Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Dióda helyettesítés
[off] Most azt várod, hogy valaki helyetted hasonlítsa össze az adatlapoka? Minden rendelkezésedre áll. Csak nézd össze az adatokat.
Szia!
Nézegettem az adatlapokat, az SR5-sornak a hőmérséklettűrése jobb, de a nyitófeszültsége kissé magasabb mint az SB5-nek. Mást nem láttam.
Igen azt, mivel én annyira nemértek hozzá, hogy mineka rövidítése az R és a B, az adatlapot én is néztem de amit értek belőle abban nemláttam különbséget.
Azt is szeretném megtudni mennyi a feszültségesésük adott feszültségen különböző áramokon. Ezt melyik grafikon mutatná meg és hogykellene nézni? Én sajnos ezt sem találtam pedig nekem lényeges lenne, az szabályozná analóg módon a töltőfeszültséget és az áramot is ezáltal.
A "INSTANTANEOUS FORWARD VOLTAGE" diagram mutatja a nyitófeszültség alakulását különféle áramok mellett.
Köszönön!
Nem túl könnyű leolvasni, a grafikon nem elég részletes. Ha jól értem belőle, akkor a görbék attól függően változnak hogy melyik dióda modell-t használom, és 3 csoportba oszthatóak. Az SB550-60 görbéjére nézve pl. 200mA-en 0,45volt körüli feszültségesést vélek akkor felfedezni, 800mA-en 0,5Voltot, 4amperen 0,6Voltot (ami 2,4Watt veszteség). Jól néztem, ilyen kevés lenne az esése?
Még pár kérdés mivel nem minden tiszta nekem még:
Hogy kell megválasztani a diódát, az amper és volt korlátokat figyelembevéve? pl. az áramforrásom ha tudom hogy max 3ampert tud leadni (de a gyakorlatban ezt igen ritkán fogom elérni, inkább 1amper körül leszek, ez csak az elméleti max) akkor elég egy 3amperes sorozat vagy rákell számolni tartalékot is és akkor is 5amperes kell? másik kérdés, hogy feszültségből mennyit kell rászámolni, pl. ha 18volt az elméleti terheletlen feszültsége a tápomnak (a valóságban ez is egyből lefog esni ahogy terhelem) akkor elég a 20voltos, vagy erre is rákellene számolni és nagyobbat használni inkább?
Mindenképpen nagyobb tűrést érdemes betervezni, biztos ami biztos. De miért kell ilyen részletes adat erről a feszültségeséses dologról?
Tulajdonképpen 2 dologra is kell, az első csak síma védődióda választás a "nagyobb" feszültségű (kb 16volt) napelem táblámhoz, a másik már bonyolultabb eset.
Szeretnék olyan megoldást találni ahol analog módon az áramgenerátoros áramforrásom és a dióda korlátozza a max töltőfeszültséget a töltőáram függvényében a töltés első fázisában (áramkorlátos mód). (Az áramot jelen estben nem kell korlátozni mert nem tudja túllépni a rendszer ha akarná sem, csak a visszaáram amit nem szabad engedni.) Úgy szeretném megoldani, hogy ha max 4,5Volt az üresjárati feszültsége az áramforrásomnak (9db polikristályos napelemcella) erre kötnék egy Schottky diodát majd rá a töltendő akkut (18Ah-nyi kapacitású litium polimer cellapakk 3,6-4,2Volt) az semmiképp ne tudjon 4,2volt fölé töltődni, valahol 4,1-4,2volt között "rekedjen meg" amikor már csak kis áram csordogálna a kis feszültségkülönbség miatt amit figyelnék. Ezért lenne jó tudni, hogy mennyi a feszültségesés pár tíz milliamperen is, mert ha ott se kevesebb mint mondjuk 0,3Volt akkor 4,5Volt-0,3volt azaz 4,2volt főlé nem tölthetné. Mindamellet minél kevesebb veszteséggel akarok tölteni természetesen. Ezután egy intelligens töltő IC-n tölteném konstans feszültség módban. (Kézzel dugnám át.) Sajnos a töltő IC nem tudd csak pár száz milliampert így az első fázist meggyorsítanám egy ilyen diódás módszerrel különben napokig várhatnék a töltésre.
Nem semmi egy elgondolás, de én nem bíznám diódára ezt a dolgot. A nyitófeszültség függ a kristály hőmérsékletétől is, tehát ez a görbe nem egy atombiztos állandó.
Igen, nekem is ezt mondták eddig.
Marad majd a tesztelés és méricskélés pár régi akkuval... A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2013
Sziasztok!
Kérdésem volna hogy mivel lehet helyettesíteni a KY130 diódát (300mA/100V), illetve a KA261 diódát (100mA/50V)? A mellékelt kapcsolási rajz második oldalán a végfokba kellene majd. Előre is köszönöm a segítséget. Üdv McDeath
Jó napot. Érdeklődni szeretnék hogy találkozót már valaki ezzel a fajta diódával? Ld20EUF30A Hol lehet be szerezni vagy helyettesítő létezik esetleg? Előre is köszönöm a választ. További szép napot.
Ha valaki adat táblával tud szolgálni azt is meg köszönném. Semmilyen adatot nem találok róla. Akkor már tudnék helyettesítőt keresni. Köszönöm még egyszer.
Szia!
Milyen áramkörben volt ez a dióda?
Lg 42pc55zb plazma zsus panelen. De még rajzot sem találtam a panelról.:S
Üdvözlet a profiknak!
Olyan kérdésem lenne,hogy szeretném helyettesíteni ezt a diódát,egy hazánkban is kapható dióda fajtával,de nem találok itthon kaphatót:CH501H-40pt,ez egy Schottky példány,és laptop tápban található,a tokozása:sod-323 Adatok:http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/230849/ETC2/CH501H-40PT.html előre is köszönöm a segítségeteket.
Köszönöm a gyors választ,ezt tudtam én is,csak ha a keresőkbe megadom a paramétereket,a sod-323-nál mind elbukik.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
Sziasztok!
Segítsetek milyen diódával helyettesíthetem egy pioneer hifiben a RD6.8SB RD2.7SB 1SS2552 NEM TALÁLOK SEHOL HELYETTESÍTŐT. üdv: aramis
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Lexmark nyomtatóm, tönkrement benne egy zéner dióda amire az van irva 8.282 vagy esetleg 8.2B2 semmi más nincs rajta. A készülék 30VDC 0.5A-ral működik. A neten probáltam keresni, nemsok sikerrel. Szeretném megtudni milyen tipusúval tudnám helyettesiteni vagy esetleg az adatait.
Üdvözletem!
A gondom az, hogy 2AP9 diódára nem találok helyettesíthetést sehol. Kérem segítsen valaki mivel pótolhatom. Egy multiméterbe kellene!
Szia!
Keress egy germániumdiódát helyette. OA... kezdetű típust keress.
Köszönöm a gyors választ, Lomexban SF186 1A / 600V -ost kaptam javaslatra.
Az 2AP9 -re hosszas böngészés után OA70, 2AP, Z1Z -t javasoltak. Ide kellene, nem tudom bemerjem e tenni? Melyik legyen?
Ha most epited, akkor szinte teljesen mindegy, az AC mereseknel ugysem lesz linearis a skalad, valamint ilyen megoldasnal szukseg lenne az ajanlott alapmuszer skalazasara, vagy Te magadnak kell elvegezni a hitelesitest. Ha linearis AC skalat szeretnel akkor valamilyen aktiv multimetert kellene epitened. Ezen kivul nem tartom celszerunek a passziv multimetert napjainkban, mert nem igazan tud pontos kepet adni 1., feszultseg meresekor a kis sajat belso ellenallasa miatt, 2., aram mereseknel pedig relative magas belso ellenallasa miatt csal.
Még egyszer: kis üvegtokos tűs germániumdióda lenne a legjobb, de egy kis áramú Schottky dióda is jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
Köszönöm a gyors választ, nem építem a készüléket, hanem hibásan kaptam ezt a kínai kis vacakot de a melóhelye sacc/kábé mérésre a vill. szer. satu padon ellökdösnénk, nagyon alap mérésekre használnánk, (elem, fesz van, stb)!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |