Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Ilyen dobozba lesz beépítve. A doboz már hellyel-közzel készen van, még finomítások vannak. (szegélycső, szellőző rács a hátoldalra, meg ilyen apróságok.)
A képen látható csak minta, ennek alapján építettem az enyémet. Nem tudok egyelőre perforált lemezt venni, nincs ebben a városban semmi, mindent úgy kell rendelgetni..... A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016
Csöves egyenirányítást szerintem nem tudsz csinálni az MV3 trafójával.
Perforált lemez helyett meg használhatsz pl. nádszövetet, bár az meg nem ez a marschallos stílus lenne.
Ne aggódj! Az a kapcsolás, amit felraktam nem terheli meg az erősítőd kimenetét.
Szia akos70!
Ez sem lenne csúnya, de itt mint említettem nincs vásárlási lehetőség, minden sz..ért Pestre kell szaladgálni. De az ötletet köszönöm! Üdv.
Azé' én bepróbálkoznék a MÉH-telepen (E-hulladék gyűjtőben).
Én is utálnék minden sz..ért Pestre szaladgálni, de felénk kihozza a posta.
Ez is igaz, csak lehet Te is gondolkodnál rajta, hogy néhány száz forintos valamiért ezreket kell fizetni!
Ne is mondd! Ezért szoktam többnyire külföldről rendelni, ingyen postával.
A kis hiperszil az tuti képkimenő. Ugyanilyenem van nekem is. S ugyanígy volt összekötve is. Pont előfeszültségre van "befogva" Primer oldala valóban jó fojtónak is. A másik trafóról nem tudok nyilatkozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016
Nekem is van ilyen de még nem használtam. Fojtóhoz légrésesen kell az U vasakat összeilleszteni. Jelen esetben nem tudom, hogy így van-e?
A képkimenők mind légrésesen készültek. Ezért mondták rám hogy barbár.. Mikor fűtőtrafónak, vagy egyenesen kisebb TDA-s erősítőkhöz táptrafónak használtam egyiket másikat. Hiszen ezek egy az hogy nem biztonsági trafók, tehát a primer, szekunder egymásra van csévélve.. nincs tisztességesen elkülönítve, így ha ne adj isten átüt az ugye eléggé baj. Míg a másik dolog pont a légrés.. tehát terhelni sem olyan jó ezeket, mert a teljesítmény bánja. Tehát nem ideális tápellátási célokra. Ennek ellenére szépen működik..
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
Ez saját?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
Igen.
Az baj, ha a kimenőtrafón hallom a gitár hangját? Ha közel hajolok, akkor úgy zizeg, ahogy pengetek. Csak magas hangerőnél jön elő. Leburkoltam a hangszórót, hogy normális hangerő mellett kivezéreljem teljesen és akkor hallottam meg.
Na ezért lesznek nálam impregnálva a kimenők!
Tekercseléskor a cséve saroknál ugyan megfeszül a huzal, azonban utána 2-stb. cm hosszban egy vékony huzalt nem lehet igazán megfeszíteni a közép körül az ujjbegyemmel simán el tudom kicsit ide-oda mozgatni a meneteket, míg darabban van a tekerés, nem értem végig egy soron... Na ezt csinálja a mágneses tér és szépen zenél a drót. Ne mondja senki, hogy ez így jó. Egy kolléga felrakott valahova egy méréssorozatot, hogyan modulálja magát a huzal, trafó, ha nincs rögzítve, impregnálva a tekercselés.
Az APX100 kimenő is szépen zenél, pedig az is impregnálva van...
Idézet: „Az APX100 kimenő is szépen zenél, pedig az is impregnálva van...” De, hogy nem jól, az is biztos. Van itt nálam 2 ilyen trafi. Ha meg mernek nyekkenni, bevágom a Hármas-Körösbe őket.
Gyönyörű munka!
Az nem impregnálás, hogy a trafót bekenik festékkel. A drót a csévén NINCS impregnálva.
Kivéve, ha tekerés közben bekenik soronként. Az tuti.
Én konkrétan az APX100-ról beszéltem, az nincs impregnálva, csak a vasat kenték le valamivel. Hogy még véletlenül se legyen egyszerű szétszedni..
Köszönöm szépen. A dobozzal sok idő elment.
Én szedtem már szét APX kimenőt, a vasalást ki tudtam szedni, de a tekercselés bizony impregnálva volt, még a csévét sem tudtam megmenteni.
Én is szedtem szét. Vasalásnál az első két lemez roncsolva, kuka, a többi éles késsel bontható. És nem volt impregnálva!. Ezért (is) szállítottunk anno csak a SZU-nak, nem az USA-nak.... Mert nem volt két hasonló széria. Manapság minőségbiztosításnak hívják.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
Egy pár APX kimenőt én is szétszedtem és a huzalok, valamint az egyes rétegeket elválasztó szigetelőfólia között is ott volt a lakkréteg. Az is igaz hogy az egyes trafók lemezanyagai között is volt eltérés, az egyik trafóból kiszedett lemezek 2-3 hajlítás után már eltörtek, és valamilyen szürke színű bevonattal voltak ellátva amely elektromosan szigetelt. A másik trafó lemezei már nem voltak ilyen könnyen törhetők, és a lakkréteget lemosva róluk a szürke bevonat is hiányzott. Egyébként ez utóbbit iszonyat nehéz volt szétszedni, míg a szürke lemezzel szerelt lemezeit egy késsel viszonylag könnyen lehetett bontani, addig az utóbbinál úgy kellett kalapáccsal beverni a kést a lemezek közé, és utána szétfeszegetni azokat egymástól.
Ha egyet láttál, mindet láttad
Sziasztok!Milyen csövet lehet olcsón beszerezni ami nagy teljesítményt nyújt SE üzemben.Az olcsó 4-5 ezer, a teljesítmény 10 watt fölött.
GU50-ek párhuzamosan kapcsolva. 12W kb. A többit meglátod, hallod...
Köszönöm!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |