Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   386 / 2208
(#) Gubán_Gábor válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 28, 2009
Köszi, hogy megemlítettél
Ha ráérsz ma délután átjössz. és segítesz az APX-et megcsinálni
Kondik cseréje
(#) kocos válasza Fábián György hozzászólására (») Jan 28, 2009
Zengetőre adtam néhány alternatívát, bár vannak "egzotikus" megoldások is, mint ahoyg említettem, a PP, és az OTL. Bár ezeknek a kapcsolásást egy ismerősöm nagy amerikai kiadású hangszererősítős könyvében láttam. A tremoló sem nagy kunszt, egy fázistolós osdzcillátor kell, és vagy valamelyik trioda előfeszét "rángatjuk" meg vele, vagy glimmlámpa/LDR optocsatolóval egy feszosztót iktatunk a jelútba. Én a fender Vibrochamp kapcsolását megépítettem, kisebb nagyobb változtatásokkal, de a tremolója elég jól szólós. Egy baj van vele, hogy a kapcsolásból fakadóan, ahogy a tremolo intenzitását növelem, úgy halkul az erősítő
Itt az erőstő, és itt az eredeti Fender Vibro Champ kapcsolása
(#) Fábián György válasza kocos hozzászólására (») Jan 28, 2009
Köszönöm a segítséget. Megnéztem a képeket és tetszenek a műveid. Nekem elég bénán megy a mechanikai rész.
Én éppen egy EL84 PP fejet próbálok összerakni és abba kellene valahogy be aplikálnom egy tremolot.
(#) kocos válasza Fábián György hozzászólására (») Jan 28, 2009
Köszönöm!

Itt van egy marshall rajz, szerintem a tremolo megoldását egy az egyben beaplikálhatod a Tiédben. Egyébként pont most fejeztem be én is az EL84 PP fejem Ilyen lett, bár ebben nincs tremolo Marshall JCM800 2204 alapján van az előfok, csak ez fázisfordító utáni masterrel van ellátva
(#) Fábián György válasza kocos hozzászólására (») Jan 28, 2009
Tetszik ez a Marshall rajz, csak pár alkatrész kell hozzá, bár ha jól néztem a SPEED-nek 4 megás poti kell, azt már nehezebben találok, de valahogy megoldom.
Gratulálok, tényleg szép lett és biztos a hangja is remek.
Milyen hangszóróval használod?
(#) kocos válasza Fábián György hozzászólására (») Jan 28, 2009
Ki fogsz nevetni, de a kombóban 2 db tesla hangszóró van ( az iskolai vezetékes hangszóróból ) de elég szép hangja van! majd ha lesz "felesleges" pénzem, akkor 2 db 8"-os jensent veszek bele. A fej pedig egy régi vintage 100 W-os 12"-os AlNiCo mágneses Dynacordot hajt, ami egy szintén régi olasz 2x12-es ládában árválkodik. Na ennek viszont nagyon jó hangja van ! Pesten a Lomexben van 4,7 megás poti, ki is van rakva a pult elé, valami olcsó pénzért, csak az 4 mm-es tengelyű
(#) Fábián György válasza kocos hozzászólására (») Jan 28, 2009
Nos én sem dúskálok a Celestion meg Goodmans hangszórókban.
Nekem egy Echolette LE2 dobozom van (az APX100-al szép hangja van),
meg saját készítésű Orion hangszórókkal szerelt ládám.
A potira meg köszönöm a tippet, majd megrendelem postán, mert én vidéken lakom.
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 28, 2009
Köszönöm szépen!
(#) fleta hozzászólása Jan 28, 2009
Ma hozzájutottam néhány 6N2P-EV ipari csövekhez.
ECC83 a negfeleljője. Valaki csinált már belőle valamit?
(#) fleta válasza Fábián György hozzászólására (») Jan 28, 2009
A hangmester fórum adok-veszek-ben ki lehet fogni olcvsó hangszórókat. Egyszer majdnem féláron vettem 2 db Calestion seventy-80-at.A kettőért fizettem 17 ezret.
A múltkor volt 4 db calestion raket 12" 6000/ db, de együtt olcsóbban adta volna.Nem volt pénzem /most sincs/ úgy sajnáltam.
(#) Moszkvai válasza fleta hozzászólására (») Jan 28, 2009
Nekem is van olyan.
Erősítőben éli becses életét.
Hol tudtál hozzá jutni?
(#) fleta válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 28, 2009
Egyik ismerősömnek van néhány darab, és adott kettőt hogy próbáljam ki, ha megtetszik, ad el . Kb 1000 ft lenne, szerintem drága. De ha van olyan jó mint a tungsram ECC83 akkor megéri. Az a baj hogy csak 6,3-as a fűtése.
(#) MrBrown hozzászólása Jan 28, 2009
Sziasztok,
bár sajnos itt a felsőanódos csövek közutálatnak vannak kitéve , gondoltam az APX tulajdonosok miatt elmondom, hogy 1000 ft / darab áron van a börzén (február 7. szombat - nosztalgia NAGY börze!!!) vadi új állítólag exportra szánt Tungsram PL509, 50-es kartonban egy bácsikánál!
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 28, 2009
Akkor készítjük a kasszát, mert még csak egy garnitúra PL509-esem van. Akkor lesz vagy 3.
(#) Imi65 hozzászólása Jan 28, 2009
Most jutottam odáig, hogy felhoztam az EM84-et. Már csak holnap próbálok hozzá full csöves meghajtót gyártani.
(#) Action2K válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 28, 2009
Én nem utálom (még) Van is egy garnitúra PL500-am, de egyenlőre csak a PCL86-os sztereó PP-st építem meg, aztán jöhet a nagyágyú!
Jó lenne menni a börzére, csak asszony még nem tudom, mit fog szólni hozzá.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 28, 2009
Ne sajáld! Állítólag nagyon rossz hatásfokú a Rocket50

Nekem is van 6N2P-EV-m, állítólag gitárhoz tiszta csatornára nagyon jó. egyébként börzén asszem 400 Ft!
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 28, 2009
Apropó, börze...
Igaz, hogy a múlt vasárnap 7.45-re érkeztem és 9-kor már az autóban ültem hazafelé menet, de senkit (értelek itt téged, köbzolit és Hans-ot, mert csak titeket ismerlek meg biztosan) sem láttam a börzén
Egyébként a PL509-es bácsi (mostantól hívjuk csak így) a "leg-jobboldalibb" teremben "lakik" egyből szemben a bejáratával, de remélem összefutunk 7-én!
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 28, 2009
Én sem utálom a felsőanódost, mit több tervben van a PL500 PP, meg a két APX sztereosítása, de még egy 6P45Sz SE is Én is megyek a börzére, ha minden igaz, meg a fizetés is megjön addigra ... hajjaj, itt szoktam mindig elrontani a dolgokat

sőt van felső vezérlőrács kivezetésű AF7-esem is kettő
(#) Imi65 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009
Ehhez hozzá kell szoktatni az oldalbordádat. Ha az embernek van hobbija (és az nem a kocsma, ami azért becsülendő), akkor azt tessék elfogadtatni vele. Szép volna, ha engedély kéne az asszonytól, hova mehetek, hova nem....
A Janival múltkor megépítettünk egy kísérleti PL500 PP-t (amit már 4-5 éve dolgoztam ki), és Ricsinek is bemutattuk. Most Ő is megépítette monóban, de nem tudjuk, mi lett vele (a suliba, szakkörön a bemérését tervezte). Ha Jani is kipróbálja otthoni körülmények között, akkor kölcsönözhetjük a megfelelő módon elkötött Junoszty trafókat (ezt még Janival is egyeztetni kell).
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009
Adunk igazolást!
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 28, 2009
Ok így már értem.
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 28, 2009
Jani, meg Zoli nem volt, de én igen. Sajnos én sem találkozhattam Veled, mert előbb még ki kellett szaladnom Felsőpakonyra. Mire odaértem, nyilván már úton voltál hazafelé. Legutóbb Ricsivel sem találkoztam.

Ismerjük a "Bácsit", már vásároltunk tőle ezt-azt.
(#) kocos hozzászólása Jan 28, 2009
Nekem most 6L6GA, vagy 6L6GC kellene 3 db, de szerintem a PL-ből is veszek 4-et, meg a forrléces "bácsihoz" megyek hamar, mert múltkor előlem vittek el négy szép egyforma duplaforrlécet Meg csőszegecs is kellene, meg múltkor volt foglalat olcsón, de én már annyiszor megjártam ezekkel a régi eloxidálódott foglalatokkal, hogy inkább veszek újat. Ja meg olajpapír kondikra vadászok
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Jan 28, 2009
A PL509-es bácsi igért nekem új (remélem az) PCL86-okat "meg tudunk majd egyezni" áron, aztán nem elvadászni előlem őket mert az a konténernyi használt PCL86 otthon nagyon magányosan fogja érezni magát nélkülük !
(#) djhans válasza fleta hozzászólására (») Jan 28, 2009
A börzén 200Ft-ért vettem darabját. Újakat.
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 28, 2009
Még egyhamar úgyse lesz kész a PCL86 PP, úgyhogy nem csapok le rájuk, próbálgatni meg nekem is van egy kazal hazsnált Viszont már az asztalosnál van a terv, elvileg hétvégére levágja a kávának valót, én meg kimarom ahol kell, és összecsapolom február végére sztem 90 % ban kész lesz..
(#) rockersrac hozzászólása Jan 28, 2009
múltkor tárgyaltuk a hálózati zavarok elleni védekezést. kérdésem az lenne,hogy ezek közül bármi is használható számomra,vagy sem?
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 28, 2009
Hová ennyi pcl86? Nekem csak 10db van de így is nagyon hosszú ideig elég lesz a kis piccoloba. Mást meg nem tervezek építeni pcl86-ból. Nekem a PP-nél az EL84 a belépő. (Bár az ismerkedés megvolt már ezzel a kapcsolástechnikával amikor Iminél összeraktuk a pl500 PP-t )
(#) Müszi válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 28, 2009
A panelos jó választás lesz

Müszi
Következő: »»   386 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem