Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 131
(#) proli007 válasza MM hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Hello!

Itt sajna "minden rendben van".

A trafó feszültségesése miatt, a szabályzó tartalék feszültsége igen kicsi. Ha a brumm alját számoljuk, nem haladja meg az 1V-ot. Ezzel a feszültséggel, és főleg a darlington tranyóval, képtelen a a szabályzó normálisan működni. Gyakorlatilag már, ki sem kell kapcsoljon az MC.

De ha már ilyen kicsi a maradék feszültséged terhelve, és ha vagy terheletlenül (100mA), vagy terhelve (2A) működteted, lehet jobban jársz egy analóg áteresztős kis maradékú LV szabályzóval. (zajra mindenképpen, vagy trafó csere)

üdv! proli007
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Helló

Leválasztásra kéne nekem egy 6V-6V konverter, és nekem az LM2576 nagyon tetszik. Azomban ha jól látom legalább 7V bemenő fesz kell neki. Szerintetek menne 6V-ról is?

Egyébként egy távvezérelt hajóhoz kéne, hogy legyen leválasztott, zajmentes feszültség a vevő egységnek és a szabályzóknak, ugyanis a motorok keltette zaj miatt nem mennek a pic- es áramkörök, csak külön akkuról.
(#) Lacika001 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Hali!
Kellene egy jó ötlet.Remélem valaki tud segíteni.
Adott egy 12V XAmper terhelhetőségű tápegység.
Ebből kéne kihozni kb fele feszültséget,de az X ampernél nagyobb terhelhetőséggel,vagyis pl7805 nem jó.
A lényeg hogy valami olyan konverter kéne ami viszonylag egyszerű viszont nem kell bele spec IC.
(#) san398 hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
A tapasztaltaktól kérdezném, a csatolt kapcsolás mennyire lehet életképes?Azért lenne szükségem erre mert a PC táp 12V-ját kellene ezzel emelni 19V-ra és a 12V-ra is szükségem lenne.

sema.jpg
    
(#) Dudus válasza san398 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Notebook töltőnek sokan megépítették. Ha odafigyelsz az építésnél, menni fog.
(#) bbatka válasza san398 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Szerintem működőképes. Elég sok kapcsolást találtam erre az IC-re a Googleval, bár MC34063-ra keresgéltem.
(#) san398 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Köszönöm, neked is és bbatka-nak is.
(#) Sebi válasza Lacika001 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Kérdés mennyi az x amper és mit tartasz spec IC-nek?
Buck-regulator mindennapos alkalmazású, Lomex-nél is kapható, klf terhelhetőséggel.
(#) Ninoo hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Teherautó 24V-jából kellene 12V CB-hez.Szóval elég nagy árammal.Tud valaki segíteni?
(#) potyo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Ha nincs töltéskiegyenlítő, akkor ez nem túl jó ötlet...


hegusp: mennyi az a nagy áram?
(#) Ninoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Ide elektronika kell...potyonak igaza van.Kb:15-20A kellene.
(#) Ninoo hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Nagyobb áramra is lehetne?Hűtőt stb-t is használnak.
üdv:hegusp
(#) kissi válasza MM hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Szerintem itt valami nem stimmel... Terhelve 13,5 AC, akkor azt egyenirányítva kb. 19 V. Ha csak 14 V DC van, akkor vagy a graetz hibás ( kétutas egyenirányításod van egyáltalán?!) vagy a kondi, mert 2A-es terhelésnél 6600 µF-nak elégnek kell lennie ( durván számolva: dQ=2A * 10 ms = 20 mAs, dU= dQ/C= 20 mAs / 6600 uF= 3 V, tehát az 5 V ennek a közel a duplája! --> egyutas egyenirányítás???) !

Steve
(#) Ninoo válasza Ninoo hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Bocs csak így tudom bepipálni: Értesítést kérek, ha a témában hozzászólás érkezik
hegusp
(#) kissi válasza Ninoo hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Használd a nagyító ikont a téma címrészénél!

Steve
(#) mtomihun hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy kb 8V-ból kellene előállítanom 5V-ot. A maximtól lett is rendelve kétféle DC-DC konverter, MAX746-os és MAX747-es , csak azt nem tudom, hogy melyiket érdemesebb megcsinálni, (a 747-es már megjött) meg hogy milyen típusú fetet vegyek hozzá, meg mindkét kapcsolásban van a D1-es dióda, hogy azt mivel lehetne helyettesíteni!?
Azt jól gondolom, hogy az R1, R2 ellenállásokkal lehet beállítani a teleplemerülés jelzésének a szintjének?!

Előre is köszi a segítséget!
(#) mark.budai válasza Ninoo hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Elég oda 8-10A is nekem egy 10A-es trafóról ment, de kellett neki kb. 6-8A.
100. hsz
(#) mark.budai válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
747-es jobb. 2,3A-t tud. Az elem lemerülését jelző led, az pont jó, 5V alatt kezd el világítani. Ha veszel FET-et, akkor vegyél olyan diódát, ami ott van (NSQ03A03). Ilyen FET kell: SI9405DY ( Adatlap )
(#) mtomihun válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Helló!

Ezekkel az alkatrészekkel csak az a baj, hogy sehol sem találok ilyeneket!
(#) SZIA hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy a dc-dc konverterekben használt induktivitás értékét mi alapján választjuk meg? Esetleg vmi képletet ha tudna vki mutatni?!
Köszi!
(#) lapose válasza SZIA hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Szia!

Itt van hozzá segédlet!
(#) SZIA válasza lapose hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Köszi, ez nagyon jó!
(#) Ninoo válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ez nagy teljesítményű cucc.A 12A-es átalakítót szétnyomja.15-16A körül eszik.
(#) SZIA hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Keresek egy dc-dc ic-t!
Hátha vki találkozott már vmi hasonló paraméterűvel:
Vin = 30-40V
I = 2-3 A
f = kb 400 kHz
Ezek a fontosabb paraméterek!
Ja és ilyen 5-7 lábú TO-220-as tokozásúra gondoltam, bár gondolom ez alap a 2-3 A miatt!
Remélem vki tud segíteni!
köszi
(#) lapose válasza SZIA hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia!

Nem írtad le pontosan mit szeretnél, de egy pár darab:

L296
L4960
L4970
LM2576
LM2596
LM2678

Adatlapok itt:Bővebben: Link
(#) SZIA hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Köszi, ezek egész jók!
Közben viszont találtam ilyen fesz sazbályzót, ez miben más egy dc-dc szabályzótól?!
Roszabb volna a hatásfoka, mert az nincs megadva, se működési frekvencia!


Gondolom ez is vhogy úgy működik, mint a 78xx sorozat, változtatja az ellenállását, ezáltal tartva a kellő feszt, csak ez még változtatható is!
Viszont akkor biztos nem vmi jó hatásfoka van!

Vélemény?
(#) proli007 válasza SZIA hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Hello!

Az általad fellelt szabályzó analóg a fenn leírt 78xx sorozattal, kicsit szélesebb paraméterekkel.
De nem kapcsolóüzemű, hanem analóg disszapatív jellegű.
Nem is szokták DC-DC konverternek nevezni ezeket, bár viccesen lehetne annak is mondani.

üdv! proli007
(#) SZIA hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Kösz, akkor jól gondoltam!
(#) SZIA hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Mellesleg a kimeneti kondik értékét mi alapján érdemes megválasztani?
Hallottam olyat, h Amperenként 1000uF!
Vélemény?

A bemeneten gondolom sokkal kisebb is elég ?!
(#) didyman válasza SZIA hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Az a méretezés a kétutas egyenirányítás alapparadigmája, 100Hz-es brummra. Többtíz kHz-es jelekre értelemszerűen nem fog ennyi kelleni stabil kimenethez (ha a PC-tápokat megnézed, ott is 2-3000µF az összes kapacitás 20-30A-es áramerősségekhez, így tipikus használatban ennél nagyobb értékek nem fognak kelleni itt sem) és a kapacitásnál sokkal lényegesebb az ESR érték. Erősen ajánlott élettartam és pufferelés megfelelő minősége miatt alacsony ESR+hosszabb élettartamú kondik használata, nagy áramtűréssel (Rubycon YXF/YXG, ZL sor például, Yageoból az SX való erre, sajnos ezt már nem gyártják, pedig a legnormálisabb kondijuk volt, mondjuk egy Rubyconhoz képest még mindig nem nagy dolog). 105 fok mindenképpen alapvető, a szuperalacsony ESR kondikat annyira nem ajánlom, rendszerint élettartamuk miatt. A kívánt feszültségnél minimum másfél-kétszer akkora legyen a kondi maximált feszültsége!
A bemeneti pufferelésnek elsősorban a kapcsolóeszközök számára alacsony forrásimpedancia biztosítása a dolga, de itt sem szabad elszaladni a világ végére és az alacsony ESR itt is hasznos dolog.
Következő: »»   12 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem