Fórum témák
» Több friss téma |
Hello!
Itt sajna "minden rendben van". A trafó feszültségesése miatt, a szabályzó tartalék feszültsége igen kicsi. Ha a brumm alját számoljuk, nem haladja meg az 1V-ot. Ezzel a feszültséggel, és főleg a darlington tranyóval, képtelen a a szabályzó normálisan működni. Gyakorlatilag már, ki sem kell kapcsoljon az MC. De ha már ilyen kicsi a maradék feszültséged terhelve, és ha vagy terheletlenül (100mA), vagy terhelve (2A) működteted, lehet jobban jársz egy analóg áteresztős kis maradékú LV szabályzóval. (zajra mindenképpen, vagy trafó csere) üdv! proli007
Helló
Leválasztásra kéne nekem egy 6V-6V konverter, és nekem az LM2576 nagyon tetszik. Azomban ha jól látom legalább 7V bemenő fesz kell neki. Szerintetek menne 6V-ról is? Egyébként egy távvezérelt hajóhoz kéne, hogy legyen leválasztott, zajmentes feszültség a vevő egységnek és a szabályzóknak, ugyanis a motorok keltette zaj miatt nem mennek a pic- es áramkörök, csak külön akkuról.
Hali!
Kellene egy jó ötlet.Remélem valaki tud segíteni. Adott egy 12V XAmper terhelhetőségű tápegység. Ebből kéne kihozni kb fele feszültséget,de az X ampernél nagyobb terhelhetőséggel,vagyis pl7805 nem jó. A lényeg hogy valami olyan konverter kéne ami viszonylag egyszerű viszont nem kell bele spec IC.
A tapasztaltaktól kérdezném, a csatolt kapcsolás mennyire lehet életképes?Azért lenne szükségem erre mert a PC táp 12V-ját kellene ezzel emelni 19V-ra és a 12V-ra is szükségem lenne.
Notebook töltőnek sokan megépítették. Ha odafigyelsz az építésnél, menni fog.
Szerintem működőképes. Elég sok kapcsolást találtam erre az IC-re a Googleval, bár MC34063-ra keresgéltem.
Kérdés mennyi az x amper és mit tartasz spec IC-nek?
Buck-regulator mindennapos alkalmazású, Lomex-nél is kapható, klf terhelhetőséggel.
Teherautó 24V-jából kellene 12V CB-hez.Szóval elég nagy árammal.Tud valaki segíteni?
Ha nincs töltéskiegyenlítő, akkor ez nem túl jó ötlet...
hegusp: mennyi az a nagy áram?
Ide elektronika kell...potyonak igaza van.Kb:15-20A kellene.
Nagyobb áramra is lehetne?Hűtőt stb-t is használnak.
üdv:hegusp
Szerintem itt valami nem stimmel... Terhelve 13,5 AC, akkor azt egyenirányítva kb. 19 V. Ha csak 14 V DC van, akkor vagy a graetz hibás ( kétutas egyenirányításod van egyáltalán?!) vagy a kondi, mert 2A-es terhelésnél 6600 µF-nak elégnek kell lennie ( durván számolva: dQ=2A * 10 ms = 20 mAs, dU= dQ/C= 20 mAs / 6600 uF= 3 V, tehát az 5 V ennek a közel a duplája! --> egyutas egyenirányítás???) !
Steve
Bocs csak így tudom bepipálni: Értesítést kérek, ha a témában hozzászólás érkezik
hegusp
Használd a nagyító ikont a téma címrészénél!
Steve
Sziasztok!
Olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy kb 8V-ból kellene előállítanom 5V-ot. A maximtól lett is rendelve kétféle DC-DC konverter, MAX746-os és MAX747-es , csak azt nem tudom, hogy melyiket érdemesebb megcsinálni, (a 747-es már megjött) meg hogy milyen típusú fetet vegyek hozzá, meg mindkét kapcsolásban van a D1-es dióda, hogy azt mivel lehetne helyettesíteni!? Azt jól gondolom, hogy az R1, R2 ellenállásokkal lehet beállítani a teleplemerülés jelzésének a szintjének?! Előre is köszi a segítséget!
Elég oda 8-10A is nekem egy 10A-es trafóról ment, de kellett neki kb. 6-8A.
100. hsz
747-es jobb. 2,3A-t tud. Az elem lemerülését jelző led, az pont jó, 5V alatt kezd el világítani. Ha veszel FET-et, akkor vegyél olyan diódát, ami ott van (NSQ03A03). Ilyen FET kell: SI9405DY ( Adatlap )
Helló!
Ezekkel az alkatrészekkel csak az a baj, hogy sehol sem találok ilyeneket!
Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy a dc-dc konverterekben használt induktivitás értékét mi alapján választjuk meg? Esetleg vmi képletet ha tudna vki mutatni?! Köszi!
Ez nagy teljesítményű cucc.A 12A-es átalakítót szétnyomja.15-16A körül eszik.
Keresek egy dc-dc ic-t!
Hátha vki találkozott már vmi hasonló paraméterűvel: Vin = 30-40V I = 2-3 A f = kb 400 kHz Ezek a fontosabb paraméterek! Ja és ilyen 5-7 lábú TO-220-as tokozásúra gondoltam, bár gondolom ez alap a 2-3 A miatt! Remélem vki tud segíteni! köszi
Szia!
Nem írtad le pontosan mit szeretnél, de egy pár darab: L296 L4960 L4970 LM2576 LM2596 LM2678 Adatlapok itt:Bővebben: Link
Köszi, ezek egész jók!
Közben viszont találtam ilyen fesz sazbályzót, ez miben más egy dc-dc szabályzótól?! Roszabb volna a hatásfoka, mert az nincs megadva, se működési frekvencia! Gondolom ez is vhogy úgy működik, mint a 78xx sorozat, változtatja az ellenállását, ezáltal tartva a kellő feszt, csak ez még változtatható is! Viszont akkor biztos nem vmi jó hatásfoka van! Vélemény?
Hello!
Az általad fellelt szabályzó analóg a fenn leírt 78xx sorozattal, kicsit szélesebb paraméterekkel. De nem kapcsolóüzemű, hanem analóg disszapatív jellegű. Nem is szokták DC-DC konverternek nevezni ezeket, bár viccesen lehetne annak is mondani. üdv! proli007
Mellesleg a kimeneti kondik értékét mi alapján érdemes megválasztani?
Hallottam olyat, h Amperenként 1000uF! Vélemény? A bemeneten gondolom sokkal kisebb is elég ?!
Az a méretezés a kétutas egyenirányítás alapparadigmája, 100Hz-es brummra. Többtíz kHz-es jelekre értelemszerűen nem fog ennyi kelleni stabil kimenethez (ha a PC-tápokat megnézed, ott is 2-3000µF az összes kapacitás 20-30A-es áramerősségekhez, így tipikus használatban ennél nagyobb értékek nem fognak kelleni itt sem) és a kapacitásnál sokkal lényegesebb az ESR érték. Erősen ajánlott élettartam és pufferelés megfelelő minősége miatt alacsony ESR+hosszabb élettartamú kondik használata, nagy áramtűréssel (Rubycon YXF/YXG, ZL sor például, Yageoból az SX való erre, sajnos ezt már nem gyártják, pedig a legnormálisabb kondijuk volt, mondjuk egy Rubyconhoz képest még mindig nem nagy dolog). 105 fok mindenképpen alapvető, a szuperalacsony ESR kondikat annyira nem ajánlom, rendszerint élettartamuk miatt. A kívánt feszültségnél minimum másfél-kétszer akkora legyen a kondi maximált feszültsége!
A bemeneti pufferelésnek elsősorban a kapcsolóeszközök számára alacsony forrásimpedancia biztosítása a dolga, de itt sem szabad elszaladni a világ végére és az alacsony ESR itt is hasznos dolog. |
Bejelentkezés
Hirdetés |