Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Köszi szépen!
Ettől féltem.... Volt már, hogy sikerült visszahozni élővé egy másik panelt, de itt most feladtam ![]() Első eagle próbálós terveket próbálom gatyába rázni ![]()
Sziasztok!
Valamiért nem sikerült megnyitnom az eagleval a csatolt fájlokat. Miért lehet ez vagy más program kell hozzá? Segítségeteket előre is köszönöm Üdv!
Nekem simán megnyitja, 4.11-est használva. Ez esetben, ilyen hiba mellett, felmerül a kérdés: Ön, kedves kolléga, véletlenül nem egy crack-elt verziót használ? Más esetben ugyanis nem tapasztaltam még hasonlót
![]()
Nekem valami light edition van
Ingyen lehet letölteni az Eagle oldaláról.
Azért nem tudod megnyitni mert lopott kóddal használt Eagleval volt készítve. A fájlokban benne van elkódolva, milyen kulccsal, licensszel lett készítve. Minden új verziónál begyűjtik a lopott kódokat, és ha ilyen fájlokkal találkozik akkor írja ezt. Of korsz a setét oldal már készített gyógyírt a problémára. Na de nem warezkodunk ám itten, mert van akiket ez roppant érzékenyen érint itt.
Eszerint elég a progiból egy régebbi verziót használni? Az enyém ugyanis ugyanolyan free, mint a levii-é, csak régebbi kiadás... Épp az ilyen hibák lehetősége miatt nem crack-eltem meg.
Hali mindenkinkek ***************
Moderálva! A HE nem támogatja és nem tűri meg az illegális szoftverek reklámozását!
Igen elég ha a régi verziót használod.
Nekem is sikerült a 4.11-el. Üdv!
Üdv mindenkinek! A moderátornak irnék aki cenzúrázta az egyik hozzászólásomat. [color=red]Csak annyit akarok mondani hogy nem tudtam bocsánat hogy itt illegális tartalmat közétévő, közlő, reklámozó információt helyeztem el![/color] Legközelebb oda figyelek, és nem közlök ilyen információkat. Amugy nagyon jó az oldalatok!
üdv honnan lehet ehhez nyákrajzokat letölteni? egészen pontosan tda 1562-höz keresnék köszönöm előre is!
Felteszem alkatrész-re gondolsz...
http://www.cadsoft.de/cgi-bin/download.pl?page=/home/cadsoft/html_p...raries
köszönöm széken!
![]() őőő de nekem nyákterv kellene tehát ami ebbe a programbe behozható és nyomtatható én arra gondoltam ez ugye nem az? mert nekem ez a program nagyon új meg én abszolut kezdő vagyok de ahogy kivettem annak valami .brd kiterjesztésnek kéne lennie vagy minek?! vagy hülyeséget írok? ![]()
Az IC-nek elvi rajza és tokozási rajza van, amit bele tudsz tenni egy nyák tervbe (a tervnek van brd kiterjesztésű fájlneve.)
Szia !
Szerintem egy kész nyákterv kellene neki, mert ezt írta. Idézet: „de nekem nyákterv kellene tehát....” Üdv!
Szerintem meg nem tudja miről van szó, úgyhogy egy gyorstalpaló kéne neki, nem nyákterv...
Remélem jól értem a helyzetet....
Szóval nem tudom, hogy mit láttál eddig a programból, de a libraryban lévő alkatrészek rajzjeléből össze tudsz rakni egy kapcsolási rajzot, amit utána áttválthatsz nyákterv nézetbe, ilyenkor az összes alkatrész amit használtál a kapcsrajzon megjelenik alkatrész nézetben, tehát nem rajzjel, hanem tokozási forma. A kapcsolási rajz szerint a megfelelő lábak ideiglenes vonalakkal össze vannak kötve. Elrendezheted az alkatrészeket, összekötögetheted a lábakat, vagy összeköttetheted a géppel... Nem félreértettem a dolgot akkor bocs...
értem nagyából amit írsz, de én nemtudok összerakni kapcsolási rajzot mert nagyon amatőr vagyok, tehát azt hiszem te arra gondolsz hogy van egy elvi kapcsolás amiből én megtervezem először ugye sematikusan és utánna abból lehet nyáktervet készíteni a programmal. De én arra gondoltam hogy valakinek van erről egy olyan nyákterv amit "csak" nyomtani kell és kész. De úgylátom ennél többet kell értenem a használatához úgyhogy szórakoznom kell még vele kicsit mire rájövök mi micsoda. amúgy ez a program tudja azt hogy leteszteli hogy működik-e az áramkör? vagy azt más program tudja?
Szia !
Belinkeltem neked (#192385) az eagle alkatrészt, és egy komplett rajzot nyáktervel együtt. Most ide is csatolom a pcb rajzot. Igaz nem eagleben készült, de kész, csak ki kell nyomtatni és meg kell csinálni a panelt. Rajz a beültetés felöl van ! Tőbbi kiegészítő rajzot, kapcsolást,beültetést meg megtalálod a link alatt. Üdv!
köszönöm szépen
![]() ![]() ![]()
Sziasztok!
Egyszerű kérdés: hol található az eagle-ben a DSUB 25 vagy akinek úgy jobban tetszik a nyomtató csatlakozó vagy ehhez kell valami .lbr-t letölteni? Válaszokat előre is köszönöm! Üdv!
Nekem van egy olyan könyvtáram, hogy con-subd.lbr... de nem tudom, alapból benne van e a prg.ban, vagy már úgy töltöttem le.
hali!nem tudjátok,mitöl tünhetett el a schematic módban a library?a board-on ott van,de a schematic-on nem jön be,csak az üres ablak.
![]()
Hali!
Ki vannak kapcsolva az alkatrészek, azaz egyetlen egyet sem használ a progi. A Control Panelen az alkatrészekre jobb gomb, majd mindegyik. Ezzel mindegyiket engedélyezi. Krisz
nincsenek kikapcsolva,mindegyik mellett ott a zöld pont.meg a board-on ott vannak az alkatrészek
Hello!
Valószinűleg a display ikon alatt kivoltak kapcsolva az alkatrészek (21,22 réteg?) ![]()
Sziasztok
Alkatrésszel kapcsolatban volna olyan kérdésem,hogy keresek egy alkatrészt, LM324 de azt írja, hogy nincs találat, viszont ha azt írom csak be, hogy LM3*, akkor a több találat közt ott van ez az ic, viszont ha ki akarom tenni a lapra, akkor ennek nem látszódik a 4-es lába a sematic módban, ez miért van, és mit lehet tenni vele?
Azért nem látod csak simán "LM324"-gyel, mert LM324D és LM324N a pontos alkatrésznév. Így már egyből csak ezek jöttek volna fel:"LM324*".
A tápvezetékek rejtettek ennél az alkatrésznél a schematicban, de láthatóvá tehetők. Keresd meg az Invoke ikont (négy logikai kapu)! Azt kiválasztva kattints az egyik LM324 műveleti erősítőjén (a négy közül) és a megjelenő ablakban válaszd ki a Pwr-es sort (egyébként csak azt tudod kiválasztani), majd "ok" ! Az IC tápvezetékei meg is jelennek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |