Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   937 / 2208
(#) mark.budai hozzászólása Márc 27, 2010
Nem tudjátok melyik RT-ben volt az ECL82PP cikk? Érdekelne a 12W-os cikk is, de az nincs beszkennelve.

PCL82-3.a.jpg
    
(#) MrBrown hozzászólása Márc 27, 2010
Szia Imi,
Esetleg ha a kezed ügyébe akad valami ami segíthet abban hogy a Jani féle EL84-ECC85 SE kapcsolásba beillesszem a 6N2P-EV, amit a börzén beszéltünk küld át légyszi.
Jelenleg 250V-os anódfesz mellett 47K van az anódban és 150ohm - 2,2K a katódban.
Köszönöm, persze semmi sem sürgős hiszen csak péntekre kapom meg a dobozt és a hétvégén elutazom tehát úgysem szerelném.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 27, 2010
6N1P kéne oda ? nem a 6N2P az a 83 -mas hoz van közelebb . ECC85 is van meg 6N1P is a fiókban !
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 27, 2010
A beállítása jó lesz 100k-os anódellenállással, és 1,1-1,2k-s katódellenállással, 250V-os tápfeszültség mellett.
Lásd: karakterisztika!
Szerk: A 150 Ohm fölé jó lesz 1k is, mivel az a 150 még majdnem hozzáadódik. Inkább 47, vagy 100 µF menjen vele párhuzamosan.

6N2P.JPG
    
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 27, 2010
Köszönöm, jó hogy küldted a sínes vonalakkal a karkaterisztikát, így ragad is rám valami
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 27, 2010
Köszi Laci, de nekem meg ez volt a fiókban és ahogy látom bár feleslegesen sokat tud erősíteni, megállja a helyét az Imi féle beállításokkal. Tehát nem kunyerálnám el tőled, jó lesz még az Neked valamire :yes:
Ezeket kell mind a "dobozodba" belepréselnem

DSC06081.JPG
    
(#) mp3maker válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 27, 2010
Az 1970-es RT évkönyvben.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 27, 2010
Idézet:
„Ezeket kell mind a "dobozodba" belepréselnem”
Tudod háromra ,1,2,3, menni fog ez kérem már nem az első lessz ! [OFF] A csövet majd meggondolod , nem csak 1-1 darab van hogy nekem ne maradjon ! Apropó azokat a szép zárt fejű 3-as csavar anyákat hol szerezted , nekem is kéne vagy 10 darab?[OFF]
(#) mark.budai válasza mp3maker hozzászólására (») Márc 27, 2010
Köszi!
(#) mp3maker válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 27, 2010
Megvan PDF-be is ha esetleg érdekel(39 Mega)
(#) klemo86 válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 27, 2010
6N1P ~ ECC82, ECC85, ECC88, E80CC (pin 9 SCREEN)
6N2P ~ ECC83 (pin 9 SCREEN)
6N3P ~ ECC40 (más a bekötése!)
6N6P ~ ECC99, ECC182 (pin 9 SCREEN)
6N14P ~ ECC84
6N23P ~ ECC88
6N30P ~ E182CC
Nagy vonalakban…
(#) fleta válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 27, 2010
Ismerősek ezek a trafók!
(#) sebestyen_ferenc válasza CHZ hozzászólására (») Márc 27, 2010
Kösz szépen a tanácsot valóban egy 50nF- kondi csinálta az eszét. Mivel a táp feszültség 320voltra emelkedett a szilíciumos egyenirányító miatt így kicseréltem a katód ellenállás 320ohmosra, amelyen 11 volt feszültség van és nem emelkedik
Rádió áthangolás lenne a következő lépés ebben kérem a segítségeteket mivel 65.8–74 MHz sávban működik és nem fogja a helyi adókat
(#) CHZ válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Márc 27, 2010
Dugattyú meneteit kb. 2 menettel csökkentsd (nem rövidzárral ) és szét is kellene húzni végig az eredeti hosszra . Az oszcit ismert adó frekijére skálahelyesen beállitani . C26 47pf csökkenteni kb. 27-33pf -re és a skála közepén makszimumra hangolni az L10 tekercset .
Együttfutást beállítása , trimmerrel a skála végén .
Többször ismételve finomhangolni ..
(#) mark.budai válasza mp3maker hozzászólására (») Márc 27, 2010
Nekem is megvannak PDF-ben, és djvu-ban, vegyesen.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Márc 27, 2010
Sziasztok!Úgy gondoltam belekezdek egy nagy teljesítményű csöves végfok (+előfok) építésébe.Egyenlőre nézegetem a netet
Konkrétan éneket szeretnék erősíteni. 150-200w elérése lenne a cél (sinus)
Ha valakinek lenne konkrét ötlete ,kapcs. rajza ,linkje az ne fogja vissza magát. Érdekelnének orosz csöves dolgok is.
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 27, 2010
Barna, ez saját részre készül? A kimenők mekkorák? Fleta készítette? Hű de sok kérdés.
(#) fleta válasza djhans hozzászólására (») Márc 27, 2010
A trafókat én csináltam, a kimenők 8 cm2. Ha jól emlékszem.
(#) fleta válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2010
És ezt sztereóba gondoltad?. Mihez kellene?
(#) djhans válasza fleta hozzászólására (») Márc 27, 2010
Akkor elég korrekt lesz az alsó határfreki. A csőben rejlő maximumot ki lehet majd vele venni.
(#) klemo86 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2010
Elég nagy erdőbe vágnád a bicskád, én se beszélnélek kimondottan rá ГУ81M PPP elég nagy lenne, mondjuk kapásból 3 fázisúra kéne tekerni a betáp részt… Ekkora teljesítménynél nem tökmindegy, hogy csöves, vagy sem? (úgyse lehetne szerintem észrevenni - akkor már inkább egyszerűbb lenne csövek nélkül elérni ezt) Vagy ha csak szimplán rádszakadt a bank, akkor hajrá
(#) klemo86 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2010
Találtam Neked egy linket, itt szép nagyok vannak: nézgelődj
(#) mark.budai válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2010
Klemo86 után én is adok ihletet. Bővebben: Link
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2010
:nemtudom:
(#) CIROKL válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2010
150-200 Watt csöves ? Hát annyi biztos nagy fába vágnád a fejszéd ! Nem lehetetlen de minek , 50-60 Watt fölött már nincs értelme a csövesnek , akkor már oda az igazi csöves hangzás . 4-8 darab végcsővel megoldható /EL34 , PL519 STB/ keresni kell egy szimpatikus kapcsolást és már csak azt a hatalmas méretű trafókat be kell szerezni , tekerni meg ilyenek.
Hát ami azt illeti én is szeretnék egy nagyobb teljesítményű csövest , de amikor szétnéztem ez ügyben rá kellett döbbennem hogy az előbb leirtak miatt megállok 50-60Watt környékén !
Bővebben: Link
Mit ne mondjak már ennek is van szépen sujja , ha emelgetni kell az már most nem semmi.
Itt a szép idő most már lehet fesetegni aztán össze is dobom , már kiváncsian várom az eredményt ?
(#) kocos hozzászólása Márc 27, 2010
Régen is voltak 200-300 W-os csöves végfokok zenekari hangosításra, mert olscóbb, és egyzserűbb volt kivitelezni, mint félvezetőkkel ( 60-as, 70-es évek ), ma már fordított a helyzet ....
6 db 6550 300 W-ot "kilöki", tartósan a 200 W biztos megvan . Ma is gyártanak ilyen erősítőt : Ampeg STV Classic
A régi Fender PA-300 is 6, vagy 8 6L6GC-vel(?) ment ....

Ja, az Ampegnek full hangerőn is igen jellegzetesen csöves hangja van .. ki érti ezt
(#) sturbi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2010
200 W-os csöves erősítő már nem semmi. Ekkora teljesítménynél már érdemes lehet OTL-ben gondolkodni. Mindenesetre szurkolok neked.
(#) klemo86 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 27, 2010
OTL-nél sokkal több cuccot kell összepakolni egy helyre, hogy egy olyat kihozzunk a dologból, mint kimenővel, nem?
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2010
Akkor biztos nem szereted a Black Sabbathot
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2010
Zöld? Greenback ? Király, köszi !
Következő: »»   937 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem