Ez tipikusan orosz csővel van abszolút nem sok alkatrész igaz DC csatolt ezért nem lehet szórakázni vele , de ha mindent a tervnek megfelelően csinálsz akkor semmi gond nem lehet . és bátran merem mondani hogy a kapott minőség az fenomenális .
Egészen picike méretben megépithető , még a táp az egy árnyalattal nagyobb dobozt igényel , ha jól tudom ezt a RIAA-at már többen is megépítettük .
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2011
Esetleg lehet 6f12p helyett mást is használni? Néztem, hogy közeli hasonlóságot mutat az ECF80-as csővel.
Illetve nincs esetleg valakinek feleslegben két-három ilyen csöve?
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 13, 2011
Jól nézted az ECF80 gyakorlatilag 6F12P
De van még ott más is ami számításba jöhet , a PCF80 is csak más fűtéssel .
Azt viszont nem feledjük hogy a 6F12P és az E/P/CF80 az más lábkiosztással van .
Következő: »»   1173 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem