Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1562 / 2208
(#) belaradio válasza Zenner hozzászólására (») Szept 18, 2013
Elprom trafó. Jó lenne még egy fűtés. Esetleg használhatsz diódás egyenirányítást. Az anódot késleltetővel vagy simán kapcsolóval kapcsold. Persze a legjobb lenne egy kifejezetten erősítőhöz tekert hálózati trafó.
(#) Zenner válasza belaradio hozzászólására (») Szept 18, 2013
Van rajta még egy fűtés. Az 1.2mm-es huzalból van és a csatlakozóhoz ki van vezetve. A gyengébb fűtőtekercs az csak az egyenirányító foglalatához van bekötve. Egyenirányító csőhöz csak a késleltetés miatt ragaszkodtam, na meg jól is néz ki. Ha a cső már egyenáramot kap, akkor is külön tekercsről kell fűteni?
(#) belaradio válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 18, 2013
Igen. Mindhárom csőből van egy jó pár db. Már próbából kötöttem a trafóra. Először eléggé világít a fűtés , aztán szépen vissza áll.
(#) kristikoma hozzászólása Szept 18, 2013
Gondolkodtam, kinek nyomjak választ, végül senkinek sem. Elprom trafókkal óvatosan, nem tudom kinek mi a tapasztalata, nekem rázós volt eddig mind. A hasonló korú Orion, VT rádiókból, meg EMG műszerekből származóknak semmi baja.
(#) küzmös Gergely válasza belaradio hozzászólására (») Szept 20, 2013
és megmérted hogy "mennyi az annyi"? kb jó lesz az..
(#) belaradio válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 20, 2013
Ha a 300 mA-ra gondolsz még nem mértem. A múltkor csak rákötöttem a trafót és megnéztem, hogy egyáltalán felfűti e. Felfűtötte . Az normális, hogy először " felvillan " a fűtőszál ,majd utána rendesen izzik? Néprádiókban figyeltem meg ezt a jelenséget UCH21 csöveknél.
(#) mofesa válasza belaradio hozzászólására (») Szept 20, 2013
Némely RFT cső is csinálja, érdekes jelenség, de nem kell foglalkozni vele.
(#) küzmös Gergely válasza belaradio hozzászólására (») Szept 20, 2013
Némely cső hidegen felvillan, majd beáll a "normális" izzás.. ECC82-esnél s PCL86-osnál észleltem. Még tévékben is láttam hogy "indulásnál" a PCL85 esetleg a képcsővel együtt hamarabb indulva felvillan, majd a többi csővel együtt szépen "beáll"
(#) MrBrown válasza mofesa hozzászólására (») Szept 20, 2013
Mind a négy RFT ECC82 fellvillan bekapcsoláskor a kis PP-mben. Ez már igazi fényjelenség
Mindenesetre én RFT betegségnek hívom.
(#) mofesa válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 20, 2013
Talán az alultervezett (vékonyabb) fűtőszál, de lehet "RFT betegségnek" is hívni.
(#) MrBrown válasza mofesa hozzászólására (») Szept 20, 2013
Tudom pesszimizmus, de annak ellenére hogy sokak szerint elmegy így sokáig és nem érdemes foglalkozni vele én minden felvillanást úgy élek meg hogy "na tutira itt a vége" csőcsere, ráadásul egyszerre négy
(#) pucuka válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 21, 2013
Ha zavar a felvillanás, akkor tegyél a fűtés áramkörébe egy megfelelő érékű NTC ellenállást, ahogy a soros fűtésű rendszerekbe is szoktak. Nem tudom létezik.e ilyen, de megpróbálnám.
(#) Tomi94 válasza mofesa hozzászólására (») Szept 21, 2013
Lengyel 'Telam' csövekre is jellemző, nem csak az RFT-re... Némelyik induláskor olyan fehér fénnyel felvillan, mint egy kis zseblámpaizzó, de szakadt fűtésűvel még nem találkoztam közülük. Van két új Telam ECL86-osom, azok is ilyenek, de a 70-es évek elejéről származó, és megbontatlan ZK140 magnóban is láttam már ilyet, minden probléma nélkül üzemelni
(#) belaradio válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 22, 2013
És olyannal talákozott már valaki, hogy az ECC82-nek csak az egyik fele villan fel, a másik meg nem? A fűtés sorba van kötve 12 voltra. Csöves fejhallgató erősítőben van.
(#) wadember válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 22, 2013
Tungsramok is csinálják ezt szépszámmal!
(#) marone hozzászólása Szept 23, 2013
Helló !
Azt szeretném kérdezni, hogy miért csökken az illesztő impedancia egy végcsőnél ha kisebb anódfeszültségről van hajtva ?
Változik a cső belső ellenállása ?
(#) gkari válasza marone hozzászólására (») Szept 23, 2013
A válasz egyszerű: igen (l. karakterisztika görbék).
(#) marone válasza gkari hozzászólására (») Szept 23, 2013
Elég kevés csőnél mutathatnak ilyen karakterisztikát, én nem is emlékszem hogy találkoztam volna ilyennel.
Ha tudsz egyet, belinkelhetnéd.
Kösz !
(#) Mocskos hozzászólása Szept 23, 2013
Sziasztok,

Tudtok ajánlani valami olvasmányt, amiben érthetően le van írva, hogy határozzuk meg csöves Push-pull erősítők optimális illesztő ellenállását?

Üdv.
(#) marone válasza Mocskos hozzászólására (») Szept 23, 2013
A csövek adatlapján gyakran feltüntetik.
(#) mofesa válasza marone hozzászólására (») Szept 24, 2013
Azért létezik, például itt .

Ha a koordináta rendszerben feltüntetik az anóddisszipáció görbéjét az anódfeszültség és áram tekintetében, abból már ki lehet számolni.
(#) marone válasza mofesa hozzászólására (») Szept 24, 2013
Kösz !
A képletet leírnád ?
(#) mofesa válasza marone hozzászólására (») Szept 24, 2013
Raa= Wa / Va

Raa= Va / Ia
(#) crapgame hozzászólása Szept 24, 2013
Üdv.

Tudja valaki, hogy Ezek mely könyvből valók?
Előre is köszönet.
(#) zolika60 válasza crapgame hozzászólására (») Szept 24, 2013
Imi65 biztosan, kérdezd meg privátban.
(#) endrusz válasza crapgame hozzászólására (») Szept 24, 2013
Szia! Szerintem ebből. üdv pali
(#) MrBrown hozzászólása Szept 24, 2013
Sziasztok,
Muszály volt nekem is összedobnom egy ilyen anódfesz nélküli PL504 SE-t. Mentségemre legyen mondva hogy az egyetlen igazi beruházás hozzá egy régi HP nyomtató 32V/2200mA-es dugasztápjának a beszerzése volt 2000 forintért ha jól emlékszem. A többi dolog csak úgy adódótt. Köszönet CIROKL-nak a sassziért és a kábellevezetőkért, DjHans-nak a hipersyl trafó alapanyagért és nem utolsó sorban fletának a kimenők megtekeréséért.
Az irodai számítógépemghez lett rendszeresítve, a fejhallgató kimenet a forrás. Még hangerő szabályzó sincs rajta, mert azt a 0,3W-ot kordában lehet tartani a PC-ről is. Remélem sikerül kikönyörögnöm az IT-s kollégánál, hogy cserélje ki a PC tápegységét agy továbbfűzhető típusra és akkor a gép be-ki kapcsolásával a kis csöves rettenetet is autómatikusan kapcsolgatom merthogy bekapcsoló gomb sincs rajta
Fa keret készülőben és a zöld trafó lefogatás is feketére lesz cserélve.
Elnézést, hogy raboltam az időtöket!
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2013
(#) bakos13gab válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 24, 2013
Ejha!
Milyen a hangja?
Ha jól számolom, akkor 800 ohmos a kimenő?
(#) MrBrown válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 24, 2013
Messze mindent tud ami a munka közbeni youtube-hoz kell még hangerőben is
Igen 800ohm.
(#) konyak6 hozzászólása Szept 24, 2013
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem nagyon egyszerű erősítőt? 5-10w-osat szeretnék. Most fogok építeni egy plexi-jcm800 dual előfokot, és ahhoz kellene. Most ismerkedek a csövekkel, még kezdő vagyok. Eddíg felújítottam 3 APX-et, az egyikbe raktam egy JCM800 előfokot(6n2p-vel), de ez panelbe kicsit sok. Szeretnék a végfokokba is belekostolni.
Köszönöm a választ!
Következő: »»   1562 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem