Fórum témák
» Több friss téma |
Üdvözlet!
Lehet hogy hülye vagyok hozzá de nem tudok rájönni, hogy ha a multiméteremet dióda mérésre állítóm (dióda jelet ábrázoló mód, szakadás is ebben az üzemmódban lehet vele keresni) és rákapcsolom a diódára akkor miféle számadatot ír. Vagyis pontosabban hogy a kiírt szám mit jelent. Meg tudná nekem mondani valaki? (( A szakadáskor kiakad (1 ), a rövidzárnál ( 000) Erre már rájöttem )) Az eddigi kutatásaim sikertelenek voltak a google-ben. Csak olyat találtam amivel meg tom nézni hogy a dióda jó vagy rossz. de engem ez a fránya szám izgat! (multiméter típus: Sinometer M-830B, de egy álltalános válasz is jó) A válaszokat előre is köszi!
Hali!
En ugy tudom, hogy a dioda nyitofeszultseget adja meg milivoltban.
Szia !
Igy van, pontosan, nyitófesz. "1" jelentése overload = túlcsordulás egyes műszerek "E" -t rajzolnak ki. Üdv!
Rámértem egy pár 1n4148-as diódára. A kiírt értékek 800 és 812 voltak. Akkor ez azt jelenti hogy 0,8V és 0,812V a nyitófeszültsége a diódáknak. De van itthon egy másik multiméter is és ugyanezeket a diódákat megmértem azzal is. Ebben az esetben a 800 helyett 748-at és a 812 helyett 759-et írt ki a műszer. Azaz 0,748V és 0,759V a diódák nyitófeszültsége.
Ez 0,052Vos eltérés! Ezek szerint a dióda nyitófeszültsége függ a mérőműszertől? Vagy csak a műszer belső (9V-os) elemének a hogylététől. (az egyik többet volt már használva így gondolom jobban merűlt) Ez az eltérés nagynak számít? Vagy még a hiba határon belűl van? Egy dióda nyitófeszültsége nem 0,6V körüli??? (akkor ezek miért 0,8V körüliek? talán rosszak a diódák?)
A diódák nem rosszak. A mért különböző értékek magyarázata: a multiméterek nem egyforma értékű áramot bocsájtanak a diódára,ennek következtében a nyitófeszültségük is el fog térni. Én ha pontos nyitófesz értékre vagyok kiváncsi,egy pár mA-es áramgenerátort kászitek,és ezt kötöm a mérendő diódákra,a diódán pedig feszültséget mérek. A kapott érték a nyitófeszültség. Kisteljesitményű üvegtokos diódákat mérés közben ne fogdossál,mert a kézmeleg hatására~2.2mV/celsius fok változást lehet tapasztalni.
Szerintem 52mV eltérés nem sok, amit okozhat a hőmérséklet, és ahogy te is mondat az elem "hogyléte". Nincs két teljesen egyforma műszer a világon. A szilicium dióda nyitófeszültsége inkább 0,7V, a germánium alapanyagúaknál pedig 0,2V körül van ez az érték. De szerintem ne is foglalkozz ezzel az eltéréssel, ha csak nem űrhajóba vagy műholdba kell.
Idézet: „A diódák nem rosszak. A mért különböző értékek magyarázata: a multiméterek nem egyforma értékű áramot bocsájtanak a diódára,ennek következtében a nyitófeszültségük is el fog térni” Ez így igaz. Idézet: „kézmeleg hatására~2.2mV/celsius fok változás” Pontosabban minusz 2.2mV/Celsius
Hi
én ugy tudom,ha az eggyik irányba a szakadásvizsgálat szakadtatt jelez,megforditva a diódát pedig vezetést,akkor jó a dioda! ha mindkettőnél szakadt,vagy vezet,akkor kuka! Nem? üdv Gyorsfagyasztottpulyka Idézet: „ha az eggyik irányba a szakadásvizsgálat szakadtatt jelez,megforditva a diódát pedig vezetést,akkor jó a dioda! ha mindkettőnél szakadt,vagy vezet,akkor kuka!” Szerintem ez így van!:yes: Mivel a diódának csak 1 irányba szabad vezetnie ezért ez tökéletesen igaz! A vezetéskor pedig még egy számértéket is kiír a műszer. Ez az érték a dióda nyitófeszültsége millivoltvan! (Azért én is gyorsan tanulok! :crazya: )
Koszonom a javitast. Almos fejjel ezen gondolkoztam, de aztan nem erdekelt, mentem aludni.
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. Van egy UF5407-es diodám és fura égési nyomok vannak körülötte a panelon,ezt szeretném megnézni,hogy jó-e még.Van egy sima mezei tescós multiméterem ehez a művelethez. Köszönöm előreis
Hi!
Kapcsold a műszert dióda állásba, mérj rá a diódára, egyik irányba szakadást kellene mutatnia (1), a másik irányba a dióda nyitófeszültségét mV-ban (kb.600-800) Üdv
szia
Gondolom ez a hfe jelölés a multiméteren a dioda mód,de sajna nemmutat semmit,de akkor sem ha a multiméter két végét érintem össze.Lehet hogy a multiméter rossz?
Hi!
A hfe a tranzisztor áramerősítési tényezőjét méri, nem erre gondoltam. Csatoltam képet, gondolom, hogy ilyesmi a műszered. Üdv
Köszi
igen ilyen a műszer,gondolom a pirossal bekarikázottra kell kapcsolni,utánna egyik vezeték egyik láb a másik a másik lábra.(csak azért írom ennyire lépésről lépésre,mert nemakarok tévedni,miverl még sosem mértem ilyet)
Kapcsold oda és méj!Egyik irányban méri a nyitófeszültséget,ha megcseréled a mérőkábelt a dióda kivezetésén akkor meg szakadást kell mutatnia!
az egyik irányba 641-et mér a másikban 371-et
Ja és nincs kiszedve benne van a nyákban,ezt csak azért mondom nehogy itt rontsam el
Ki kell forrasztani a dióda egyik lábát mert a panel áramköre belezavar a mérésbe!
713 és 369 kiszedett állapotban az értékek
Nem akarok beleszólni, csak épp olvastam, hogy diódát mérsz. Ha bizony záróirányba nem mutat szakadást (ált egy 1-es a kijelzőn) akkor gáz van. A dióda kisült/átégett megmakacsolta magát. :circling:
szomorú vagyok,szóval több mint valószínű ez okkozza a tv-nken a képernyő széthúzást (((
Köszönöm mindenkinek a segítő jószándékot
kicseréltem a diodát kifujtam a port belőle,és hasít tökéletesen a tv)))))) mégegyszer köszi mindenkinek
hali mindeninek
van egy 47V-s diódám. Ez a fém tokozású csavaros. Honnan tudom hogy melyik vége micsoda? Nem akarok kisérletezni mert nincs több ilyen itthon és a bolt is ahol ilyeneket lehet kapni 60km-re van tőlem
Megméred multiméterrel dióda állásban mindkét irányban.
Csak egyik irányban szabad értelmes értéket mutatnia. Ekkor a piros vezetéken van a dióda anódja. (persze, ha nincsenek felcserélve a vezetékek) Nálad mit jelent, hogy "47V-s" a dióda?
Köszi a segíséget.
Hogy honnan vettem azt hogy 47V-s??az van ráírva hogy ITT 47V
ja meg van rajta egy Z betű gondolom azt jelzi hogy Zener dióda. Az anód alatt azt érted hogy ott kellene lennie a fekete vonalnak?
Ja, azt nem mondtad, hogy zener, az más. Ott mutathat záróirányban is valamit a multiméter.
A diódákon fekete csíkkal a katódot jelölik. A rajzjelén is a katód a vonal, az anód a háromszög "alja". Mire akarsz 47V-os zenert használni? Ráadásul fémtokost?
Csinálom most a skori féle mini tesla-t: http://skory.gylcomp.hu/tesla/mini_tesla.html
És egyik ismerősöm azt mondta hogy jó lesz ez is bele(nagyonért az elektronikához). De így a kapcsolási rajzot nem nézte át igazán. rányomtam a műszert és csak egyik irányba mutatott. |
Bejelentkezés
Hirdetés |