Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dyomate 720 Mediacenter
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Damian666 hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Helósztok, ezt a témát azért nyitottam, mert van 1 dyomate 720 hd mediacenterem, sajnos a távirányítója baleseti okok miatt megsemmisült.

Nem tudom bekapcsolni enélkül a készüléket. Nincs valakinek ötlete hogy tudnám mégis valahogy bekapcsolásra bírni?

Sajna a proci figyeli a remote-ot, és emiatt elakadtam, neten nem találtam ilyen távirányítót
(#) abcdabcd válasza Damian666 hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Akkor a legegyszerűbb megoldás az lehet, ha az a "megsemmisülés" mégse szószerint értendő, hogy meg kellene próbálni megjavítani a távirányítót, lehet egy forrasztás repedt meg benne, vagy akár ha a nyák tört el is érdemes lehet összetákolni, ha az alkatrészek (azaz legalább a vezérlő IC) épek rajta, hogy valami univerzális távirányítóba le lehessen menteni a gombok kódjait...
(#) Damian666 válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nem megy. Sajnos a megsemmisülés szó szerint értendő.

Máskülömben boldogan megjavítaqnám, vagy legalább a vezérlő ic-típusát tudhatnám De sajnos por maradt belőle.
(#) abcdabcd válasza Damian666 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Hát sok ötletem nincs, ami van az az, hogy próbálj meg szerezni valami okostelefonon futó infratáv-kód rögzítő programot, ha létezik ilyen, és olyan boltba bemenni vele ahol árulnak ilyen készüléket, ha mákod van, mondjuk valami nagy "hülye azért nem vagyok" vagy egyéb helyen akkor csak simán a polcon végignyomkodod a távirányítót és rögzíted a kódokat, ha kisboltban árulják, talán az eladó jóindulatúan megengedi a műveletet és pár percre a kezedbe ad egy ilyen távirányítót...
Esetleg még próbálkozhatsz valami univerzális távval, hátha valamelyik kód jó a tiedhez...

Vagy esetleg ha tudod, hogy ki forgalmazza, próbáld meg a forgalmazónál, hátha adnak x összegért akár egy komplett távot is... (ha mondjuk eBay-ról vetted akkor nem tudom hogyan lehet ezt egyszerűen megoldani...)
(#) abcdabcd válasza Damian666 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Ahogy még egyszer elolvastam a hozzászólásodat, azt látom, hogy bekapcsolni akarod csak a készüléket, gondolom attól még nem tudnál vele mit csinálni, szóval szerintem egy komplett távirányító kell neked akárhogy is nézzük... Vagy valamiért csak bekapcsolni akarod? Arra lehet tényleg valami univerzális távirányító jó lehet, sok türelemmel végignyomkodod a kódokat, és hátha valamelyik készülékével megegyezik a tied bekapcsoló gombja is... ami alapján gondolom, hogy létezik egy TVBGone nevű eszköz, amivel pl elég sokféle készüléket lehet kikapcsolni, egy mikrovezérlőbe bele van égetve sokféle készülék bekapcsoló gombjának a kódja, és ezeket pörgeti végig és küldi ki sorba az infra ledjére a készülék... ha csak bekapcsolni akarod, lehet esetleg egy ilyen eszközzel jársz a legjobban, persze ha az eredeti távval a bekapcsoló gomb megnyomására fel is éledt a készülék, és nem úgy működött mint pl egyes TV-k, hogy a "power" gombbal csak kikapcsolni lehet és vissza pedig csak mondjuk valamelyik számgombbal vagy csatfel/le gombbal...
(#) Damian666 válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
van kzelőszerve a kütyünek, tehát szinte minden funkciót tudok rajta használni, kivéve a bekapcsolst. Emiatt kellene min csak annyi hogy be tudjam kapcsolni. Igen lehet h egy uni távval el tudom azt érni hogy bekapcsol a kütyü, ha mniden igaz, holnap erre fényderül.
(#) abcdabcd válasza Damian666 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Sikerült?
(#) Damian666 válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
hali vettem 1 ujat. de a tavirnyitojaval meg se szolal. Szoval valoszinuleg halott a procija
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem