Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1112 / 3960
(#) Kovács Pista hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok.Pityu vagyok,új tag.Segítség kellene.Van egy teve tipusú tévém.,Meg egy univerzális távirányítóm.De sehogy nem működik.Nem tudom a kódot.Segítsetek,ha tudtok.Köszönöm.Pityu voltam.
(#) MaTe193 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Értem.A gombon azt nézd,hogy kapcsol-e.Ha szerencséd van akkor apróbb hiba,ha nincs,akkor a fekete pötty a hibás(pontosabbal az alatta lévő IC).
Máté.
(#) morzsa15 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Megnéztem jól müködik
(#) smiler79 válasza Kovács Pista hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Üdv. a fórumon Pityu! Több infó kellene, az univ táv típusa, és a tévé pontos típusa, hátha ki lehet silabizálni belőle, hogy mivel kompatibilis!
(#) B.I válasza Kovács Pista hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Esetleg ha egy képet fel tudnál tenni a távirányitóról akkor lehet tudnánk neked segiteni.
(#) Venusfan válasza Kovács Pista hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Általában az univerzális távhoz ha nincs meg a megfelelő kód hozzá van benne tanitható fajta, ami kb annyit jelent hogy ráirányitod a tv re, és kiolvassa belőle a dolgokat, olvass utána ha adtak a távhoz füzetet.
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hello!
Alapból nem. Ha pld. 9V a tápfeszültsége a DVM-nek, akkor kb. a plusz ponthoz képest, 2,8V-al alacsonyabb feszültségen van a mérés GND pontja. A kettő pont közötti feszültség, ugyan is maga a referencia feszültség.
Ha a tápfeszültséget szeretnéd mérni vele, akkor ahhoz egy illesztő áramkör szükséges, de ez rontani fogja a mérési pontosságot. Tehát célszerűbb galvanikusan elválasztott tápfeszültséget használni a DVM számára. A két műszert is csak akkor táplálhatod közös tápfeszültségről, ha a két mért jel GND potenciálja azonos pont.
üdv! proli007
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ettől tartottam...
no mindegy, akkor majd egy 9Vos elem lesz a tápfesz, ha jól sejtem, a két műszer is kihúzza róla legalább egy évig...
A mérési részen közös lesz a GND, mert az árammérést a test ágra teszem.
Köszi a választ! BÚjjÉK!
(#) BEMcorp válasza Venusfan hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nem kötözködés képpen, de szerintem a tanítható távirányító magától a TVtől semmilyen jelet nem kap, hanem van rajta egy fotódióda, és az eredeti távirányító jeleit ráirányítva (a tanítható távirányítóra) rögzíti a jelsorozatokat az egyes gombokhoz.
Javítson ki valaki , ha tévednék.
(#) kendre256 válasza Venusfan hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A távirányító általában nem tud kiolvasni a tv-ből semmit.
Vagy a kezelési utasításából kell kikeresni az adott tv-hez tartozó kódot és azt kell beleprogramozni, vagy a kódkereső üzemmódot kell kiválasztani, és a kikapcsolt tv-re kell irányítani a távirányítót. A távirányító ilyenkor az 50-100 féle kód szerinti bekapcsoló impulzusokat adja sorban egymás után. Amelyiknél a tv bekapcsol, ott meg kell állítani a folyamatot, és azt a kódot kell beprogramozni.
Van olyan típus is, amelyet az eredeti távirányítóval lehet felprogramozni, de azok drágábbak, a többségük olyan, mint amit az előzőekben írtam.
(#) sardi_hunor hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Boldog uj evet kivanok minden kedves forumozonak es sikeres megoldasokban gazdag evet.
(#) pajti2 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
A ferrit magokat porkohászatilag préselik. Minden ferrit mag porvasmag.

De ha ez az iskoládba kell, és a tanár mást diktált le neked az órán, akkor inkább azt magold be, és hagy a gyakorlati tényeket a fenébe
(#) pajti2 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Kellene gyártanom egy diákigazolvány olvasót, és jó lenne előre felmérném, mekkora fába vágom majd vele a fejszémet.

Az áramkör építés nem téma, viszont gőzöm sincs hogyan is kell kommunikálni a chipkártyákkal (feszültség szintek, időzítés, adat keret szervezés, ilyesmik). Valami publikus doksi létezik ezekről?

Azon is filozom, egyáltalán létezik-e egységesített szabvány, vagy mára totális káosz uralkodik a chipkártyák világában? Nem feltétlen érdekel mindegyik, de gőzöm sincs pld arról sem, hogy az iskolák mit használnak.

Képben van ezekről valaki?
(#) cstamas82 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Előre is elnézést ha esetleg a problémámra már korábban volt felvetés megoldás.
Egy kis egyszerű riasztót szeretnék készíteni. Van egy 5V 1A adapterem és egy 4 ceruza akkuból álló 4,8V 2600mAH akkum. ehhez egy olyan kapcsolási rajzra lenne szükségem ahol ha áramszünet esetén elmúlik a betáp akkor átvált az akkura és ezt egy 5V kimenettel jelzi is a számomra.

Köszönöm
(#) Krisz03 válasza cstamas82 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Valami ilyesmire lenne szükséged: Bővebben: Link. Az áramkorlátozó ellenállást fel lehet használni, hogy jelezzen valami áramkör (vagy izzót használsz áramkorlátnak), ha nincs betáp.
(#) nmsbalint hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy CA t5E UTP kábel van a falban azzal a céllal, hogy Pc-t kössek routerra.
A kábelt sajnos elfúrtam és úgy néz ki, hogy a kék ér elszakadt. Kibontani nem akarom azt a részt ahol fúrtam.

Kérdés: 1 vagy 2 ér nélkül működőképes lehet a kábel? A sávszélesség csökken ilyenkor, vagy teljesen használhatatlan a kábel?

Köszi!

Bálint
(#) Dudus válasza nmsbalint hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Működőképes marad, de csak 100 Mbit/sec lesz a sebessége. Kösd be úgy, hogy az 1-2 és a 3-6 párra nem elfúrt vezetékpárokat kötsz, mindkét végén értelem szerűen, a 4-5 és a 7-8 -ra nem kell kötnöd semmit.
(#) nmsbalint válasza Dudus hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Kössz Dudus!

Bálint
(#) zimpee hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok,
Zener diódát használhatok "schmitt trigger"-ként?
Mennyiben lesz más, mint egy Schmitt triggeres CMOS IC?
Továbbá: hol szoktak használni tűs diódákat?

üdv,
zimpee
(#) Solt85 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Hello mindenki !

A következőkben szeretném a segítségeteket kérni. Van egy következő feliratokkal rendelkező relém: K5LE-1DC12V, 15A/125VAC 400R a gyártó KSL. Azt szeretném kérdezni, hogy ezzel szabad-e 230V-t kapcsolni? 4db 15W-os fénycsövet, és a hozzájuk tartozó fojtó trafókat kapcsolná a hálózatra.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.: Solt85
(#) blackdog hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Rendezgetem az alkatrészeim és felmerült bennem egy kérdés.
Az IC-ket hogyan illik tárolni?
Azt tudom, hogy kényesek ezért én hungarocelből vágtam akkora csíkokat ami beférnek a tároló rekeszbe és ezekbe a csíkokba nyomom bele az IC-ket.
(#) Davidd hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Koszonom a valaszt Mate es Kadarist ... arra rajottem hogy lehet leolvasni rola hany Mhz az enyem pl 14 Mhz en mukodik.. nem nagyon ertek a pic hez meg kezdo vagyok azokat hogyan lehet egetni vagy nem tudom hogy hivjak azt a kifejezest ahogy megirtak es hogy lehet meg irni.. valaszokat koszonom
(#) gkari válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Réges-régen a porvasmagokat tényleg ragasztott vasporral gyártották, a mai ferritek különböző-számtalan fajta, és arányú adalékokkal sajtolással, vagy képlékenyítö anyaggal-extrudálással készülnek. Ezután valamennyit tömörre égetik(ettől olyan kemények-ridegek), majd utómunkálják(pl.mágnesezés, menet-, vagy pontos méretre köszörülés)
40 éve ott dolgoztam, ahol mindez történt.
(#) saraha hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Üdv.
Ezen a kapcsin úgy növelem a hiszterézist,hogy az ellenállás értékét növelem?
(#) vilmosd válasza blackdog hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Hali
Tegyel az IC-k ala aluminium foliat. Letezik kulonben antsztatikus szivacs is, csak lehet nehezebb beszerezni.
(#) gkari válasza blackdog hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
TTL-nek jó, de CMOS-t inkább úgy, hogy a cell tetejére tegyél alufóliát, és abba szúrd bele!
(#) mex válasza saraha hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Csökkentsd!
(#) blackdog válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Nem elég, ha csak a hungarocelben van?
Valahol mintha azt olvastam volna, hogy az a lényeg a lábak ne érjenek össze és nem legyen töltés. A hungarocel tudomásom szerint antisztatikus.
(#) pajti2 válasza nmsbalint hozzászólására (») Jan 3, 2011 / 1
 
A kék érpárat a power over ethernet funkció használja energiaátvitelre. Ha elfúrtad, semmi bekötésen nem kell változtatni, de azt a funkciót teljes energiaterhelésen ne akard használni. Mondjuk azt furcsállom hogy kajak nekimész fúróval, és csak azt nyírtad el. Biztos a másik 3 érpár rendben van ?

Amúgy miféle dolog még a mai világban kábeles net otthonra? Vacakolni kábelezéssel meg ilyesmik ehh.. wifi kellene.
(#) saraha válasza mex hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Köszike.
Következő: »»   1112 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem