Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1853 / 2208
(#) csibai válasza csibai hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Ilyen dobozba lesz beépítve. A doboz már hellyel-közzel készen van, még finomítások vannak. (szegélycső, szellőző rács a hátoldalra, meg ilyen apróságok.)
A képen látható csak minta, ennek alapján építettem az enyémet.
Nem tudok egyelőre perforált lemezt venni, nincs ebben a városban semmi, mindent úgy kell rendelgetni.....
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016

doboz.jpg
    
(#) akos70 válasza csibai hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Csöves egyenirányítást szerintem nem tudsz csinálni az MV3 trafójával.
Perforált lemez helyett meg használhatsz pl. nádszövetet, bár az meg nem ez a marschallos stílus lenne.
(#) boti2 válasza csibai hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Ne aggódj! Az a kapcsolás, amit felraktam nem terheli meg az erősítőd kimenetét.
(#) csibai válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Szia akos70!

Ez sem lenne csúnya, de itt mint említettem nincs vásárlási lehetőség, minden sz..ért Pestre kell szaladgálni.
De az ötletet köszönöm!

Üdv.
(#) granpa válasza csibai hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Azé' én bepróbálkoznék a MÉH-telepen (E-hulladék gyűjtőben).
(#) akos70 válasza csibai hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Én is utálnék minden sz..ért Pestre szaladgálni, de felénk kihozza a posta.
(#) csibai válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Ez is igaz, csak lehet Te is gondolkodnál rajta, hogy néhány száz forintos valamiért ezreket kell fizetni!
(#) akos70 válasza csibai hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Ne is mondd! Ezért szoktam többnyire külföldről rendelni, ingyen postával.
(#) küzmös Gergely válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 29, 2016
A kis hiperszil az tuti képkimenő. Ugyanilyenem van nekem is. S ugyanígy volt összekötve is. Pont előfeszültségre van "befogva" Primer oldala valóban jó fojtónak is. A másik trafóról nem tudok nyilatkozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016
(#) Moszkvai válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Máj 1, 2016
Nekem is van ilyen de még nem használtam. Fojtóhoz légrésesen kell az U vasakat összeilleszteni. Jelen esetben nem tudom, hogy így van-e?
(#) küzmös Gergely válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 1, 2016
A képkimenők mind légrésesen készültek. Ezért mondták rám hogy barbár.. Mikor fűtőtrafónak, vagy egyenesen kisebb TDA-s erősítőkhöz táptrafónak használtam egyiket másikat. Hiszen ezek egy az hogy nem biztonsági trafók, tehát a primer, szekunder egymásra van csévélve.. nincs tisztességesen elkülönítve, így ha ne adj isten átüt az ugye eléggé baj. Míg a másik dolog pont a légrés.. tehát terhelni sem olyan jó ezeket, mert a teljesítmény bánja. Tehát nem ideális tápellátási célokra. Ennek ellenére szépen működik..
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
(#) Abukodonozo válasza akos70 hozzászólására (») Máj 3, 2016
Ez saját?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) akos70 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 3, 2016
Igen.
(#) Andrei1181 hozzászólása Máj 6, 2016
Az baj, ha a kimenőtrafón hallom a gitár hangját? Ha közel hajolok, akkor úgy zizeg, ahogy pengetek. Csak magas hangerőnél jön elő. Leburkoltam a hangszórót, hogy normális hangerő mellett kivezéreljem teljesen és akkor hallottam meg.
(#) Orbán József válasza Andrei1181 hozzászólására (») Máj 6, 2016
Na ezért lesznek nálam impregnálva a kimenők!
Tekercseléskor a cséve saroknál ugyan megfeszül a huzal, azonban utána 2-stb. cm hosszban egy vékony huzalt nem lehet igazán megfeszíteni a közép körül az ujjbegyemmel simán el tudom kicsit ide-oda mozgatni a meneteket, míg darabban van a tekerés, nem értem végig egy soron...
Na ezt csinálja a mágneses tér és szépen zenél a drót.
Ne mondja senki, hogy ez így jó.
Egy kolléga felrakott valahova egy méréssorozatot, hogyan modulálja magát a huzal, trafó, ha nincs rögzítve, impregnálva a tekercselés.
(#) mohinger válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 6, 2016
Az APX100 kimenő is szépen zenél, pedig az is impregnálva van...
(#) djcaveman válasza mohinger hozzászólására (») Máj 6, 2016
De még mennyire impregnálva van,....
(#) Orbán József válasza mohinger hozzászólására (») Máj 6, 2016
Idézet:
„Az APX100 kimenő is szépen zenél, pedig az is impregnálva van...”

De, hogy nem jól, az is biztos.
Van itt nálam 2 ilyen trafi. Ha meg mernek nyekkenni, bevágom a Hármas-Körösbe őket.

2AN.JPG
    
(#) Abukodonozo válasza akos70 hozzászólására (») Máj 7, 2016
Gyönyörű munka!
(#) FordPrefect válasza djcaveman hozzászólására (») Máj 7, 2016
Az nem impregnálás, hogy a trafót bekenik festékkel. A drót a csévén NINCS impregnálva.
(#) granpa válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 7, 2016
Kivéve, ha tekerés közben bekenik soronként. Az tuti.
(#) FordPrefect válasza granpa hozzászólására (») Máj 7, 2016
Én konkrétan az APX100-ról beszéltem, az nincs impregnálva, csak a vasat kenték le valamivel. Hogy még véletlenül se legyen egyszerű szétszedni..
(#) akos70 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 7, 2016
Köszönöm szépen. A dobozzal sok idő elment.
(#) gkari válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 7, 2016
Én szedtem már szét APX kimenőt, a vasalást ki tudtam szedni, de a tekercselés bizony impregnálva volt, még a csévét sem tudtam megmenteni.
(#) FordPrefect válasza gkari hozzászólására (») Máj 7, 2016
Én is szedtem szét. Vasalásnál az első két lemez roncsolva, kuka, a többi éles késsel bontható. És nem volt impregnálva!. Ezért (is) szállítottunk anno csak a SZU-nak, nem az USA-nak.... Mert nem volt két hasonló széria. Manapság minőségbiztosításnak hívják.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) safranek hozzászólása Máj 7, 2016
Egy pár APX kimenőt én is szétszedtem és a huzalok, valamint az egyes rétegeket elválasztó szigetelőfólia között is ott volt a lakkréteg. Az is igaz hogy az egyes trafók lemezanyagai között is volt eltérés, az egyik trafóból kiszedett lemezek 2-3 hajlítás után már eltörtek, és valamilyen szürke színű bevonattal voltak ellátva amely elektromosan szigetelt. A másik trafó lemezei már nem voltak ilyen könnyen törhetők, és a lakkréteget lemosva róluk a szürke bevonat is hiányzott. Egyébként ez utóbbit iszonyat nehéz volt szétszedni, míg a szürke lemezzel szerelt lemezeit egy késsel viszonylag könnyen lehetett bontani, addig az utóbbinál úgy kellett kalapáccsal beverni a kést a lemezek közé, és utána szétfeszegetni azokat egymástól.
(#) Robin2 válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 8, 2016
Ha egyet láttál, mindet láttad
(#) Longa György hozzászólása Máj 8, 2016
Sziasztok!Milyen csövet lehet olcsón beszerezni ami nagy teljesítményt nyújt SE üzemben.Az olcsó 4-5 ezer, a teljesítmény 10 watt fölött.
(#) Orbán József válasza Longa György hozzászólására (») Máj 8, 2016
GU50-ek párhuzamosan kapcsolva. 12W kb. A többit meglátod, hallod...
(#) Longa György válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 8, 2016
Köszönöm!
Következő: »»   1853 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem