Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1775 / 2208
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Nem fel!
Nincsenek a paneleken trimerek? Azokat hogyan kívánod állítgatni?
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 8, 2015
Ki van fúrva panel a poti alatt.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Pedig megérné jól megcsinálni, legalább úgy, ahogy a dobozban lesz majd. Így érhetnek meglepetések dobozolás után.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 8, 2015
De nem birok addig várni
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Ezt én értem, csak utána jössz, hogy miért búg, zúg, meg torz. Messziről meg nehéz kitalálni. Ha lépésről lépésre haladnál átgondolva, sok kellemetlenségtől kímélnéd meg magad.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 8, 2015
Búgni azt biztos hogy fog, de lépésenként próbálom majd megszüntetni. A torz-ságról meg nem tudok mit mondani. Szerinted mi lenne a következő lépés? Kerítsek neki egy dobozt? Ebben szívesen viszont látnám
(#) gerleimarci hozzászólása Aug 8, 2015
A katódellenállást ne cseréljem ki 1-ről 10ohmosra? Így 0,1 voltot kéne mérnem (100mA), 10ohmnál 1voltot. Így pontosabban tudnám állítani.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Találd ki, hogy nézzen ki. Építsd meg normálisan a deszkamodellt, azon még mindig tudsz módosítani. Ha már ott jó, akkor jöhet a doboz. Viszont ez a doboz, amit mutattál, eléggé kényszermegoldásnak tűnik.
Mindig arra törekedj, ami egyszerűbb. Ha 10 ohm -on jobb, pontosabban tudsz mérni, akkor tedd be azt. Én is azt használom.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 9, 2015
Én is szívesen használok régi erősítődobozt, de csak akkor ha az előlapi kezelőszerveket is fel tudom használni.
Ha a bemenetválasztó részt is fel akarod használni a dobozból, akkor kicsi lesz a szabad hely benne és nem fog beférni a 2 végfok sem, nemhogy a táppanel és a toroidok.
(elég sokat agyaltam én is milyen végfok dobozzába férne be)
Ja és a Sony dobozza elég alacsony, kb a cső fele kilógna belőle.
Ilyen kategóriás dobozba max egy GU50 SE légszereltet tennék(azt is fektetve, ami sokak szerint nemjó a csőnek) vagy valami kisebbet (EL, ECL..)
Kb 10.000Ft-ért összeraknak neked egy szép vasdobozt, csak pontosan meg kell rajzolni mi hol legyen rajta. (vagy összeraksz, rakatsz egy szép fadobozt kinek mi tetszik jobban)
Régebben volt valaki aki hirdetett 1, 2 és 3U-s rack doboz gyártását (eltettem a linket), de sajnos már nem elérhető a hirdetése.
Aki esetleg tudja az elérhetőségeit közzé tehetné vagy ha valaki tud olyat aki válal doboz készítést jó árba, mert engem is érdekelne

Sajnos én se értem, hogy aki ennek a NYÁK-ját tervezte mért használt Teliföldet, pedig az ő dobozza is fémből van, így több munka kiszigetelni minden csavart.
Megvárom mire jutsz és azután már én is nekifogok, hátha baj lesz a NYÁK-kal, mert akkor inkább áttervezem.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2015
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 9, 2015
Fel szeretném használni a bemenet választót vagy csinálok másikat és csak a gombjait használnám. A motoros potmétert is használnám távirányításra. Egy arduino pro mini, egy pici panel és kész is. Szerintem el is férne benne.
(#) q765 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 9, 2015
Régen jártam itt. Szépeket tervezel. Hallgass Mofesa-ra. Előtte még indítsd el a cuccot.
(#) gerleimarci válasza q765 hozzászólására (») Aug 9, 2015
Most jártam ott. Emeltem a nyugalmi áramot, de sajnos túllőttem a célon 80mA-nél. A cső szikrázott egyet és kilőtte az 1A-es biztosítékot. Holnapra kerítek egy újat és megpróbálom újra, de kisebb árammal.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
Akkor ha már arduino-zol, csinálj inkább egy pofás elő+végfokot.
Előfokhoz használhatsz akár egy 1U méretű erősítőt, amiből kibontod a végfokot és egy RCA-n kivezeteda jelet, így kész is egy egyszerű, olcső előfok.
Végfok csak a GU50-es legyen, az előfokban legyen megoldva a bemenetválasztás és a hangerő/hangszín/balansz szabályzás.
Szerencsére nekem sikerült egy szuper Hitachi HCA7500 MK2-es előfokot szereznem, így erre már nincs gondom.
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 10, 2015
Majd egyszer lesz olyan is.
(#) gerleimarci hozzászólása Aug 10, 2015
30mA-en, 1kHz színusszal ezt mutatja.
(#) gerleimarci válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
A szimmetriával lesznek gondok és a biassal. Komolyan félek, amikor állítok valamit rajta. Zene így borzasztó ekkora torzításnál.
(#) joco63 válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 10, 2015
Nekem volt ilyen előfokom, nem voltam elájulva tőle. Sokat tompított a hangzáson. A végfog és a cd játszó vagy Dac közé szerintem nem kell semmi. Minden csak ront a hangon. A csöves előfokra is ugyanez vonatkozik főleg ha hangszínszabályzós.
(#) gerleimarci válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
Szerintetek min kéne állítani?
kapcsolás
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2015
(#) joco63 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
Sajna nekem nincs ötletem. Ezek a nyáklapok azok, amiket olyan sokan kritizáltak? A föld illetve test rendben van? Engem az szívatott meg legutóbb.
(#) gerleimarci válasza joco63 hozzászólására (») Aug 10, 2015
Igen, azok.Hogy érted, hogy renben van? Nincs megszakadva.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2015
(#) CHZ válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
Tele van trimerrel, beállítottad mind?
Végcsövek nélkül meghajtás szimmetriáját a P4 potival?
Előfok munkapontját a P2-vel?
Majd a végcsövek munkapontját és szimmetriáját?
(#) joco63 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
Nagyon vacak helyzet amikor a sok munka után valami nem stimmel. Át tudom érezni. Gerjedés nincs valahol? A kapcsolással minden rendben. A legegyszerűbbtől kell elindulni mindig. Mind a két oldal torzít?
(#) gerleimarci válasza JZoli hozzászólására (») Aug 10, 2015
Van bias, bias balance, előfok szimmetria állítás.
Lehet, hogy elkötöttem, de mit?
Csak a tápba van félvezető, a vb408 nincs benne, hanem fetes stab. van a tápba. Igen az összes új. 480V a tápfesz, 250v a G2-n
(#) JZoli válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
Ahogy már CHZ leírta, a megfelelő szimmetrikus vezérlést kell először beállítani, de ez szkóp nélkül nem fog menni! Utána jönnek a már szintén Ő általa említett munkaponti beállítások. Ezekhez meg árammérő, vagy egy adott értékű (1v.10 ohm) ellenálláson, feszültségméréssel megállapítani a pontos értékeket. De ezeket most utólag a mérés idejére kell csak az áramkörbe (katódokba) bekötni. De nem ártana valamilyen hanggenerátor sem a megfelelő meghajtójelhez.
(#) gerleimarci válasza CHZ hozzászólására (») Aug 10, 2015
P4-et P2-t mi alapján állítom? Szkóppal csak kimenő után tudok mérni.
Végcsövek münkapontját állítottam, most 30mA-en van, ami szerintem kevés, de félek tovább menni.
(#) gerleimarci válasza JZoli hozzászólására (») Aug 10, 2015
10ohm van a végcsöveknél, amin 0,3V esik= 30mA végcsövenként. Mennyire állítsam? Előfok beállítással lesznek gondjaim.
(#) CHZ válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
P2 rajzon feltüntetett DC szintre durván beállítható, normális beállítás szkóp/generátor.
P4 beállításához szkóp és hanggenerátor elengedhetetlen.
Ezek az első lépések, nélküle ne várj jó eredményt.
Kapcsolás sem igazán ok, C6 C7 minimum 1u, 22k ellenállások miatt, rajz szerint megépítve gyenge mély átvitelre számíts.
(#) gerleimarci válasza CHZ hozzászólására (») Aug 10, 2015
Generátornak hangkártyát használok, ahoz képest szépen jön belőle a színusz.
Szkóp van, csak nem bírja azt a feszültséget. Most 220n van ott, de én is kevésnek találom.
(#) CHZ válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 10, 2015
Idézet:
„Szkóppal csak kimenő után tudok mérni”

Mérőfejjel tudsz mérni ott is, ha nincs csinálj egy előosztót.
1KHz méréséhez még megfelelhet kompenzálás nélkül is.
(#) gerleimarci válasza CHZ hozzászólására (») Aug 10, 2015
Mekkora ellenállást használjak? 50v a max amit 10x-es osztóval tudok mérni
Következő: »»   1775 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem