Fórum témák
» Több friss téma |
Megnézve a TV kapcsolási rajzát a Video IN egy 10k-s lehúzó ellenálláson keresztül egy tranyós fokozatra megy és onnan a bemenetválasztóra, majd onnan a videoprociba. Lehet ezt a tranyós fokozatot vezérli túl a beltéri. Lehet 75Ohm-al le kellene terhelni a videójelet és akkor jó lenne. Az is lehet, hogy emiatt nem is érzékeli a beltéri, hogy rá van dugva a TV. Service Manual
A hang némítása tuneres üzemmódban a szinkronizálás meglététől függ, tehát akkor van hang, ha van kép. AV-üzemmódban nem szokott működni a némítás, mert ott nincs FM-zaj (sistergés) , ami zavaró lenne csatornaváltáskor vagy hangolás közben, tehát kép (videojel) nélkül is szokott hang lenni.
Akkor itt az idő, hogy szabványos 75 ohm-al zárjuk le a vidojel bemenetet, aztán meglátjuk. Az is látszik a rajzon, hogy nincs RGB bemeneti lehetőség, csak kompozit.
Idézet: „Pont hogy jön belőle kompozit, mert a másik tv-n azt írja, hogy jó” Igen, elírtam, komponens lett volna. Kompozit jön belőle... Üdv Inhouse
Ahogy abcdabcd is írta, én is találkoztam olyannal, hogy amíg nincs kép a video bemeneten, hang sincs. Tehát, ha nem érintkezik a kép rész, akkor hang sem lesz.
Üdv Inhouse
A működö TV-n nézd meg miféle beállításai lehetnek a boxnak. esetleg a kimeneti képnormát frekvenciát ... lehet állítani.Ha egyszer egy teljesen jó képet generál ,utána viszont csak villódzást ,és a box jó akkor csak valami jel szabvány baja lehet.Ha nincs semmi kimenete -mert lekapcsolt- a TV a szabvány semmit adná ,ha meg teljesen rossz lenne akkor nem adná be a thome logót.(szerintem)
Egy megoldás van,fogod a régi tv-det és elrakod valahova jó messzire és párezerért veszel egy másikat,egy használt jóállapotú nem nagy összeg már manapság.
Nem olvastam végig az egész sorozatot, de van még egy ötletem. Ha hozzá tudsz férni a doboz menüjéhez kapcsold ki rajta a progressziv scant.
Ez szokott lenni a DVD-k baja is. Azokon van a távirányiton egy gombkombinácio a kikapcsoláshoz, mert olyankor sajnos még a menübe sem enged be a készülék.
Nah fejlemény egyenlőre annyi, hogy beszereltem ideiglenesen egy VHS-t. Azzal tökéletesen működik minden.
Megvettem a 75Ohm ellenállást, most akkor egy sima RCA kábelt nyessek meg, és iktassam közbe a 75 ohmot, majd azzal próbáljam összekötni a tv-vel? Bocs kicsit amatőr a kérdés. )
Szia!
Ha van multimétered, szerintem előbb mérj egy kicsit "pusztítás" előtt. Áramtalanítsd a TV-t és a videót, majd mérd meg a bemeneti ellenállásokat: állítsd a műszert 200 Ohm-os állásba, és mérj rá a csatlakozókra. Kezd mondjuk a videóval (a videó bemenetet mérd): az egyik tüskét dugd be az RCA-ba és finoman feszítsd neki, hogy érintkezzen, a másikat pedig érintsd a külső köpenyhez. Elvileg 75 Ohm körüli értéket kapsz. Hasonlóképp mérd meg a TV bemenetét is. Egy korábbi hozzászólás szerint itt 10 kOhm-ot kell mérni (persze ez 200 Ohm-os állásban OL-t fog jelezni, vagy a baloldalon egy 1-est, ekkor állítsd át 20 kOhm-os állásba a multimétert). Ha a mérési eredmények ilyenek (közeliek), akkor barkácsolhatod a kábelt (az ellenállást a középső "meleg" ér és az árnyékolás közé kell kötni, lehetőleg minél közelebb a TV-hez).
Igazából nem kell megnyesni a kábelt, ha van RCA<->SCART átalakítód, akkor azt szétpattintod és beforrasztod a megfelelő helyere az ellenállást.
Valami ilyesmire gondoltam: Bővebben: Link
Akkor már csak a progressziv scan marad. Olvasd el a kézikönyvet, hogyan kell azt kikapcsolni.
Egy normál VHS lejátszó tud a "Progressive Scan"-ből váltott soros videót készíteni?
Az nem, de a beltéri meg a DVD lejátszo ma már támogatja mind a két formátumot, és nem a VHS lejátszoval van a gondja, hanem a beltérivel.
Idézet: „Nah fejlemény egyenlőre annyi, hogy beszereltem ideiglenesen egy VHS-t. Azzal tökéletesen működik minden.” Ha a Progressive Scan-el lenne baja, akkor így sem működne...
Én ugy értettem, hogy a TV-hez kötötte a VHS lejátszot és az müködött, mig a beltérije nem.
A VHS biztosan nem progressziv scanos, igy az müködik, de ugyanott a beltéri nem, mert az viszont arra van állitva. (Čs semmi köze a TV érzékelöjéhez, hiszen az induláskor megmutatja a T-Home feliratot) Ha nem igy van, bocsánat a félreértésért.
Még az elején javasolta neki a T-Home-os szerelő, hogy kössön közé egy videót és akkor jó lesz. Gondolom, most ezt próbálta ki és tényleg jó lett. És valószínűleg azért lett jó, mert a videóban szabványosan van illesztve 75Ohmra a Kompozit videó bemenet, amit a beltéri tud érzékelni, és így a megfelelő videó formátumra kapcsol. Ez az illesztés hiányzik a TV-ből, így a beltéri lehet, hogy Komponensként(YPbPr) vagy RGB-ként akarja kiküldeni a jelet (menüből nem állítható állítólag). Ráadásul lehet túl is vezérli azt a tranzisztoros fokozatot a TV-ben, ahova a videojel beérkezik.
Vagy az indítóképnél a box nem próbál még "okoskodni" és esetleg a tv bemeneti impedanciája alapján meghatározni hogy van-e rajta tv vagy nincs...
Mert viszont ha tényleg progresszív a box kimenete akkor meg vajon a VHS -en keresztül hogyan lehet jó... Amúgy hogy valami haszna is legyen a hozzászólásomnak, az jutott eszembe, hogyha másképp nem sikerülne megoldani, akkor egy RF modulátor lehet még jó megoldás, ha videóval jó akkor azzal is van rá esély, és talán egy komplett vhs videónál kevesebbet fogyaszt, ha már "éjjel-nappal" működne...
Ha illesztetlenség a baja, akkor könnyen lehet hogy csak boot után nézi a lezárást, mert szoftverből végezteti a munkát, és csak utána jön rá, hogy "ajjaj, nem jó a lezárás"
thoger-nek üzenem, hogy esetleg megmérheti a másik TV bemeneti ellenállását is, persze szigorúan áramtalanítva (kihúzva)
Még esetleg az lehet, hogy a SCART 8-s lábára rossz szintü je kerül (kimenetre kapcsolja amikor bemenet kell)
Ezt egy SCART -RCA Bemeneti adapterrel ki lehet probálni - az RCA-ra csatolt jelnek meg kell jelennie a képernyön
Ott a pont, szerintem is szoftverből nézi a terhelést, addig meg vagy kiadja mindenhova, vagy az alapértelmezettre.
Thoger, tedd bele az ellenállást, bajt nem csinálhatsz vele. A videóval azért működött, mert vagy beterhel rendesen, vagy a komponens jelet alakította át a TV-d által fogyasztható jellé. Ki kell próbálni..
75 Ohm nem segített! Szétpattintottam a scart rca átalakítót, beforrasztottam, és teljesen ugyan azt csinálja.
Amúgy a videónak amivel működik, annak mi a típusa? Hátha segít valamit kitalálni...
Meg egyébként a 75Ohm-ot ugye a video-láb és a föld közé raktad nem sorba a video-lábbal?
Hát ez az! A videó semmilyen konverziót nem végez, jó lenne rájönni már hogy mi a fene baja van nélküle. Esetleg +12V-ot rá lehetne kötni a SCART 8-as lábára próbaképp.
Kíváncsiság kedvéért megnéztem egy videó kapcsolási rajzát. A bemeneten a legelső alkatrész az egy 75Ohm-os lezárás, ezután irány a videóproci. Hogy ott éppen mi történik, az jó kérdés. Nagyjából fel volt vázolva a belső működés, én ott úgy vettem ki, hogy csinál egy áthidalást (bypass-t) a két csatlakozó között...
Ugyanezzel a hibával futottam össze pont egy hete. Szomszéd ugyanilyen tv-re akarta kötni a T-Home-os beltérit, de nem ment. Mindent megnéztem, másik tv-n adott jelet a box, de ezen semmi nem volt. Sajnos van valami ezzel a tv-vel, valamiért nem tetszik neki ez a kompozit jel, amit a box kiad. Ha megnézzük a scart lábkiosztását, akkor látható, hogy a kompozit kimenet egyben az s-video egyik kimenete is. Nos én hozzákötöttem az s-video másik kimenetét is és láss csodát lett kép. Elég fura eset, nem tudom mi okozza ezt, de tuti, hogy a tv a ludas. A tv scart aljzatánál a 15 és 20-as lábakat kell összekötni és jó lesz.
Annyi különbség mondjuk van, hogy itt semmi kép nem jelent meg és scart-scart kábellel volt összekötve a box a tv-vel. De egy próbát megér.
Lehet, hogy kifelejtették a szinkron jeleket, vagy TV s-videonak nézi a jelet (mert oda is kerül valami a boxból) ?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |