Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   820 / 2208
(#) mayky válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 9, 2009
Ha német lenne akkor a "Z" az lehet "C" vagyis fordítva pl Zimmer Frei
(#) klemo86 válasza mayky hozzászólására (») Dec 9, 2009
Oké, ráhagytam
(#) kocos válasza Action2K hozzászólására (») Dec 9, 2009
pedig még kész sincs
(#) ferencferenc hozzászólása Dec 9, 2009
6N13S PSE-t szeretnék építeni :yes: ....elkezdtem számolgatni a terminál fórumos képletekkel és egészen meglepő adatok jöttek ki: Ra 1k/ 4ohmos hangszóróhoz 0.6T gerjesztéssel 8W nál a primer menetszám 1540, 6,3cm2 vassal!
Az OPT Da-val sokkal nagyobb vas kéne hozzá!
..melyik az igazi?
(#) kocos válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 9, 2009
a q=10..20xngyök(P/fa) képletből kiindulva fa=100..400xP/q^2 ami alapján kb ezzel a vassal 40 Hz fa jön ki. Működni fog, szólni is fog, valószínűleg jól is, de nagyobb vas jobb lenne. de 1kOhm Ra-val nem biztos, hogy kijön 8 W, de most 5, vagy 8, az kit érdekel ? szinte hallani sem lehet a különbséget

Fejből a 6N13Sz belső ellenállása kb 640 Ohm, a két trioda parallel így kb 320 Ohm belső ellenállással fog rendelkezni. triodáknál az optimális illesztés Ropt=Rb, de állítólag a legkisebb torzítást Rt=2..4Rb-nél adják le
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Dec 9, 2009
Idézet:
„...de most 5, vagy 8, az kit érdekel...”

Na igen, talán 2dB..
Feri (remélem nem baj): Te csak az A osztály miatt akarsz SE-t építeni vele? PP-t tudsz egy db csővel, kb 10W-ra! Én a fogyasztás semmivel nem több, mert egyszerre csak egy trióda van nyitva PP-ben (PSE-ben mindkettő). És több a teljesítmény is.. Ennél csak egy kicsivel kéne nagyobb vas (SM74-SM85A), nem kéne olyan nagy kimenő.. De Te tudod, én nem akarlak lebeszélni a PSE-ről, mindössze annyi, hogy én, ha egy csővel építenék, PP lenne belőle. (Na, de én két csővel fogok építeni, ugye párhuzamosan kötött triódákkal.)
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 9, 2009
És, mindig csak hangosan hallgatja, a B osztályú erősítőjét ?
(#) MrBrown hozzászólása Dec 9, 2009
Sziasztok,
szerintetek ha az előlap és a doboz fenéklemezére erősített toroid között 7 cm van és "közéjük" természetesen az előlapra rakom a hangerőpotit akkor az RCA-tól érkező árnyékolt kábelt megszórja a trafó?
Csak azért kérdezem hogy tervezhetek-e ezzel a mérettel vagy nagyobbra válasszam a doboz mélységét így több helyet hagyva!
köszönöm.
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Dec 9, 2009
Na igen, menni fog az halkan is, ami még majdnem A osztályban lesz. Aztán Ha odateker, legalább "nem fogy el az ereje". Na, nem mintha az SE-nek elfogyna..
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 9, 2009
De A osztályban mindkét cső vezet az ellenüteműben is ... Hogy is van ez ?
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Dec 9, 2009
Vezet, de az egyik csak nyugalmi áramot, nem?
(#) ticseboy hozzászólása Dec 9, 2009
Sziasztok. "Elkészült" az elsö müvem kimenők nélkül. Remélem hamarosan azok is meglesznek és végre megszólal a kütyü.
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 9, 2009
Ellenütemű A osztályban alapból mindkét cső vezet, de a trafót nem tudják felmágnesezni, mert két irányból jövő mágneses tér kioltja egymást. Ha csak az egyik vezetne alapállapotban, akkor az felmágnesezné a vasat. B osztályban is van egy kis vezetés, de az az A osztályhoz képest semmi. B-ben csak épp annyira ,hogy egy kevés nyugalmi áram folyjon, A-ban pedig sokkal nagyobb áram.
(#) MrBrown válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 9, 2009
Nagyon szép lett, ne értsd félre a lehető legjobb értelemben mondom, de a "felszíni" csövek ellenére nekem van egyfajta "tábori csöves" hangulata
(#) ticseboy válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 9, 2009
Ha ezt sikerélmény koronázza akkor lesz következő, és az tetszeni fog neked is (a tuti terv már megszületett). Ebből most elég sokat tanultam hogy mit, hogyan, és miért, és ez nekem most böven elég. De köszi, és örülök hogy megmondjátok a frankót akkor is ha az "rossz"!
(#) Doncso hozzászólása Dec 9, 2009
Sziasztok, a 6zs2p ről van valahol adatlap? Vagy csak én nem találom? De lehet hogy 6x2p, kicsi hét lábú csövecske.
Üdv.
(#) MrBrown válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 9, 2009
Maximálisan félreértettél
Ez egy kicsit sem rossz! Nézd meg az én PCL86 SE-met, arra azt mondták hogy katonai jellegű. Én dizájnoltam, rengeteg papírmunkám van benne és nagyon tetszik, szerinted távol áll tőlem a Te műved?
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 9, 2009
Persze, itt
Meg itt.

6J2P.jpg
    
(#) ticseboy válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 9, 2009
Ezt nem terád értettem! Ezt már többes számban irtam, és nem azért mert lesz...ák más munkáit, HANEM MERT OLVASGATOM A FÓRUMOT, MERT MÉG ELÉG UJJ VAGYOK, ÉS EZT DIJAZOM HOGY MEGMONDJÁTOK A FRANKÓT HA ROSSZ HA JÓ! Bocsánat ha rosszul fogalmaztam. Viszont hol találom a tiedet? megtekinteném
(#) kocos válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 9, 2009
Már a multkor is jeleztem, hogy WOW
(#) djhans válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 9, 2009
Nagyon jó lett! Csak így tovább!
(#) MrBrown válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 9, 2009
...azóta rákerült a csövekre olyan spirálrugós leszoríto ami az EAG-okban van, nem azért mert kellett hanem mert nekem nagyon tetszik, erről képet a #491498-as hozzászólásban találsz.
(#) ticseboy válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 9, 2009
Eszembe nem jutott volna ezt mondani rá hogy katonai jellegü, de igy hogy utólag látom róla a képet, tényleg olyan a jellege.De ennek ez a különlegessége (ez most elismerés) Nagyon jó. Most már csak a tábori kifejezést nem tudom ráilleszteni az enyémre
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 9, 2009
Én nem vagyok valami jó módszertanból, így meg sem próbálom leírni... Próbáltam Neked guglizni valami értelmes szakirodalmat az ellenütemű erősítők osztályozásáról, de semmi normálisat nem találtam, ami itt van a lexikonban az is kb "óvodás színvonal", úgyhogy javaslom valami "kézzel fogható" elektronika könyv beszerzését, és abban nézd át a dolgokat
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 9, 2009
Köszi uram, kicsit gondba vagyok még mindig, mert időközbe találtam ezt : Bővebben: Link itt meg azt irja kettős dióda.
Akkor most mi ez?
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 9, 2009
Barna ! engedelmeddel egy csöppet fényeztem a fotodon ! PCL86se MrBrown Meg van itt egy majdnem kész is azt is vegyük számba , EBL21se Mr Brown
(#) MrBrown válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 9, 2009
Így utólag én sem tudom a tiédre ráilleszteni a "tábori"-t de ez volt az első szó ami az eszembe jutott és hopsz leírtam
Egyébként köszi
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 9, 2009
Természetesen neked bármit. Csak azt sajnálom hogy a "Mullard" és a "Made in Great Britain" a csövek hátúljára van írva
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 9, 2009
Pont azon morfondíroztam ma, hogy két darab kész erősítő az vajon már kollekciónak számít-e
Mondjuk külön tárlatvezetés nem kell hozzá, de lehet hogy ezért vannak elöttem a MESH Supply Project trafói (5 darab) egy 43cm x 38cm területre ésszerűen kipakolva...
(#) ferencferenc válasza kocos hozzászólására (») Dec 9, 2009
huh...imádom az ilyen képleteket, hogy 100...400X valami ...egy kicsit konkrétabb megoldás nincs?
10*es szorzót használtam /terminál fórum/, így jött ki a 6,3cm2, ha 15-tel szorzom, akkor 9,4cm2...ez ugye normál vasra jó, kis gerjesztéssel..mi történik akkor, ha hiperszilt használok?...lehet kisebb valamivel a kereszmetszet a magasabb gerjeszthetőség miatt?
Az Rb=460ohm. Párhuzamosan kötött triódáknál akkor ennek a fele. Valahol olvastam, hogy az ideális illesztésnél az Ra=3...5*Rb így gondoltam /meg lestem is kapcsolásokbó / hogy jó lenne az 1kohm Ra
Következő: »»   820 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem